V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

Kingjiri

Gansterky (ještě k tomu z časů minulejch) jsem nikdy nevyhledával a projekci jsem dal šanci jen kvůli slibnýmu traileru a hereckýmu obsazení. Black Mass je téměř ve všech ohledech průměrnou žánrovkou, kterou celou dobu z kvalitního castingu táhne Jole Edgerton a hlavně Johnny Depp. Jeho schopnost zahrát psychopata Bulgera byla až znepokojující. Přesvědčivej nebyl jenom při pronášení dialogů, ale i v "tichejch" scénách díky svý mimice. Škoda, že si Depp v posledních letech vybírá takový nicneřikající snímky / role, talentu má totiž stále na rozdávání. ()

Dimo

Velice slušné dílo, nad mé očekávání, hodné pozornosti, už jen pro důkaz, že Depp není jen deppil v rolích různých filmů, ve kterých se kření pořád stejně. Místy mrazivé, slušné dramatické a dvě hoďky profičí jako nic. Slušná záplava zvučných hereckých jmen odvádí opravdu dobrou práci a deppkoidní hudební podkres dotváří velice slušný celkový dojem. ()

Whitebeard

Depp a jeho maniacký výraz, to je mazec. Co z něj v maskérně pro tenhle film udělali, to je trochu jiná liga. Vyzařuje čistý zlo z každýho jeho pohledu. Zajímavě temná kriminálka. Určitě zkuste, dvě hodiny poměrně rychle utečou. 3* ()

Razzor_82

"Kdo donáší je hnusná špína." Tvrdé Irské přátelství zůstane vždy pevné jako kámen. Nahlédnutí do drsného boje o podsvětí Bostonských ulic. Maskovaný Depp ztvárnil úchvatně život nelítostného psychopatického mafiána. Z jeho pohledu šla místy hrůza. Pravou rukou je mu slizký agent v podání Edgertona. Je to přesvědčivě zfilmovaná dokumentární rekonstrukce příběhu. Výtečně obsazené žánrové potěšení. Nezapomenutelně drsné scény, které nezapomenu ani po mnoha letech. 8/10 ()

hospoda96

Johnny Depp zase jednou opravdu hraje skvělá gangsterka o jednom z nejznámějších zločinců Americké historie, bezchybné obsazení i ve vedlejších rolích v podobě Cumberbatche jako bratra Jamese "Whitey" Bulgera a dávného přítele v podání Joela Edgertona. Doufám, že Depp bude hrát ve více takovýchto filmech a ne jen jeho typické karikatury (i když i zde je velmi silně namaskován), takže za čtyři..... ()

1985lula

Skvelá old school gangsterka. Myslela som si, že film pôjde viac do hĺbky, že budeme mať možnosť vidieť viac vrážd, ale nakoniec som rada, že to zostalo len v rovine drámy. 2 dni po pozretí ten film neviem dostať z hlavy, Johnnymu dramatické role veľmi pristanú, hudba bola tiež veľmi dobre zvolená...jedinú výtku by som mala k tomu, že Johnny mal na sebe viac make-upu ako ja. :D Inak čistých 5*. ()

Aya.chan

Rovnou řikám, že filmy a mafii a gangseterech nejsou vůbec můj šálek čaje a že rozhodně nepatřim mezi ty, co si tu houfně honěj nad Kmotrem... Na film jsem šla bez jakéhokoli povědomí o postavě Bulgera a bez očekávání toho, že by se mohl na plátně stát nějaký zázrak. O to víc mě Black Mass překvapilo. Vůbec mi to nepřišlo jako plitkej příběh o šílenci, kterej bezhlavě zabíjí bez jakýkoli myšlenky. Mě vlastně ani nepřipadal jako šílenec. Byl to chlápek, který nadevše miluje svojí rodinu a tak trochu si přivydělává nějakou tou špinavou prací. Kdyby se k němu nepřisrala FBI štětka Connolly a nemusel se vypořádat se smrtí syna a matky, kdo ví jestli by se z něj stalo, to co se z něj stalo. To co se ale stalo ho zlomilo, takže proč si neříct "Fuck it". Nehledě na to, že se choval jako zmrd jen k těm, co si to zasloužily. Loajalita především, takže když se nějakej chytrák z falešnýho pocitu spravedlnosti rozhodne všechno naprášit federálům, nemůže se ani za mák divit, že jednu schytá mezi oči... A vlastně se prokázalo, že všichni tyhle donáškové si vlastně nakadily na hlavu. Všichni Bulgera zradily, ale vubec ničemu tim nepomohly. Až teda na Connollyho, který přesto že byl ambiciózní, tak mu chyběl jakýkoli dlouhodobější plán, což byl jeho největší problém. Ale zpátky k filmu... Black mass je syrové drama u kterého jsem občas mohla dráty půlkama štípat. Některé scény, jako např. řežba v autě, debata odpojit/neodpojit a už mnohokrát zmiňovaná večeře, jsou opravdu nervy drásající, k čemuž dopomáhá i to, že násilné scény jsou zobrazeny velice realisticky. Co také musím pochválit je soundstrack, který je velice temný a klidně bych si ho dokázala představit vyloženě v nějakém hororu. Palec nahoru také patří maskérům, kteří se na Deppovi opravdu vyřádily. Vypadá hrozně, ale přesto mu to neubírá na charismatu a na rozdíl od Strach a hnus v Las Vegas zde nepůsobí slizce. K jeho samotnému výkonu není třeba moc dodávat. Po celkem dlouhé sérii filmů na které občas bylo těžké se koukat nám tady Johnny znovu ukazuje, že to prostě umí. Můžete namítat, že jsou daleko lepší filmy, ale mě Black Mass zkrátka náramně bavil, takže 5/5. ()

fichty91

trailer ukázal asi víc, než měl, protože díky němu jsem čekal mnohem větší nálož, než mi byla poskytnuta... Depp skvělej, Edgerton dobrej slizoun, ale film se hrozně táhnul a většinu času jsem měl pocit, že se vlastně nic neděje... hvězda navrch za inspiraci skutečnou událostí ()

AspireHD

Na tomto filmu je asi nejlepší vývoj Jimmyho a ostatních postav. Kdy začínají jako malé ryby, které se nade všechno milují a nedali by na sebe v žádném případě dopustit. To se po určitých momentech mění a těžko říct, zda je mezi nimi ještě nějaká láska nebo čest, naopak přemýšlí, co dál, aby to hlavně oni samotní přežili. Film měl celkem pomalé tempo a spíše využíval potenciálu Johnyho Deppa, což podle mě využil na 100%. Nebylo zde mnoho momentů, které by diváka překvapily nebo alespoň lehce zaskočily. Jediný takový moment byla chvíle, kdy šel Jimmy za Johnovou ženou - to bylo pro mě geniální. Každopádně jsem od filmu čekal mnohem více. ()

ER

Když vidím jména herců jako Cumberbatch,Bacon,kteří mají "přihrávat" Deppovi,tak si říkám,že to bude podívaná. Nebyla a vlastně nechápu,proč tak kvalitní herci vystupují jen v pár štěcích. Film má,na dnešní poměry, běžnou dějovou linku a problém je, že nejvíce to jiskří právě tam,kde toho dostáváme nejméně. To,že každý gangster je magor,to se ví,takže scény,kdy vraždí lidi, ničím nepřekvapí.Ale scéna,kdy se odkryje rodinné tajemství receptu a poté zajde zkontrolovat manželku kamaráda,se vrývá do morku kosti.Bohužel,platí předchozí uvedené. ()

Gajzur

Jonny Depp jako plešatý blonďák s modrýma očima? Vážně mu to vzhledově nesedí, tak jak ho známe, ale dokázal se vžít do role. A jako životopisný film, kde jsem předtím vůbec nevěděl, že to vůbec životopisné je, tak čistě jako film to trošku hlavu a patu moc nemá. Ale jen co mrknete na google, tak to bude jasný. ()

kwaicheng

Já žasnu, přátelé, nad tou vaší samolibou nekritičností rostoucí z vaší stupidity. Jáképak mrazivé a dechberoucí vtělení Johnyho Deppa do neodolatelného elegantního bostonského vrampíra Whiteyho Bulgera...??? V životě jsem neviděl tak mizerně nalíčenýho herce. Veškeré Deppovo charisma se tu slilo v nonšalanci postavy, která vypadá jako mrtvej čáp, kterýho zabilo krupobití. Víc nic. A pardon vlastě. Ještě dvě hodiny nudy. ()

bearmeedek

Gangsterkám podle skutečných událostí v poslední době jaksi chybějí koule. Film se dá vidět, ale to je všechno. Plusem je Johnny Deep, tak dobře zamaskovaný, že jsem ho musel na začátku filmu chvilku hledat. ()

waska

Zajímavé postavy, mimochoden Johnny Depp je fantastický záporák, zrovna tady k nepoznání namaskovanej, určitě zajímavý ( i když nespočetněkrát zfilmovaný v jiných městech s jinými postavami ) příběh, ale tady přesně vidět v čem je Scorsese tak výjimečný. Nemá to pořádný spád, ani napětí, Nedá se říct, že film je úplně špatný, ale něco tomu prostě chybí. Martin Scorsese. ()

netWoor

U životopisů je fajn, že se člověk něco dozví o skutečném světě, nicméně většinou jde o dost nudný film. A zde je jeden z nich. ()

Sweat55

Hodně dobrá kriminálka. Má to zajímavý příběh a osmdesátkovou atmosféru. Dále pak musím pochválit skvělou režii a detailní kameru. Hodně potěší Cumberbatch, Edgerton a další. Vlastně celej cast se vydařil. No a to nejlepší? Rozhodně parádní Depp, který konečně po všech těch Pirátech hraje pořádnou roli. A jde mu to přímo skvěle. ()

DD

No, asi to chtělo dalších 30 minut navíc a víc vykreslit některé postavy a vztahové linky plus čtvrtý akt není moc funkční... Ale i tak jsem spokojen. ()

RAFT

No ,tak tohle je dosti dobrá gangsterka se skvělým hlavním hrdinou . Jamese „Whitey" Bulger jako mafián naprosto skvělý ,hercovi Johnny Deppovi role ,prostě šitá na míru.Herecké obsazení naprosto dokonalé ve filmu uvidíme naprosto skvělé herce.Johnny Depp i když musel slevit z honoráře ,tak přece ve filmu hraje ,nevím komu by role seděla více.A město Boston přímo pěkné ,pro takovou to pravou gangsterku.Možná že,většina diváků se u filmu nudila ,u mě spíš naopak ,byl sem přímo nadšený z dobrého prostředí ,korupce ,práskači a co ještě ,co k téhle té gangsterce patří .A u Deppa ,kolik měl tun mejkapu na hlapě napaplán nebo to byla nějaká maska dosti dobré.Kdybych měl porovnat filmy Legendy zločinu nebo Black Mass i když oba dva sou dobré ,tak pro mě vyhrává s parádním obsazením Black Mass.Poslechnu si soundtrack jestli nějaký je. Za mě 75% ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha