sir-dave

Kterej chlap musí vzít práci, ve které meje koule jinýho chlapa Stallone pochopil, že na sériózní boxerský film už by mohl vypadat staře a tak si přizval parťáka Zuřícího býka a pojali to odlehčeně. Příběh není nijak zvlášť revoluční, má to klasické prvky o tom se utkat ještě jednou, trénovat, vykašlat se na to, vzchopit se a finálový souboj. Ten už mě ani tolik nebral. Za pozornost stála hlavně komediální část. Oba chrlili hlášky, tvářili se parodicky, při natáčení to byla nejspíše sranda. Celkem příběh 2*, humor 4*. ()

Mol

YOU REMEMBER THE FIRST THING YOU SAID TO ME? I DID. I SAIS YOU LOOKED LIKE A GARBAGE SALESMAN COME TO TAKE OUT THE TRASH!! Naprostá pecka! Nevím čím to, ale tyhle filmy přestárlého boxera Slye jsou ohromný. Šestej a sedmej Rocky a pak tohle. Spousta mouder, melancholie a pokory. V tomhle případě i spousta vtipnejch hlášek. Vřískající černoch Kevin Hart byl naprosto úžasnej a k popukání pokaždé, když se objevil na place. De Niro tak též super, ale pro mě je to pořád o Stallonovy. Scéna v mražáku? To prostě útočí na to srdce fanouška jeho filmů o Rockym. ()

CinemaRanger

Dvě boxerské filmové legendy v tomto příjemném komediálním filmu. Mohlo to být víc vtipnější. Nahlas jsem se zasmál jen jednou, jinak jsem spíš měl na tváři úsměv. Finální zápas dojemný. ()

Triple H

Stallone cieľavedome stáča svoju súčasnú tvorbu takmer bez výnimky smerom k nostalgii. De Niro zase berie pomaly všetko čo mu pristane na stole. Vedel som, že sa bude brnkať na sebaparodickú strunu, ale aj tak ma trochu zaskočila kanonáda hlášok, ktoré tvoria dobrých 70% všetkých dialógov. Je nutné dodať, že to je trochu na úkor psychológie, pretože hláškovať sa začne pomaly v prvej minúte a pokračuje sa v tom veselo až do posledného súboja, s občasným preložením povinnou serióznejšou scénou. Myslím však, že to vzhľadom na látku nebola zlá voľba - pretože ako ťažko serióznu drámu by Grudge Match asi nikto nezožral. Tvorcovia sa evidentne ani nesnažia ísť do hĺbky či akejkoľvek drobnokresby (prvá a posledná scéna pôsobia príkladne strašne nahodilo a in medias res). Žiadne vysedávanie a dumanie nad uplynutým časom a podobne - tieto veci sa skonštatujú a bežíme ďalej. Skrátka sa len napĺňajú žánrové škatulky, pričom nebyť obsadenia, takto priemerný scenár by nemal šancu na úspech. Suma sumárum teda fajn oddychovka s príjemnou energiou a veľmi svižným tempom. Kľudne niekedy pozriem znova. ()

eye candy

Trojice De Niro, Arkin a Kevin Hart táhnou zábavu výrazně nahoru, několikrát jsem se nahlas zasmál, to se mi u komedií už příliš často nestává, bohužel. Na opačnou stranu táhne film Stallone, který v interakcích s De Nirem a Arkinem působí dost pasivně. Není to asi dáno ani tak jeho specifickým sem tam nesrozumitelným projevem, jako samotnou rolí kterou vyfasoval, v podstatě akorát přihrává ostatním kolegům na smeče (nebo prostě neumí improvizovat jako De Niro). Basingerka je sice pořád kočka, ale jinak film ničím neobohacuje, protože je ohraničená klasickou debilní stereotypní ženskou rolí. Vlastně celá ta jejich trojúhelníková romantika se mi zdála dost laciná a možná i celkem zbytečná, i když chápu, že měla za úkol vyplnit film nečím dramatickým. Jinak dědci jsou v suprové kondici, klobouk dolů, hlavně před De Nirem, vůbec bych nečekal, že se umí ještě takto dobře hýbat. Pohodová komedie, mezi 3-4* ()

Saraph

V podstatě stejnej námět jako poslední Rocky, akorát tady jsou starci oba. Nedávám tomu 4 hvězdy, protože tohle už jsem prostě viděl a nemá to nic navíc. ()

Doudis19

Převážně vtipná, místy dojemná komedie, utahující si z boxerských rivalit. Mohlo jit o průměrnou americkou taškařici, jenže to by oni boxeři nesměli být "Rocky"Stallone a "Zuřící býk" De Niro. Jejich konfrontace zaručuje jedny z nejvtipnějších scén roku a ještě drží pohromadě, co by plnohodnotné boxerské drama. ()

UhLee

(6.5/10). Nooo.. Rockymu to nesahá ani po kotníky.. Ale ostudu to taky neudělalo.. Místy jsem se i smál.. Třeba jak Stallone sejmul toho MMA fightera.. Nebo De Niro tu trenérskou nulu.. Ale už to nebylo prostě ono.. Zařadil bych to někde na úroveň Rockyho III a bylo to o chlup lepší než Rocky V . ()

Jizni Tlapa

"kdes nechal podprsenku Ceckáči?".......Jedním,se vší skromností,slovíčkem řežba, kde místo pravých háků (a těch je tu požehnaně)dominuje jedna vychechtaná hláška za hláškou a určuje tak Rockymu a Bykovi novou filméru a sice. Udolat soupeře slovně, povalit ho na zem a tam ho nemilosrdně rozkopat do smích-trhající bránice!Tohle má opět "koule" a přál bych si,aby tihle dva smrťáci ještě alespoň jednou odhodili svršky a bavili diváka dech beroucím fightem!Oni na to ještě sakra mají! ()

LiborGondek

S každým dalším filmem Stalloneho, Schwarzeneggera, De Nira a mnoho dalších, se stále více utvrzuji v názoru, jak moc jsou tyto (ač staré, zchátralé či senilní) ikony minulého milénia důležité. Tehdy akční superhvězdy, dnes veselí staříci - přesto, čím dál více nepostradatelní! Zpátky do ringu je, stejně tak jako jeho předskokani Expendables, Plán útěku, ..., velmi úspěšný, populární a dle mého názoru výborný snímek díky sázce na vtip - jistotu, která se ne vždy povede. Proč taky si hrát stále na Ramba a pachtit se historií, když můžeme natočit takhle dobrou komedie, plnou sarkasmu, ironie a chytrého dvojsmyslného humoru? Už teď se těším čeho se od staříků ještě dočkáme. Poslední dobou to stojí za to! 90% ()

skrblik007

Stallone úspěšně pokračuje v tom, co před pár lety nastartoval. A samozřejmě si nedělá srandu jen ze sebe, tentokrát si místo Arnieho přizval De Nira, a tak mohl vzniknout cross-over úžasného fenoménu jménem Rocky a Raging Bulla. Ačkoliv je v něm hodně odkazů a narážek (poznal jsem jen ty na Rockyho), Grudge Match funguje velice dobře i jako samostatný film. Vlastně je to dost dobrá komedie, bavil jsem se náramně. Zezačátku sice trochu vázne tempo a několik gagů vyšumí naprázdno, pak se to ale rozjede a je to zábava. Souboj na konci už je jen taková třešnička na dortu, ale všechny fanoušky Rockyho potěší. P.S. Poslední scéna mezi titulky je naprosto epická :-) ()

Honzek

Nebylo to vůbec zlé! Robert De Niro a Sly, nám v tomto snímku dokazují, že ještě nepatří do starého železa a já musím uznat, že velmi povedeně. Do ringu by se už v těchto letech nejspíše tito vrásčití muži neměli vracet, ale remíza na zápasy, kterou mezi sebou mají, jim prostě nedá spát. Proto se rozhodnou k finální odvetě, která je skutečně nabitá emocemi. Dají si po tlamě jako zamlada a vyřeší i staré spory, které se netýkají jen boxu. Vcelku příjemné překvapení, ač první půl hodina filmu byla celkem nic moc, tak se to nakonec Peteru Segalovi povedlo dotáhnout do zdárného konce. Za mě palec nahoru! ()

ivan_drago

"Raging bull" vs. "Rocky" v nejlepších letech, v parádním retro vyprávění, které občas kazí zbytečná "Rodinná pouta"... ale jenom to nadšení obou hlavních protagonistů a nespočet narážek a vtípků na jejich slavné role filmu dodávají neopakovatelné kouzlo, a i když se na Stallona po těch plastikách hůře kouká, tak kloubou dolů, před tím co na plátně předvádějí... oba dva... Hodně jsem čekal na to, jak to scénarosté na konci rozseknou a bohudík to ani moc nezkurvili... ()

Mrkvič

Skvělá komedie. Závěrečný boj sice radši nekomentovat, ale před ním, po něm ale dokonce i během něj se vtipy nešetří. Pro skalní fanoušky nespočet narážek na jejich slavné role. Pro ostatní narážky na ty kultovnější scény. Pro neznalé vtipy na staré páprdy. Oběma hvězdám velmi zdárně sekunduje Alan Arkin. ()

kinghome

Konečně pořádný film se starejma páprdama! Poslední dobou se strašně snaží všichni vydělat na starších hercích a točí filmy plné nostalgie, bohužel je to většinou dost o ničem a jsou to spíše průměrné filmy, ale to neplatí o Grudge Match. Marně jsem hledal záminku, proč nedat plný počet, čekal jsem na konec, který mi většinou film zkazí, ale nekonalo se nic, konec sice úplně nepotěšil, ale šlo o typický konec, který ani neurazil. Navíc poslední dvě scénky mezi titulky jsou naprosto dokonalý! :D Jinak Stallone a De Niro jsou perfektní, skvěle zvládli i choreografii boje a závěrečný zápas je epický a radši jsem ani netypoval kdo by mohl vyhrát. Víc jsem ale fandil De Nirovi,kterej byl celou dobu na ránu, ale nějak jsem si ho oblíbil. Je to celé pojatý hlavně komediálně, ale dramatické momenty tam jsou naprosto skvěle vsazené a docela u nich i ztuhne úsměv na rtech. Konečně film který nevsází jen na opotřebovaná jména, ale zaujme i příběhem a vedlejšími postavami, který jsou taky skvělý, i ten negřík Kevin Hart mě vážně bavil, jeho obličejové hraní je dokonalí. 90% ()

Gothar

Príjemná oddychová komédia, no zbytočne dlhá a tak miestami dosť nudí. Rozťahaná bola aj rodinná časť, ak by to trochu osekali, tak tempo mohlo byť rýchlejšie a nebola by príležitosť na nudu. Pár vtipov je podarených, ale vačšinou sú z toho len úsmevné momenty, čakal som určite viac. 70 % ()

Simpoch

Tak tohle je pecka! Jestli mi někdy bude 70 chtěl bych vypadat a blbnout jako tihle dva. Film má absolutně všechno, muziku, vtip, excelentní herce i trochu toho příběhu. Nebojím se říct, že je to nejlepší fight movie poslední doby. Palec hore. ()

Mirokukii

Zábavný scénář, který by rád i něco více, než jen pobavil. Avšak právě hlášky, nějaké ty narážky a přítomnost několika herců, dělají z tohoto filmu nadstandartní zábavu. Zejména Alan Arkin je neuvěřitel a je to on kdo baví a baví každou vteřinu co je na scéně. A co řící ke stárnoucím boxerům - ten zápas, spolu s jejich údery, nakonec nebyl vůbec špatný, jak jsem se lehce obával. ()

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012