Halloween

• USA Halloween (více)

Před čtyřiceti lety dokázala Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké jizvy na duši. Od noci, během které vyšinutý mladík ubodal její přátele, jen aby mohl připravit o život i ji, se důsledně připravuje na jeho návrat. Žije v ústraní, v domě plném důmyslných pastí, zoufale si nerozumí s dcerou (Judy Greer), která ji kvůli téhle posedlosti považuje za blázna, a velmi těžce si hledá i cestu k dospívající vnučce. To vše navzdory tomu, že Myers dožívá v jedné z nejpřísněji střežených psychiatrických léčeben a možnost jeho útěku je jen teoretická. Blíží se však Halloween a všechny Lauriiny obavy se rázem zhmotní po havárii vězeňského autobusu, který převážel nebezpečné psychiatrické pacienty do nového ústavu. Některým z nich se podařilo uprchnout. Michael Myers byl mezi nimi a o svou nezdravou fixaci na Laurii nepřišel. (CinemArt)

PRASÁK

Tak tohle je v pořadí 11. film „Halloween,“ který byly dosud natočeny a dějově navazuje ne ten úplně první „Halloween“ (světová premiéra v USA a v Kanadě 25. 10. 1978), jenž režíroval americkej režisér, scénárista, hudební skladatel, producent, herec a střihač John Carpenter (nar. 16. 1. 1948). Hlavní roli matky onoho „monstra“ Laurie Strode si zahrála americká herečka Jamie Lee Curtis. Novej „Halloween“ (2018) v podstatě ignoruje všechny předešlý filmy na tohle téma a navazuje plynule na snímek, natočenej v roce 1978. Spoluproducentem hororu „Halloween“ (2018) je sám John Carpenter, kterej je uveden i jako spoluautor hudby (ony dramatický klavírní pasáže). Laurie Strode (herečka Jamie Lee Curtis) je zde ovšem v roli babičky, která se stále nevypořádala s vraždícím zlem, jenž má v sobě její syn Michael Myers (nyní mu je ve filmu 63 let). Tato babička Laurie žije stále v městečku Haddonfield ve státě Illinois, kde to v roce 1978 všechno začalo. Ve stejným městě žije i její dcera Karen Nelson (herečka Judy Greer) s manželem jménem Ray Nelson (herec Toby Huss), kteří maj dceru Allyson Nelson (herečka Andi Matichak), což je vnučka Laurie. Michael Myers pobejvá v jednom nápravným vězeňským ústavu společně s dalšíma vyšinutejma prasákama. On a několik dalších maj bejt vězeňským autobusem převezeni do jinýho ústavu. Při transportu dojde k nehodě a vězni – blázni se rozutečou do okolí. Všichni jsou postupně pochytáni, kromě jednoho jedinýho - Michaela Myerse!!! A to máme datum 30. října. Michael směřuje do městečka Haddonfield, aby dokončil svou pomstu. Mezitím začne novej den, 31. říjen, den Halloweenu. A Michael kráčí nočním Haddonfieldem, kde nevinný děti a puberťáci slaví v maskách Halloween. A opět se svým dlouhým nožem zabíjí lidi na potkání. Řek bych, že je to NOČNÍ MASAKR!!! A chcete vědět, jak to dopadne?? Jděte se kouknout na tenhle temnej, děsivej a velice vydařenej horor, kterej natočil americkej režisér, scénárista, herec a producent David Gordon Green (nar. 9. 4. 1975). Celosvětová premiéra filmu „Halloween“ se stopáží 106 minut se uskutečnila 8. září 2018 na 43. ročníku Mezinárodního filmovýho festivalu v Torontu (Toronto International Film Festival), kterej se konal ve dnech 6. 9. – 16. 9. 2018. Do českejch kin vtrhnul pod názvem „Halloween“ s nožem a za neuvěřitelnýho křiku 18. října 2018. A ještě doplním, že tenhle horor se natáčel ve městě Charleston ve státě Jižní Karolína od 13. 1. do 19. 2. 2018 plus jedna dodatečná scéna, která proběhla 11. 6. 2018. ()

floppy4

Absolutne podpriemerny slasher horror, kde je priemerne kazda druha scena cliche, je to predvidatelne a cely efekt je zalozeny na jump scaroch. Este spociatku to vie celkom urobit atmosku, no samotne vycinanie Michaela Myersa je uz presne to o com hovorim v predoslej vete. Odporucam sa tejto snimke vyhnut. ()

Fibonacci

What the Hall? od skvelého rozjazdu, ktorý bol vo väznici s reportérmi, maskou a mikim, som čakal, že ma obslúžia sviečkovou na smotane s grandióznym dezertom tiramizu. a naservírovali mi hot-dog s kečupom ako dojazd. nehovorím, že to celé bolo na ženský pohlavný orgán na 4, ale predsa. logické súvislosti? ako može jamie lee curtisová, ktorá čaká v dome 40 rokov panic, aby si natrénovala streľbu, netrafiť z 10 metrov, spraviť zo svojho domu takešiho hrad, s mrežami, pascami a časovanou bombou, lebo lepší spoôsob na ukončenie života nejestvuje. tak ona má masakrálnu skrýšu pod podlahou v kuchni, na linke aj chachao, a ona vidí pomedzi drevené trámy, pričom hore ma podlahu. nuž. ok. hmm. stane sa. a ked ho konečne ulapí, bo može ho aj lapať, tak si odzigá celý barák, len preto, aby ako ženy z rodu gilmorovcov odišli spolu za dobrého osvetlenia. s titulom pohanského sviatku ako pokračovanie filmu zo 78meho som čakal viac, po anglicky more. demi more, roger moore, múr narekov. ()

Filip1999

Ze začátku jsem tomu příliš nevěřil. Halloween byl zpracován už mnohokrát a většinou se to příliš nepovedlo. Avšak návaznost na první díl tzv. po čtyřiceti letech i s původním obsazením Jaime Lee Curtis mě přeci jen přesvědčil k tomu, že by to mohlo za něco stát - a stálo! Napětí se příjemně zvedalo postupem filmu, tak jak to má u kvalitního hororu vypadat. Lekačky nadprůměrné, psychologická stránka nadprůměr. Možná bych sice čekal trochu jiný konec, ale přesto mě snímek opravdu příjemně překvapil. Tak trochu jsem doufal i v nějakou známku vysvětlení jeho chování, ale možná je přeci jen lepší, když to zůstane skryto. ()

Petulka46

Jako vážně? Takhle nedomyšlený film jsem už dlouho neviděl? POZOR SPOILERY KTERÉ VÁS ALE OCHRÁNÍ PŘED TOUTO HLOUPOSTÍ.. Paní si 40 let staví úkryt v domě, aby ho pak mohla po celém domě nahánět. Ve městě se udějí vraždy přijede policie vraždy vyšetří a pak se rozejdou. Policie dostane hlášení, že se v domě stala vražda celá policie o tom ví, ale na zjištění stavu přijede jeden vůz s jedním policistou. Následně ho hledá po městě jeden policista se zraněným doktorem, který před dvěmi hodinami málem vykrvácel, ale už je zdravý jako rybička. No co chcete dodat více, větší hloupost jsem už dlouho neviděl. ()

Dakota1978

Úvod filmu jsem si opravdu užil, navázání děje je zpracováno snad nejlíp, jak jen šlo. Zbytek filmu pro mě bohužel mírné zklamání, děj postupně slábl za použití klasických hororových klišé a nelogičností a bohužel i některých nesympatických postav (Laurien zeť). Postava Laurie (J. L. Curtis) celkem kvalitně vykreslená a bezchybně zahraná, její obsese působila neotřele a zajímavě. Maskovaný stroj na zabíjení Michael prochází městem po útěku během transportu do jn. detenčního zařízení a bezmyšlenkovitě vraždí uprostřed halloweenského "veselení se". Atmosféra celkem fajn, rozhodně to není ostuda původnímu originálu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Nový Halloween, který přímo navazuje na jedničku (1978), všechno ostatní ignoruje, což nevím jestli je to dobře. Mně osobně se líbily všechny původní díly krom toho třetího. To byl nekoukatelný S H I T bez Myerse... Abych začal správně, tak to má hororovou atmosféru, starou známou Jamie Lee Curtis a původní soundtrack. Když zazněl - Michael v ulici splašil kladivo, se kterými vešel do náhodného domu, kde umlátil náhodnou paní. WoW. Pak si vzal nůž a šel zapíchnout sousedku. Mrazivá sekvence, kde se ukazuje tvář sociopata, tvář Michaela Myerse. Podobných scén je tam hodně... Michael rozšlápne hlavu psychiatrovi. Brutální! Na záchodech likviduje novináře. Tam ta holka ječí a zkuhrá. Je to realistické! K příběhu: Jamie Lee Curtis se vyhýbá dceři a vnučce, neboť vyrovnává s minulostí. Ta jí dostihne, když Michael při převozu uteče, toť vše. Je tam pochopitelně spousta odkazů na čtyřicet let starou jedničku. - 100%. P.S: Jednoznačně nejlepší horor roku 2018! ()

WazzapKal

Král je zpět. Míša pořád stejně nezastavitelnej, ale víc realistickej. Tolik easter eggů na původní filmy totální orgie pro fanoušky série. Víme že je to už dědek, ale ksicht nám stejně neukážou. Rozhodně hodně velká kvalita! ()

Boby93

Po několika recenzích a komentářích jsem byl celkem slušně navnaďen na další snímek známého horroru. Ovšem chvalitebné hodnocení a výborné ohlasy samozřejmě nezaručují, že je film bez chyb a Vám se musí líbit. Nejsem zarytý fanda Halloweenu a tudíž jsem nebyl zaujatým divákem při sledování nového Halloweenu. Pocity z filmu mám víceméně průměrné, objeví se pár dobrých scén, u kterých jsem si všiml mého mírného napětí, nějaká ta krvavá zabijačka (ač ne zrovna brutální) a vztahová linka rodiny Strodeových také vzbudí pozornost. Některé události se mi líbily, některé méně, například skoro až na svůj věk nadpřirozená síla Myerse nebo ne příliš aktivní vyšetřování z řad policistů (narušený týpek co si spletl americký venkov s jatkami a zabíjí jak se mu zlíbí, tak nestojí za povolání posil, stačí pouze šerif a pár jeho kumpánů)... Bez chyb to prostě není, ale jinak celkem na dobré úrovni, cením snahu tvůrců vytvořit kvalitní slasher a vzdát originálu holt. 65% ()

mdf

Skvěle se vše vrátilo stylem natočení do úvodních dílů.Udržená atmosféra,není to sice tak děsivý,jako originál,ale i tak je dost zábavné.Dobře navrácený kult. ()

INDYANA odpad!

Na to sa nedalo pozerat, 40 rokov priprav starej harcovničky uplne na nič: zbraní ako na svetovú inváziu proti jednému psychopatovi, figuríny v podkroví od poraneného prstíku, železná závora na papundeklových vchodových dverách so sklenenými vytrínami a ona s brokovnicou v ruke s uchom na tom skle čaká až to sklo rozbije a omláti jej hlavu o dvere miesto toho aby ho cez ten papundekel tou brokovnicou prešpikovala... a nakoniec si podpáli celý dom namiesto toho aby ho strelila gulovnicou do xichtu no celé zle, nelogické, prvoplánové, odpozerané z iných lepších filmov. Odpad! ()

DyingAngel

Nuda a na môj vkus opäť preceňovaný Carpenterov "znovuzrodený" Halloween. Možno som zaujatá, ale na Myersa od Zombieho sa toto ani zďaleka nehrabe. Nepolapiteľný zabijak, sériový vrah Michael pobehuje, resp. skôr rýchlo kráča celým filmom a jediný, kto ho dokáže zneškodniť, je neskutočná Laurie Strode. Prvoplánové a ničím nezaujímavé. Keby aspoň tie jeho vraždy za niečo stáli... Po toľkých rokoch strávených vo väzbe mohol prísť s niečím novým. ()

Andrew88cz

Comeback Michaela ve velkém stylu tak jak ho známe a jak ho "máme rádi". Nemluvka, kráčí si to takhle vycházkou přes Halloweenskou párty, kde po cestě vykosí pár dětí, dospělých... Až se dostáváme do finále. Nebudu psát a spoilerovat, každopádně návrat ke kořenům jak se sluší a patří. Nic nového se nekoná a ono je to vlastně dobře. (7/10) ()

weldo odpad!

niekto mi dlží 106min môjho života !!! 40rokov sa pripravovala na to že ho zabije, pripravovala svoju rodinu na krízu ktorá má nastať a potom ???? všetci sa tam správajú ako dementi. ten film je úplná zbytočnosť. ()

FilmotroN

Pri pozeraní tohto filmu som mal očakávania že to bude aspoň thriller, nuž je to celkom dobra komédia, zasmiali sme sa hlavne na teleportačných technikách a sebavedomého pohybu Miška Myersa. Odpad. ()

PORTER44

Myslím že povedený remake,s některými hereckými výkony né úplně spokojenost ale J.L.Curtis to zahrála dobře vraždící scény jsou povedené a N.Castle jako M.Myers dobře vybraný a zahraný jako před 40 lety. ()

Wiceman

Ale vážně ... kolikrát hodlají celou sérii Halloween restartovat? Asi každých 15 let nebo cože :D Mno každopádně ale to není vůbec špatný. Ignoruje to i původní dvojku. Laurie (podstatně zestárlá i když pořád kočka) se stala členkou militaristické samoskupiny a místo vinnýho sklípku má safe room narvanej kvérama (aneb Sarah Connor běž se zahrabat :O ) Pořád si tak říkám, kde se každej ten novej a novej díl Michael schovává a čeká na ten správnej Halloween. Evidentně asi hodně dobře, poněvadž docela dobře uniká zatčení a nikdo ho vlastně ani nehledá (Hanibale Lectere ... uč se :D ) Ve výsledku celý tenhle počin není špatný, ale rvaní na scénu nějakej ten Easter egg z dílů předešlých po čase začne být spíš otravný, než úsměvný. Škoda, jinak je to moc fajn jakože Carpenterovka. Horší 4* ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly