Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

JohnCZ

Dobrá akcička na úvod, ale je už z toho teda fakt strašnej trash, což by zas až tak nevadilo, kdyby to nebyla nuda, což kvůli nulové atmostéře a otravným a nesympatickým hlavním postavám tentokrát fakt je. ()

corpsy

Ale áno. Tak toto tu, môže byť. Síce sa všetci prítomní ( aj tá zdegenerovaná mäsiarska čata ala PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDOM ), chovajú ako kreténi, norma pre hororového fandu je tu splnená. A som len rád, že sa zmenila lokalita. V tých lesoch už nebolo fakt čo objavovať. ()

Ten Druhy

Objektívne je toto podstatne lepší prequel než Wrong Turn 3. Úvod, ktorý sa odohrával pred 27 rokmi na psychiatrii bol síce zahraný horšie ako ochotnícke divadlo na hodovej zábave, ale potom začala nefalšovaná hororová jazda. Postupné gradovanie deja, napätie, atmosféra zimy, brutalita a narastanie zlosti na zdegenerovaných kanibalov. Veľký počet tínedžerov, uväznených snehovou metelicou v opustenom sanatóriu, sľuboval pomerne vysoký bodycount. Postavy študentov sa správali a vyjadrovali primerane prostrediu a situáciam. Príbeh sa vyvinul tak, že ostali iba dievčatá, preto som si oprávnene kládol otázku, ktorá z nich bude posledná preživšia (final girl)? Keby O´Brien nechal nažive jedinú černošku z bielych šudentov a navyše lesbu, musel by celý film štruktúrovať ako vážnu spoločenskú výpoveď, ale on nemá talent na to, aby vytvoril horor ako Friday the 13th alebo Halloween. Úplne mi však stačí zistenie, že som sa pri Wrong turn 4 dobre bavil. Téma o lesných retardoch má stále zlaté dno, ešte stále je nevyčerpaná, preto sa celkom teším na prípadné piate (voľné) pokračovanie... ()

ConanVJ

Klasická vyvražďovačka, která fanoušky hororu určitě neurazí. Zmutovaný kanibalové, parta mladých lidí, pěkné baby a tuny krve. Za mě 60% :) ()

Marsik

Tak abych měl dokoukanou celou Pachografii, hned po třetím díle jsem si dal čtyřku. Děj se už neodehrával v lese, nýbrž v místním blázinci, což ale byl jen detail, který mi na filmu vadil. Protože celé čtvrté pokračování bylo už fakt moc. Naprosto nelogické chování postav, zejména v závěru všechny ženské a co se týče vražd, tak ty byly přehnaně brutální, skoro až perverzní. Samozřejmě nejvíce utkví v paměti scéna "porcování chlapíka za živa" a následné pojídání lidského masa formou fondů. Jedničku a dvojku jsem hodnotil poměrně kladně, trojka sice kvalitou nižší, ale pořád se dala, ale tento díl už byl opravdu přepísklej. Koukám, že se tento rok chystá pátý díl. No ale tak spíše ze zvědavosti, jak se tentokrát režisér s tím popasoval, se na to mrknu. Čtyřku hodnotím 45% ()

Astaroth12

Začiatok keď vypukla vzbura v tom sanatóriu už tam som začal tušiť že film bude hlavne o veľmi vynaliezavých vraždách a to je asi tak jediné čo može tento film ponúknuť.Najlepšou scénkou filmu je bez pochyby zaživa porcovanie človeka,to bolo dosť nechutno zaujímavé.Masky šialených kanibalov boli ako vždy dobré.Ako vyvražďovák super ale ako celok nie.Hlavne postavy sa chovali nielenže nelogicky ale hlavne kokotsky.Strašne ma sralo ich správanie a aj ich trápne dialógy.Keď už vedeli že im ide o život tak mali plán,ktorý sa máličko skurvil.Ešte tu je aj morálne dilema či tých bastardov spáliť alebo nie,to je ťažké rozhodnutie,keď tie svine pozabíjali kamarátov,určite je jasné čo si vybrali a to rozhodnutie bolo klúčové.Takto možu rozmyšlať 10 ročne decká a nie študenti.Ako gore oblbovák áno lebo krvné dostičky lietali vzduchom ale ako film ktorý chce niečim zaujať,tak to určite nie. ()

Andersis

Když série jako je tahle vyčpívá tak je vhodné ji zakončit, nebo změnit prostředí. A autoři udělali to druhé. Opuštěná nemocnice uprostřed zimní vichřice s vykuchanýmy sněžnýmy skútry nebyl španej nápad, ale nák se vytratilo kouzlo které až do třetího dílu přetrválalo. Gore je klasicky Declen O'Brienovské tzn: Digitální až hrůza a pokud né zrovna hrůzně digitální tak nechutně umělé a nevěrohodné. Jedná se o klasickou vyvraždovačku u které můžu pochválit jen nápad, lesbičky a starého známého blondatého dlouhovlasého mutantíka (znalci už budou vědět). Kumu se líbil třetí díl, tak bude jistě spokojen i s tímhle, protože je přibližně na stejné úrovni. ()

jarkolar

Čím jsme si tohle zasloužili, to vážně netuším. Suverénně nejhorší díl ze série a že jsem se u ostatních fakt dobře bavil. Mimořádně stupidní postavy, mezi kterýma narozdíl od předchozích dílů není žádný sympatický charakter. Chování, který fakt bije do očí, sráží i dojem z tradičně povedených krvavých efektů, který mi ale zde přišly o něco slabší než v předchozích dílech ... Ten konec byl jako z jinýho filmu a já si opravdu klepal na čelo. Prosím, vraťme se do lesa a vynechme studenty :(. Hláška dne: Musíme se vrátit, ztratila jsem pohrabáč, je to dobrá zbraň ... WTF?! ()

schizmo

Je to asi prokletí hororů, že většina více-dílných záležitostí má s příbývajícími díly tendenci jít dolů s kvalitou. Pach krve nikdy nebyl žádné velké umění, ale zatímco jednička měla poměrně solidní úroveň, čtvrté pokračování snad nemůže bavit nikoho - zřejmě všechny body, o které se hororový žánr opírá jsou nahlodány okoukaností či předvídatelností, pokud je ovšem rovnou nepodráží všudypřítomná nuda. Přemístění monster z lesa do prostorů bývalého sanatoria to také moc nenanrovnává, takže jediným světlým bodem celého filmu budiž scéna s ořezáváním masa z jedné z obětí. ()

FromHell

Človek by čakal že po odfláknutej tretej časti tvorcovia vymyslia niečo originálne,no bohužiaľ tak sa nestalo.Masky síce niesu zlé ani v jednej časti,ale čo z toho keď je všetko ostatné odfláknuté ? Dalšie sklamanie pre mňa. ()

TomX2

Oproti predošlému dielu série Wrong Turn je štvrtý diel asi dva-krát lepší. Herecké obsadenie tu nie je tak hrozné, gore tu je dosť a mierna snaha o atmosféru v tom je cítiť. Bodom úrazu je scenár. Znovu zlý, znovu bezzmyselný, znovu primitívny. Skrátka takáto vec nemôže dopadnúť ani len trochu dobre. ()

ArsenalEagle odpad!

Asi si budu muset pustit předchozí díly, protože tak strašně špatnej film jsem neviděl už dloooouho. Když vynechám debilní zápletku, kterou někdo zrežíroval pod úrovní 3. třídy speciální zš, tak je největší problém, když ta parta dementů otevře ústní otvor. Pokaždé z nich totiž vyjde totální hovno, co hláška, to ultraperla. Jakákoli špetka logiky a zdravého rozumu byla asi na obtíž, nebo se jednoduše ztratila z dosahu tvůrců. Jediné, co by se dalo ocenit, jsou ti vraždící nechuťáci a jejich styl zabíjení, navíc byli v porovnání s hlavními "hrdiny" úplnými Einsteiny. Ale nemám na to tomuhle klenotu dát ani jednu hvězdu, to je prostě proti všem mým morálním zásadám někoho, kdo si kinematografie jako takové aspoň trochu váží. Bohužel neobstálo ani jako komedie, i když jsem se párkrát musel nad tou stupiditou usmát. ()

blackrain

Vraždy byly brutální a krví se tu samozřejmě vůbec nešetřilo. Jen škoda, že podobné vraždy už jsem mohla vidět někde jinde. Pro pořádnou atmosféru by bylo mnohem lepší, kdyby se to celé odehrávalo v lese. Řev obětí a podivné zvuky v temném lese by určitě udělaly své. Přece jenom psychiatrická klinika má poněkud omezené možnosti už z toho důvodu, že se jedná o uzavřený prostor. Takže jde vlastně jen o to, aby se ten, kdo se chce zachránit, dostal z toho pekla ven. Další díl už raději ne. ()

kaylin

„Pach krve 4: Krvavý počátek“ je příšerným pokračováním, které je místy sice hezky krvavé, ale když vidíte ty hnusné digitální triky, ani vás na to nebaví koukat, nemluvě na tom, že stejné povity ve vás vzbuzují i postavy a hlavně jejich chování. To opravdu musí být slasher dělaný tak, aby všichni byli idioti? To opravdu není možné přijít s postavami, kterým se dá fandit ve filmu, který dává smysl? ()

topi

Čtvrté pokračování se přemístilo do bývalé psychiatrické léčebny kdesi v horách, kde žijí tří zmutovaní krasavci. No přemístilo...ono se jedná totiž o prequel a film končí v roce 2003, kdy byla natočena jednička. Tady se dozvíme, jak se mladí zmutovanci dostali do léčebny a po pár letech to tam vzali tak trochu do svých rukou....Do objektu dorazí parta teenagerů, kteří hledají chatu na kterou se vypravili, ale bohužel zabloudili. Krvavá jatka můžou začít. Gore je fakt skvělé a některé scény dosti nechutné, co ovšem film vyloženě sráží na dno, jsou otřesně blbé dialogy a totální demencie a chování teenagerů. Pane bože, to snad není ani možný, jak ti blbci přemýšlejí! Scénář je opravdu hovnoidní, stejně tak i představitelé oné skupinky dementů. Zmutovanci nejsou špatní, stejně tak i prostředí léčebny, ale jinak je to hrozná blbost. Velká škoda, podle traileru jsem čekal parádní jízdu, která se ovšem nekonala. ()

Gorehound

Popcornová gore jazda, ktorá šľape podľa osvedčeného receptu, korenená čiernočiernym humorom a mrazivým, atmosferickým prostredím. Grab your popcorn and enjoy the show! ()

AlistairMir

Když jsem zjistil že čtyřku bude točit opět pan Declan málem jsem šel do vrtule. JENŽE...Nevím co se rejžovi stalo ale asi spadl ze schodů praštil se do hlavy a rozsvítilo se mu. Takže naše trojčlená banda je zpět v plné kráse..teda spíš v plné ošklivosti. Začátek se mi líbil moc. Velice nádherný blázinec jen Kalousek tam chyběl a bylo by to dokonalé. A jelo se dál. Díl nešetří nahotinou exotického (ta japonka s tou černoškou mmm) i našeho původu (další mmm) a k tomu tu máme krásné vraždy a labužnický zážitek roku no kdo si nikdy nedal fondue z člověka neví o čem mluvím ostatní ocení. Postavy jsou krásně tupé takže jim moc nefandíte. Máme tu i novou matku Terezu která vám vysvětlí že zabít fešáky co vám chtěj sníst játra je špatné. No já jí děkuji i tomu troubovi co jí poslechl protože díky tomu bylo vražd podstatně víc. Po mnou milované jedničce pro mě nejlepší díl celé série. PS : Když je venku cca -50 tak si nemyslete že vás lyžování zahřeje :) ()

JohnMiller

Pri sledovaní som trpel rovnako ako postava ktorú tu dlho mučili zdegenerovaní burani. Tá postava tu vrieskala na plné pľúca asi 10 minút v kuse. Niečo tak fatálne debilného som už dlho nevidel. Postavám kleslo počas filmu IQ tak na 30.. Burani boli oproti nim inteligenti s titulmi. Zmena prostredia sa v pokročilých pokračovaniach zvyčajne vypláca ale tuto to bol krok vedľa. Severské lesy vymeniť za starú nemocnicu ktorá je zhodou okolností umiestnená na pustine medzi polami nebol najrozumnejší nápad. Problém je v tom že tu rozumné nie je nič a tak divák trpí každou minútou. Po čase si začne priať aby postavy umierali v bolestiach jedna za druhou... a hľa, ono sa to plní.. každá postava trpí v krutých mukách...... a nehnevajte sa za spoiler... nikto z nich neprežije...hurááá. ()