Hloupoučká, ale zatraceně efektní (na Columbuse obzvlášť) fantasy jízda, jejímiž největšími přednostmi jsou sympatičtí hrdinové, našláplé tempo a velmi zábavné (ať už se na to díváte jakkoliv) zmodernizování řecké mytologie, které by mohlo dokopat pár dětí k Petiškovi a "míň cool" báchorkám o hrdinech, kteří překonávali sami sebe. Těším se na dvojku, kupuju Conversky a věřím, že se brzy dočkáme prohlášení: "Logan Lerman is Spider-Man." 7/10(11.2.2010)

Ukrutně obyčejná digitální výprava za řeckými bohy v moderní Americe (Neil Gaiman má jistě radost). Percy nemá charizma a vypadá trochu jako slabá, o pět let mladší, náhrada za Zaca Efrona. To ovšem příliš nevadí, protože pozornost je trhávána na příval titánů a efektních nástupů (jako je ten Poseidonův...), bohužel Columbus opět ztrácí ve své naprosté průměrnosti a dětinskosti. Některá místa působí neuvěřitelně zkratkovitě (Percy přijde do tábora a druhý den je největší borec, který už umí půlku svých vrozených schopností, aniž by mu někdo jakkoliv výrazně radil:)). Žádné učení neznalého žáka, ale klasické přišel viděl zvítězil. Prostředí se však vydařilo, od podsvětí s nejnudnějším Charonem historie, až po samotný Olymp na americkém symbolu ESB. Pokud čekáte málo, budete spokojeni a pokud jste mužského pohlaví, Rosario na vás bude mít chuť a vy na ni...(27.6.2010)

• Webb

Už námět mi přišel vymyšlenej slaboduchým scénáristou a jak to vypadá po převedení na film? Tupej Percy Jackson spíchnutej rychlou jehlou postrádajicí nosnou konstrukci prostě nemůže fungovat. Efekty na úrovni Twilight také zrovna moc nepotěší. Akce nelogická, herecké výkony hrozné, vykrádačka Clash of the Titans to jen pohřbila. Celou dobu jsem se nudil a přál si už ten vytouženej a nedostižnej konec.(10.3.2010)

• Sobis87

Stejný případ jako Cirque du Freak – okatá snaha studia přetvořit další knižní sérii ve výdělečnou filmovou ságu, když už Harry Potter za chvíli skončí. Prachy, prachy, prachy…o nic jiného nejde. Percy Jackson se stejně jako druhý zmíněný film může chlubit exkluzivním obsazením (Sean Bean, Rosario Dawson, Steve Coogan, Uma Thurman, Catherine Kelner, Pierce Brosnan, atd.) a bohužel i tento film dostal na starost průměrný rutinér, který nedokáže využít potenciál jakékoliv scény, díky čemuž je i takový souboj s bájnou hydrou nebo Medúzou průměrnou zívačkou. Chris Columbus je prostě břídil, ale on ani ten scénář za moc nestojí, je pubertálně nablblý, prostý a popravdě mě celá ta teenager variace na Souboj titánů vůbec nechytla. Percy Jackson není nic víc než jen průměrný „popcorn“, který navíc disponuje kvalitativně nevyváženými triky. 50%(15.3.2010)

• Gimli

Mimořádně hloupý film o několika neposlušných nezbedech, který se snaží ohromovat zcela neatraktivními atrakcemi a který je další z mnoha, v nichž se pravidla hry vymýšlejí za pochodu. Když jsem viděl, jak hlavní hrdina "truchlí" nad ztrátou matky, což je mimochodem hlavní motivace jeho dalších akcí, musel jsem se smát. Ale byl to takový ten smích, jako když je vám trapně. A tak to zůstalo po celý zbytek filmu.(7.4.2015)

• - Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Ananabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Las Vegas, New Yorku a Nashvillu. (FMJ)

• - Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)