Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

salisbury

Kapitán Amerika hodil svůj štít Iron Manovi rovnou do plechového xichtu a rvačka byla v mžiku mezi Avengers rozpoutána v pravé peklo. Překvapivě mě potěšil pavouček, který měl vtipnější prupovídky než v jakémkoliv předchozím filmu, kde na rozdíl od tohoto hrál prim. Daniel Brühl skvěle zahrál na svých filmových houslích part záporáka a jeho najmutí na tuto roli bylo skvělým počinem. Film by se spíš měl orazítkovat názvem Avengers: Civil War a sólovému Kapitánovi svěřit jiný příběh, ale což, šlapalo by to tam asi stejně. Winter Soldier už ve dvou dílech Kapitána byl hlavním tématem, tak doufám, že v budoucím pokračování zůstane u ledu, neb si začnu myslet, že jiných témat opravdu není a posun bude mít trasu stále dokola rotující kružnice. ()

DEXTER099

Asi ze mě opravdu už nebudu fanoušek comicsu....I když jsem viděl asi všechny.Každopádně Capitán je jeden z těch co mě bavily.Myslím tím jeho předešlé dva díly.Co se týče tohoto zpracování tak po úvodních pár minutách jsem si říkal,že tohle je už opravdu moc a jestli to tak bude pokračovat tak co se týče hodnocení,dám tomu dvě hvězdy.Co mě na tom štvalo byla ta nezranitelnost postav,hlavně tedy Scarlett Johansson....No ,ale pak se to přeci jen trochu otočilo k lepšímu a i když příběh i pro mě jako neznalce komiksové předlohy (jestli vůbec u tohoto konkrétního filmu nějaká je) byl dost předvídatelný tak výsledek ujde.Je jasné ,že fandové z toho asi budou na větvi,protože jen z účasti tolika postav asi mají radost.No a jako bonus je tu nový Spider-man,který mi je sice sympatičtější než z Amazing Spider-Man,ale i když vím,že to má být školák,tak mě to prostě nesedne,aby mezi partou Iron Mana atd,pobíhalo dítě.Když to shrnu tak například oproti nedávno viděnému Batman v Superman to má alespoň nějakou hlavu a patu a zapadá to do sebe.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

V první řadě se film nesmí porovnávat s komiksovou předlohou. První důvod je ten, že tam se řežou desítky superhrdinů kteří zde prostě chybí. Druhý důvod je ten, že je film spíš pokračování Winter Soldiera, než Civilní válkou. Z té je zde vytaženo jen opravdu málo i co se týče příběhu předlohy. Takže když se komiksový fanoušek oprostí od předlohy, tak si film bez zklamání užije. Pro všechny fanoušky MARVELáckých filmů to je opět pastva pro oči a uši. Jak se dvojka Captaina Ameriky vyšvihla nadupanou akcí, tak zde to graduje ještě víc. O efektech se ani nemá cenu bavit, protože jsou opět na vysoké úrovni. Captain je ve skutečnosti vlastně regulérní Avengers, protože krom Hulka a Thora se tu sejdou všichni hrdinové, hteří ve filmech již byli. Navíc jsou tu dva noví hrdinové, kteří opět rozjíždějí svoje role na parádní úroveň. První část filmu nese celkem vážné pojetí. Postupem času se napětí nenásilně ředí humorem a to je také dobře. Hudba opět sedí ke všemu, co zde vidíme. 3D v IMAXu pěkné. I když není nejlepší, není ani zbytečné. Fandové tohoto efektu si to zajisté taky užijí. Já se u filmu bavil od začátku až dokonce a počkal jsem si na potitulkovku, která opět ukazuje střípky k dalšímu dění MARVELácké série. Jasných 100% :) ()

F.man

Umí. Jen já vím, že komixy to maj k Dostojevskému daleko, ale když on i ten komiks dokáže vytvořit dobré zápletky. Co takhle to zkusit jednou více příběhově, Marvele? ()

mad_ness

Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas yes yes yes videla som film ko-neč-ne! Mala by som sa upokojiť, ale dnes nie. Vždy keď vidím Buckyho, spomeniem si na rozprávku Kresadlo. Ale narástol, bakyyyy baky baky, rysy tvárovej oblasti boli menej viditeľné ale! Sebastian Stan mi napriek tomu postavil stan (haaaaahahaha!). Nebudem sa obkecávať okolo príbehu, postáv, hudby,..koho to pri tomto zaujíma... na to je tu odborníkov dosť.. bhá! No dobre, možno malý moralizujúci eľement, Steve sa správa ako šalabachter. Mám rada odveci komentáre. ()

Džany

Při sledování jsem měl pocit, že sleduju nejnašlápnutější pecku roku...ale teď si ani nevzpomínám jak to skončilo. ()

ledzepfan

No doprdele, to byla zase jednou kulervoucně sterilní sračka bez jakékoliv invence... A pro jistotu je té monotónní sračky rovnou 147minut, aby to spolehlivě vymlelo celý kinosál a někdo neměl po projekci náhodou intelektuální kapacitu k tomu aby se dovolával vrácení peněz... Fakt maras. To kdybych chtěl podrobněji rozpitvávat tak bych tu položil ačtyřkový koberec výblitků a stejně bych měl ještě nějakej ten trpkej plivanec v zásobě... Jedna hvězda možná za AntMana (který se ještě nestihl okoukat) a hlavně ze slitování.. ()

spaceboyCZ

Rogers je nudný. Záporák nemastný neslaný. Ironmanovi sebrali veškerý vtip a důvtip a v konečném důsledku pobaví jen skvělý Ant-man, na první pohled trapné hlášky Spidermana a úsměvné cameo Stana Lee. ()

VojinRyan

Tak čo dodať. Marvel si ide svojou vydláždenou cestou, ktorú má zatiaľ naplánovanú do roku 2022 (platilo pri písaní tohto komentáru). A darí sa mu to na 100%. Bratia Russoovci opäť ukázali, že akcia a choreografia je u nich číslo jedna (bodaj by nie, keď mali choreografov od Johna Wicka a F&F). Dokázali to natočiť perfektne, kde každá postava má svoj účel a priestor a ani jedna z tích 12 postáv nie je navyše. Niektoré hrajú viac (Cap a Iron Man) a niektoré mene (Spidey a Hawk). Začnem netradične hudbou. Tá sa akosi trošku postrácala pri tom množstve akcie, to preto, že Henry použil vážne tóny aj v akcii a tým ju až tak nepodtrhol ako vo WS. Ale stále má svoju hĺbku, aj keď v repertoári nenájdeme nič tak výbušné ako boli skladby Lemurian Star alebo Winter Soldier či Fury v druhom diely Capa. Réžia a kamera sa predbiehali v tom, kto bude lepší a to sa mi páči. Pôvodné rozhovory a uistenia pred filmom na sľubovali politický thriller. Film má tieto hodnoty, ale viac sa sústredí na osobné dôvody dvoch postáv, ktoré su leadrami svojích skupín. Kde to ku koncu filmu vyústi všetko na svetlo. A to bola riadna pecka do tváre v závere, ktorú si Russoovci šetrili. To považujem za vrchol temnej stránky filmu, a scénky na letisku za vrchol humornej stránky filmu. Áno i humor sa tam nájde. Čo sa môže zdať divné v tak poňatom filme, ale to je Marvel, ktorý svoj humor neopustí nikdy. A to je to, čo im ide najlepšie. Cap je od dielu k dielu lepší a lepší a mám pocit, že za tú dobu najviac dospel. Tony je Tony a ním aj zostane. Wanda sa učí, Falcon nasleduje Capa, Winter Soldier uteká pred vlastnou minulosťou a ostatné postavy hrajú aby doplnili celý príbeh. A je ich dokopy 12. Z nových postáv sa najviac presadil Black Panther. Parádne zahraný herecky i choreograficky. Spider Man je presný obraz svojho veku. Dokonale ho vykreslili ako 15 ročného puberťáka. A to som rád. Ant-Man mi splnil moju túžbu, ktorú som mal pred filmom začo som veľmi rád. Je s tým spojená aj humorná scéna. Celkovo sa jedná už o druhý najlepší film od Marvelu (pre mňa osobne po Winter Solderovi). u WS nám hudba dodávala to, čo sme chceli, kde tu hudba hrala druhé husle. A o záporákovi sa ani nedá hovoriť, pretože všetko boli kladný hrdinovia. Teda, je tam Zemo, ktorý ťahá za nitky s pozadia ale to je asi tak všetko. Suma sumárum, Marvel ako ho poznáme s najlepšou bojovou choreografiou aká u nich bola. . 95% - 5* ()

maddy

Captain American: Civil War alebo všetko to, čím chcel byť tento rok Batman v Superman: Dawn of Justice, ale ani zďaleka nebol. Bratia Russovci síce museli režírovať v možno až priveľmi obmedzujúcom priestore a mali pred sebou viac mantinelov, než by bolo žiaduce, ale to tak nejako vyplýva z nastaveného filmové sveta Marvelu, kde aj keď sa na oko rozohráva veľký konflikt, tak dobre viete, že sa nikomu nemôže nič zásadné stať. Pretože pokračovania. Práve vďaka tomu je obdivuhodné, že Russovci dokázali ísť trochu iným smerom a aj ďalšiu z rady v jadre šablónovitých Marveloviek povýšiť na niečo aspoň málo vážnejšie a osudovejšie. A hlavne dokázali s ľahkosťou ukočírovať tú hromadu postáv, ktorá sa tu vyskytne. Znie to až neuveriteľne, ale Civil War hravo funguje ako taký malý Avengers 3 (resp. 2.5), ako pokračovanie Captain America, resp. Winter Soldiera, ako pokračovanie Iron Mana, ako origin Spider-Mana, aj ako origin Black Panthera a ešte navrch ako bonus s väčšinou postáv z ostatných marvelových filmov (Ant-Man rulz!). Či už sa zameriate na Spider-Mana alebo Black Panthera alebo kohokoľvek iného, každý tu má svoju jednoznačne vymedzenú funkciu, ktorú plní a nikto nepôsobí navyše, nasilu vložený do príbehu len preto, aby tu bol alebo ako tretie koleso na voze. A neraz k tomu stačí pár krátkych scén, aby zaangažovanie tej ktorej postavy dostalo v rámci vystavaného univerza zmysel a nič sa nemusí nasilu hnať dopredu ako tomu bolo v spomínanom BvS. Zároveň sa Civil War po celý čas, napriek množstvu odbočiek, drží jednej ústrednej dejovej línie, ktorá prirodzene graduje do osudového záveru, kde sa jednotlivé motívy do seba spoja. Celý ten konflikt je síce značne „nekonfliktný“, ale to sú presne tie mantinely, v ktorých sa museli Russovci pohybovať. Celá tá vojna medzi superhrdinami je tak skôr ľahkou pošťuchávačkou, než skutočným konfliktom, v ktorom by si postavy chceli skutočne ublížiť. A počas neho to akí sú všetci kamaráti nezabudnú niekoľko krát zdôrazniť. Celé by to tak znieslo o niečo vážnejšie poňatie, aby sa z Civil War stal zásadnejší film a nie len ďalšia Marvelovka v poradí. V rámci toho čo film predviesť mohol však funguje bez problémov. Motivácie všetkých postáv, rovnako ako záporáka dávajú zmysel, príbehové zvraty sú tentoraz vážnejšie a majú aj značnejší dopad než v predošlých filmoch, akurát keď sa to medzi hrdinami reže, tak sa to nereže tak, aby ste mali pocit, že sa niekomu môže skutočne niečo stať. Aj napriek tomu, že akcia je tentoraz oveľa kontaktnejšia, údery päsťami skutočne pôsobia ako údery päsťami, každá akčná scéna na priam perfektnú choreografiu (zaangažovanie tvorcov z Johna Wicka badať a Civil War sa tak radí medzi zatiaľ najprepracovanejší akčňák od Marvelu), len občas by sa hodil menej zbesilý strih. Russovci však presne vedeli kde sa v rámci nastavených mantineloch v rámci Marvel universa môžu, respektíve nemôžu pohybovať a tak na začiatku servírujú o niečo vážnejší thriller v štýle Bournoviek alebo v štýle predošlého Winter Soldiera, aby v strede mohli prepnúť mód do klasickej vtipnej, nahláškovanej komixovky pre celú rodinu, pretože vedia, že s vážnou tvárou by im celý ten (v jadre naivný) konflikt a veľkolepý súboj na letisku nikto neuveril, aby následne mohli v závere všetky motívy zužitkovať a priniesť komornejší stret dvoch hrdinov s protikladnými názormi, pri ktorom budete chápať pohnútky obidvoch z nich. Práve vďaka tomu v závere pôsobí Civil War o niečo osudovejšie, vážnejšie a emotívnejšie než všetky predošlé záverečné zúčtovania Marveloviek dohromady. Tak aspoň že tak! Séria Captian America sa tak stala v rámci Marvel univerza zatiaľ tou jedinou, ktorá sa skutočne niekam film od filmu vyvíja a nevracia v závere do „bodu nula“. Zatiaľ čo prvý Captain America bol príjemným retro originom, druhý razantne zmenil tvár a pretavil sa do thrilleru, tretí film funguje ako komixová teamovka se vším všudy. Síce sa Marvel už bez možnosti návratu dostal do bodu, v ktorom sa jeho filmová tvorba rovná tej seriálovej a kto nemá napozerané predošlé Marvelovky (žiada sa minimálne séria Iron Man, prvé dva filmy s Captain America, oba Avengers filmy a Ant-Man), tak ten sa chytať absolútne nebude, pretože nebude tušiť čo je Sokovia, prečo Captain America tak ochraňuje Winter Soldiera, kde sa tu odrazu vzali ten mini (respektíve v tomto konflikte aj maxi) Ant-Man alebo Scarlet Witch. No to je jeho chyba, všakže? My, nekorunovaní nerdi, nebudeme mať najmenší problém a ešte náš tu čaká niekoľko malých prekvapení a narážok (Spider-Man hláškujúci na Star Wars je luxus). Nabudúce by to však už konečne po tých dvanástich filmoch chcelo aj zapamätania hodný soundtrack, ktorý by každému hrdinovi dodal aj svoj vlastný hudobný motív s príchodom na scénu. Toto mi u Marvelu ešte trestuhodne chýba! Výsledkom by sa Civil War asi hodili skôr štyri hviezdičky, ale vzhľadom na to na koľkých úrovniach ten film dokáže fungovať a pritom stále hravo držať pohromade nemám najmenší problém zaokrúhliť na tú päťku. Túto Marvelovku si totiž s chuťou dám ešte niekoľko krát. CELKOVO: 4,5* (9/10) () (méně) (více)

agentmiky

Marvel se od svého minulého přírůstku s názvem Age of Ultron vytasil s dalším filmem. Co se týče Občanské války v porovnání s ostatními díly Kapitána Ameriky, tak je to podle mě na stejné úrovni co jednička. Možná zde nemuselo být tolik hrdinů, protože v hlavním boji jsem se trochu neorientoval, kdo je s kým a kdo je proti komu. To možná mohlo být lépe vymyšleno. Ale chápu, že pro fanoušky komiksu to musí být dar z nebes, neboť tolik hrdinů na plátně zároveň jsem snad nikdy neviděl. Chyběl mi trošku více propracovanější příběh, ale film stál především na akci a bojových scénách. A ty nabídly bez debat to nejlepší, co můžete dnes z hollywoodské produkce očekávat. I když zde bylo mnoho akčních sekvencí, nedokážu si vlastně vybavit nějakou určitou, která by mi zůstala v paměti. Konec byl malinko přes čáru, ale i tak mě film docela pobavil. Za mě dávám 75 % ()

Adasin

Pro mě film roku. A to hlavně díky silnému příběhu, postavám, akci a dialogům. Takhle měli vypadat druzí Avengers. Mohlo to být ještě drsnější, vyostřenější, ale bratři Russoovi odvedli v rámci možností výbornou práci. 9/10 ()

Alqarin

Není šance, aby se z nového Capa marvelovský fanda nepodělal - Civil War má všechno, co by od ní kdo mohl očekávat, i víc (Ant-Man!). Koho už ale unavuje marvelovic kolovrátek, tomu k absolutnímu štěstí nepostačí ani to, že tentokrát běží na stonásobné otáčky. ()

SaNcHeZ_cz

Reparát za druhé Avengers složen. Bratři Russovi ve svém druhém filmu v rámci MCU servírují v mnohém zábavnou a nápaditou akci, která přináší mnoho z toho, co fanoušci ve svých divokých snech chtěli. Není to sice jen to dobré a dokonalé a film občas jede jen na půl plynu, v souhrnu se ovšem jedná o precizní týmovku, která mimo jiné šikovně a zábavně představuje dva další důležité nové hráče. Špička produkce Marvelu to rozhodně není, slušná týmovka v jejich rámci ovšem ano. Osobně ale raději sáhnu po nějaké celistvější sólovce. [80%] ()

Wysch

První projekce za čtyři s dlouhým přemýšlením, jestli to nemá být i za pět. Civil war JE nástupcem Winter Soldier, to bez debat, bratři Russoové jsou ve filmu značně cítit (= VŠECHNY postavy, byť mají třeba minimum prostoru, mají jasnou motivaci pro své činy, a všechny postavy působí ve svejch ideálech srozumitelně a často i pochopitelně), a akce je "in camera" a plná perfektní práce stunt teamu. Řekl bych, že stunt work je v Civil War jedním z nejlepších ne-li nejlepší za poslední dekádu. Perfektní jsou i Black Panther, Spider-Man a samozřejmě Bucky s Capem (kdo by si to kdy pomyslel, že tak nudný vyplňovač - origin příběh doroste k tomu, aby byl Cap opravdu tahounem Avengers) a Iron Man rozhodně v koutě nestojí (jak jsem se včera dočetl od Spáčilky)! Jenže Civil War trpí přesně na to, na co trpěli Avengers s Ultronem, Batman v. Superman a nejspíš na to utrpí i pokračování Avengers a bude-li Bůh škodolibý, utrpí na to i Justice League: postav je příliš moc. Civil War jako komiks je ještě větší v počtu postav, ale v jakémkoliv knižním formátu prostě je víc místa pro postavy, kdežto film, i kdyby se rozkrájel, jednotlivý postavy prostě prohloubit nemůže. Napadá mě nelogický srovnání s Game of Thrones, kde postav jsou taky mraky, ale protože GoT má odlišný formát, může si dovolit postavy prohlubovat - a zabíjet! Komiksový týmovky na velkým plátně očividně prostě trpí nadbytkem postav, jejich prostor je malý a už ani jako vyplňovač prostoru sloužit nemůžou, protože prostoru prostě není dost. Nejvíc mi to přijde viditelný na postavách Nataši a Sharon, a samozřejmě u Martina Freemana. Pak si říkám, jestli těch postav prostě muselo bejt tolik, a přejmenovat to tak, aby to nebyla válka, a mohlo by to bejt zajímavější. Na druhou stranu, klobouk dolů, jak s minimem prostoru dokážou bratři Russoové pro jednotlivý postavy naložit - i kdyby byla tetička May na plátně pět vteřin, Russos by nějak dokázali během těch pěti vteřin vysvětlit celý její charakter. Klobouk dolů. A pořád platí, že i když je to týmovka jak vyšitá, pořád je to Captain America (platí hlavně podle mě v první polovině filmu). CG je povedené, ale drtivá většina akčních scén je prostě in camera a praktických efektů, které jsou mimochodem skvělé. Takže nakonec proč jen ty 4*, když to vlastně není až zas tak špatné? Protože letos v únoru tu byl Deadpool, a ať si vybavuju, jak chci, z Deadpoola jsem odcházel s koulema v krku a s rozhodnutím jít druhý den na další projekci. Množství zábavy, kterou mi novej Cap přinesl, prostě nedosáhla ani úrovně toho, co mi přinesl Winter Soldier, ale buďme upřímní - s opakovanou projekcí se to může ještě změnit. Prozatím mi ty vložené vtipné momentky moc nezměnily dojem, že se Avengers berou až příliš vážně, a hrají až příliš na temnou notu, byť se snaží opravdu místama být odlehčení. Ale možná je to všechno jen tím, že tempo je příliš nahoru dolů a někdy je vyprávění svižné, jindy se táhne, a já měl tak spíš šanci se nad tím vším zamejšlet a ne se jen slastně držet za koule a vzdychat blahem jako na svatýho Valentýna. Update po druhé projekci: Protože to vyznělo fakt blbě, to hlavní negativum Civil War vnímám prostě v tom, že množství postav zabraňuje filmu rozkvést buď v psychologickou studii, nebo čistý akční komiksový nářez, nebo vtipnou komiksovkou... prostě příliš mnoho postav znamená příliš mnoho postavoidních scén, což ubírá prostě tempu, a zabraňuje vyrobit obyčejnou zábavu, která chytne za ty příslovečný i skutečný koule (letos Deadpool nebo Hardcore Henry). upd 3: Třetí projekce ukazuje, že 4* jsou přesně akorát. Overall je ve snímku až příliš mnoho scén, které jsou přeskočitelné, a příliš mnoho náhod ve scénáři, které pak z diváka dělají blbce. Ale je to výborný komiksový snímek s výborným Parkerem / Hollandem a z MCU rozhodně patří k tomu lepšímu. () (méně) (více)

MartinezZ

Třetí Avengers byli o něco lepší a méně nudní jak ti druzí, ale skutečně jen stopově. Na celém filmu mi vadily hlavně dvě věci: 1) neskutečně přetažená stopáž a 2) množství nesmyslů v konání postav. Stopáž byla fakt moc dlouhá a jít na film v 17 hodin a odcházet lehce před 20. hodinou je hodně moc mimo. Možná by se to dalo přežít, ale tady toho bylo už na sobě nahňahňáno moc. Proč po sobě vlastně Avengeři šli? Jen Bucky a pofidérní smlouva mi prostě nepřišly jako dostatečné důvody šarváítky více jak dvou maníků naráz.Proč šel vlastně Hawkey proti Nataše taky nechápu - protože mu Cap zavolal? Witch nejdřív truchlí nad tím, co zavinila, ale má problém zůstat sedět do podpisu smlouvy, kterou podepisovat ani nemusí (jo, autoři se snaží přednést onu nutnost, ale nedaří se to a tahle linka je tak ve výsledku nepodstatná). S Ant-Manem je sice sranda, ale až moc se s ní tlačí na pilu jak humorem tak množstvím průpovídek. Spidey je tu naroubovaný fakt hodně kostrbatě. Další naprosto totálně nevyužití záporák, jenž zrovna má to štěstí, že se trefí do rozdmýšky Avengerů, aniž by to zjevně přímo takhle plánoval, plus nevyužití Winter Soldieři. Nakonec z toho vychází nejlépe Black Panther, jehož sólovku bych asi viděl nyní raději, než dalšího Capa, Iron Mana s jeho vnitřními bolístkami (depresivní hrdina stejně jak poslední Baleův chcípácký Batman), o Thórovi, ztvárněného hercem jedné role, ani nemluvě. Závěr filmu? Máme tu dva týmy Avengerů po skoro více jak dvou hodinách něčeho, co sice hezky vypadalo ,ale celkoě to bylo něco, co jsem už během cesty domů a čtení knížky vlastně zapomněl a vzpomněl si na to zase až doma, když jsem si otevřel ČSFD s tím, co je kde nového ("Jo, vlastně Avengery jsem viděl, tak ohodnotit"). Prostě tomu chyběla nějaká ta osudovost ála Avengers 1 - a že tohle vlastně nebyli Avengers, ale Cap 3? Ne, Cap by film už neutáhl, není z čeho, proto bylo nutno tam napsat všechny ostatní (krom Bannera). ()

Praxis

Oproti uzívané dvojce Avengers je tento Avengers docela fajnová řachanda, která jen tak tak dostane pět hvězdiček. A to hlavně díky totálně nahláškovanému Tomu Hollandovi, jehož Spidey je prostě cool středoškolák, který je z Tonyho absolutně "udělaný". Osudový duel tady vyznívá o několik řádů výše než mezi těmi netopýry a supermany a i když tu postavy v teamech nedostaly tolik prostoru, kolik by si jenom zasloužily (sakra, kdy budu u filmu křičet, že bych chtěl ještě dvacet - třicet minut navíc na rozepsání jejich motivací), rozhodně jde o poctivou kvalitně napsanou komiksárnu, která přeci jen sedí o něco níž než první Avengerské dobrodrůžo, ale přesto mě bavilo více než Zimní voják. Olsenka aka Scarlet Witch nudí, naopak Black Panter je boží... Bohužel veškeré ego Tonyho i to správňáctví Stevea je přehlušeno těmi pár hláškami Spidermana (a Rudova Ant-mana)... Záporák absolutně směšný a ty nejvíc vyhrocené scény přicházejí v osudových soubojích dráp vs. štít... V Marveláckém universu přesto způsobí tento snímek zásadní rozstřel, který se nejspíš vyřeší až v Infinity War... (P.S.: Vážně asi není třeba čekat na druhou potitulkovou scénu, Cumberbatche se nedočkáte...) 87% ()

Vxxx

Dala bych 3, ale Spiderman a Antman to dost vytáhli. Captain Amerika nikdy nebyl můj favorit a tohle mohl být klíďo píďo další Avengers film. Většinu vedlejších postav si ani nevybavuji z předchozích filmů. Jako vážně. Neteř Peggy se už někde objevila jo? Asi nebudu takový Marvelák, jak jsem si myslela. Ale odmítám se vždy koukat na všechny filmy znovu, než vyrazím do kina na nový. Hydra už by taky mohla přestat být hlavním záporákem filmů. Vůbec mě tyhle historické vsuvky nebaví (možná proto nemám ráda Captaina :D ). Ale v podstatě to nebyl nehorší film. Víc Marvelovského humoru, více prostoru pro Vision a méně té .. Scarlet Witch? Nebo jak si říká.. a mohl to být výborný film. Takhle za 4*. A už mi přihrajte Doctora Strange.////// EDIT: Po znovuzhlédnutí na ČSFD víkendu 2016 dávám opravdu 3*, jelikož má film hrozně moc nudných a hluchých částí.. a byla zima. Za to teda film nemůže, ale dojem to dobrý nedělá :D 3* ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)