Zek

Konečně, pořádný film od DC. Tohle se mělo točit od začátku a ne nám dát hned nudnou Ligu, ze který si stejně už nic nepamatuju. Prostě akční jízda od začátku do konce, každá postava má ve filmu nějaký význam. Podmořský svět byl krásně vytvořený. Orm i Black Manta jsou ty pořádný záporáci kteří si strčí Steppenwolfa a Arese do kapsy. Aquaman to prostě totálně natřel Batmanovi i Supermanovi. No ono to asi bude hlavně tím jiným režisérem. Doufám, že Snyder už od DC nic točit nebude. ()

elanius

(111/2018) / Thor wannabe. DC definitívne nastúpilo na MCU móresy a ponúka gýčovitú zlátaninu. Rád by som dodal, že aj bez ambícií, ako napríklad Venom posledne, mám ale podozrenie, že oni to mysleli častokrát vážne. Casting = tragédia. Samo o sebe výborný herci pôsobili nie komiksovo ale vyslevene komicky. Nečakal som, že to poviem, ale na Aquamana sa oplatí ísť asi jedine pre Jasona Momou (samozrejme, ako pre koho). (4/10) ()

venison

SOILER: Tak jako vždy u komiksových filmů předesílám, že jich mám už plné zub, jsem přesycena a koukám na ně víceméně ze zvrhlého zájmu a setrvačnosti.. Každopádně.. Mám ráda „zrození hrdinů“, což „Aquaman“ skvěle splňuje.. Jako bonus je zde celkem stravitelně a polopaticky vysvětlena (několikrát) legendami ověnčená historie podvodního národa.. Jako velký fanda bájné Atlantidy jsem si přišla celkem na své, i když to mé konspirační teorie naprosto zneuctilo.. Když se budeme bavit o „Aquamanovi“ jako o celku, tak rozhodně příběh drží plynule pohromadě, sympaticky začíná příběhem o nehynoucí lásce rodičů hlavního hrdiny (celkem pak jedno, že se jedná o postavy spíše okrajové), hudba byla ok, vizuální efekty vyšší level, celkově architektura bájných prostor super a padouch měl celkem pádný důvod dělat vylomeniny.. Prostě DCčko bravurně dohnal tým Marvelu.. Vtípky sem tam padaly, ale hodně tlačily na pilu, byly prvoplánové a dost místy skřípaly.. Jason Momoa.. Jo, na roli hlavního hrdiny asi nemohli tvůrci vybrat lépe.. Je to trošku neandrtálec, kterej nemá pro ránu daleko a vlastně neudělal za celou dobu nic extra sympatického (chlastá, rve se a k trůnu i babě přijde jako slepej k houslím).. Ale jako chápu, že spoustě diváků (teda spíš divačkám) přijde tenhle potetovanej, vlasatej, vymakanej neurvalec celkem sexy, ale žel bohu já tuhle cílovku nesplňuju.. Tím bych asi u sympatických hrdinů skončila.. Mera mi sympatická nebyla, brácha Aquamana (i když má ekocítění) mě taky nebral, vyžehlená Kidmanka taky ne.. Potěšil William Defoe, ale jeho role zas nic moc.. A Dolphík Ludgrenů silně překvapil a potvrdil jen to, že se točí více komiksáků, než kolik má celej Hollywood použitelnejch herců.. A úplně nejvíc mě asi štvalo malé zapojení SKUTEČNÝCH mořských tvorů a místo nich používali Atlaňťané jakési zmutované cosi.. Ale velkej bonus mají tvůrci za zápletku vystavěnou na znečištění moří.. To teda jo.. Ve zkratce (jak už jsem někde zmiňovala) „Aquaman“ je jako "Thor".. Od DC.. Pod vodou.. |Cinema City Chodov| ()

Micro41CZ

Achjo... Stydím se, že jsem Mortal Engines dal stejný hodnocení, protože to aspoň působilo jakž takž originálně a semknutě a vlastně ve všech směrech líp (i diváckou pozornost to ve svý kontinuitě umělo udržet). Asi jen nemám to srdce dát týhle bezbřehý kokotině a filmový břečce odpad. Jo a Momoa je dřevák století, i v záběrech, kde má jen stát, působí jak parodickej klaun. To i Arnie v Herkulovi může s otevřenou pusou čumět... ()

noriaki

Má to v sobě něco ze starých monster movie, něco z jejich působivosti a kouzla. Bohužel i něco z jejich prostoduchosti. A také platí, že zatímco filmy do nichž dělal triky Ray Harryhausen se mohly chlubit dojmem reálnosti, tahle novověká pohádka je skrz naskrz umělá. Což není její největší problém, tím je nedostatek obyčejných postav a tendence brát se zbytečně vážně. Děj se hemží superhrdiny, megapadouchy a zarytými nepřáteli. Všechno co prožívají je osudové a stěžejní pro existenci světa jak ho známe. Nakonec jsem rezignoval a na film se dodíval stejně nezaujatě, jako jsem sledoval ostatní komiksárny bez humoru, nebo přesahu. A ne, sto patnáctá variace na téma "někdo chce zničit svět a my ho musíme zastavit", není přesah. ()

_DAVE_

Technicky (tradičně) fantastické (na střechách v Benátkách), ale děj doslova pohádka pro cílovku “chlapec 10-14let”.. Rozhodně mě to nevadí, sedmiletý syn mě to velmi ocenil. ()

mikestiff

Celá dějová linka s pirátem tam byla zbytečná fraška a hlavnímu ději nijak nepomohla. I tak to byla jen trošku sympatičtější komiksová slátanina :) Slabé tři hvězdy. ()

geklon

Naprostá hranice tří hvězd. Ani nevím proč jsem k tak toporné CGI blbosti jakoby z pod mořské hladiny tak milosrdný. Fakt nevim. Možná ten Momoa, kterej jako jedinej si to hrozně dává a je mu úplně fukt, že to není herecký výkon. ()

drake31

THERE IS SOOOOOOOOOO MUCH MOVIE PACKED IN HERE Aquaman je absolútne vizuálne šialenstvo, ktoré sa neberie seriózne, no je postavený na tom najobyčajnejšom scenári ktorý sa snaží narvať celú mytológiu Aquamana a Atlantídy, ponúknuť 20 coolových akčných scén, rodinnú drámu, environmentálne problémy, hľadanie macguffinu, popri predstavovaní nových postáv a snahy vykryštalizovať ich charakter. V jednom filme na poli 140 minút sú schované minimálne štyri filmy, ktoré sa bili medzi sebou, a aj napriek vysokému tempu, film kvôli tomu pár krát cítil spomalene a uťahane. Wanova vízia je skvelá, len sa trochu topí v oceáne pätnástich rôznych príbehov. No nech mám akékoľvek výtky, tento film je masívny kino zážitok, ktorý som si na plno užil. Aquaman je a bude všetkým možným v očiach každého jednotlivca, no nedokážem si predstaviť, že by sa niekto pri tomto filme nudil. ()

JohnSmith

Musím uznat,že po Lize Spravedlnosti a Batman vs Superman si Warneři s DC napravili reputaci. Aquaman je nádherně natočená pohádka. Vizuálně opravdu pecka. Momoa je super. Wilson sice není zrovna záporák podle mého gusta a nejsem ani příznivce vodního světa. Ve finále se mi to zdálo trochu moc roztahané a dlouhé, pár prostřihů by určit neuškodilo. Celkově však velice pěkná podivaná. ()

hroubek

Několikrát do roka prohlásím o nějakém režisérovi, že je to borec, frajer nebo něco v tomto smyslu. A budu to muset použít znovu, protože James Wan je opravdu velký borec, který pomůže zachránit DC filmy. A za to co předvedl s Aquamanem si ten titul borce zaslouží. Nejdůležitější věc na celém projektu je ta, že Wan je srdcař, a v Aquamanovi to srdíčko je vidět celou dobu, a je i slyšet jak buší pro celý film. Wan se vyvaroval chyb, které studio a předchozí režiséři udělali, a přináší nám velkolepou komiksovou podívanou, která je správně epická, hlasitá, kulervoucí a vizuálně vymazlená do nejmenších detailů. Wan moc dobře ví co točí, a hraje s divákem férovou hru. Je to správně přepálená komiksová podívaná se vším co k tomu patří. A mě to hodně sedlo a bavilo mě to po celou dobu. Film má nádhernou vizuální stránku. Po celou dobu je to pastva pro oči, a to ať už jde o podmořské scény, suchozemské scény, nebo vizuální ztvárnění všech podmořských světů. Pak tomu máme vymazlenou akci, která je parádně natočená, má dobrou choreografii, je zajímavá a má spoustu nápadu a krásnou kameru. Soundtrack, který je správně epický a má ten správný fantasii nádech, a je místy protnut rockovou hudbou. A k tomuto všemu přidal Wan, zajímavé obsazení, které funguje na jedničku. Jason Momoa nikdy nebude herec co bude sbírat za své výkony ocenění, ale je to hrozný sympaťák a Aquaman v jeho podaní je naprostá trefa do černého. Prostě sympatické hovádko, jenž se musí naučit používat trochu hlavu, a že ne vždy lze všechno vyřešit silou. Amber Heard mě velmi příjemně překvapila, a já jsem na ní celou dobu vysel očima. V této roli je Heard velmi sexy a ke všemu svou roli zvládla. Patrick Wilson si svou roli užívá a jako záporák má uvěřitelnou motivaci. Totéž platí i pro Yahya Abdul-Mateena II, který taky dokázal prodat svého záporák se vším všudy. Nicole Kidman je hodně fajn, a vidět jí v takovémto filmu mě udělalo radost. Willem Dafoe opět nezklamal a i jeho jsem rád viděl v další komiksové roli. Dolph Lundgren mě tento rok dělá radost a jeho výkon se mi líbil. Temuera Morrison má méně prostoru, ale je dost na pohodu. Jediný kdo mě hodně nesedl je Randall Park, který se mě pokusil zkazit u druhý komiksový film za tento rok. Dost se mi líbilo, že se film nebere úplně vážně, ale není to vysloveně komedie. Humoru a vtipu je zde dost, přesto není tlačen na sílu. Velmi mě sedla akční stránka filmu. Každá akční scéna je pojatá jinak. Má napětí, spád a krásně graduje, a to ať už jde o scénu s ponorkou, výzvu, útěk z Atlantidy, scény z Itálie, loď v bouři nebo celé epické finále zakončené soubojem muž proti muži. Co se týče akce, tak ta je zde luxusní. Ve filmu je toho trochu moc, a na některé věci není tolik čas, a místy to lehce působí přeplácaně. I tak mohu s klidným srdcem říci, že se Aquaman hodně povedl, a že jde o poctivý a zábavný akční film, který mě sedl. ()

VasaX

Aquaman - the movie origin. Kinopocornová podívaná, která je sice velkým filmem (co se týká délky stopáže a podílem CGI), ale ne rozhodně "lepším". Aquaman je (v pár ohledech i lepší) průměr. Klasická příběhová variace naroubovaná do světa pod hladinou moře, zpestřená pár bočními linkami, natažená na dvě hodiny dvacet a plná CGI, které bohužel není tak kvalitní, jak by se slušelo. Na druhou stranu je opravdu krásně obsazené, epické, velké scény, akční scény jsou přehledné (ne jak u Marvel filmů), takže své návštěvy kina rozhodně nelituji. Navíc Mera (Heard) a Atlanna (Kidman) vypdají opravdu skvěle, Dafoe ve své roli Vulka, králova pobočníka je super a Momoa, ač změnil vzhled tradičního Aquamana (podle mě k lepšímu), tak tomu dává celou dobu takovou krásnou lidskou notu. Navíc malinký ester egg, The Dunwich Horror na stole Aquamanova táty, spolu s netvory s hlubiny, je krásná reference, která potěšila. ()

Brain-D

Epická efektní fantasy zábavná jízda bez hlubšího významu. Přesně to, co čekám od kina "Vypnout a užít si zábavu". Liga spravedlivých pro mě nebyla takový propadák, ale je pravda, že tohle je někde dál a film zde vyzvedává overpower Aquamana, který byl v lize celkem slabý článek. ()

venalce

Takhle si to představuji. Pěkně sestavený příběh ze starého známého i nového, zajímavý a oku lahodící podmořský svět, který prozkoumáme skrz naskrz, nějaké ty příšerky a monstrózní akce, ale hlavně plně využitý potenciál herce v hlavní roli. Po Lize spravedlnosti jsem se trochu bála, co s Aquamanem udělají, ale tohle byla parádní jízda. A nějak se stalo, že si zrovna Aquamana ze všech komiksáren, co jich je, pouštím nejraději. POZOR SPOILER! Jen by mě kurnik zajímalo, jak se ti dva vlastně dostali ven z pouště? ()

lykan9

Aquaman jako fil je krásný na pohled a slušný na poslech. I tak se ale nejedná o převratný zážitek a až na Jasona Momoa a Amber Heard byli herci takoví nijací a až nudní. Prakticky lehce nadprůměrný film v v přebujelém pozlátku. V kině to však mohl být pěkný zážitek. ()

Timak

Začátek vcelku slušný, prostřední část nic moc a konec byl vyloženě špatnej. Dokoukal jsem to vyloženě silou vůle. Nechápu, jak to mohlo vydělat tolik peněz a hlavně, jak se zrovna tomuhle Momoa mohl upsat. Jestli tvrdí o Marvelu, že to jsou omalovánky pro děti, potom by mě tedy zajímalo, jak nazvou tuhle šílenost. Nikdy víc. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů