Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ellmariachi

To fakt vážně? To vážně, tak vážně? Vážní herci pronášej vážnejma xichtama, važný fráze. A vy jen nevěřícně zíráte a vážně nechápete. Za prvý jsem nechápal kde se vůbec nacházím. Kam kdo cestuje. Kdo je kdo apod. Dobře jsou tu bohové, Je tu hlavní hrdina a záporák. Jo prosím vás... kdo sakra proti Majkýmu nasadil toho bezcharismaťáka. Takhle nevyváženýho hrdninu a sviňáka jsem snad neviděl. Pak je tu ještě věštkyně. Jasně pěkná ženská, ale vlastně k ničemu. A jakože parta kolem Theseuse, Ale nečekejte nic. jsou to jen loutky. Od jedný hvězdy tenhle rádoby epickej vážně se branej brak zachránili jen sami bohové. A to doslova. Závěrečná podívaná v jejich podání ještě ujde. 45 procent. Jsem vážně zklamanej a nas**nej. A varování. Pokud jste to neviděli a nějakým nedopatřením čtete můj koment, tak vůbec, ale fakt vůbec si to nepouštějte s tím, že by to mohla být slabší 300ka. ()

GodComplex

Jelikoz to je ocividne hodne IN, tak zacnu srovnanim - urcite to neni horsi, nez 300! Ty 2 filmy si zase tak podobne sice nejsou, ale stejne, 300 byla zabavna rubacka s vizualem green screenove omalovanky. Immortals jsou mnohem dospelejsi a muzou se pochlubit nadherne vymazlenym trademarkovym designem Tarsema Singa, ktery nepusobi tak strasne dokreslene, ale spoleha se podstatne vic na propracovane divadelni kulisy, je to mnohem komornejsi, anticka mytologie je promakanejsi (bohove sice pusobi trosku jako buzny, ale tak uz to holt chodi..), hudba pasuje skvele a 3D kupodivu velmi prijemne. Nemluve o tom, ze Freida Pinto i Athena jsou fakt kocky. Problem nizkeho hodnoceni je v tom, ze od toho vsichni cekaji akcni masakr, coz je i chyba tvurcu, protoze presne takhle ten film prodavaji, ale tohle proste neni 300 - Part II. 7/10 ()

Riddick77

Vizuál je fajn, Freida Pinto božská a Henry Cavill sympaťák- tím výčet kladů končí, protože zbytek mě nudil a ani krvavé scény tento fakt nijak nezměnily. 4/10! ()

Macejko

Zle zrežírovaná, zmysel nedávajúca (väčšinu času je problém zistiť, kde sa ktorá skupina postáv vlastne nachádza) a veľmi, naozaj veľmi nudná štylizovaná sračka. Postavy sú nezaujímavé, akcie je málo, scenár ako od imbecila. Smrteľne vážne - jedným jediným pozitívom je solídna a na niektorých miestach dokonca výborná hudba Trevora Morrisa. Na toto zaplatiť vstupné do kina, tak sa okamžite obesím na remienku z gréckych sandálov. ()

Vojcl

Typická předražená hollywoodská šaškárna, která toho má s antickou mytologií jen pramálo společného. I když pomineme, že scénář obsahuje kvantum logických mezer, Immortals bohužel selhávají i jako nenáročná oddechovka ve stylu 300: Bitva u Thermopyl. Bojové scény jsou nechutně digitální, nemluvě o tom, že polovina stopáže se odehrává ve tmě (!). Postavy jsou nezajímavé a je vám úplně jedno co se s nimi stane. Na Freidu Pinto se dá alespoň koukat, zato Henry Cavill je neuvěřitelně prkenný hlavní hrdina a i potenciál Mickey Rourka zůstal nevyužit. ()

Freemind

Tarsem Singh bohužel směřuje s každým dalším filmem do filmařského pekla a takřka zločinně promrhává naděje, které do něho byly kdysi vkládány. Je jasné, že jde o výjimečného tvůrce s úžasným výtvarným citem, co ale z toho, když nedostal do vínku taky cit pro rovnováhu. Tuto harmonii mezi surrealistickými výjevy a normálním dějem se mu podařilo najít v "Cele", "Pád" už scenáristicky hodně kulhal, ve "Válce Bohů" je Singh už naprosto nepříčetný. Obrazy, kostýmy a scénografie někdy doslova vyrážejí dech, ale co z toho, když je to venkoncem stupidní, béčková slátanina? Sním o paralelním vesmíru, ve kterém Singhovi někdo zaplatí tolik peněz, aby se mohl vykašlat na příběh úplně a mohl točit dvouhodinové surreální jízdy bez děje. Obávám se ale, že v tomto vesmíru nás čekají jen další a další lobotomizující mučírny. ()

Lucina84

U tohohle teda nevím, zda jsem se dívala na FILM nebo na nějaké intro z počítačové hry...aspoň, že tam hrajou opravdoví herci. ()

Makky

Matroš jako prase!!! Po kostrbatých traileroch som Immortals (pozdravujem slečnu v Auparku v BA, ktorá netušila na aký film pýtam lístky) príliš neveril, no zase som sa raz ojekašlal. Toto bol jednoducho kinozážitok ako sa patrí. Maximálne vtiahnutý do diania, ponorený v surovej atmosfére, jednoducho pohltený všetkým som dokázal odignorovať možnú štúdiovosť, umelosť atď. Vychutnával som si upalovanie "v býkovi", kastrovanie obrovským kladivom, half slow-motion v súbojoch bohov s titánmi, perfektne nechutného Rourka... a ani to debilné tlachanie krásnej Freidy Pinto mi nevadilo. Hoci je to jednoduchá samoúčelná efektná blbosť, asi som sa zalúbil. Tento film chcem vidieť na veľkom plátne ešte raz!!! ()

SarumanKo

Nečakal som, že to bude mať niečo spoločné s gréckou mytológiou (a mimochodom - ani som sa nedočkal), problémom snímky Immortals je, že nemá ani akýkoľvek dobre napísaný hrdinský príbeh a je plná zle prekreslených, fádne zahraných a pateticky žvatlajúcich postáv. Ďalšia vec, na ktorej Vojna Bohov stojí i padá, je samoúčelná vizuálna štylizácia. Akoby Singh nezvládal ani základný režisérsky kumšt, a tak zlial dokopy všetky farby a tvary, ktoré mu na palete zostali, v domnienke, že čím bizarnejšie to bude, tým lepšie. To je najlepšie viditeľné vo finále, ktoré paradoxne svojou veľkolepou gýčovitosťou už naozaj začína byť zaujímavé. Celkovo sú však Immortals veľmi nudným filmom, ktorý nezachraňujú ani kedy-tedy celkom energické akčné scény. (4/10) ()

AlThorKremser

Immortals se docela povedli. Podíval jsem se na ně kvůli budoucího Supermana Henryho Cavilla. Taky je to starověké fantasy takže proč se nepodívat. Příběh ujde a efekty taky. Jen tomu něco chybělo. Jinak super souboje. Nakonec z toho vzešlo dobrých 80% ()

buldock

Hodně průměrné, byť vizuálně vytříbené, ale na druhou stranu zbytečně brutální a nudné putování od nikud nikam. A závěr mě spíše lehce rozesmál, než uchvátil. Nebo to tak mělo být? ;-) Film: 55% ()

ABLABLABLA

Tak tento film mě docela dost zklamal a při scénách s bohy na Olympu a jejich neskutečně směšnými helmami jsem už ztrácela chuť se na tuhle slátaninu dívat. Ale i přesto pár zajímavých scén se tu našlo a vcelku to nebylo až tak strašné. ()

Alementina

Na tohle jsem se tesila a to hlavne z duvodu - Henry Cavill. Tak dlouho jsem mu prala poradnou hlavni roli a tady dokonce mohl ukazat nejen ten svuj uzasny kukuc, ktery je ztelesnenim "jeste chlapec/skoro chlap" :),ale i luxusni telo :) bohuzel jsem na mobilu nemohla dostatecne ocenit ty barevne efekty, spis me stvalo neuveritelne temne pozadi, na ktere bylo nemozne se za denniho svetla vubec divat .... no, takze mi tu zbyl jen priserny pribeh ... a ten teda mel co delat, aby drzel vubec nejak pohromade, logiku to nemelo zadnou. Obzvlaste pocinnani Dia a hlavne jeho umysly pro me byly totalni zahadou... jediny, kdo jednal logicky byl asi Hyperion. No zkusim se na to nekdy podivat v klidu doma, at vychutnam i ten vizual filmu a snad i bez korejskych titulku :), Henry Cavill mi za to asi stoji ... jo a panenska vestkyne na to musela mit fakt chut, protoze dle meho se na nej vrhla pri prvni mozne prilezitosti, mi tam uplne chybelo nejake jejich sblizovani, natoz poznavani. ()

gojackill

Chci napsat komentář aniž bych si přečetl jakýkoliv jiný další, protože nechci být ovlivněný a také jsem uložill za úkol napsat komentář hned po shlédnutí a to na jeden zátah (!!!). Jak si obhájím tak vysoké hodnocení u mého oblíbence Singha? Tak za prvé, režisér nám předkládá mytologii, která se sice volně inspiruje tou řeckou, přebírá jména jejich bohů a vypůjčuje si titány, odvážně si však tento mýtus vytváří svou vlastní nápaditou dějovou linii. Jde tu o osvobození poražených titánů a svrhnutí nadvlády bohů. Pravidla jsou dávno daná a hrdinství je vykresleno v tom nejklasičtějším a nejpůvodnějším schématu, jedná se o hrdinství ryzí s dávkou patosu, který vychází především z touhy člověka po nesmrtelnosti lidské duše. Nesmrtelnosti, jenž lze dosáhnout pouze velikostí činů člověka za života ("Samo o sobě není důležité žít, ale důležité ježít dobře.") Velikost lidských činů (pokud jsou v dobrém úmyslu) propůjčuje naší osobní historii božský rozměr a samotná nesmrtelnost těchto činů je pak zajištěné mocným nástrojem, a totiž uměním, které zvěční naše činy pro další generace. Nesmrtelnost je v jistém smyslu zajištěna také následující generací, dalším pokolením, která nese naši krev. Tato myšlenka není má vlastní, je totiž naprosto krásně vyjádřená poslední scénou, ve které si syn Hrdiny prohlíží památník, na kterém jsou zvěčněné hrdinské činy jeho otce. Tarsem Singh se opět prokázal jako vizuální bůh, který dovede svůj příběh nejenom správně zasadit do okouzlující kulisy, ale dokáže také bravurně udržet tempo vyprávění. Při psaní mě napadá jestli tohle není náhodou lepší než Návrat krále od Petera Jacksona. Co do velkoleposti se jedná o srovnatelný počin, ale na mnohem menším prostoru (tím mám na mysli kratší stopáž), jedným znakem však vyčnívá, tímto znakem je posunutí slow motion efektu o třídu výše (či píď dále); souboj bohů s titány totiž svým způsobem nakopává prdel třeba i takovému 300 Bitva u Thermopyl, prostě Tarsem zašel dál co do bombastičnosti a fakt se to vydařilo. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ Další naprosto úchvatnou scénou je Poseidónova pomoc "smrtelníkům" a následná vlna tsunami. Slovo smrtelník záměrně umísťuji v kontextu mého komentáře do uvozovek. Perfektní film k rozboru i pobavení //////////// BRAVO a potlesk geniálnímu režisérovi, střihačovi i kameramanovi!!! ()

italka63

A já se tak těšila, skoro se to povedlo! Ale jen skoro, no:-) Tyhle filmy, zvláště co se starověku týče, to je moje. Jenže můj oblíbený Theseus měl trošku nepořádek v rodinných poměrech, podle dochovaných jiných bájí, které bereme k jeho osobě za bernou minci a jak to začnu sama sobě okomentovávat....každopádně nenadchne, neurazí, bylo na co se dívat, i když...plavovlasý Helén?tak z rychlíku:-) všimli jste si toho, jak starověká architektura jde ruku v ruce s moderní, jak se prolíná? V některých záběrech nemuseli figurovat starověcí vojáci, ale jakákoliv jiná entita .Tak to nebudeme rozebírat, každý má jiný vkus a za tři hvězdy. ()

Philcze

Už docela dlouho se mi nestalo, že by se můj názor na film měnil každých pět minut při sledování. Je to laciná divadelní báchorka s nudnými figurkami místo postav nebo vlastně docela epická podívaná doplněna o hutnou dávku vytříbených obrázků ze Singhovi dílny? To první je pro mě definice první poloviny Immortals. Jako kdyby tomu filmu ale najednou po půli znenadání narostly koule a vlastně začal nějakým podivuhodným způsobem velmi dobře fungovat. Zkráceně, pokud přistoupíte na Singhovu hru... budete se velmi dobře bavit. Mně přistupování trvalo celou hodinu, ale výsledný dojem pak byl o to lepší. Velmi silné tři s náběhem na zvyšování. 70% ()

Hanyou

Rozhodně to nebyla žádná tragédie. Efekty solidní, akce dostatek i bez keců a příběh mnohem méně tupý než jsem čekala. Závěrečná bitka bohů s titány je ovšem hodně solidní pokoukání, takže 4 hvězdy si tahle nenáročná zábava zaslouží. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?