Prostřeno! (TV pořad)

VIP Prostřeno

Reality-TV / Soutěžní

Česko, 2010, 50 min

Účinkují:

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková, Vincent Navrátil, Jiří Krampol, Tereza Kostková, Hana Krampolová, Petr Kracík, Barbara Nesvadbová, Sámer Issa, Jaroslava Hanušová, Vlastimil Harapes, Květa Fialová, Roman Skamene, Patrik Hezucký, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Eva Decastelo, Dominika Mesarošová, Michaela Dolinová, Michal Spišák, Alexander Hemala, Linda Bartošová, Robert Vano, Hana Mašlíková, Jitka Boho, Sandra Parmová, Jitka Nováčková, Marian Vojtko, Michaela Kuklová, Valérie Zawadská, Naďa Urbánková, Petr Kotvald, Alice Bendová, Viktor Limr, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Petr Martinák, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Miloš Knor, Václav Upír Krejčí, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Hana Křížková, Halina Pawlowská, Zbigniew Czendlik, Pavlína Danková, Miroslav Šimůnek, Kateřina Macháčková, Stanislav Hložek, Kateřina Neumannová, Dagmar Patrasová, Lenka Kořínková, Pavel Vítek, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ivan Vyskočil, Světlana Nálepková, Petra Černocká, Jana Andresíková, David Suchařípa, Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup, Miroslav Etzler, Simona Chytrová, Roman Štabrňák, Miluše Bittnerová, Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Gabriela Filippi, Lucie Hadašová, Laďa Kerndl, Mojmír Maděrič, Marie Tomsová, Iva Hüttnerová, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Karel Vágner, Barbora Tachecí, Olga Šípková, Daniela Šinkorová, Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Pavel Trávníček, Petra Horváthová, Martin Kraus, Jitka Smutná, Richard Nedvěd, Lukáš Hejlík, Heidi Janků, Ivana Andrlová, Yvetta Blanarovičová, Vlasta Žehrová, Kamila Špráchalová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Adamec, Veronika Jeníková, Iva Janžurová, Theodora Remundová, Agáta Prachařová, Sabina Remundová, Jiří Pomeje, Martina Gavriely, Nikol Štíbrová, Jiří Štěpnička, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Severa, Petr Janda, Osmany Laffita, František Létal, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, Regina Holásková, Karel Ondrka, Kateřina Sokolová, David Svoboda

Komentáře uživatelů k TV pořadu (649)

Druhé Ano, šéfe! se z toho Primě nepodařilo udělat ani omylem... nicméně to na fajnové dívání je, čas se u toho zabít dá relativně dobře... a někdy se člověk prostě pobaví :)(9.3.2010)

• swe

Dožer to!(6.1.2012)

• vesper001

Tak se mi podařilo definovat jednotku ubohosti: jedno Prostřeno. Na první pohled se tato spodina televizní zábavy tváří jako pořad o vaření, ve skutečnosti však nejde o jídlo, ale o uspokojení voyeurských choutek diváka, který nelační po receptech ani po pohledu na proces přípravy jídla, ale po pocitu nadřazenosti a uspokojení, že má hezčí byt, vybranější vkus a (tím pádem i) lepší život. Vrcholem blaha je pak situace, kdy se pečlivě nakomponovaná skupina účinkujících do krve pohádá nad svíčkovou se šesti. Tento způsob zábavy zdá se mi poněkud nešťastným.(24.1.2012)

• LiborGondek

Na pravidelné koukání to asi není, ale jednou za čas proč ne. Když nic jiného, můžete si napsat například nový recept. :D(31.3.2012)

Občas zábavné, občas ne. Klasika jak to bývá u reality.(7.4.2013)

Nejsem pravidelný divák, občas při přepínání kanály a trochou času se na nějaký díl podívám. Nejde mi tady ani tak o vaření, jak o tu konfrontaci a intriky mezi soutěžící. Občas se najdou zajímavé hádky, občas někdo vyrukuje s dobrou zábavou. Jedna věc, která mi tady na tom přijde stupidní a už jen skrze toho by mě ani nenapadlo se do toho pořadu hlásit, je to tzv. "šmejděníčko", aby banda lidí procházela dům, nahlížela do pokojů co kde kdo dělá a zkoumala jak má moc utřený prach je moc.(19.11.2013)

• Brandon

"Lýdie je ježibaba, za to Veronika je jistě hodné děvče, co umí vařit....Jasně, babííí :-))"(6.7.2010)

občas se koukám,a přiznávám dobrovolně,že ne kvůli receptům,ale s trochu úchylným očekáváním,jak si tam u stolu budou lidi mazat med kolem huby,aby to vzápětí vedle v pokoji dementovali...někdo tomu říká strategie,já jinak :-) ...a taky aspoň vidím,kolik má národ lidí chytrých,fajnšmekrů,kulinářů a odborníků na slovo vzatých... vzít pořad jako zdroj inspirace k obědu na návštěvě - skvělý nápad (vyzkoušeno) :-D... jinak stran jídla,za to jsou ty hvězdy,za úděsné komentáře V.Vydry a J.Bouškové by to bylo přinejmenším mínus pět(5.2.2012)

Měl by to být pořad o vaření, ale přijde mi to, že je to taky o tom jak si lidi sednou a pak se hodnotí i podle sympatií a může uvařit mistrovsky a vyhraje kolikrát absolutní babral,kterej dal málo bodů dalšímu hráči, aby vyhrál sám.Vždy na začátku říkají, že se těší, že poznají nové lidi, nové chutě, nové jídla, ale po chvíli už jdou jen za výhrou taktizují a skoro neochutnají pokr hostitele.Kritizují jídlo za zády, nebo si vymýšlí spoustu věci, které znepříjemňují večer.Cením si lidí, kteří to řeknou naférovku hostiteli do očí, co mají proti jeho vaření a taky těch co něco opravdu kvalitního uvaří.Pořad je místy zábavný když tam vaří nějácí "exoti" a neurazí pro mě průměrný 50%(24.11.2012)

• Ev.D.

Jestli je smysl filmu ,že Ti co nevařily pomlouvají jídlo těch co vařily a potom se ukáže ,že Ti co pomlouvají ty druhé mají to jídlo horší než Ti předtím, tak dost slabé!(28.12.2012)

• WolfR

Zpočátku to byla příjemná oddechovka, kde šlo opravdu o vaření, teď už hnusná taktická fraška, 2 hvězdy.(13.8.2013)

• dvopet

Tím posledním důvodem, proč se dívat na Prostřeno, je vaření. Tento svými tvůrci bohužel nezamýšlený sociologický "dokument", pardon - soutěž, toho vypovídá o naší společnosti mnohé. Novější díly v roce 2014 navíc na začátku přinášejí opravdu pekelné "historické okénko" z míst natáčení.(31.10.2014)

• bubun

Musím svoje hodnocení změnit... Ano, zpočátku to byla celkem zábavná bizarnost a někteří soutěžící byli velmi... kuriozní, ale co je moc, to je moc. Viděla jsem o dost více dílů téhle demence, než bych chtěla, teď už jede asi XXXII.řada, a ty neustálé brutálně debilní rádoby lidové komentáře dua Vydra - Boušková vážně nedávám, a co víc, soutěžící si s nimi v ničem nezadají. Všichni jdou na ruku producentům nebo komu, takže i z lidí, kteří by eventuálně mohli být celkem normální se pod kouzelným pláštěm těch dvou zrůd stávají soudyvrhající, sebestředná hovada, vypouštějící z úst neskonale trapné kydy. To není pořad o vaření, ani o jídle. Ať je to, o čem chce, to, o čem to bylo nebo je, se vyčerpalo už v prvních dílech, takže není proč pokračovat. Fuj.(7.1.2015)

• sallyann

Na to, že je teď v televizi kuchařský boom, není tenhle pořad zas tak špatný jako ostatní :)(3.7.2010)

Podvečerní oddychovka, při které se člověk potutelně baví nad občasnými kuchaři - exoty.(16.10.2010)

• T-pack

Tenhle pořad je neuvěřitelné panoptikum obyvatel naší drahé republiky, který má všechny predispozice stát se odpadovou show. Naštěstí existuje pár faktorů, proč mu odpad nedám. Moderátoři Vydra a Boušková mě neodrazují a dokonce dokážou být na některých místech skoro skvělí. Sem tam si neodpoustí poznámku na adresu těch nejlepších zástupců českého národa a dokáže to být tak nekorektní, až mi z toho občas štěstím ukápne slina. Pak je to také perfektní umístění v programu Primy, protože posunout to byť jen o patnáct minut jinak, mohlo by dojít ke katastrofě. Posledním důvodem, proč je pořad vlastně snesitelný, je ono zvrácené potěšení sledovat v obrazovce spoluobčany, jejichž mentalita má možná stejnou frekvenci, ale jiný fázový posun a na které je zábavné dívat se v televizi, ale kterým bychom museli v přímém kontaktu asi pomuchlat nosy.(6.3.2011)

• morena.jea

Program je to dobrý - na dlhé zimné večery, prečo nie? Ale tie komentáre dua Vydra+Boušková sú nepríjemné na uši, moc hlasné, suché, nudné, nadbytočné, skrátka prekážajú. Zakaždým vo mne hrkne keď majú zase prejav. Preto dávam o hviezdičku menej.(27.6.2011)

• giovanni3

Uvařím jídlo rozdám cizím lidem a pak si zajdu párkrát na jídlo sám... do toho dostanu kritiku, já udělám kritiku nějaká ta hádka a hle máme jednoho vítěze... prosté a nezábavné 1z5(5.7.2011)

Skvělá reality show o jídle, kdy se 5lidi seznámý skrz jídlo a své byty. Jinak i zábavný dabing pana Vydry a paní Bouškové.(5.8.2011)

• Muse

Vydru nemůžu ani vystát, vaření mě nebaví a reality show nesnáším, neboť smutně zachycují pravdu, a sice nekonečnou lidskou demenci...(2.3.2012)

Podle mě v tomto pořadu je vaření, až na posledním místě, daleko lépe by se to mohlo rovnat sociologickému průzkumu českých domácností a sondě do psychologického nitra Čecháčků a krásné ukázce maloměšťáctví typu:,, Jupííí, máme lepší bydlení, než vy!!! No, já bych teda takhle bydlet nemohla, ale jinak vám tady bez respektu prohrabu šuplíky v ložnici. U předkrmu se na férovku zeptám na sexuální orientaci, jen aby řeč nestála. Navíc brambory jsou moc bramborovatý, kyselo je moc kyselý.“ Asi se všichni učili u mistra Trautenberka. V každém díle největší hnidopiši, dopadnou jako sedláci u Chlumce a i přesto se z toho další hnidopiši prostě nepoučí, že nemůžou vyhrát tím, že budou každého kritizovat a hrát si na největší gurmány, aby oni samotní pak předložili největší BLAF týdne. Já se u toho perfektně bavím, je to lepší než některé komedie. Nejvíce se mi líbilo prostřeno v Austrálii, protože tam byla znatelně rozdílná mentalita, než v klasických českých dílech.(27.3.2012)