Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rikitiki

Dějově je to nesmysl, který se řeckými bájemi inspiroval jen z rychlíku. Už jenom základní myšlenka, že bohové se nepletou smrtelníkům do života, když dle mytologie antičtí bohové nedělali skoro nic jiného, než že ovlivňovali životy lidí, je naprostý blábol. ____ Ale pozitivem je super hustá atmosféra, výborně zvolení herci i super choreografie bitev a soubojů. Okouzlil mě stylizovaný vzhled filmu, který je zabarven do zlaté, cihlové a černé (jako antické amfory), kdy tato stylizace umožňuje snést (nebo nebrat vážně) hrůzné násilí provázející celý film. SHRNUTÍ: Kdyby řečtí bohové byli postavy z komiksu. ()

jonyyy

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a to čistý mix nového 300 a nového Souboje titánů v opět téměř komixovém podání, Takže podobně jako v 300 spousta chlapíků ve slipech a sukních s extrémně dobře vytravovaným břichem, stříkance krve, velké množství zpomalených záběrů. Příběh je, jak tomu bývá v těchto starořeckých legendách, trochu slátanina, ale všechno je zapomenuto při prvním souboji. S choreografií se tvůrci vytáhli a ten finální souboj titánů bude pro mě nejspíš jedna z vůbec nej bitev filmového plátna. Jen některé ty kostýmy u bohů byly k zasmání. 75% ()

GigaPudding

Celá obrazová stránka filmu byla výborná a vypiplaná do detailu. Snad měli storyboard na každej jednotlivej záběr nebo nevím, protože od divadla, malby i sochy antiky a pozdějšího renesančního návratu k antice se tu odvíjí úplně všechno od barev přes celou kompozici scény, pózy herců a dokonce i detaily jako vhodně vybraná zadková kaskadérka Freidy Pinto :). Neuvěřitelné prostě. Nejde o to jestli nebo jak moc to bylo kýčovité, ale o celkový do detailu perfekcionisticky vypiplaný koncept, který byl prostě tak dobrý, že by se mu konkurovalo jen dost těžko, přinejmenším v té první půlce teda :). Horší je to ale v tom, že dějově se to drželo tak do půlky, kdy to ještě bylo napínavé a upoutávalo to pozornost nejen obrazem, ale od půlky začala nuda a konec byl táááááááááááákhle přetaženej a nablblej. Dokonce to vypadá jako kdyby prostě potřebovali co nejvíc vystřískat 3d efekt v kině, ale prostě už neměli co točit a všechno to obrazové hraní už se prostě vyčerpalo, nebo nešlo efektně využít pro 3d, tak prostě nastala neúnosně táhlá bitka, do které se muselo vlézt 3d za celej film :). A aby to nevypadalo divně, tak k tomu museli přidělat i nějakej děj, tak narychlo tam plácli nějaké hlouposti a bylo to :). Ten film prostě měl skončit o půl hodiny dřív a úplně jinak a bylo by to právě díky tomu scénografickému perfekcionismu úplně úžasné :). ()

J.Connor

Kde je Michael Fassbender a jeho pekáč, když ho nejvíc potřebujeme. Jen díky dokonalému set & settingu možno užít a dát nadprůměrné hodnocení, parciální demence pak tolik nebolela. Víc kýče prosím. ()

SOLOM.

Jak tady tak sleduji hodnocení některých uživatelů / tedy spíš jejich komentáře, tak mám pocit že jsme asi neviděli stejný film a hlavně, že měli 5ku z dějepisu. Nějak ty báje nesedí a scénáristé Charley a Vlas Parlapanides by měli svůj job pověsit na hřebík. Jo kdyby se totálně vyprdli na známé jména, vytvořili si nějaké vlastního hrdinu, tak by se tohle akční fantasy dalo překousnout. Já měl za to, že Theseus zabil Minotaura (mimo jiné), ale tak Titáni byli asi lepší volbou pro tvůrce. Po akční stránce je tu k vidění několik zajímavých soubojů, bohužel však finální bitvu Bohů s Titány režisér totálně posral. Zmatený střih díky kterému bylo hovno vidět nás však nedoprovázel jen při této pasáži. On celkově byl tento film hodně zvláštní a to úplně ve všem. Našel bych pár světlých momentů/prvků kvůli kterým stojí za to film vidět, ale převažují spíše zápory, kvůli kterým už to znovu vidět nepotřebuji (snad kromě Rourkea herci neskutečně přehrávali), nesmyslný scénář, spousta (ne)logických chyb a do očí bijících nesrovnalostí. 40% ()

ARI50

Menší zklamáni ale zato velké překvapeni ale přesto velká škoda nechat si ujít možnost udělat z něčeho takového trhák začátek se s vámi táhne sem tam nějaký souboj akčnost ale tot vše ale co se tyče konce špičkový brutálně hodně mi to připomínalo hru ( God Of War ) ale co už věřím že tohle není konec. Přesto spokojenost je že pokud nečekáte moc užijete jsi to. ()

Sofia

Mně osobně více vyhovovalo estetické pojetí 300 a ohledně příběhu nedám dopustit na čsfd uživateli nenáviděné nové zpracování Souboje titánů. Válka Bohů nám nabízí jen hodně slaboduchý příběh s černobílými charaktery, kde se něco začne dít až s nalezením luku (tzn. zhruba po hodině). Poslední bitva je výborně zinscenovaná, ale to je asi tak všechno. Viděno v 3D. ()

kajda.l

Vidět uplakaného Boha Dia v pozlaceném gay oblečku považuji za jeden z nejútrpnějších zážitků filmové sezóny 2011. Pokaždé když vidím podobnou audiovizuální atrakci, děsím se, že v něčem podobném, kde není třeba herců, ale pouze namaškarádovaných supermodelů a supermodelek spočívá budoucnost kinoprůmyslu. Immortals je přeplácanou parádou kde se vám hektolitry digitální krve, drsných dialogů (v Rourkově podání spíše monologů) a otravných zpomalovaček zají po půlhodině a jedině Athena mě dokázala udržet od pádu do naprosté letargie. Film spadající do škatulky neremcej, žer popcorn, čum a BAV SE. Čumět a žrát popcorn dokážu, neremcat a bavit se už méně. Mé čekání na kvalitní zpracování antických legend se opět nedočkalo uspokojení a pravděpodobně už ani nedočká. ()

Mgb21

První věc, co mě napadla při sledování byla, že se to nějak moc podobá Cele. Po přečtení jména režiséra už vím proč:-) Vizuálně tedy moc povedený film. Co mu sráží hodnocení, je bohužel scénář. Pronášená klišé nejsou problémem, člověk je očekává, ale ty zkratky, které scénáristé používají jsou hrozné. Hyperion něco chce a ukrutně to hledá, lidé umírají, aby to nenašel a ejhle o pět minut později už to má a vůbec nevíme jak a kde to našel. A takových věcí je tam více. Jinak pěkná popcornová oddechovka. Závěrečný boj bohů je fakt maso! 3D použito moc pěkně. Snad se to konečně naučili. Určitě stojí za to si na film zajít do kina. V souboji s novým Soubojem Titánů jasně vítězí Immortals! ()

Beastmaster4

Tak do mě všechno a všichni hustí, že prej další 300 a vono pěkný prd! Srovnávat to radši ani nebudu. Po technické stránce není co vytknout. Souboje jsou super, opět zpomalené záběry...trošku přebarvený nebe, ale co naplat - podobný nešvar byl třeba i ve WAR HORSE. Příběh dejme tomu ujde, ale čekal jsem víc. To že uhlazenej svalouš objeví bájný luk Epirus z kterýho asi 3x vystřelí a pak mu ho ukradne hyena a odnese nepříteli, není zrovna moje představa příběhu o mytologickém hrdinovi válčícího s bájnou zbraní. Za větší povšimnutí pak stojí asi 5 vteřinová šarvátka hned na začátku, pak až boje bohů (ty jsou to nejlepší, film nabízí a co můžou ostatní snímky závidět). Ze 110 minut je tak 30 minut pecka, zbytek průměrná všehochuť. A abych dodržel v úvodu daný slib, tak na 300 to nemělo ani z poloviny. :-D Určitě jde o jeden z lepších vizuálních zážitků, ale pro velké očekávání a nedosažení kvalit (hlavně scénář) 300 dávám tři hvězdy. Možná, kdybych 300 nikdy neviděl, dal bych čtyři, ale viděl...bohužel. ()

JASON_X

Předesílám, že jsem od útlého dětství vášnivým čtenářem starořeckých bájí a milovníkem antiky (obzvlášť klasického Řecka a období helénismu), a že z hloubky duše nesnáším prznění mé milované řecké mythologie i historických faktů v dementních amerických filmech jako Troy, Alexander, Clash of the Titans apod. ALE: na tenhle film žádná hnidopišná a přísná hlediska samozřejmě nepoužívám (stejně jako třeba na příbuzný geniální opus 300), a to proto, že se jedná o film v první řadě estetický. Kašlu tedy na to že každý pátý Řek je negr, že Zeus vypadá jako pornoherec, Pallas Athéna jako telenovelická štětka a Titáni jako Pygmejové, že tvůrci totálně zdecimovali a překopali starořecké mýty, že klasická řečtina panenských věštkyň je toporná a nedůvěryhodná, že Tartaros není propast ale hora, že stará Hellada vypadá jako Mordor... zkrátka nechávám stranou svou analytickou mysl a rozumný úsudek, a jen se okouzleně jako dítě kochám brutálně krásným / pouťově líbivým vizuálnem s jeho nádhernými barvami a takřka snovými obrazy, temnou atmosférou a zlověstnou hudbou... Tarsem Singh zabodoval, víc indických režisérů do Hollywoodu prosím! P.S.: A to se ještě navíc z jeho biografie na ČSFD dozvídám, že je tvůrcem klipu Loosing My Religion od R.E.M., do kterého jsem se ještě v nácti zamiloval na první pohled i poslech... ()

Sawy

Film,který jsem si vždycky přál vidět,kde si to Bohové a Titáni rozdávají na férovku v dechberoucích kulisách,kde mají zpomalovačky smysl a kde vládci nebes skutečně budí respekt (zvláště pak Zeus Evans) a Athéna je strašná kost.Prodávat tento esteticky vybroušený artový epos s brilantní gradací a divadelní střídmostí jako nepřímé pokračování 300 je kravina,ale chápu,že jinak by na tom producenti asi nic netrhli.Každopádně,takhle měla už před sedmi lety vypadat Trója,kdyby do ní Petersen zapojil trochu mytologie.Film stvořený pro velká plátna. 90 % ()

Lucasion

Čekal jsem slušného nástupce 300 a Souboje Titánů. Tenhle snímek ani zdaleka nedosahuje kvality ani jednoho z nich a stojí velmi dole i v porovnání s ostatními snímky. Od 300 si bere grafický styl a od Souboje Titánů si vzal něco málo, co se týče příběhu. Ovšem šeredně kulhá za oběma filmy. Zatím jsem neviděl takové znásilnění Řecké mytologie. Hudba žádná, herecké obsazení až na Mickey Rourka je dost otřesné. Spoustu scén je nejen nudných, ale dokonce i postrádají smysl. A hlavně nesmyslné vyobrazení bohů. Konec až děsivě hloupě natočení. Bohové musejí plakat. Fuj. ( 35 procent ) ()

EXpenza

Bohové,Řecko,Titání to je přesně moje gusto! Vždy jsem měl pro to slabost a tady to dílo to jen potvrdilo! Theseus! :) ()

ScarPoul

Prvú polhodinu som bol prekvapený. Vizualizácia bola perfektná a všetko to dýchalo mýtickým gréckom. Naozaj som mal dojem, že to bude dobré. Potom sa to akosi zvrtlo. Film začal moralizovať, vytvoril si vlastnú parafrázu na Ježíša Krista, ktorá bola v niektorých scénach až smiečne očividná. Začal miešať rôzne báje a mýty do jedného celku s úmyslom, ktorý mi ešte teraz uniká. Ale čo ma ako fanúšika mytológie nasralo boli krvavé samoúčelné a efektné bitky, kde sme síce mali možnosť vidieť črevá a mozgy, ale ktoré sa brali rovnako ako celý film, tak vážne, že miera únosnosti a pozerateľnosti bola minimálna. Nudilo to, bolo to predvídateľné a aj napriek niektorým dobrým scénam - úvod, alebo všetky scény s Mickey Rourkeom - ktorý bol jeden z najcharizmatickejších zloduchov poslednej doby - sa jednalo o dementný príbeh, určený obyčajnému konzumnému divákovi, ktorý chce žasnúť nad tým čo všetko pred zeleným plátnom dokážu Američania vytvoriť. Film postráda dušu, a aj keď bol v 3D chýbal mu nejaký tretí rozmer. Niečo čo by z neho nespravilo jedno z veľkých sklamaní tohto roka. A nahý zadok Freidy Pinto to nemá šancu zachrániť. ()

RelaxMan

Po vizuální stránce je to naprosto dokonalé. Skvělé triky, kostýmy, rekvizity, choreografie soubojů. Vynikajicí Mickey Rourke, který jde herecky neskutečně nahoru. Komu se líbila 300, tak bude nadšen i tímto dílem. Film má své menší nedostatky, např. otevřený konec, kvůli kterému jsem zvažoval jít s jednou hvězdou dolů. Na druhou stranu jsem se v kině skvěle bavil a musím říct, že tento film patří letos do mé TOP 2011 a proto jsem se rozhodl pro plný počet hvězd. ()

Genero

Nevím, co tady všichni zase mají. Je pravda, že Eduard Petiška už rozrazil svůj žulový náhrobek, aby tomu indickému przniteli ukázal, zač je toho Homer. Přesto jsem nucen hodnotit nad průměr, protože jsou tam všichni tak krásně namalovaní, viděl jsem Frýdinu luxusní prdelku, Míša se tváří ještě vyšinutěji než při orgasmu v Nesmyslné orchideji a když vtrhne Teplá garda z Olympusu pohonit nechutné zlobry, beru do ruky jehlu a nit, abych si z tuniky spíchnul sexy tanga na tu svojí večerní Oddyseu. ()

Lacike

Vedel som, že si to zo skvelej 300vky berie len vizuál, ale aj tak som sklamaný. Bitiek tam bolo málo. Hromadné prakticky žiadne. A aj keď sú bitky prehľadné a krvavé, tak pôsobia po chvíli nudne. No a postavy? Kladný hrdina a aj záporák chcú to isté. Pomstu. Takže sa od seba vôbec nelíšia. Akurát hrdina je nevýrazný (čo iné od Cavilla čakať) a záporák Rourke je tak zlý až to bolo miestami k smiechu. Popri nich sa tam objavujú ešte veštkyne, Zeus, nejaký kung-fu bohovia a podobný fantasy odpad, ktorý ja vôbec nemusím. Takže okrem pôsobivého vizuálu a krvavých bitiek film nič extra neponúka. Za mňa sklamanie. 4/10. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?