Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Ještěřák

Někde na internetu jsem si před časem přečetl, že existuje jeden seriál, v němž nějaká mě neznámá ale ňam česká herečka vyplázne kundu, a tak jsem se šel s neskrývaným zájmem poohlédnout po nějakém linku na cuc. Jelikož šlo onu kundu celkem detailně shlédnout už z náhledů na Uložto, největším překvapením tedy zůstala kvalita daného dílu s tolik slizkou atmosférou, že se mi málem vykutálely voka! Všichni to zahráli tak přesvědčivě, jako by odmala měli doma jeden velký incestní pedofilinec. ()

spiritus

Po dlouhé době zajímavý český "seriál." V uvozovkách záměrně, protože to vlastně ani seriál není, ale jednotlivé příběhy. Jen tak dál. ()

dehlie

veľmi príjemné prekvapenie. videl som diely: nežný vetřelec, jiná láska, fajn brigáda, tatínkova holčička, tři do páru a riskantní interview ani jeden ma vyložene nesklamal. ()

KatRi

Předností tohoto cyklu se stává především obsazení, to se Tereze Kopáčové povedlo...Příběhy jsou dosti často předvídatelné, jiné zápletky jsou zase natolik bizarní, že člověk musí zírat. Přesto mají hrdinové těchto příběhů jednu velkou výhodu, řada televizních! diváků se s nimi alespoň částečně dokáže ztotožnit. A tady evidentně Nova vsadila na jistotu. Mně osobně na zpracování vadí nejvíce neustálé pohledy hlavních hrdinů přímo do kamery, které jako by děsně procítěně vykládají svůj životní příběh a nezapomínají se litovat. Bude-li se však cestou Soukromých pastí ubírat televizní produkce, která je obzvlášť na komerčních stanicích velmi ubohá, budu mnohem radši, než když budou sledovanosti vévodit trapné rádoby zábavné show či nekonečné řady seriálů. ()

lucinka.md

Soukromé pasti se povedly.Zaujalo mě zajímavé a originální zpracování - třeba komentáře hlavních hrdinů na kameru. Příběhy, které se opravdu mohou stát a dost pravděpodobně i staly... Ať už se jednalo o mladou dívku, kterou zlákala touha po penězích na šikmou plochu, dceru zneužívanou nevlastním otcem, nebo opuštěnou manželku, která se znovu snaží najít sama sebe. Na to, že se jedná o projekt z produkce TV Nova, opravdu dobré.... ()

somebody.l

Příběhy ze života, psychologie a city tu hrají hlavní roli. Někdy mě až zaráží, jak pravdivé to může být. Vypořádání se s problémy obyčejných lidí, kteří dělají chyby, někdy si nevědí rady. Tak to většinou bývá. Pochybuju, že by každý člověk věděl, co v jistých situacích dělat a udělat to správně (jak tu někdo kritizuje). I když ne všechny díly jsou stejně dobré. Ale stojí za to se na to podívat. 70% ()

chalp

Asi to najlepšie čo vypotila česká seriálová produkcia za posledné roky.Ako celok to moc výhra nieje, ale ak si zoberiem pár vybraných epizód, ktoré sa mi fakt páčili musím hodnotiť takto vysoko.Úžasne ako dokáže celkom chytrý scenárista zachrániť všetko ostatné :) ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2009 (3x) v kategorii "Původní televizní dramatická tvorba – pořad, režie (Petr Slavík za režii dílu "Tatínkova holčička") a herečka" (Eliška Balzerová za roli Marcely v dílu "Riskantní interview"), udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 12.12.2009. ()

bidja

Nové bakalářské etudy na Nově zaujmou především tím, že každý příběh má větší prostor a spojuje je pouze formát jakési zpovědi před kamerou či závěrečné shrnutí, někdy pointa, po letech. Výrazným plusem je herecké obsazení a kvalita zpracování, čímž jako by Nova popřela sama sebe. Vadí mi, že v titulkách nejsou uvedeny použité skladby pouze autoři scénické hudby. Všiml jsem si, že mladé herečky hojně obsazované do juniorských rolí se běžně odhalují. Ne že by mě to vadilo, ale připadá mi to jako by tím chtěli zaujmout nebo ve snaze neodmítnout ztrácí zábrany. 1.Něžný vetřelec - žena řeší dilema mezi kariérou a dítětem, člověk za život řeší nespočetně rozporů kdy neví jak se rozhodnout aby toho nelitoval. Hlavní hrdince jsem to uvěřil, zahrála to velmi dobře. Lukáš Vaculík už o něco hůře ale stále ještě nadprůměrně od svých jiných rolí. ***** 2.Fajn brigáda - mladá dívka z rozvrácené rodiny začala studovat v Praze a stane se profesionální společnicí. Trochu nevyzrálý výkon v hlavní roli, také p.Langmajer mohl do pasáka vložit více sil. Pěkná, ale čitelná pointa na závěr s trochou happy endu, který v životě přichází jen ojediněle.**** 3.Jiná láska - o dvou kolegyních ze školy v lesbickém vztahu. Jedna mladá, Z.Norisová, je moderní tlačí vztah ke svým ideálům, druhá, Z.Stivínová, je již vdaná a má dvě děti. V ní se teprve potlačovaná orientace probouzí. Příběh sleduje jak se vztah a orientace přeměňuje. Jaké problémy může přinést. Všechny role byly umě zahrány. Snad jen chápající ředitelka školy byla až moc in.**** 4.DNA jako důkaz - mladý pár řeší své rozhodnutí zda se vzít či ne. J.Budař se role zhostil precizně, ale příběh je příliš vykombinovaný a Z.Bydžovská v roli matky hraje příliš afektovaně.*** 5.Láska v moll - starší muž řeší stárnutí, kdysi hřebec dnes pociťuje příznaky nemoci, osciluje mezi dvěmi kamarádkami, starší jenž se o něj stará a mladší jenž mu je milenkou a můzou. Zatím asi nejsilnější příběh. Starší generacce herců předvádí vyrovnaný výkon, zvláště pak Bartoška připoután po mrtvici na pomoc druhé osoby výbornou mimikou dává najevo kdy je v depresi a kdy pro něj svítí slunce. Obě hlavní protagonistky zahráli velmi civilně osudová rozhodnutí.***** 6. Malý terorista - o doktora - otce usilují dvě děvčata, úspěšná manažerka a profesionální chůva. K chůvě má vztah syn, který dělá všemožné naschvály aby si otec nepřivedl domů novou mámu kterou ztratili po těžké nemoci. Herecky nevýrazné u Geislerové hodně podprůměrné. Zach nevybočil se seriálového hraní. Synek hodně přehrával a svým mladým kolegyním z předchzích dílů nešahal ani po kolena.** 7.Tatínkova holčička - Otčím se zhlédne ve své nevlastní dceře, začne ji sexuálně zneužívat, příběh vyústí až k pěknému prozření dívčiny, jenž ví, že udělala chybu a dala zlu další šanci. Toto silné téma ve mě vzbuzovalo vlny emocí, asi možná tím, že mám stejně starou dceru. Na jedné straně touha po potrestání takových činů, na druhé straně částečné pochopení, že takto nemocný člověk, pokud mu to oklí dovolí, není schopen sám bojovat s pudy chtíče. Herci zahráli své role docela přirozeně. Hudba tuším, že M.Pavlíčka vše dokreslovala.***** 8. Ukradená spermie - mladá dvojice řeší partnerskou krizi. Žena (K.Issová čím dál tím strhanější mi připadá) tlačí na pilu chce dítě, partner chce spíše ještě volně užívat života. A.Polívková působí jako karikatura svého otce. Zajímavá zápletka ale jinak víceméně nuda. *** 9.Smím prosit o lásku - starší pár na přelomu důchodu, řeší stereotyp soužití. Muž hledá klid, Žena chce aktivní stáří. Trochu pomalé téma, ne příliš silné výkony herců nezachrání ani Polášek se svojí rozervanou postavou. Skoro to vypadá že seriálu dochází dech.*** () (méně) (více)

IvcaSammet

Když se Soukromé Pasti v televizi objevily, hleděla jsem na každý díl s otevřenou pusou a nemohla se dočkat dalšího. Nikdy předtím jsem nic podobného neviděla a byla jsem naprosto unešená. Možná to bylo tím, že mi v té době bylo "teprve" dvanáct, možná tím, že jsem nic podobného neviděla, ale rozhodně jsem Soukromé pasti řadila mezi své nejoblíbenější seriály. Když se pak objevily Nevinné lži, brala jsem to jako "vykrádačku" Pastí a proto jsem taky seriál měla ráda "o něco míň". V dnešní době, po opětovném shlédnutí, ale můžu říct, že jsou seriály na úplně stejné úrovni. Každý z nich má vynikající, průměrné a velmi špatné díly zhruba ve stejném poměru, proto hodnotím úplně stejně. Z první série Pastí do dnes miluju díly Tatínkova holčička, ve kterém Miroslav Etzler předvedl tak skvělý výkon, že jsem jej od té doby považovala ještě hodně dlouho poté za jednoho z nejlepších českých herců, a pak samozřejmě Malý terorista, který mě opravdu skvěle pobavil. Druhá řada pak byla samozřejmě o něco slabší, až na poslední díl - V síti, který rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Kryštof Hádek v roli stalkera byl prostě tak naprosto geniální, že si vůbec v této roli nedokážu představit jiného herce. ()

dvd-L odpad!

Včera v noci (bylo to v 1 h 9. ledna, na ulicích přemrzlý sníh) jsem šel kolem Oázy, a co nevidím! Malinký ocásek, a za chvilku hlavičku, hop a byl tu celý potkánek! Popadl hranolek a pelášil s ním zpátky do pelíšku. ()

dawe787

Serie několika příběhů napsaných životem. Výborné herecké výkony i režie. Každý díl je rozhodně něčím zajímavý a vždycky ho dokoukáte. Chtělo by to více takových pořadů v televizi. ()

#47

1. Díl - Něžný vetřelec: * * * * První díl byl nečekaně dobrý, možná na mě zapůsobilo prostředí firmy, které konečně (a zaplať pánbůh za to) vypadá v nějakém českém filmu/seriálu věrohodně, možná je v tom nějaká moje slabost pro Tatianu, každopádně jsem byl s ústřední trojicí Vilhelmová - Vaculík - Šafránková nadmíru spokojen. Příběh je dobře vystavěn na dialozích a zvolené téma považuji právě v dnešní době za poměrně aktuální. 2. Díl - Fajn brigáda: * * * * Opět zajímavě zvolené téma prostituce vysokoškolaček, kvalitní výběr herců i dobře napsaný scénář + závěrečné ponaučení, že minulost člověka může snadno dostihnout. Dokonce jsem se trošku usmíval pod fousy, když kamarádka naší hlavní hrdinky přiznala, že její rodiče stály její přijímačky na práva 200 papírů. Teď již věřím, že tato série bude držet kvalitu na stejně dobré úrovni i nadále a je mi více než jasné, že pokud by běžela na ČT, bylo by zde rázem hodnocení řádově vyšší. 3. Díl - Jiná láska: * * * * Tentokrát jsem váhal mezi 3 a 4, nakonec jsem přece jenom podlehnul emocím a dal 4, ne že bych snad vnitřně chápal ženu která si po deseti letech manželství z ničeho nic vzpomene že je lesba, naopak jsem měl pocit jakési sounáležistoti s jejím mužským protějškem, kterého sice Saša Rašilov vyhnal do extrému, ale kdo z nás by neměl podobné duševní pochody v téhle situaci že pánové...? A tak tedy než abych jako emancipovaná žena, která je cílovou skupinou této série (no je to už potřetí o ženských, co se dá dělat...), přemýšlel jak to mají homosexuálové těžké, spíš jsem tento díl sledoval z mužeského hlediska a zamýšlel jsem se nad tím jak se cítí manžel kterému žena uteče se ženskou. Každopádně se těším na další. 4. Díl - DNA jako důkaz: * * * Jsem už tak trochu alergický na dnešní české seriálové či filmové trendy, kde se neustálě dávají dohromady čtyřicátníci popř. padesátníci s dvacítkami, to co ještě nedávno bylo považováno za gottovský extrém je dnes bohužel naprostý standard. Tedy, i když překousnu spojení Voříšková-Hanák, přesto tento příběh považuji za slabší než ty předchozí, pár momentů se vydařilo (zpověď do kamery, Budař v restauraci, Ornest v nemocnici), ale jinak...nic extra. 5.Díl - Láska v moll: * * * * Ze začátku jsem měl pocit, že jde snad o banální příběh nevěry v pokročilém věku, což zrovna pro člověka mé generace nepředstavuje nic zajímavého, ve chvíli kdy se však ukáže, že to oč tu běží není nic míň než problematika eutanázie, celý příběh nabírá úplně jiný rozměr. Zatím asi nejdepresivnější díl Soukromých pastí, ale především opět kvalitní podívaná s kvalitními herci. 6. Díl - Malý terorista: * * * Po depresivním dílu přišel jeden poněkud odlehčenější, příběh otce a syna z nichž každý má jinou "kandidátku na maminku", ale ten druhý jmenovaný používá unfair fígly a jde si tvrdě za svým, Zach i Geislerová jsou skvělí, i ten klučina hrál nadmíru dobře, trochu mi to kazí možná až moc kýčovitý happyend ve stylu inscenací Studia Rosa, což je v této sérii opravdu výjimka. Btw. kladně hodnotím odkaz na Toxického mstitele. 7. Díl - Tatínkova holčička: * * * * Příběh je opět vážnějšího rázu, z počáteční idylky se postupně vyvine opravdová bezvýchodná past a stupňování napětí je zde výborně vystavěno. Etzlera jsme si zvykli v poslední době vídat prakticky jen v kladných rolích, ale tentokrát trochu vyskočil ze škatulky a zapadl velmi věrně do role násilníka, možná to trochu připomene jeho dřivější roli v jedné epizodě z cyklu Oběti - Znásilnění. Vanda Hybnerová naopak dobře vystihla chování matky, která je bohužel až do hořkého konce naprosto zmanipulována otcem a i ve finále se zachová pro normálního člověka značně nepochopitelně (leč bohužel je tento konec v reálu asi obvyklý). A nakonec debutující Berenika Kohoutová, před kterou opravdu smekám, nejen před vynikajícím výkonem, ale i před nespornou odvahou vstoupit poprvé před kameru takovouto rolí. Jediné, co mě trochu uvádí do rozpaků je to, že si pak druhý den v Televizních novinách Nova sama sobě uděla reklamu (což není u ní výjimkou), ale možná jí křivdím a opravdu se zvedl obrovský ohlas právě nad touto epizodou. 8. Díl - Ukradená spermie: * * * Zajívavá ukázka toho jak se dá zneužít věda, navíc z popudu neodolatelného mateřského pudu, podobně jako u dílu Jiná láska, jsem však cítíl více empatie k podvedenému manželovi, i když ani v tomto případě nebyla ani jedna ze stran zobrazena úplně černobíle a celkem to svádělo k přiklonění se na "ženskou sranu", relativně smířlivý konec pak sice dojmul, ale celkově už na mě asi nějak dopadá ta přemíra estrogenu z celé série a dám lehce nadprůměrné 3 hvězdičky. 9. Díl - Smím prosit o lásku: * * Banální příběh o manželské krizi po třiceti letech manželství, tedy nic moc zajímavého a originálního se tentokrát nedělo. 10. Díl - Tři do páru: * * * Podobné téma jako minule, jen o generaci dřive. Nemůžu si ale pomoct, ve srovnání s předešlým dílem je tento příběh zajímavěji provedený, včetně poměrně originálích momentů (vzkazy přes kamery, psycholožka v restauraci), celkem originální bylo i poklidné řešení situace ze strany manželky...nicméně celkově jen průměr. () (méně) (více)

zabro

Takovy lepsi cesky prumer. Hodnoceno po prvnim dile. Ktery byl nudny. Cely tento dil si hral na to ze to bude davka emoci, ale ja ty emoce nikde nevidel. Mozna jsem slepy:-) ()

Gedes

Výborné, moc se mi líbil první díl! Herecké obsazení skvělé, kamera - na to, že se jedná o český seriál také dobrá! Jinak at to byly monology Tatany Vilhelmove nebo dialog mezi Tanou a Lukas velmi dobre, zadné hloupe nebo trapne průpovídky... opravdu jsem po dlouhé dobe v serialu slysela duchaplny rozhovor dvou lidi... Doufám, že další díly budou taky takové... ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny