Konečně vím, kdo je Percy Jackson, syn Poseidonův a dospívající hrdina pronásledovaný Bohy a jejich příšerami. Film Percy Jackson: Zloděj blesku je pohádkou či fantasy pro teenagery na variace řecké mytologie, ale svižnou a napínavou. Vše díky kvalitní režii Chrise Columba, režiséra mj. prvních dvou dílů Harryho Pottera.(6.12.2015)

• teutates

Väčšinou, keď vidím kanadskú vlajku pod názvom filmu, pred to je jedno... predstavím si Terrance & Phillipa zo South Parku ako si prdia do ksichtu... nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Ak by som videl tento snímok za mojich mladých "hrdinských" čias, stratil by som všetky ilúzie, ktoré som kedy o gréckych bohoch mal (odchovaný aj na gréckych mýtoch a povestiach). Takto pojeba* antiku... to si zaslúži blesk do hlavy. Podľa môjho názoru nevhodné pre deti no a čo si v tom nájdu starší... sklamanie 4/10(7.3.2010)

Poměrně hloupá pohádka, která bere řeckou mytologii a dělá s ní... no, řekněme podivné věci. ALE! I přes tupé dialogy a nijak závratné triky se pořád něco děje a akce je opravdu dobrá. Logan Lerman je navíc celkem sypaťák (dovedu si ho i dobře představit jako nového "mladého" Spidyho) a Columbus si drží svůj režisérský standart. Děcka v sále se smáli a já vlastně taky, nového Pottera však v Percym Jacksonovi nehledejte, byli by jste zklamaní.(27.2.2010)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Prelude ,2. The Minotaur ,3. Chiron ,4. Victory ,5. The Fury ,6. Dyslexia ,7. The Hydra ,8. Medusa ,9. Son Of Poseidon ,10. The Parthenon ,11. Hollywood ,12. Lost Souls ,13. Fighting Luke, Part 1 ,14. Fighting Luke, Part 2 ,15. Hades ,16. Mount Olympus ,17. Poseidon ,18. Homecoming ,19. End Credits,(14.6.2011)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)

• - Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu. (Rimer545)

• - V scéne, kde sa Percy s parťákmi dostanú do Las Vegas, si kozel nechá nalakovať kopytá červeným lakom, avšak v nasledujúcej, na tanečnom parkete, ich už nalakované nemá. (tommmy89)