Reklama

Reklama

Percy Jackson: Zloděj blesku

  • Kanada Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (více)
Trailer 2
Kanada / USA, 2010, 114 min

Režie:

Chris Columbus

Předloha:

Rick Riordan (kniha)

Scénář:

Craig Titley

Hrají:

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (více)
(další profese)

Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.  Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (887)

RHK 

všechny recenze uživatele

Konečně vím, kdo je Percy Jackson, syn Poseidonův a dospívající hrdina pronásledovaný Bohy a jejich příšerami. Film Percy Jackson: Zloděj blesku je pohádkou či fantasy pro teenagery na variace řecké mytologie, ale svižnou a napínavou. Vše díky kvalitní režii Chrise Columba, režiséra mj. prvních dvou dílů Harryho Pottera. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Já pořád říkám, že první dva díly Harryho Pottera stojí za prd.. není divu, že když Chris Columbus přesedlal z Harryho na Percyho, vznikl prd ještě mnohem nudnější. Zajímalo by mě, jestli je špatný jen scénář nebo i kniha. Úvodní výstavba děje v pěti minutách (rozhovor Dia s Poseidónem) je směšná, Brosnan jako kentaur hraje příšerně (jakoby mu nešlo přes pysky, že na plátně bude mít nohy koňské), CTF v kempu děs a další a další nelogičnosti a v závěru jsme se navíc nedočkali ani polibku, nýbrž bitky - korunu tomu všemu nasadil příšerný český rádoby-cool dabing. Jediné, nač se dalo dívat, byla Alexandra Daddario se svými pronikavými kukadly a Maserati, které se blýsklo na scéně v druhé půli filmu. Raději si přečtěte Staré řecké báje a pověsti Eduarda Petišky. ;) ()

Reklama

Mertax 

všechny recenze uživatele

Mladý polobůh Percy má magické pero a (ne)bojí se ho použít! Aneb řecká mytologie v moderním americkém hávu pod taktovkou úspěšného režiséra Chrise Columbuse, který se řídil heslem: „Půjč si, kde můžeš“. Já jsem se přenesla přes řadu nedotažností a nelogičností scénáře a jako fanynka Xeny, Herkula a Letopisů Narnie jsem se bavila! Vizuální efekty jsou velmi zdařilé + tu hraje můj oblíbený seriálový herec K. McKidd. 70%, protože fantasy žánr je třeba podporovat:) ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

ou, tak čekal jsem spíše průměrný film, ale tohle stěží dosáhlo na dvě hvězdičky.. Prostě to vsazení řeckých bohů do moderních Spojených států, otravní satyři, Hádes... ani raději nemluvím a všechno prostě ulítlé a nechutné.. Skoro sem se na to nedokázal dodívat, druhý díl už rozhodně neplánuju. To už i ten nový Clash má mnohem lepší parametry.. jediné plus je samozřejmě Bean, který ale jen těžko mohl v komedii rozvinout svého boha (narozdíl od Liama, který byl skvělý, stejně jako Fiennes - ten by tohohle tady poslal z pekel do pekel) a Lerman není úplně nejhorší. Ale ostatní ze sebe dělaj jen karikatury a debily.. Nebudu psát škoda, protože jsem od toho nic moc taky neočekával a že sem dostal ještě míň jen potvrzuje Columbovo trápení.. Blé ()

LihO 

všechny recenze uživatele

Uma Thurman ako medúza? Pierce Brosnan ako kentaur? :D To fakt radšej nie. Grécka mytológia odohrávajúca sa v kasíne a v pozadí hrá Poker Face ? Najsmutnejšie na tom je to, že ešte aj odhliadnuc od toho ako zhovadili grécku mytológiu, tak ani ten film nie je bohviečo. Nudný scenár, veľa nápadov okopírovaných z Narnie, Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Van Helsinga, rôznych komédií a neviem čoho ešte. Tento film neprichádza s ničím novým a je úplne bez nápadu, no napriek tomu mi nebolo až také nepríjemné pozerať ho. Chápané ako fantasy rozprávka nabitá skvelo spracovanými efektami to má nejaké to svoje čaro. Nebol som si istý, či mám dať 2 alebo 3 hviezdičky, no v jednom som si istý na 100%, že tento film už druhý krát pozerať nebudem :D ()

Galerie (61)

Zajímavosti (16)

  • Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)
  • Ve scéně, kdy Chiron (Pierce Brosnan) svolává táborníky, aby se seznámili s pravidly hry, vyvolá jména Dylana a Parise. Stejně se jmenují skuteční synové jeho hereckého představitele Brosnana. (HappyTez)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 95 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (více)

Reklama

Reklama