Nočná mora sa vracia. Po vyčíňaní v hoteli Blackwell je telo Jacoba Goodnighta prevezené do mestskej márnice, kde sa tiež nachádza skupinka študentov medicíny. Nikto z nich, samozrejme, ešte netuší, aká hrôza na nich v tomto dome mŕtvych čaká. Pomätený psychopat Jacob vstáva z mŕtvych a boj o život sa môže začať. (FromHell)

SOLOM.

Kýčovitá šablona mnohých pokračování se stala stavebním kamenem i tohoto slasheru a tak se obrazem přeneseme z hotelu do nemocničního prostředí. Již minule jsem vyčítal obrovské množství chyb a nelogičností, ale tentokrát to sesterské duo hravě předčilo. Nestačil jsem zírat na podbízivou naivitu scénáře – to si vážně myslí, že něco podobného může v dnešní době uspět? Jedno klišé střídá druhé, postavy zmateně pobíhají po špitále, schovávají se za nejbližší dveře či rohy a s modlitbou na rtech doufají, že je ten dvoumetrový pošuk nezabije. Kane však není žádné ořezávátko a přestože už zestárl, nasadí si na ksicht škrabošku a začne prorážet zdi, dveře a mříže, jakoby tam ani nebyly. Navíc je mazanější a hlavně rychlejší než zbytek postav. Jeho orientační smysl je obdivuhodný, stejně jako fakt, že je vždy na daném místě dřív, nežli prchající postava. Dokonce se dokáže schovat pod pitevní vozík, aniž by si ho někdo všimnul. Nebýt pohledné Danielle Harris, tak jsem se na to asi ani nedodíval. Zbytek osazenstva totiž podal prachmizerné výkony. Chelan Simmons moc hereckého talentu nepobrala a většinou diváky upoutá pouze svým poprsím, takže u ní mě její výkon ani moc nepřekvapil, ale co to proboha předváděla Katharine Isabelle? Kromě rajcovní scény z pitevního stolu to byla nejhorší role, v jaké jsem jí kdy viděl. O zbytku už raději mluvit nebudu vůbec. Tohle že měl být nejděsivější slasher tohoto roku? To ať se na mě nikdo nezlobí, ale já bych See No Evil 2 označil za jeden z nejzbytečnějších filmů roku 2014. Kromě docela vydařeného hudebního doprovodu a asi dvou scén se mi tu nelíbilo vůbec nic. 30% ()

eraserhead666

Byl jsem docela překvapený, že zrovna Kaneovi chtějí točit dvojku. Nechápal jsem proč, pravda jednička byla sice tupá, ale zábavná, nepředpokládal jsem ale, že by se to dalo nějak zopakovat. Pak mě ale zaujala ta ženská kavalerie, která se k tomu dostala (Danielle Harris, Katharine Isabelle a sestry Soskovy) a byl jsem na to docela zvědavý. See No Evil 2 je klasická nemocniční dvojka, která sama o sobě ničím zvlášť nepřekvapí. Je to neoriginální, v podstatě tuctové a předvídatelné, oproti jedničce dost suché (a to i co se týče Kanea, ten nepředvedl takřka nic). Sestrám Soskovým se ale musí nechat určitý pokrok v jejich režii a vedení filmu, není to tak skokově nevyrovnané a křečovité jako jejich předchozí American Mary, nerad bych však, aby se jejich schopnosti utopily v sekání sequelů a remaků, chci od nich originální věci. Danielle Harris bylo zase fajn po čase vidět (nejen povyrůst a dospět), chci ji vídat častěji a Katherine Isabelle je tady správně trhlá, z té se klube zajímavý horrorový idol, chci další dávku uspokojení. Obecně řečeno, to, proč mě film zajímal mě nezklamalo, film jako takový - příběhem, zápletkou, provedením, nijak nepřekvapil. 2,5* ()

Karamanlis

Musím uznať, že z práce Soska sisters je cítiť nesporné zanietenie pre hororový žáner a ich filmy nie sú márne. Máme tu nekompromisného psychopata, veľkého ako stodola, ponuré prostredie márnice, v ktorom si parta pripitých teenagerov dá so zabijakom neplánované rendezvous a zopár nevyhnutných drsných zabití. See No Evil 2 v zásade spĺňa všetky atribúty poctivej slasherovej zábavy a radím ho k tým lepším vyvražďovačkám z ostatných rokov. ()

ARI50

Hodnocení po třetím vidění měním ale názor že by někdy pokračováni nemělo ani vzniknout zůstává. ()

JASON_X

Jacob Goodnight se vrací z klinické smrti na plné koule. V řeznické... pardon, v patologické zástěře, s nějakým ozubeným patologickým kinžálem v pazouře a ve stylové masce přes jednooký xicht. Místo činu - noční patologie, jak jinak. Účast Danielle Harris, té nesnesitelně uječené malé nestvůry z pátého Halloweenu, ve mně sice nevzbudila příliš nadšení, ale pozor - (SPOILER) - ta nesympatická <-> ve filmu zhebne, hurá!! (KONEC SPOILERU). Moc se mi taky líbilo, jak Jacob při lovu "hříšníků" prochází dveřmi. Tedy zavřenými dveřmi... Nejdivnější postava filmu ovšem není dvoumetrový vraždící pořez, na kterého naražení trokarem jako pípou a napuštění formaldehydem účinkuje jako omlazovací procedura. Ještě divnější je totiž praštěná běhna Tamara. Já osobně veškeré teatrálně afektované přehrávání nesnáším, ale Katharine Isabelle tuhle postavu přehrává tak ultraextrémně a bezostyšně, že je to až roztomilé a já ji přes můj počáteční odpor musel vzít na milost. Ale hlavně kvůli ní je tenhle film spíš fraška, než klasický slasher. A za slabý konec nemůžu dát bohužel ani čtyři, i když bych rád. ()

Morholt

Na první díl dvojka nedosahuje, což je dáno především prostředím, protože sterilní márnice rozhodně nemohla konkurovat neútulnému zavšivenému hotelu, ale jinak to byla docela zábava. Jacob si opět nebral servítky a i když to nebyla tak brutální řežba jako posledně, nemůžu si na nedostatek krve zase tolik stěžovat. Nepotěšitelně potěšitelní byli i herci, kteří sice nepodávali dechberoucí výkony, ale zase byli správně na zabití a to se počítá. Mě navíc udělala radost účast mé oblíbené béčkařky Katharine Isabelle, která tady byla řádně šukézní. Jacob Goodnight se sice nestane dalším Michaelem či Jasonem, ale trilogii bych se nakonec nebránil. Tenhle přerostlý plešoun má podle mě ještě co říct. 60% ()

Astaroth12

Kto videl Fritt vilt II a nepáčila sa mu nech tento film obíde míľovými krokmi,lebo dá sa povedať dosť veľká podobnosť,len nemocnica je zamenená za márnicu.Neskutočne nesympatické postavy a k tomu totálne nezmyselné a tupé scény.A Jacoba ešte urobili Gladiátorom,to už bola iná fraška.Za 2 lakačky po ktorých som sa skoro posral dávam 1*. Príbeh neoriginálny,spracovanie tupé,postavy primitívne, záporák trápny debilko, vraždy žiadny nový impulz som nepostrehol a mohol by som pokračovať ďalej ale vonkoncom sa mi nechce. ()

maddy

Neviem aký zmysel má rozvíjať práve See No Evil do série, keďže už jednotka nemala veľký úspech a navyše sa jednalo o podpriemerný kúsok, na ktorý si po tých ôsmich rokoch už nikto nespomenie. Každopádne teraz tu máme dvojku, ktorá klesá takmer až na samé dno. V slasheri rozhodne nehľadám prepracovaný príbeh, nebodaj akékoľvek scenáristické kvality, úplne stačí pokiaľ sprostredkuje napätú krvavú jazdu. See No Evil 2 má však problém aj s tým. Gore tu nie je nijako výrazné, vraždy sú úplne bez nápadu, ale najviac irituje demencia celého námetu, spoločne s tými najotravnejšími postavami aké som v horore videl (vedie neskutočne otravná Karharine Isabelle! a jej pokus o šukačku s mŕtvolou v márnici). Keby ich všetkých zakillovali do 10 minút vôbec by som sa na ten film nehneval, ale v tejto retardovanej spoločnosti bez akéhokoľvek pudu sebazáchovy tráviť hodinu a pol bolo doslovne utrpením. To, že toto pokračovanie bude absolútna zbytočnosť som síce tušil už vopred. No, že to bude až tak nehorázne blbá zbytočnosť by som netipoval! Prostredie nemocnice síce dalo na pár sekúnd spomenúť na vyčíňanie Michael Meyersa v Halloween II, ale to je tak všetko. Takto to jednoducho dopadne, keď horor točia dve sestry. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

FromHell

Sakra veľké sklamanie.Na toto som sa naozaj tešil.Obe horrorové princezničky Katharine Isabelle a Danielle Harris v jednom filme,to vraví samé za seba :) Myslel som si,že SoskaSisters po vynikajúcej American Mary ,prinesú znova niečo originálne.No nestalo sa a dopadlo to fakt biedne. 40 % ()

kaylin

„See No Evil 2“ není slasher, který by zásadně zasáhl do žánru a něco nového přinesl. Je to horor, který hraje s tím, co má a nesnaží se o něco víc. Je to vyvražďování a unikání, což je podáno přesně v takové formě, jak očekáváte a chcete. Jako bonus k tomu máte celkem snesitelné postavy. Musím ale říct, že to gore mě přece jen trochu zklamalo, protože jsem od sester čekal trochu více. Film jako celek ale docela obstál a já jsem si ho docela užil. ()

AlistairMir

Pan Temný dvojku netočil a místo něj se do toho daly dvě Soskovic ségry a z pana Dobrou Noc udělaly pana Dobrý Den jelikož brej den si z nás tento film opravdu dělá. Jednička byla super krvavá jízda s dokonalou šrotovací mašinou v roli killera...No Kane nám sice zůstal a s maskou a v zástěře vypadá i fakt psycho, ale co naplat když ho celou dobu ségry Soskovic drží zkrátka a dovolí mu houby. A postavy? Harrisová v cajku a Eklund jako vždy dobrej, jenže ten dostane prostoru hodně málo a zbytek nestál za moc snad až na toho mladýho patologa. Více než dvoumetrovej brácha Harrisové slibuje měření sil se sedm stop vysokým Kanem, ale to se taky zrovna nedočkáte. Krve málo, napětí trochu a jediný kdo to zachraňuje je Kane , jenže jak jsem už psal když mu ségry za celej film dovolej používat hlavně pracky (a že na pitevně je arzenál zbraní) tak je to fakt vopruz. Čekal jsem bombu dostal jsem průměr a hororová bída roku 2014 tak vystoupala na maximum...Zlo zůstalo opravdu neviditelné a já jdu zklamaně brečet do kouta. AKTUALIZACE - Tak jsem si to po více než roce pustil podruhé a bavilo mě to mnohem více než na poprvé. Nevím čím to je, možná stárnu každopádně musím nakonec uznat, že to je z roku 2014 jeden z těch lepších kousků. ()

Trevor

Podobne ako pri prvom filme o Jacobovi Goodnightovi sme boli svedkami príbehu, ktorý sa dal očakávať. Jacob sa po prevoze do márnice preberie práve na pitevnom stole a nakoľko opäť uvidí skupinku mladých ľudí dopúšťať sa hriechov, rozhodne sa konať. Pokračovanie maratónu hororov počas dušikového víkendu ma doviedlo aj k tomuto príbehu, ktorý skalných fanúšikov takýchto slasherov nesklamal, ale ani nijako zvlášť nenadchol. Michael Myers, Victor Crowley, Jason Vorhees či Leatherface majú ďalšieho konkurenta a možno by to chcelo týchto týpkov postaviť proti Avangerom. Minimálne ako scifi-horor-komédia by sa to uchytilo, aj keď fanúšikovia záporných postáv by sme boli určite za. To Marvel family by s tým určite mala problém. ()

stuntmanMIKE

Dlho som sa tesil na tento flak, pretoze jednotka sa podla mojho podarila. Dvojka... Sestri Sockove z toho urobili sockarsku sracku... Je mi jasne, ze pri tomto druhu filmu ide logika bokom, ale...commoooon kurva... Parta dementov v marnici a ani jeden nema mobil ? Vsetci utekaju po chodbach ako sialeni jedine Jakubko si chodi volnou chodzou po linoleu a vsetkych vzdy dobehne ? Gore stoji za vyliz prdel...vrazdenie sa ani nekona na kameru... no ja by som tomu sekol aj ten odpad, ale kedze mam slabost na velke vrazdiace psychopaticke hovada, tak tu jednu dam... ()

Rodriguez

Jednička byla krvavá a ponurá ve starém hotelu na spadnutí. I dvojka má své kouzlo v márnici (podobné jako Michael Myers - Halloween), leč zde už pokulhává logika lidí (né že by v jedničce byla) uvězněných s monstrem Goodnighta. 40% ()

dubinak

Na to jak viditelný potenciál ukázaly Sosky po vypuštění American Mary, See No Evil 2 mělo zůstat navždy pohřbené pod zemí. Nevím, zda by to dopadlo líp, kdyby se natáčelo pod taktovkou jiného režiséra, ale ani mě to nezajímá. Tohle je prostě jedna velká klišé pohroma s abnormálním množstvím debilních postav a ještě debilnějšího chování. Ale film, ve kterém ve flashbacku příjde záporák o levé oko a v následující scéně má zalepené oko pravé a takhle se to v každé scéně střídá pořád dokola, to snad ani nemá cenu víc komentovat. To byla prostě muka. Ale moje. ()

Prometheus69

Zase dojebanej překlad "nevidím zlo má smysl v tom dovětku... neslyším zlo. Takže tenhle měl nejspíš zbýrat uši! Někdo se tu moc koukal na michaela Maerse.. ale ani ten by se bez hlavy nedokázal vrátit spět.. blbost na druhou, otřesnými hereckými výkony... spíš komedie z brutálními výjevy... z pár gore... fakt nuda ()

Deyw

tohohle borce mam rad :D skvelej wwe star jacobs to drti jak krava :D oba filmy snim miluju..je to prdel :D ()

LUKICKK

Jedničku jsem neviděl, což bych měl asi napravit, jelikož to podle recenzí vypadá, že je lepší, avšak tenhle film mě vůbec nenatchnul. Klišoidní příběh a záběry, kdyby aspoň tady bylo nějaké nadpřirozené zlo, tak to ten film minimálně o hvězdu zlepší, ale tohle je těžký podprůměr, no alespoň zde byla fajn romantika. ()

elanius

(113/2014) / Jasný posun z kvality k priemeru. Jacob nám nejako vymäkol a v dvojke sa rozhodol neborákov mordovať viac menej štandradnými (nudnými) spôsobmi. Prvé dve tretiny ťahá hlavne super temné bezútešné prostredie márnice. Poslednú tretinu ku dnu stiahli tvorcovia, ktorý sa rozhodli to zprasiť tzv. klišé sračkoidným koncom. Slabota, Jacob je natoľko hnusný a obrovský parchant, že by si zaslúžil lepšiu réžiu :) (4/10) ()