Reklama

Reklama

Percy Jackson: Zloděj blesku

  • Kanada Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (více)
Trailer 1

Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.  Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (883)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $95miliónovTržby USA $88,768,303Tržby Celosvetovo $226,497,209Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,713,593 //počet predaných kusov 371,952Tržby za predaj DVD v USA $38,552,781 //počet predaných kusov 2,174,037 ║ Ďalšia zbytočná naivná fantasy tláchačka, po strašne drahých odvaroch ako Zlatý kompas, Narnia 2, prišiel troška lacnejší ale rovnako bezvýznamný film, škoda, Chris Columbus nám neponúkne ani len slušnú "solídnu" rutinérsku réžiu, on nám proste natočil film ako debutant, bez kúska dejovej svižnosti, to čaro čo ho zdobilo u prvých dvoch Potterov tu ani z ďaleka nie je, za čo môže možno aj knižná predloha pokiaľ je rovnako tak nudná ako dej vo filme. A to ma film ešte šťastie že Logan Lerman bol vo svojej úlohe Percy Jacksona celkom sympatický, ostatné postavy aj tých zvučných mien sú len do počtu a aspoň že Rosario Dawson výzorom poteší oči, trikovo horko ťažko priemer, zábavy si tu človek užije minimum, a film by sa skôr hodil na nudné sobotné večery na Disney Channely a nie do kina, tam takýchto vývarov je v poslednej dobe moc. /videl v kine: 40%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Treťodriedna zlátanina, druhotriedne triky a prvotriedna zábava ;-). Je to nehorázne stupídne (hlavu Medusy samozrejme vytiahneme z batoha až po 10-minútovom súboji s príšerou, jeden z olympských bohov je černoch atd., atd.) a nikto nám nevysvetlí, prečo grécki bohovia a bytosti sídlia v Emerike, ale... má to sympatických hrdinov, veľmi svižné tempo, nechýba sem-tam zábavná hláška, Hádes a Persefoné sú afektovaní gothic-metalisti (keby na mňa Rosario takto zakývala prstom, polámem si nohy) a podsvetie je horiace postapokalyptické L. A. Dokážete odolať? Ja nie. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Až autor této duchaplnosti jednou doklopýtá do Podsvětí s čerstvě zalomeným Cháronovým pádlem v prdeli, doufám, že dostane na celu Homéra, který ho bude na věky mlátit po koulích vázaným sborníkem svého díla a daktylským hexametrem mu vysvětlovat hranice dobrého vkusu! MTV porno pro mladistvé sexuální devianty, kteří se zajisté s radostí podívají, jak moc brutálně se dá znásilnit řecká mytologie. Uřezanou bradavkou na dortu bizarnosti je už snad jen pan Brosnan pohřbívající svou postbondovskou kariéru dokonale trapnou rolí půlky Kentautra (té zadní) či hollywoodskou rasovou kvótu naplňující afroamerický Satyr! Jen jsem čekal, kdy začne rapovat. Nezačal a proto ta jedna hvězda za efekty. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Olympijští bohové mnohokrát sestoupili na Zem a jejich děti, napůl bohové a napůl lidé, byli předurčeni stát se HRDINY..... A v Americe mají svůj výcvikový tábor (tož kde jinde, že?). Mix Pottera a Narnie, jenž pobaví tak 10ti letý děti – (což je vyzkoušeno). Jestli vás nechytlo ani jedno, tak P.Jackson to nezachrání. Digitální orgie a dokonalá Medúza U.Thurman , to je asi tak všechno, co stojí za zmínku. Jinak je to KOSOČTVEREC! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zejména takhle po ránu mám pocit, že jsem polobůh. 2.) Chci poznat pravý původ postav ze série HEROES. 3.) Jsem teenager. 4.) Zajímá mě, proč sousedi zamykají lednici. 5.) Jsem naštvanej (po volbách) na bohy. 6.) Jsem student ,,boží“ akademie ve Vyškově. PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne P.S: POZOR!! V závěrečných titulcích je zásadní věc! (Bohužel teď už nevím jaká…) ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ukrutně obyčejná digitální výprava za řeckými bohy v moderní Americe (Neil Gaiman má jistě radost). Percy nemá charizma a vypadá trochu jako slabá, o pět let mladší, náhrada za Zaca Efrona. To ovšem příliš nevadí, protože pozornost je trhávána na příval titánů a efektních nástupů (jako je ten Poseidonův...), bohužel Columbus opět ztrácí ve své naprosté průměrnosti a dětinskosti. Některá místa působí neuvěřitelně zkratkovitě (Percy přijde do tábora a druhý den je největší borec, který už umí půlku svých vrozených schopností, aniž by mu někdo jakkoliv výrazně radil:)). Žádné učení neznalého žáka, ale klasické přišel viděl zvítězil. Prostředí se však vydařilo, od podsvětí s nejnudnějším Charonem historie, až po samotný Olymp na americkém symbolu ESB. Pokud čekáte málo, budete spokojeni a pokud jste mužského pohlaví, Rosario na vás bude mít chuť a vy na ni... ()

Galerie (61)

Zajímavosti (14)

  • Snímek byl natočen na motivy knihy Ricka Riordana "Zloděj Blesku", která je součástí knižní série Percyho Jacsona, do níž spadají i tituly "Moře nestvůr", "Prokletí Titánů", "Bitva o Labyrint" a "Poslední z bohů". (Wade)
  • Videohra, kterou hraje Luke (Jake Abel) ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu (konkrétně mapu zvanou Favela). (neo4987)

Související novinky

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (více)

Reklama

Reklama