Reklama

Reklama

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

  • USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)
Trailer 1

VOD (1)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

(více)

Diskuze

Falconica

Falconica (hodnocení, recenze)

Jakkob

AvP? To je jako(to jediný, co mě napadá) Alien versus Predator? Na to bych se totiž jaktěživ nedívala, přijde mi výsostně trapný a prvoplánově dětinský ty dvě postavy míchat. S vizuálem jsem u Helsingu problém moc neměla. Měl svoje chyby, ale i svoje výhody, moc se mi líbilo zpracování upejrů. A vlkodlaci jsou zpracovaný debilně většinou uplně všude. Snad akorát ten psodlak z Trueblood neni moc napadnutelnej. Co mi na VanHelsingu vadilo byl divně nudnej konec. Co se obsazení týče, ani jednomu z těch filmů se ovšem nedá zbla vyčíst:-DDD Yumi:-D Lepší helsingovskou postavu zatim zvládl snad jen Purefoy v Solomonovi:-D Dvakrát Yumi!:-D

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Falconica

Mě se tedy Van Helsing moc nezavděčil. Místama to bylo fajn, místama se mi to spíše nelíbilo. Na jednu stranu to působí hodně výpravně a je fakt, že po vizuální stránce je to prima, ale na druhou stranu autoři třebas jako u prvního AvPčka šetřili na názvu a zde potažmo také u jména hl. hrdiny. Navíc jak jsem u jiných filmů otevřen tvůrčí kreativitě, tak zde se mi ty inovace spíše nelíbili. Ať už jde o Frankensteinovo monstrum (zde mi vadí především vzhled), vlkodlaky (přeměna závislá na měsíčním světle? - wtf ?!) atd. Jak jsem psal, tady Jeníček a Mařenka na mě působili o moc lépe a celkově se mi tady líbilo takřka vše - inovace, vizuál, obsazení atd. ;)

na příspěvěk reagoval Falconica

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Blayen

Van Helsing je hodně průměrnej guláš horrorových klasik, Jeníček a Mařenka jsou mnohem lepší aspoň podle mě teda.. ;)

na příspěvěk reagoval Falconica

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Kobain

Ale to by byla věru velká škoda.. ! Je znám důvod proč by se ve svých rolích neměli objevit pův. představitelé, tedy Gemma a Jeremy.. ?

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

Jakkob

Nejspíš dočkáme, ale je možný že tam nebudou hrát oba hlavní představitelé ale někdo jinej.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Musím uznat že jsem byl příjemně překvapen tím, jak na mě celý film zapůsobil. Čekal jsem něco jako Sněhurka a Lovec, což sem si nijak extra neužil (nutno podotknout že mě to ani neurazilo), ale jistou dávku zábavy to dát umělo. U Jeníčka a Mařenky to ale bylo jiné. Už od samého začátku jsem se skvěle bavil a užíval si vtipných i akčních scén, přičemž pojetí čarodějnic i samotného dua mi až překvapivě velice lahodilo. Příběh byl fajn a ač nebyl nijak geniální, pro potřeby filmu byl max. dostačující a zejména jsem ocenil vysvětlení toho, proč vlastně tatínek své malé děti odvedl do lesa.. O:] Za mě tedy spokojenost a filmu dávám krásné 4*, snad se dočkáme neméně zábavné dvojky...

na příspěvěk reagoval Kobain

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

maddy

tím co jsem napsala jsem nechtěla říct, že je to záhadný, ale že žádná Muriel nevstane z mrtvých ani Mina, protože tu pohřbili a chaloupku vyhodili do vzduchu, přestože to ve filmu není

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Petrasuvicka

čo je na tom záhadné? to sa deje pri mnohých traileroch, že niektoré zábery z nich (nakoľko vychádzajú aj viac ako pol roka pred filmom) sa nakoniec do finálneho zostrihu nedostanú ;)

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

PiranhaGreg

já jsem radši, že jí nechali umřít...a mimo to ve filmu je ještě vystřižená část, jak jí odnáší od chaloupky, kterou nechali vybouchnout, aby Minu důstojně pohřbili  (existují fotky a screen shoty, je to i v traileru, ale ve filmu to záhadně není) 

na příspěvěk reagoval maddy

RizekCRF

RizekCRF (hodnocení, recenze)

PiranhaGreg

Když ji neupálili, tak může klidně vstát z mrtvých, stejně tak Famke Jansen, jejíž hlavu pohodili jen kousek od jejího těla. Co když se zase spojí? Je to pohádka a stát se může všechno.

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Falconica

jo líp bych to teď asi neřekla...a upřímně tu kočku s myší jak jsi zmínila, tak to fakt mi nad tím pokaždý zůstává rozum stát a musím říct naprosto nechápu jejich pokřivenou logiku a dvojí metr

Falconica

Falconica (hodnocení, recenze)

Petrasuvicka

Vítej v americkém modelu společnosti, v modelu společnosti nekonečných možností, kde v osm ráno v sobotu můžeš z úst kreslených postaviček vypouštět fekálie o manželském sexu lidí se zvířátky, kde kreslenou myšku můžeš nechat kočičku krájet řeznickým nožem, ale jakmile se o cokoli z toho pokusíš se živými herci, máš utrum. V zemi, kde můžeš po ulici pobíhat s javorovým lístkem mezi nohama a dvěma lipovými na bradavkách a nikdo se tomu nepodiví, ale jakmile ti jeden z těch lístků upadne, zavřou tě až zčernáš. V zemi, kde dvě ženský se můžou veřejně líbat na veřejnosti a všichni se okolo nich budou tvářit pyšně, jak liberální vůči nim jsou, ale jakmile to udělaj dva chlapi, bude je televize protřásat kvůli tomu skandálu ještě měsíc...

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

cože? za takovou pitomost chtěli dát R? Občas se mi zdá, že to přehánějí. Na druhou stranu tam dovolují nosit zbraně kde komu a stejně se té mladistvé brutalitě neubrání. Je to ujetý a pošahaný. Připadá mi to už jen hnidácké rýpání a slovíčkaření

na příspěvěk reagoval Falconica, Tom_Lachtan

PETOS

PETOS (hodnocení, recenze)

Petrasuvicka

Práveže aby sa to viac predávalo, museli pozmeniť mená oproti originálu.  Ide o to, že štáty ako sú napríklad Česko či Slovesnko majú tie mená v rozprávke dosť podobné vlastne len pozmenené podľa jazyka. Predstav si, žeby sa v Amerike predával film alebo by v knihe boli mená aké sa pre tie postavy používajú tu. Tiež by to nedávalo veľký zmysel, takže aj predajnosť by bola nižšia.Takto si to pozrie aj človek, ktorý nevidel žiadny materiál k filmu. Vie iba to, že ide o akési krvavé pokračovanie Perníkovej chalúpky a to ho navnadí.

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

kedl

kedl (hodnocení, recenze)

Laxik

kde si vzal, že R je  od 21? R do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Pak máš NC-17- zákaz mládeži do 17 let. Kdyby R bylo od 21 tak studio bude dělat všechno PG-13. :-)

na příspěvěk reagoval Laxik

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Petrasuvicka

Nejde o to, jak hrozné něco je, ale jaké jsou na to kvóty. Hollywood má dost přísné hodnocení těchhle věcí. A když prostě cenzorní úřad, nebo kdo rozhoduje o přístupnosti filmu v USA, řekne, kolikrát můžeš použít slovo fuck ve filmu, aby to mělo tu a tu přístupnost, jaká slova už jsou za hranicí snesitelnosti neeRkového ratingu, kolik krve tam může být, ... musí se autoři přizpůsobit. Najdi si na internetu zcenzurovanou verzi, kde jsou sprostá slova vystřižena a už to nemá takový říz. Totéž násilí, zvlášť to morbidní, co už je za hranicí absurdity, nebo sexuální obsah. A to se Hollywood snaží cenzurovat i kouření cigaret. Nevím, jestli mají kvóty i na tohle, ale rozhodně to chtěli prosadit a prosazují to minimálně jinými způsoby.

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

spíš jsem to myslela, co je na tý kino verzi tak hrozného, že to muselo mít označení R, pochopila bych to u té nesestříhané, ale tady to moc nevidím jako smysluplný 

na příspěvěk reagoval Laxik

RizekCRF

RizekCRF (hodnocení, recenze)

Naše kina řeší existenční problémy a jsou rádi za každý prodaný lístek. U nás na Jeníčka s Mařenkou dorazila i maminka s pětiletým kloučkem. Tomu se to evidentně líbilo a při odchodu nadšeně popisoval nejkrvavější scény a číslem jedna bylo rozšlápnutí hlavy šerifa Edwardem.

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

Ale máš to cca. Navíc já se nebojím, že by mě na to nepustili. :-) Jen, že by klesla kvalita a ztratilo to právě ten prvek, co to vyzdvihuje nad podobné filmy. A to krev a fuckování. Zjednodušeně řečeno...

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Laxik

no ale to přece není to samé, když se jedná o jiný věk a jiný název, nehledě na to, že domácí "hodnocení závažnosti" rozhodně nekopíruje americké

na příspěvěk reagoval Laxik

Související novinky

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)

Reklama

Reklama