V jednom kuse jsem měl plný gatě smíchy, obzvlášť k popukání byly souboje, pak hrůzostrašná Medúza v turbanu a slunečních brýlích v podání Umy Thurman a samozřejmě taky zrození hrdiny Percy Jacksona u řeky, ale i přesto, že to je takhle směšný, tak je to fakt zábavný, dokáže to udržet slušný tempo a Logan Lerman je v rámci možností ještě docela snesitelnej teenager, ale myslim si, že sestava hrdinů mohla být lepší, moc mi tam neseděla ta holka, která si hrála na hroznou profi bojovnici a přitom toho moc neuměla, ale naštěstí se tam soubojema moc často nezesměšňovala a Pierce Brosnan s koňskou prdelí tam taky mohl být častějším hostem na obrazovce, navíc bych uvítal i trošku akčnější a napínavější průběh, ale jako takový nenáročný naivní fatasy to bylo dobrý(7.3.2010)

• Hromino

Tenhle film je krásnou definicí toho, čemu dávám dvě hvězdy. Výprava, hudba a atmosféra fajn, ale na kolena mi celkový dojem z filmu srazil hlavně dosti nevyvážený scénář, někdy až hodně neuvolněné tempo snímku a... no, snad nejnudnější úvodní titulky. :) Možná jsem trochu zaujatý kvůli tomu, že jsem četl i předlohu, ale občas jsem u snímku docela trpěl. Jasně, má to i dobré chvilky, ale zabíjet by se dalo za hodně věcí! Bay má se svým typickým productplacementovým trademarkem docela solidní konkurenci v tomhle filmu (jasně, ajFoun s jablíčkem vede), z Lermana si na prdel jako ostatní teens určitě nesednu, efekty mě moc neohromily, o scénáři raději nemluvím a to prznění evropských bájí je pro mě další podpásovkou od dob nového Souboje Titánů. Columbus sice prvním Potterem mnohé ohromil, ale tohle mu teda nevyšlo. Radši bych od něj prosil třeba kvalitní rodinnou komedii, jen ne další pokus o rozjetí nějaké blockbusterové fantasy série.(16.3.2010)

• Xmilden

Přenést Souboj Titánů do dnešní Ameriky? I to je v Hollywoodu možné! Dost mi to trhalo duši poněvadž se považuju za fandu Persea. Upřímně se modlím aby film žádnou komerční díru do světa neudělal a my abychom se nedočkali nějakého chystaného druhého dílu. Pokud se týče spádu děje. Tak tady výhrady nemám. Ty ale jednoznačně přicházejí při cool macho pózách v jednotlivých soubojích. Percy Jackson jako postava je průměrný a snad nikdo by mu nevěřil že se umí i ohánět mečem. Jeho dva pomocníci jsou veskrze otravní. Film mi přivodil plno krásných vzpomínek na britský Souboj Titánů a za to jediné mu děkuju. Kdyby mi bylo 10 let? .........................Mě ale není 10.(12.4.2010)

Hravá, mainstreamová pubertální bejkovina, kterou si americké děti zamilují, jejich rodiče s radostí uvítají nový rodinný biják od režiséra nostalgického Home Alone, evropské děti se roztřídí na filmové vlastence a strojové konzumenty a my, velezkušení a všehoznalí uživatelé csfd, si už najdeme tu správnou polohu, ze které na tenhle vizuální i obsahový guláš optimálně nahlížet... Snad jsem ji našel, ale za tu dřinu to ani nestálo... 60%(14.1.2012)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +triková podívaná, hodně slušná akce, obsazení vedlejších rolí, z hlavních rolí zaujala Alexandra Daddario a ani Logan Lerman nebyl špatný, je to docela sranda a zábava -občas to má kupodivu trošku vláčnější tempo, je škoda, že vedlejší hvězdné obsazení nemá víc prostoru/// Tohle je nový Souboj Titánů určen pro dnešní mladou generaci odehrávající se v současnosti. Tolik ve zkratce o novém fantasy filmu, který přišel celkem rychle a tak ani neměl možnost zklamat, protože se nejednalo o něco dlouhodobě očekávaného. Chris Columbus se s látkou popral dobře. Je to určeno především pro mladší publikum, ale ani to starší by v tom nemělo nalézt známky trapnosti. Možná je to až moc fantasy, ale to je od snímku, který si hraje s Bohy potřeba čekat. Největší radost mi však dělali herci. Už jen fakt, že se tomuto snímku propůjčili je potěšující, ale vidět je (i když v maličkých rolích) mě dost bavilo. Takže jo, nejde o to kolik vám je, jestli máte rádi fantasy a chcete si dát před Soubojem Titánů předkrm, tohle je myslím ta správná volba./// Celkem 79%///(13.2.2010)

• - V scéne, kde sa Percy s parťákmi dostanú do Las Vegas, si kozel nechá nalakovať kopytá červeným lakom, avšak v nasledujúcej, na tanečnom parkete, ich už nalakované nemá. (tommmy89)

• - Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)

• - Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Ananabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)