Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson: Zlodej blesku

Percy Jackson And The Lightning Thief

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2010, 114 min

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

No i kdyz se nekona nic extra vyjimecnyho, Columbus je schopnej reziser a pripravil solidni teen fantasy. Cely to trochu pusobi jak rychla prohlidka po recky mytologii, takze se v rychlosti predstavi spousta potvor i bohu a dojde na par povedenejch souboju. Bohuzel se to neda rict o tom zaverecnym, behem filmu jich je par cool a ten zaverecnej pusobi lehce chude. Jinak pribeh dostatecnej, slusne odsejpa, herci v pohode a to jak detsky, tak hromada znamejch dospelejch xichtu. K tomu ne vzdy uplne vypilovany, ale solidni triky, chytlava hudba a asi tak kazdou minutu nejakej nesmysl nebo nelogicnost, ktery se ale daj prehlidnout. Takze ja se ty dve hodinky solidne bavil, ale stejne ma Columbus stesti, ze to stih pred Soubojem Titanu, oproti tomu je Percy Jackson jen takovej detskej predrkm. Aspon doufam.(6.3.2010)

• zelvopyr

Troja byla pokus zpodobnit nejslavnější spor bohů a vynechat bohy. Tohle ukazuje zajímavý kus řecké mytologie bez Řecka. Sice místy dost vtipně (pojídání lotosu), ale WTF tohle naroubovat na současnou ameriku? Přes spoustu efektů, lepší herecké výkony bohů i lidí než v poslední hrůze (Souboj titánů) to bylo tak hrozně odtažité a trapné...(5.12.2010)

Ale nebylo to tak špatný. Columbus Percyho Jacksona sice natočil úplně stejně jako prvního Harryho Pottera, tzn jako přehnaně idylickou a přeslazenou pohádku, přesto mě film nenudil a místy snad i bavil Skutečně se nejedná o vůbec nic originálního, stylem se to podobá spíše první Narnii. Jsem ale přesvědčen, že jako rodinný film to funguje skvěle...70%(24.9.2013)

• TeeAge

| Scenár: Craig Titley, Joe Stillman / The Lightning Thief by Rick Riordan | Hudba: Christophe Beck | Produkcia: Chris Columbus, Michael Barnathan, Karen Rosenfelt | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 1492 Pictures, Dune Entertainment, Imprint Entertainment | Rozpočet: 95 miliónov $ | Tržby: 226,441,832 $ |(3.3.2011)

• - Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu. (Rimer545)

• - V scéne, kde sa Percy s parťákmi dostanú do Las Vegas, si kozel nechá nalakovať kopytá červeným lakom, avšak v nasledujúcej, na tanečnom parkete, ich už nalakované nemá. (tommmy89)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)