Řecký báje jsem viděl ve všech možných i nemožných zpracováních, a tak mě tohle myslim už nemůže nijak překvapit, dokonce ani Pierce Brosnan jako kentaur.. no dobře, přiznam, že to mě překvapilo.. wtf? Je to slátanina prvního stupně, ale v dnešní době se hold bere kde se dá a čerpá se odevšaď, takže to nakonec neni zase taková tragédie. Logan Lerman umí docela hrát a neni takový dřevo jako většina pubertálních herců a Alexandra Daddario je celkem kost. No dávali to, když jsem zrovna snídal a ztvrdnul jsem u toho až do konce a nemůžu říct, že mě to nebavilo. Účel to plní a to je v dnešní době plus.(19.1.2012)

Percy Jackson (Logan Lerman) je na první pohled docela obyčejný středoškolák, který trpí dislexií a hyperaktivitou, ale ničím výjimečným neoplývá. Alespoň si to tedy myslí, až do chvíle, kdy je obviněn z krádeže mocného blesku boha Dia a krátce na to zjistí, že je synem Poseidona, a tedy jako každý polobůh i on je obdařen nadlidskými schopnostmi. Ovládání vody se mu bude moc hodit na dobrodružné cestě za ztraceným bleskem a jeho unesenou mámou do Hádesova podsvětí. Stejně tak se mu bude hodit jeho kamarádský ochránce Brandon T.Jackson a čerstvá kamarádka sličná "válečnice" dcera Athény Alexandra Daddario. Na své cestě udobřit si bohy na bájném Olympu a zabránit válce se střetnou tváří v tvář se smrtelnou Medúzou (Uma Thurman), prostopášnou Rosario Dawson, démonickým vládcem podsvětí Hádesem (Steve Coogan) a dalšími typickými (digitálními) stvořeními řecké mytologie, a ještě jim do toho bude vyhrávat Lady Gaga s hitem Poker face. Mistr rodinné zábavy Chris Columbus skloubil dohromady moderní rodinnou podívanou s bájnou řeckou mytologií a tenhle neobvyklý mix kupodivu funguje lépe, než letošní Souboj Titánů. Neznám knižní předlohu, ale to vůbec nevadilo, protože scéna, kdy náš hrdina coby moderní Perseus se brání smrtelnému pohledu Medúzy pomocí odrazu na zadním krytu mobilního telefonu, mluví k divákovi jasně a zřetelně, že se celý film nebere vážně a občas si troufne nenásilně parodovat řecké bohy. Columbus nasadí od začátku poměrně vysoké tempo a snad kromě závěrečné (zbytečné) scény setkání Percyho s otcem Poseidonem, si film drží sympatický nadhled. A potěšili mě i scény s Joe Pantolianem coby nenáviděným otčímem, který to nakonec schytal od Medúzy, když si šel do ledničky pro oblíbené pivo (scéna se nachází v závěrečných titulkách). Pobavil jsem se super.(21.7.2010)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

Netvrdím, že mě Χάρων (kdo neumíte řecky a nebo nejste polobůh čtěte "Charón") na vlnách uhoupal, ale přece jen oceňuji fantazii s kterou byl film natočen. Pohled do pekelných tlam podsvětí budil třeba respekt. Osobně se obávám, že tam někde u ohníčku taky skončím. Co já vím, má duše je hříšná. Co se mi tak nějak příliš nelíbilo byl český dabing a taková "uspěchanost" s kterou byl film natočen. A i výběr protagonistů hrající mladé polobohy zdál se mi takový ... nic moc.(1.1.2014)

učební dějepisná pomůcka pro školáky prvního stupně, jimiž se to v kině i hemžilo, ale člověk aspoň viděl přes toho před sebou, žejo... tupoučká pohádka, sakra efektní, ale to jí taknějak neumazává ten první přívlastek. tohle bylo prostě pro úplně jinou diváckou skupinu, takže budu hodnej a ocením aspoň krásu toho zeleného plátna, před nímž byl tenhle paskvil natočen... no ale abych jen nekritizoval, tu a tam se vyskytne i nějaká ta vtipná hláška... a hlavu umy thurman bych si klíďo zabalil do mikiny taky ;) 50%(1.3.2010)

• - Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu. (Rimer545)

• - Když Percy (Logan Lerman), Annabeth (Alexandra Daddario) a Grover (Brandon T. Jackson) prchají z kasina, jedou v Maserati. Maserati má jako znak trojzubec a trojzubec je symbol Poseidona (Kevin McKidd), otce Percyho. (Karel156)

• - Ve scéně, kdy Chiron (Pierce Brosnan) svolává táborníky k seznámení se s pravidly hry, vyvolá jména Dylana a Parise. Stejně se jmenují jeho dva skuteční synové. (HappyTez)