Váhám mezi 3* a 4*. Po stránce trikové není příliš co vytknout. Bavil jsem se mnohem více, než u remaku Souboje titánů či Prince z Persie. Akcí se nešetří, stejně jako nápady. V překrucování antické mytologie jsou Američani mistry, a tak se nesmíme divit, že mrazivé Podsvětí je křesťanským Peklem, Hádova pravá podoba kopíruje temnou tvář Satana ( byť víme, že byl nejkrásnější z andělů, a proto ne zrůda. Ovšem výtvarnící jsou jiného mínění.), nesmrtelná hlava hydry pro větší efekt chrlí oheň a z tříhlavého Kerbera se stali tři s hlavou jednou. Z Persefony udělat černošku snad ani nemá cenu komentovat. L.Lerman je chvílemi nafoukaný spratek ( asi prototyp mladého Američana) a A.Daddario nesympatickou čúzou, která, když se stane na chvíli milou, si to uvědomí a opět je protivná jak drzý komár. Zato zrůdnost a bizarnost kasina ( chytře zobrazený ostrov Lotofágů) vhodně doplňuje zrůdný song Lady GaGa ( klidně ji tam mohli šoupnout i obrazově, zapadla by). Přes všechny výtky jsem byl spokojen. Jo a souboje Percyho s Annabeth připomněly Conana s Rudou Soňou...hlavně ten poslední.(16.5.2011)

No i kdyz se nekona nic extra vyjimecnyho, Columbus je schopnej reziser a pripravil solidni teen fantasy. Cely to trochu pusobi jak rychla prohlidka po recky mytologii, takze se v rychlosti predstavi spousta potvor i bohu a dojde na par povedenejch souboju. Bohuzel se to neda rict o tom zaverecnym, behem filmu jich je par cool a ten zaverecnej pusobi lehce chude. Jinak pribeh dostatecnej, slusne odsejpa, herci v pohode a to jak detsky, tak hromada znamejch dospelejch xichtu. K tomu ne vzdy uplne vypilovany, ale solidni triky, chytlava hudba a asi tak kazdou minutu nejakej nesmysl nebo nelogicnost, ktery se ale daj prehlidnout. Takze ja se ty dve hodinky solidne bavil, ale stejne ma Columbus stesti, ze to stih pred Soubojem Titanu, oproti tomu je Percy Jackson jen takovej detskej predrkm. Aspon doufam.(6.3.2010)

Ale nebylo to tak špatný. Columbus Percyho Jacksona sice natočil úplně stejně jako prvního Harryho Pottera, tzn jako přehnaně idylickou a přeslazenou pohádku, přesto mě film nenudil a místy snad i bavil Skutečně se nejedná o vůbec nic originálního, stylem se to podobá spíše první Narnii. Jsem ale přesvědčen, že jako rodinný film to funguje skvěle...70%(24.9.2013)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

Jednoho krásného nudného odpoledne jsem se rozhodla, že si zkrátím šichtu nějakým filmem a Percyho jsem viděla jako tu správnou volbu. Pan Columbus ví jak ZABÍT čas a objevit Ameriku. Škoda že je celá tahle efektní zábava tvořena hlavně pro předškoláky a školáky (kteří si tak pravděpodobně zapamatují jména antických hrdinů), ale nesoustředí se na zdokonalení postav, či podání lepšího humoru, aby tady starší generace tolik neremcala :o) Ale co, žijeme v 21. století a i Bohové chtějí být moderní. A tak nečekejte, že si syn Poseidonův nasadí sukýnku a sandálky a bude bojovat na bájném Olympu. Celé jeho dobrodružství se odehrává v Bohem zapomenuté Americe, kde je všechno možné :o)(10.9.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy Ricka Riordana "Zloděj Blesku", která je součástí knižní série Percyho Jacsona, do níž spadají i tituly "Moře nestvůr", "Prokletí Titánů", "Bitva o Labyrint" a "Poslední z bohů". (Wade)

• - Když Percy (Logan Lerman), Annabeth (Alexandra Daddario) a Grover (Brandon T. Jackson) prchají z kasina, jedou v Maserati. Maserati má jako znak trojzubec a trojzubec je symbol Poseidona (Kevin McKidd), otce Percyho. (Karel156)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)