• gogo76

Jednoznačne veľké sklamanie. Dobrá téma antických bohov v rukách hollywoodu a Kanaďanov, navyše so zameraním na mladšieho diváka a výsledok z tohto pohľadu ani inak dopadnúť nemohol. Na tv obrazovkách svietila prístupnosť od 12 rokov. Po polovici filmu som si z neho začal uťahovať a vravím si, tak snáď do 12...Fakt naivné, hlupučké, trestuhodne nevyužité a vyslovene a doslova detské. Už dávno nemám 12 a aj preto trochu tolerujem, že ma to veľmi nebavilo. Ak to bolo určené iba deťom a puberťákom , tak o.k. Vrchol trápnosti bola pre mňa súťaž v hľadaní vlajky. Je to hra, ale sekajú sa skutočnými mečmi! Navyše sa tvária, že to myslia kurevsky vážne a idú nadoraz! Napriek tomu sa nikto nezraní...Drevené meče by vám na tie hry nestačili deti moje? Osobne to vidím tak na 40%. Deti ale celkom žasli, tak moje hodnotenie možno nebude celkom objektívne. 50%.(1.7.2013)

V jednom kuse jsem měl plný gatě smíchy, obzvlášť k popukání byly souboje, pak hrůzostrašná Medúza v turbanu a slunečních brýlích v podání Umy Thurman a samozřejmě taky zrození hrdiny Percy Jacksona u řeky, ale i přesto, že to je takhle směšný, tak je to fakt zábavný, dokáže to udržet slušný tempo a Logan Lerman je v rámci možností ještě docela snesitelnej teenager, ale myslim si, že sestava hrdinů mohla být lepší, moc mi tam neseděla ta holka, která si hrála na hroznou profi bojovnici a přitom toho moc neuměla, ale naštěstí se tam soubojema moc často nezesměšňovala a Pierce Brosnan s koňskou prdelí tam taky mohl být častějším hostem na obrazovce, navíc bych uvítal i trošku akčnější a napínavější průběh, ale jako takový nenáročný naivní fatasy to bylo dobrý(7.3.2010)

• swamp

Já pořád říkám, že první dva díly Harryho Pottera stojí za prd.. není divu, že když Chris Columbus přesedlal z Harryho na Percyho, vznikl prd ještě mnohem nudnější. Zajímalo by mě, jestli je špatný jen scénář nebo i kniha. Úvodní výstavba děje v pěti minutách (rozhovor Dia s Poseidónem) je směšná, Brosnan jako kentaur hraje příšerně (jakoby mu nešlo přes pysky, že na plátně bude mít nohy koňské), CTF v kempu děs a další a další nelogičnosti a v závěru jsme se navíc nedočkali ani polibku, nýbrž bitky - korunu tomu všemu nasadil příšerný český rádoby-cool dabing. Jediné, nač se dalo dívat, byla Alexandra Daddario se svými pronikavými kukadly a Maserati, které se blýsklo na scéně v druhé půli filmu. Raději si přečtěte Staré řecké báje a pověsti Eduarda Petišky. ;)(11.2.2010)

Je to jasné - být mi o polovinu méně, skončil by Columbusův nový snímek v mé osobní TOP 10. Pro mlsné teenagery je totiž Percy zamilováníhodný mix dobrodužné akce, špičkových efektů, sympatických hrdinů a šílených hlášek. Já si pak užíval pouze onu akční stránku a charismatického Lermana. Efekty mě v dnešní době snad již ničím nepřekvapí (po Avatarovi) a "hláškám" a dementním scénkám jsem se musel každých deset minut smát. Překvapením ovšem je, že jsem se smál rád: bylo to tak roztomile dětinsky naivní a hloupoučké, že mě to neuvěřitelně bavilo. Columbus navíc perfektně umí vyvažovat poměr tlachání / akční scéna. Takže ano: chce to okamžitě dvojku, a ano: Lermana CHCEME jako dalšího Spider-mana.(5.3.2010)

Netvrdím, že mě Χάρων (kdo neumíte řecky a nebo nejste polobůh čtěte "Charón") na vlnách uhoupal, ale přece jen oceňuji fantazii s kterou byl film natočen. Pohled do pekelných tlam podsvětí budil třeba respekt. Osobně se obávám, že tam někde u ohníčku taky skončím. Co já vím, má duše je hříšná. Co se mi tak nějak příliš nelíbilo byl český dabing a taková "uspěchanost" s kterou byl film natočen. A i výběr protagonistů hrající mladé polobohy zdál se mi takový ... nic moc.(1.1.2014)

• - Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Ananabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)

• - Ve scéně, kdy Chiron (Pierce Brosnan) svolává táborníky k seznámení se s pravidly hry, vyvolá jména Dylana a Parise. Stejně se jmenují jeho dva skuteční synové. (HappyTez)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy Ricka Riordana "Zloděj Blesku", která je součástí knižní série Percyho Jacsona, do níž spadají i tituly "Moře nestvůr", "Prokletí Titánů", "Bitva o Labyrint" a "Poslední z bohů". (FMJ)