Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

maseer2

kulervoucně velkolepé a vizuálně dokonalé, po dějové a příběhové stránce ale bohužel trochu prázdné.. bohové (hlavně Zeus) každopádně ještě nikdy nebyli tak zatraceně cool.. slabší 4* ()

Caszidy

Audiovizuálně (tedy hlavně vizuálně) nesmírně "našlapané", jenže co je to platné, když je to celé "blbý jak štolwerk"? Cavill si tu udělal generálku na roli Muže z oceli a vidět Mickey Rourkea v podobné roli vždy potěší. Nicméně jak už jsem psal - k čemu to všechno, když jde v podstatě jen o pozlátko, srovnatelné s klamavou reklamou. Mimochodem, co ty logické díry v příběhu? ()

Tommassi3

"Copak to je nějaký dar ?? Vidět budoucnost a nemít možnost ji změnit ??" Neskutečně působivé, nesmírně podvratné.. Singhing in the dark.. ()

Baxt

Demytizace ideálu antického hrdiny a nedotknutelných božstev ve vizuálně nejpodmanivějším filmu od Avatara. Pochybnosti si strčte někam. ()

Litsarch

Snímek, u kterého jsem nechápal přesně děj. Tedy, "děj" jsem chápal, ale pro mě v něm bylo tolik mytologických nepřesností, až jsem byl naštvaný. Otázkou je, zda celou historii Titánů vs. Bohů znám špatně já, nebo scénáristé. Jak čtu zajímavosti k filmu, tak scénáristé. Ve zkratce. Titánů bylo 14, ne 12 jak se uvádí v zajímavostech. Hyperión a Theia, Krios a Dióné, Koios a Mnémosyné, Atlas a Foibé, Iapetos a Themis, Ókeanos a Téthys, Rhea a vládce Kronos. Bohové, jmenovitě Hestia, Poseidón, Héra, Démétér, Hádes a poslední Zeus, děti Rhei a Krona, po osvobození bojovali s Titány a zvítězili. Svrhli je do podzemí, kde je hlídal Hádes s manželkou a svým tříhlavým psem Kerberem. Nemyslím si, že Titáni byli "umazaní lidé s červenou helmicí" (nehledě na fakt že nebyli uvězněni v jakési kostce) a Bohové čistí se zlatou zbrojí. Titáni by měli být 2x větší než Bohové a když vemem v potaz fakt, že výška Titánů dosahovala pár desítek metrů, tak lidská výška je tak nějak vedle. Mohl bych pokračovat dál a dál, ale myslím že již každý pochopil, v čem mě snímek tak "nasral", nebo lépe řečeno zklamal... Čekal jsem prostě něco jiného, nicméně kdyby aspoň to, co snímek nabízí bylo lépe a přehledněji zpracované, tak mi to možná ani tak nevadí. Ale ono nebylo. Bylo to nepřehledné, s pro mě z většiny špatnými herci, nezáživným dějem a tak dále... Aspoň že Poseidónovi nechali jeho milovaný trojzubec... ()

st.ranger

Zvláštní film. Jako televizní inscenace by to jistě obstálo lépe než snímek určený pro kina promítané navíc ve 3D, které má zde nejspíš zajímavé nápady, ale pořád se nejedná o efekt vylepšující celkový dojem. Vzhledem k žánru není možné ubránit se srovnávání a Immortels nejlépe kompromisem umístit mezi 300 a remake Clash of the Titans. Z prvního zmiňovaného využívá stylizaci a provedení soubojů, z druhého zase obdobný průběh dějové linie. Zatímco první polovina filmu zdárně funguje, překročení stopáže odhaluje nelogické chyby a podivný rukopis scénáře, snaživě zastiňován zdárně provedenými akčními sekvencemi. Herecké obsazení je obstojné, kromě Rourka a Hurta jsem nikoho zajímavého nebo výrazného na scéně nezaznamenal. Někoho možná naláká obnažená Isabel Lucas nebo Frieda Pinto, avšak je třeba spíše chválit výběr pro double. ()

McClane

Několikátý film z posledních dvou let, co velmi pěkně vypadá, ale jinak je naprosto prázdnej. Před pár lety by stejnej výkon stačil na nadprůměrný hodnocení, ale nyní už je to na hranici ** a ***. Za chvíli už nebudu tak shovívavý, protože pěknej vizuál natočí za ty prachy kdekdo. 50%. ()

MoiJe

Bohovia, taka konina! Pozrite si niekde bitku bohov a Titanov, ta jedina za straveny cas stoji. Stokrat radsej Suboj Titanov. Alebo Kral Skorpion. :) ()

Johny_fork

Občas se povede nudit i filmem, ve kterém je spousta bitev a digitálních efektů. Nic na tom bohužel nezmění ani několik pěkně zpomalených akčních scén, ani sexy věštkyně a ani vypiplaný vizuál. ()

Terva

Duše všech lidí jsou nesmrtelné. Ale duše všech dobrých lidí jsou nejen nesmrtelné, ale i Božské - SOCRATES. Mocná zbraň, luk Epirus, ztracená během jedné války Bohů je opět hledána. V rukách kohokoliv se stává mocnou zbraní, právě proti Bohům. Král Hyperior tuto zbraň hledá. CITÁT - Chci úplně zničit Řeckou budoucnost......... Pomalé jako olej, zbytečně tmavé (i na Olympu je zataženo), přemršeně kruté. Přehlídka mužských těl, které lákají spíše ženskou část publika. Hudba je mnohdy přehnaně hlasitá. Celkem to není nic moc. Řadím ho někam na 50 % CITÁT - Žádný z Bohů už vám nepomůže....... ()

adamo_znk

Závěrečná řež docela ujde, ale jinak je tenhle film docela kravina. Dost mě sralo, že se uplně všechny scény odehrávaj na skalnatym pobreží na ploše asi 10 krát 10 metrů. Mickey Roure nijak výjimečnej, bohové otřes, stejně jako příběh. Jediný čim může film zaujmout je vizuální stránka a jedna povedená bojová scéna (ale se CGI krví, takže stejně trochu nahovno). ()

moviesfan

Immortals má dost nedostatků (herecké, příběhové...), ale vcelku mě to bavilo, a to jak akce, tak i vizuální stránka. Bylo se na co koukat a to mi v tomto případě stačilo. ()

JohnCZ

Ani neskutečně vypiplaná technická stránka nedokázala zachránit nudný a dějově šíleně nepřehledný film. ()

corpsy

Nieje to ani veľmi prostým jednoduchým scenárom, či chabými hereckými ( nie fyzickými ) výkonmi, ale tým, že táto vysokorozpočtová áčková produkcia pôsobí televíznym dojmom. A to veľmi. Určite nečakajte žiadnu oázu menom 300. Rozhodne je to snímok pre kiná ( 3D ), predpokladám, že práve kvôli tomuto formátu nebude mať v TV takú energiu ako v kine. A ak ste náhodou tí, ktorí vo filmových produkciách takéhoto druhu vyžadujete ( resp. očakávate ) ´´sensational gore´´, tak si na hodinu aj štvrť zdriemnite a potom sa nechajte zobudiť na záverečný, vynikajúci ´´universal final fight.´´ Je dokonalý. ()

ConanVJ

No čekal jsem masakr jako je 300: Bitva u Thermopyl, ale ten se bohužel nekonal. Božstvo mi přišlo takový nevýrazný a ty Titány jsem si představoval taky jinak. Ale jinak pěknej filmek. Za mě 60% ()

Haluzz

Režisér-hedonik utopen pod záplavou CGI a vynuceného Snyderova vizuálu. Vyprávění filmů/eposů se tématizuje, ale naprosto tomu chybí důraz na imaginaci Cely a Pádu, tak nezbývá než v nudnym lineáru hledat výtvarný lahůdky(ta práce se symboly tu naštěstí zůstala) a bitkový vychytávky. ()

PauloZ

Jak řekl Miliis "ten film má akorát pěkné obrázky a barvičky" navíc obě zmíněné jsou zkopčené z 300, což mi osobně nevadí. Za sebe ještě dodám, že poslední dvacetiminutovka je parádní a v podstatě chuťovka pro náročné. Šalovačka bohů ve zlatých oblečkách s Titány (tam jsou snad zpomalené i slowmotiony) souběžně z nekompromisní bitkou Cavil vs. Rourke nevypadá ani za mák zle a to jsem si v kvalitě 720p opravdu velice užil! Přijde mi, že pro finále se šetřil z rozpočtu nemalý ranec, který ovšem poznamenal ten veškerý skandál před tím. Úvodních dlouhých 90 minut je naprosto nezvládnutých jak řežijně (nesmyslné střihy z místa na místo a pořád tma, kde jde hovno vidět), tak scénáristicky (primitivní děj, který by se dal možná zkousnout, ale PROBOHA proč to muselo být tak roztrhané, vůbec to místy nedávalo návaznosti, totální zmatek v ději, navíc to bylo bez akce a místy nudné). Konec je totální změna, jakoby úplně z jiného filmu. Uvažoval jsem o 3*, bohužel velmi dobrých bylo pouze 20 minut, což není ani třetina. Největší zklamání roku! ()

curunir

,,PODĽA NIEKTORÝCH SÚ MOJE VÍZIE VEĽKÝM DAROM." ,,DAROM? VARI JE TO NEJAKÝ DAR VIDIEŤ BUDÚCNOSŤ A NEMAŤ MOŽNOSŤ JU ZMENIŤ?" __ Na tieto rôzne fantasy hovadiny ma vždy bolo a vôbec mi nevadí, ak sa občas pritom sprzní nejaká báj alebo iná stará povedačka, takže aj Vojna bohov bola od počiatkov v mojich výhľadoch. Netušil som však, nakoľko až budem sklamaný. Už to, že som si celý film pozrel na 3x nie je v poriadku. Ak by som mal Vojnu bohov vystihnúť jedným slovom je to (hranie sa na) EFEKT. A príbeh? Ten je v týchto súčasných popcornových výplachoch vždy druhoradým, avšak ak by som ho mal percentuálne zmerať, nebolo by to ďaleko od nuly. Kdesi v tomto kvante komentárov som čítal, že prvú hodinu sa dejovo vlastne nič nedeje, pravda však je, že tá hodina trištvrte by sa v pohode zmestila do 45 minút a ešte by ostalo aj na motivácie a psychológiu postáv. Luk Epirus ako hlavný stožiar rozprávania je pre celý dej vlastne úplne zbytočný a pointa toho, ako sa dostane k Hyperionovi je scenáristickým paškvilom. Vizuálne nie je film rozhodne najhorším, avšak miestami prehnane tmavý a na všetkých tých efektoch v podobe tisícových armád alebo monštróznych architektonických kulís je pekne vidieť, že už skrátka neberú tak ako pred desiatimi rokmi pri Pánovi prsteňov. Jedinými coolovými vychytávkami tak ostávajú občasné invencie režiséra. Freidu Pinto poznáme už z Milionára z chatrče a ako tam, tak aj tu ukazuje, že je rovnako talentovaná ako krásna, všetko je však otázkou toho, ako bude napísaná jej postava. S radosťou som si vychutnal pozadie, ktoré by malo patriť jej, no silno o tom pochybujem. Ako vravím, samý efekt. (6256. hodnotenie, 746. komentár k filmu) ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?