Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Terzeus

Red Riding Hood mal na to aby sa stal minimálne nadpriemernou "hororovo" ladenou snímkou inšpirovanou starou no stále inšpiratívnou rozprávkou. No čo z toho vzniklo? Film, ktorý sám nevie ktorým smerom sa chce vyvíjať a čo chce vlastne predostrieť. Miestami sa to hrá na drsne stredoveký svet s prímesou inkvizície a na druhej strane bojuje o nádych fantastiky pričom sa snaží trilerovo klamať divákov vo veci, ktorá je im ľahostajná a síce, že kto bude vlastne ten vlkodlak. Motívy a konanie postáv je skrátka rovnako nesymaptické a nepútavé ako tie samotné postavy. Nakoniec mi aj tá skvelo hrajúca Amanda Seyfried prišla len ako pozlátko spoločne s Gary Oldmanom. Isté kvality film sporne má, ako vcelku fajn scénografiu a kompozície ale ktorý Hollywoodsky film to dnes nemá? Bohužiaľ, Catherine Hardwickeová asi ani sama nevedela, kto je cieľovou skupinou a tak zostal len vcelku akurátne vygradovaný film so snahou o emócie. Tie by tam snáď aj boli ale vzhľadom k nesymaptickým a vôbec neprekalkulovaným postavám tak skrátka nemajú šancu verne a dobre fungovať. 45% ()

ghatos

Homoupíří, homovlkodlaci, homomimozemšťani a teď upgrade na homovlka (krásně měl nagelované vlásky na čupřinku). V jakési středověké homovesnici najdete samé krásné, čisté a vyvoňané vesničany, kteří se bojí chlupaté bestie (teď nevím, jestli se báli jeho zubů nebo chlupů - emohnutí moc srsti nefandí) :) . Dokonce i babička byla solidní kost hodná pomilování. Vlastně není ani důležitý děj. Cílem režisérky bylo vyjádřit utrpení mladé ženy a její složité postupy myšlení, kde a s kým provést kopulaci. Karkulka a hlavní nabíječ to zahráli dost blbě, ale hvězdičku dám za babičku (asi jsem trochu perverzní) :) . 30%. ()

R1CH1E

Zdá se mi, jakoby tady každý hvězdu ubral pro jisté spojitostí s Twilight ságou. Přitom film není vcelku zase tak špatný. Výprava se mi líbila, příběh má s klasickou pohádkou společné jen základní motivy a co je důležité - záleží na každém divákovi zvlášť, jestli to je plus nebo mínus. Nebýt až moc dlouhá stopáž a trochu víc tekutiny v barvě Karkulčiného pláště, tak jsem vlastně naprosto spokojený. ()

Kurikmoon

Občas pekné farbičky a pár zaujímavých scén, ale...!!! Mal takmer celý čas mi to pripadalo fádne a bezduché. Dej? O čo tam šlo? Rozmýšľam, či dve hviezdičky nie sú moc. Strata času. ()

mrx.friend

Směsice žánrů najednou. Já si zpod tohodle červenýho roucha vytáhnul takovej příjemnej slasher a celou dobu tápal a hádal, kdo že se to vlastně skrývá pod "maskou" vlka, kterej tak straší místní vesnici. První nápady se sice dostavují hned (a potvrzují v samotném závěru), ale beztak vás vyprávění pořád nechává v nejistotě a pokaždé ukazuje na někoho jiného. Zabalení celýho příběhu do pohádkovýho hávu tomu taky sluší, výprava a vizuální stránka se skutečně vyvedla, ale vynechal bych tu 'Twilight-style' romantiku a těch několik Karkulkovských hlášek, který tady potom působí vyloženě na efekt. No, a ve výsledku bych mohl dostat horor, u kterýho bych šel s hodnocením nahoru... ;) ()

Ev.D.

Ale jo bylo to víc než dobrý ,ale kdyby si s tím ještě trochu pohráli tak by to bylo dokonalý. Jelikož děj je sám o sobě super a u filmu s Amandou Seyfried je jasný ,že odpad to určitě nebude.. :) ()

Roseinka

Proč se to proboha jmenuje Červená Karkulka? Kvůli červerným plášti a 2 scénám, který v této pohádce byly? Bohužel mě dojem nejvíc kazila hlavní herečka, kterou nemam ráda ve všech filmech a celkově herecké výkony se mi v tomhle podání nelíbily. Dvě hvězdičky dávám jen za hezký vlky a občas napínavý scény. ()

blackJag

Převlékat klasické pohádky do nových hávů přišlo do módy. Sněhurka udeřila hned dvakrát ve stejnou dobu, Popelka to obyčejně schytává tak třikrát za dekádu a Karkulka přirozeně nemohla zůstat nepovšimnuta. Výsledek? Karkulka to při orgasmu udýchala na těsný průměr. Mladí herci o ničem, ti s ostruhami nemají moc prostoru a pověstný vlk, co má velké zuby, oči i uši? Digitální, na hraně přesvědčivosti, pasující do konceptu jako buzík na buzerplac. 50% ()

Autogram

Čakal som nejakú milú a akčnú verziu rozprávky, ale toto bola riadna vtákovina. Červenú čiapočku to má iba v názve, inak je to Twilight bez upírov. Ohromné množstvo kecov a keď sa v prvej polhodine stále neobjaví to hlavné - vlk - ale iba jeho vypchatý exemplár, tak je najvyšší čas posunúť film párkrát o 5 minút dopredu. Vlk sa nakoniec aj objaví, ale má len minimálny priestor, hlavná zostáva láska, nevadí, že je zima, dá sa to aj rovno na snehu. To je tak všetko a keď sa to niekomu zdá nezmyselné, tak trafil. Trochu to nadhodnotím, lebo na konci mi film spravil dobrú náladu a myslím, že nespojlerujem, keď prezradím, že vlkovi sa na konci do brucha zašijú kamene, aby pekne klesol ku dnu. To som si v rozprávke ako malý nikdy nevedel predstaviť a tu som uvidel takmer naživo. ()

zigíš

obstojný reitzellův soundtrack a hláška: ´vzpomeň co říkala babička: všechen žal je vždycky menší s chlebem´ (!) to tak tak vytáhli na 20% ()

KASUGI

Zbytečný film patřící přesně do kategorie: "kolik vám zaplatili za pět hvězd?" V ničem nevyniká, není to ani super slaďák, ani krvavý horor, ani výpravná pohádka na efekty, nebo napínavá podívaná s propracovaným dějem. Nic. Šedé bezkrevné nic. Černoši jako lovci vlkodlaků jsou už taková tragikomická satira a pobavila mě demence vesničanů, kterým Oldman vysvětluje, že nechytili toho pravého vlkodlaka a inteligentně jim to celé vysvětlí a vesničani si stále tupě stojí za svým, i když ta jejich málá hlavička vlčka napíchlá na kopí až extrémně okatě neodpovídá síle a zranění na obětech. To bylo fakt až facepalmovské. ()

LondonGirl

Nebolo to až také zlé, ako som čakala. Na to, že to režírovala Hardwicke, sa to dá pozerať. Síce to má s Červenou Čiapočkou spoločné iba ten plášť a známu frázu : " Stará mama, prečo máš také veľké VŠETKO." Inak úplne odveci názov. ()

Styxos odpad!

Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu, ale zlatej Twilight, kterej je proti týhle žumpě hotový mistrovský dílo. Jediný co se mi na celý slátanině líbilo, jsou vousy Garyho Oldmana. Jinak nestojí ani za pětník. WTW? co tady dělá označení thriller? Tohle je ostuda všeho strašidelnýho!! Nemá to žádný napětí, hrůzný chvíle. Ani ta chemie mezi absolutně debilníma a plochýma postavama nefunguje! Alespoň dvakrát to vypadalo, že by mohl bejt ten sex, jenže si to režisérka rozmyslela a zůstalo u náznaků. Já opravdu, ale opravdu nepochopím, jak může nějaké studio investovat do takový stupidní, laciný a mozek gumující slátaniny. ()

HomeAlone

Aj napriek slabemu hodnoteniu som spokojny . Film ma velmi pekny vizual , bol akurat tak napinavy a dej pomerne pekne zamotany . No najväcsiu radost som mal zo samotneho Vlkodlaka , ktory sa mi po mnohych Vlkodlakoch pacil najviac . Dokonale digitalny Vlk . Film ma sice nejako vyrazne neprekvapil , ale co som od neho cakal , som aj dostal . Rad si ho casom urcite este pozriem ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?