Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

bartias

Romantické fantasy drama pro náctileté dívenky očividině vzniklo jenom díky fenomenálnímu úspěchu ságy Twilight. Místo upíra je tu vlkodlak. Místo střední školy se děj odehrává v pohádkově kouzelné vesnici na pokraji Temného hvozdu. Na sex zase nedochází, protože pro čerstvé teenagerky je podstatnější po něm toužit. Méně dětská ale pořád ne dospělá verze Červené Karkulky má dobře postavené kulisy a skvělou hudbu (Brian Reitzell, Alex Heffes, Fever Ray). Hon na čarodějnice a vzájemné podezírání mezi sousedy, které rozpoutá příchod fanatického duchovního, je zábavně napínavou hrou ve stylu Uhodněte, kdo je vlk. Catherine Hardwicke (Stmívání, ha!) ale nezvládla režii. Děj je možná chvílemi úmyslně nepřehledný ve snaze zmást. Jenže přehnaně vypjaté romantické scény tak akorát vytočí. ()

3n3my

Mohlo ma to napadnúť hneď! Momentálne je IN Twilight, tak prečo túto ságu neokopírovať (napríklad dvojníkom Patizóna, vlčím monštrom, mladou žabou medzi dvoma nápadníkmi, a ešte to všetko medzi sebou premiešať, aby to akože malo zmysel - ale na žiaden rozumný som neprišiel). Scenár a jeho zasadenie do príbehu Červenej Karkulky - to je minimálne na nomináciu Zlatá malina. Škoda alebo aj šťastie pre tento film je, že tento rok nám stihne vyjsť ďalší diel jeho "o čosi" slávnejšej predlohy :) ()

ivet.ka

Na tuhle verzi Červené Karkulky jsem byla docela zvědavá. Když jsem pak viděla trailer moje nadšení opadlo. Ale přesto jsem si film pustila. Že je to od režisérky prvního Twilightu + trailer, to byly faktory, které mě měly jasně varovat, že tenhle snímek bude katastrofa. To, co jsem dostala, ale předčilo moje očekávání. Tak hrozný film, u kterého jsme měla stokrát chuť ho vypnout, jsem už dlouho neviděla. A Amanda Seyfried by si zasloužila ocenění za rozkuřovačvku roku, poněvadž ta holka drží celý film pusu našpulenou, až jsem měla pocit, jestli se to nakonec opravdu nezvrtne ve vlkodlačí porno. (Něco takového tam na konci opravdu bylo.) Co ale naprosto nechápu, je přítomnost Garyho Oldmana v tomto filmu. Přečtěte si celou recenzi. ()

Iwus.ka odpad!

Katastrofa. Již po půl hodině sledování jsem měla chuť to odpískat, ale jak mám pak objektivně hodnotit, pokud nevidím celý film, že. S názvem filmu to nemělo až na červený plášť, lautr nic společného. Ten, kdo zplodil tak debilní scénář o ničem, by zasloužil pověsit za koule do průvanu. Málem jsem chcípla smíchy při scéně, kdy ve vesnici slavili. Buď všichni tak věrohodně předváděli tanec Sv. Víta, nebo prostě do komparsu nabrali pacoše z PL. Dlouho jsem neviděla takový výplach mozku. ()

Sabrewulf

Nejsem rasista. Opravdu ne. Samozřejmě jako snad každému mi vadí nepracující romové, kteří dělají bugr a užívají si za naše daně, ale to platí i pro bílé a rozhodně bych neměl problém mít za sousedy romy, kteří by byli slušní a pracovití. Miluji asijskou kulturu a moc se mi líbí asiatky (kolikrát ještě víc než češky). Klidně bych se dal s nějakou dohromady a měl s ní malé Jackie Chany. Mám rád černošské herce (Danny Glover, Morgan Freeman....). Mám rád písničky a klipy Majkla Džeksna a to jsem rocker. Prostě fakt nemám problémy s jinou barvou pleti. Přesto musím použít ten výraz, za který se omlouvám, ale kurva NEGŘI v Červené Karkulce?!!!!!!!!! ()

ProfesorLotr

Naprosto nečekaně dobré nahuštěné drama s hororem a k tomu výborná atmosféra zasněžené, zimní, středověké vesnice. Nebýt přitroublé romantické linky, špatných efektů a občasnými hloupými dějovými zvraty, dal bych pět. P.S. Odlman démonický, Amanda sexy, tak to mám rád. :-) 76% ()

Radiq odpad!

Další z předělanejch pohádek do podoby filmu pro dospělé, kterejch se najednou vyrojilo nějak moc. A tak je jasny, že některy se povedou a některy, jako tohle, ne. A je to jedno velky NE! Největší borec z celé vesnice byl asi kadeřník, protože každá postava s tvářičkou má vždy dokonalé háro, a to i v nějaké řiti v lesích. Logiku to nemá, je to blbé jak díra v botě a stejně tak děravé. Digitální sračky po většinu sekvencí s vlkem. Ten děj připomíná Karkulku jenom velice vzdáleně a scénáristi očividně moc chlastali, než aby se snažili vymyslet něco originálního. Tohle prostě musel natočit nějakej hnědoprd, kterej neví, kde mu hovno stojí. Když jsme na to koukali, museli sme si z toho dělat celou dobu srandu, abysme to přežili. Já pak usnul, ale i z vyprávění konce je mi jasný, že to je sračka. ()

SeanLSD

Našťastie nie som zdeformovaný zhnusením z fenoménu TWILIGHT ani mi nepríde neznesiteľné sledovať počínanie dievčiny rozhádzanej medzi dvoch šrácov, aj ženy majú na to predsa právo. A nezačnem sa ani rozčuľovať nad tým, ako tí chlapci vyzerali, nech nemusím mať pocit, že si tým liečim komplexy. Všetko ostatné je totiž báječná rozprávka, so skvostnou hudbou, ktorá v nedialógových pasážach dokázala úplne opantať. Akonáhle postavy s výnimkou sladko-drsnej Amandy a fantastického inkvizítora Garyho zatvoria svoje nepresvedčivé ústa, zostúpi v momente opojne pohanská atmosféra. Najväčšou slabinou je tu paradoxne to, čo malo byť najsilnejšie - nosná fatálna romantika. Trochu sa s ňou pohrať a pridať pár štipiek dobrého sexu či aspoň nahustiť dusivú erotickosť (kde, ak nie práve tu!), mohol som mať spolu so SNEHULIENKOU A LOVCOM a JANKOM A MARIENKOU, LOVCAMI ČARODEJNÍC hotový triumvirát. PS. - 100 bodov za týpka, čo stihol v bleskurýchlom vražednom útoku namaľovať polovicu vlkolaka! ()

hopskulak

Laciné pozlátko, znásilnění, vražda a adept na nejzbytečnější zbytečnost milénia. Nejhorší je, že je to opravdu jen prequel k Twilight sáze. ()

Estrellita

Aaa, máme to tady! Další Stmívání! Tentokrát ale slizkého upíra Edwarda nahradí jiný slaďoušek, jmenuje se Peter a je to... to není možné... vlkodlak! Nebo není? Celou dobu filmu divák samozřejmě ví, že vlkodlak bude někdo, do koho by to "nikdo neřekl," jenže pak jich je tolik, že člověk opravdu neví. Film si podržel tajemství téměř do konce a za to přičítám jednu hvězdičku. Průběh filmu vysloveně nudí a závěr samotný (Valerie zůstala sama samotinká a hledá útěchu ve stínu lesa a v životě v ústraní...) je tak stupidní, že se mu ani výše zmiňované Stmívání nevyrovná. Mám ráda Amandu Seyfriedovou, ale tady se zrovna nevytáhla (ikdyž nevím, jestli je to úplně její chyba). Druhá hvězdička je za Garyho Oldmana, jehož role záporného klaďáka vhání svěží vítr do plachet jinak utahaného a nudného filmu. 40% ()

DJ Rocco iNc

No, čo na to povedať. Som sklamaný. Čakal som od toho oveľa viac. Ale prečo sa čudovať. Twilight je prepadák, tak musí byť prepadák aj to. Jediné pozitívum, je asi atmosféra filmu. ()

nemik22

Prvním impulzem, který mě donutil ke shlédnutí Červené karkůlky, byl samotný název a podoba, do které je film stylizovaný. Evidentně se inspiruje Stmíváním a trochu mi připomíná Vesnici. Líbí se mi odvážně zvolená hudba, vizuální stránka a Amanda Seyfried, ale to je asi vše. Je trochu škoda, že tvůrci nebyli odvážnější i v jiných aspektech. Celkově to na mě působí spíše podprůměrně a nevyzrále. ()

arbitr

Jednu hvězdu krásné Amandě, které to v červeném na bílém hodně slušelo a druhou za tajemný soundtrack od Briana Reitzella a Alexe Heffese. ()

Bobik9

Tak s Červenou Karkulkou to nemá pravda mnoho společného, ale pár podobností se najde. Nutno říct, že podobnost mezi tímto filmem a Twilight ságou je zjevná, nicméně v Červené Karkulce se jedná o povedenější příběh, lepší akci a dokonce bych řekl, že i o lepší a zajímavější herce. Především samozřejmě Gary Oldman, který se své role ujal jako vždy famózně, krásná a roztomilá Amanda Seyfried, která sice moc hrát neumí, ale ty její kukadla to odehrají samy, Lukas Haas je škoda, že nedostal větší prostor a pro mě obrovské překvapení dosud neznáý Shilon Fernandez. Lepší "Twilight" film. ()

Mrkvič

Možná skutečně jako první Twilight, jen v lepších kulisách a s lepší atmosférou. Červená Karkulka je vlastně Valerie a většina filmu je detektivka s pátráním po tom, kdo je vlastně ten vlkodlak. Jeden prudící nagelovanej hošík tu sice je a taky mi pěkně rval koule, ale další postavy jsou fajn. Hodně příjemná je hudba, která nezapře autorův starší soundtrack k filmu 30 dní dlouhá noc. Uctívat hloupé pohádky nepotřebuju a tak jsem si mohl užít sen o babičce s velkýma očima, velkýma ušima a velkýma zubama... ()

Johnnas

Není to zas taková bída. Příjemné kulisy a tak trochu pohádková atmosféra s prvky akce thrilleru. Přirovnal bych to k Bratřím Grimmům. Je to velice podobně zpracované, jenom o malinko horší. ()

viperDavid

Nebýt sexy Amandy asi by to ani za to nestálo. Chlupatej vlk, dva samci přoucí se o jednu samici. Žádný děj, jen běhání dokola. Ani závěr nebyl povedenej. Nevím nevím, ale tohle fakt posrali ()

RonaMidu

sice pra-po-div-ná Karkulka,docela dost komplikované příbuzenské vztahy,hodně neutěšená vesnice,ale budiž,ke strašidelné pohádce to patří a když i to kamení nacpané do břicha tam bylo....celkově se mi to opravdu líbilo :-) ()

uiu

První trailer vypadal, jako že se konečně někdo zhostil této pohádky v pěkně hororovém stylu, kdy vlk terorizuje vesničku kdesi v lese. Dokonce mi ani nevadil fakt, že to režíruje alma mater emo naivního Stmívání. Jenže... Ono to vlastně takové Stmívání je. Belu vyměnila Amanda Seyfried a stejně jako v "oblíbené" sáze, i zde má naše hrdinka dva osudové muže. Jednoho miluje již od dětství a druhého si musí vzít, protože jim rodiče domluvili svatbu. Celé je to jen laciná romantika alá celá série Twilight a jen tak mimochodem se řeší vlkodlak, který vyvražďuje vesničku. Připravte si nervy na uplakané fráze: Miluji tě a chci s tebou utéct a jiné hloupé klišé podobných filmů. Mohlo to být úplně o něčem jiném a že to tak podle úplně prvního traileru vypadalo... Obrovská škoda a zahozený potenciál pro dobrý napínavý horor. PS: Už v kdoví kterém století existoval gel na vlasy a hlavní fešák filmu - dřevorubec - si denně dělá kohouta. PPS: Jediný klad filmu je tápání diváka, kdo z vesnice je oným vlkodlakem a hra režisérky s diváky předkládáním jim náznaky snad u všech postav. Konečné rozuzlení má ale naštěstí hlavu a patu a logicky zapadá do děje. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?