Aféra

• USA The Affair
Drama / Psychologický
USA, (2014–2019), 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken (více)

Série(5) / Epizody(53)

Seriál AFÉRA zkoumá citové a psychologické důsledky mimomanželského vztahu Noaha Sollowaye a Alison Lockhartové, kteří se potkají v letovisku Montauk na Long Islandu. Noah je newyorský učitel a absolvent Williams College, který jednu knihu vydal a s obtížemi se snaží napsat další. Je šťastně ženatý a má čtyři děti, ale nenávidí svou závislost na bohatém tchánovi. Alison je mladá servírka, která se po náhlé smrti dítěte snaží dát znovu dohromady svůj život i manželství. Provokativní drama se odvíjí zvlášť z Noahova a Alisonina úhlu pohledu a k vyprávění příběhu používá subjektivně ovlivněné vzpomínky obou postav. (HBO Europe)

AllThatJazz

Tenhle seriál je pro mě docela rozporuplný. Je fakt, že je zajímavě natočený, napínavý, má zajímavou zápletku, herecké výkony jsou taky dobré. Postavy jsou vylíčené hodně neutrálně, ani jedna není černobílá (teda až na Whitney, které bych dala pěstí, jen co ji vidím). Ale přesto mě něčím neustále irituje. Tolik opěvovaná Ruth Wilson mi přijde jako herečka s jednou polohou, která skoro v žádném záběru nedokáže zavřít hubu, případně se snad i usmát :D Chemii mezi ní a Dominicem Westem hledám opravdu jen stěží, to už ji spíš vidím směrem k jeho ex. Příběh občas nedává úplně smysl (berlička s šutrem ze svatby nalezená v lese), nebo proč je jedna půlka dílu (jedna verze reality) až nesmyslně odlišná od druhé půlky? Komu to vlastně postavy vypráví? Nebo máme věřit, že mají až tak zásadní výpadky v paměti? Dříve jsem hodnotila jako průměr, ale poslední řada byla celkem napínavá, tak hodnocení zvyšuji. ()

Z0ltar

tohle je tak zatraneně dospělý, že jsem si u toho stačil uvědomit smysl života, oženit se a rozvést, pořídit si BMW a napsat autobiografickou knížku. u flašky drahýho vína. hlavní problém Aféry je v tom, že Noah, hlavní postava, je kolosální sobeckej kokot, jehož věta "děti to překousnou" vysvětluje tak nějak všechno. pak je tu taky hodně vaty. Alison je skvěle zahraná postava, čeho je ale moc toho je příliš a tak i to její brečení přestane bavit. ostatním zajímavým postavám, jako je Cole, Whitney nebo Helen (který mi bylo celkem líto a i přes svůj snobismus mi přišla hodně zajímavá) tu není věnováno bohužel tolik prostoru. ()

moudnik

Poslední díl páté série byl opravdu ten nejlepší, čisté euforické štěstí a láska prýštěly z každého záběru skvělé kamery. Dle mého zážitku a ohlasů na Youtube i jinde nezůstalo jediné oko suché. Flash mob dance na svatbě i ve finále na útesu se stal přes noc hitem. Autorům se závěr povedl a my byli svědky neskutečně nádherných pocitů. Úžasný seriál ! ()

jarmil8

Milostné drama se zajímavým konceptem. Ten se však bohužel dále nerozvíjí, alespoň ne v 1. sezóně. Je vtipné sledovat stejné události z různých úhlů. Není jasné, kde je pravda, jestli u Noaha nebo Alison nebo oba lžou detektivovi. Zatím to vypadá, že pouze autoři vyjebávají s divákem. Zápletky s vraždou nebo drogami (zvláště dramatická berlička s dealerstvím kazí dojem) vyznívají doprázdna. Herci a atmosféra vynikající. ()

johnny33

Scénáristicky vybroušené drama s kriminální podzáplatkou, která ale ve finále radikálně změní náš náhled na celý příběh. Bylo fascinující sledovat příběh očima aktérů vždy z jiného úhlu pohledu. Fascinující a někdy také samozřejmě hrozně vtipné. Zejména scéna v posledním díle, kde se sejdou některé z postav v jedné místnosti, je vyloženě k popukání. A ano, stačí že si "jen" povídají. P.S. Kdo si prožil alespoň nějakým způsobem situaci podobnou té, kterou řeší obě hlavní postavy, užije si celý seriál ještě o mnoho více. 1. série: 100 % ()

Pavelkedar

Zbytečně moc nadhodnocená, ale kvalitní dramatická lovestory odehrávající se v malém provinčním městečku. . Nelze popřít skvělé výkony obou protagonistů. Výborný Dominic West stejně jako v Baltimoru. Určitou atmosferu to většinou má , ale ani po 5. dílu( sestupná tendence) to na rozdíl od většiny showtimovek to u mne nevytváří "návyk". Po 6. díle jsem už jen zvědavý na závěrečné rozuzlení. Třeba ještě změním názor. ()

olgab

Šťastné a spokojené manželství se ocitlo v troskách. Tento senzačně napsaný a natočený americký seriál nemá podle mě v současné době konkurenci. Tak dokonale propracované dialogy a scény může obsáhnout jen seriál, filmu by se to určitě nepovedlo. O hereckých výkonech vůbec není třeba polemizovat. Zvláště smekám před umem Ruth Wilson, která roli nehrála, ale žila. Tak si říkám, že to snad ani nejde tak zahrát, když to člověk sám neprožije (nebo ano, ale nervy musí mít nadranc). Zajímavostí je sledovat vždy polovinu příběhu z pohledu Noaha a pak z pohledu Alison. Pro milovníky psychologických dramat je to skutečná lahůdka. ()

hanca.uh

Chvilku mi trvalo, než jsem se do postav a měnícího se schématu (z pohledu ona, on, ona, on :-))) vžila, začalo mě to bavit v podstatě až někdy po 3. dílu 1 série, kdy už jsem to chtěla i zabalit...No a pak už jsem nedočkavě jela šlusem vpřed:-)). Chvilkami se mi zdál Noah a Alison trapně protivní a patetičtí, zato Helen mi byla čím dál víc sympatičtější, žádná fňukna, ale vtipná chytrá baba:-)). Víc ze seriálu neprozradím, podívejte se sami:-)) ()

Anubiska

Neokoukané tváře,žádná prvoplánová krása.Děj je vyprávěn zajímavě a napínavě. Díl od dílu větší závislost. ()

LuccaS27

Špičková podívaná, vynikající herecké výkony v čele s nádhernou Ruth Wilson. Zasloužený Zlatý Glóbus. Opravdu nejlepší psychologické drama za hodně dlouhou dobu, psychologie postav je opravdu luxusně vykreslena, scénář a kamera vyzdvihuje špičkové herecké výkony hlavních protagonistů. ()

madline24

Pro me zklamani. Serial mel trochu jiny obsah a vyzneni, nez jsem ocekavala, ale to by asi nebyl az takovy problem, to nekdy muze byt i plus. V tomhle pripade ale bohuzel. Mam obecne rada filmy, kde je stejny pribeh vypraveny z ruznych pohledu nekolika postav, zpusob, ktery zvolili tvurci The Affair, mi ale spis vadil. Je jasne, ze dva lidi si pamatuji jednu situaci pokazde trochu jinak, ale tady scenar vytvarel spis zmatene situace, i kdyz k tomu nebyl duvod. Nekdo tady napsal v komentarich, ze to bylo proto, ze kazda postava neco zataji, neco si spatne pamatuje atd, ale proc tyhle rozdily jsou zobrazeny tak, ze v jedne situaci maji postavy napr.jine obleceni/uces? Celkove byl serial dost "na efekt" a "na depresi". Dalsi serii uz sledovat urcite nebudu. ()

vnimat_Krasu

Kdybych měl volit pilotní epizodu, která mě tenhle rok nejvíc zbořila, projekt The Affair od kabelovky Showtime by to bezkonkurenčně vyhrál. To první setkání s konceptem - ona a on, dva odlišné pohledy na stejnou věc, tajemno, kriminální podtext - nemá v současné dramatické scéně obdoby. The Affair je sexy, a kdo si libuje v objevování drobných detailů, odhalování tajemství a v přesných dialozích, ten se zamiluje na první dobrou. Jen se k mé nelibosti ke genialitě pilotu přiblížily zhruba tři, čtyři epizody z deseti, a ten zbytek se nese v mnohem rutinnějším, poklidném duchu. Přesto už tady dlouho nebylo takhle sebevědomé, originální drama, na kterém si pošmáknou jak fanoušci vztahovek, tak thrillerů. Jděte do něj. ()

slatkakuca

Asi u žádného seriálu se mi nestalo, že by mi nebyl nikdo sympatcký. Noah(nebo spíš Dominic West) mě vytáčel už od prvního dílu, co viděl na Alison jsem nepochopila, Helen mě celkem bavila, jen byla chvílemi děsně afektovaná a pak si našla toho nemastnýho neslanýho suchara Vika. Jediný, na koho jsem ráda koukala, byl Cole. První série celkem nuda, druhá super, třetí zase nuda a čtvrtá super. Dramatické krimi pasáže byly výborný, ale když to skočilo do pomalých scén nebo neustálého žvatlání dětech a vztazích, tak to byla nuda. Závěr ale rozsekal, doufám, že si na to vzpomenu až bude 5.série, protože tomu slizounovi Benovi to nemůže projít. ()

Rumbambule

Od prvního dílu naprosto jedinečný seriál. Zápletka tak tuctová, že by se to dalo krájet, a přesto nenudí, překvapí a vtáhne do děje. První dvě série byly asi nejlepší, to jsem měla pokaždé pocit, že by to klidně mohlo být o mně. 4. série byla příliš. Ale pátá to výrazně napravila a závěrečná epizoda? To byla naprostá pecka! Takhle se končí vztahové drama... Přestože to nebylo úplně vždy úplně na 100 %, dávám plný počet hvězd. ()

Koruna našla prince Charlese

Koruna našla prince Charlese

21.10.2020

Tak se to obsazení začíná hezky rýsovat. Po dříve oznámených Lesley Manville jako princezně Margaret, Jonathanu Pryceovi jako princi Filipovi, Elizabeth Debicki jako princezně Dianě a Imeldě Staunton… (více)