Aféra (TV seriál)

The Affair

Drama / Psychologický

USA, 2014 - 2017, 31 h (Minutáž: 32x55 min)

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken, Geoffrey Owens, Michael Godere, Mare Winningham, Marko Caka, Pressly Coker, Jeffrey DeMunn, Teddy Bergman, Karina Logue, Deirdre O'Connell, Kaili Vernoff, Colin Donnell, Mark Margolis, Paulina Singer, John Doman, Kathleen Chalfant, Lynn Cohen, Josh Stamberg, Marin Hinkle, Blair Brown, Robert LuPone, Patrick Devaney, Anna Friedman, Richard Schiff, Jeremy Shamos, Catalina Sandino Moreno, Joanna Gleason, Peter Friedman, Jennifer Esposito, Ron Canada, Nadia Gan, Kimberly Huie, Samantha Sherman, Rich Chew, Omar Metwally, Sebastian Junger, Brooke Lyons, Nat Cassidy, James Naughton, Virginia Kull, Cynthia Nixon, James Lorinz, Guy Burnet, Brendan Fraser, Ed Moran, Tyrone Brown, René Ifrah, Irène Jacob, Sarah Ramos, Alex Ziwak, Jonathan Cake, Patrick Bauchau, Tim Guinee, Hope Olaide Wilson, Jo Yang, Donna Mitchell, Michael Pemberton, Christian Navarro, Pierre Aussedat, Marilyne Canto, Emilie Chesnais, Agathe Dronne, Steven Fierberg, Franck Mercadal, Ana Reeder, Neal Huff, Deborah Ayorinde, Natalie Roy, Reagan Grella, Savannah Grella, Clea Lewis, Quinn VanAntwerp, Victor Williams, Dana de Celis, Elliot Villar, Marcus Callender, Hunter Emery, Sean Kleier, Marquis Rodriguez, Cindy Cheung

V našem mírném podnebném pásmu máme za okny ošklivou nepěknou věc, ale my teď na chvilku zavřeme víka a představíme si takový vedro, že i Mitch Buchannon sotva tahá nohy po pláži, přičemž s nadějí v oku vyhlíží ztepilou cvičenku, kterou chytla uprostřed moře vražedná křeč. Jojo, dámy, jsme na dovolené, konečně je tu čas na sebe nahodit plavky, kvůli nimž jsme od vánoc neměly v puse nic, co obsahuje víc jak dvě kalorie. A teď se pečlivě podívejte na lehátko vedle sebe. Jestli tam leží vorvaň, co je právě na misi poškrábat se v trenýrkách, přitom se nezlejt pivem a ani představa jak cvičí pilates v nedbalkách vás nerozpálí, tak je čas na AFÉRKU. Hlavním kritériem při výběru milence je samozřejmě vzhled, co si budeme nalhávat, při aférce si nechceme povídat, nýbrž máme v plánu zažít parádní opičí sex. Takže bacha! Já už takhle jednou naletěla, vybrala jsem si moc pěknýho tanečníka, kterej zezadu vypadal fakt pěkně – hezkej zadek, dlouhý černý vlasy, bohužel zepředu to taková sláva nebyla, neb mu každej zub šel jinam. No a druhak by mohl bejt němej, nebo mít alespoň hezkou vadu řeči, aby pak nikde nevyslepičil, co jste spolu při měsíčku vyváděli, po dovolenej z toho bejvaj jen mrzutosti.(4.2.2015)

Přestože je Ruth Wilson božská herečka a doufám, že udělá v Hollywoodu velkou kariéru, v seriálu mě mnohem víc bavila postava Noaha a jeho vztah k vlastní manželce. Na jednu zajímavou podzápletku (většinou Noah + jeho žena) tak připadají dvě zbytečné a nudné (většinou Alison + její muž). A orámování celého příběhu výslechem na policii a la True Detective je jen zbytečná hra na efekt (už vidím, jak policajta vyšetřujícího zabití zajímají u výslechu především intimní podrobnosti ze života svědků). Takže těch 10 dílů jsem přežil, ale na další vaření vody v příští sezoně už koukat nebudu.(7.3.2015)

Psychologická studie lidských vztahů, která má často blízko přímé dekonstrukci všech jejich hodnot. Ve své podstatě je to klasický velký román ale formou seriálu. Mnoho postav a vzájemné proplétání jejich osudů. A jejich jazyků, když na to přijde. K tomu se navíc celým dějem táhne ten kriminální podtext, který z jinak na první pohled klidné konverzační vztahovky (jakkoli netradiční a syrové) dělá thriller. Zatím nejsilnější seriálový zážitek roku.(2.4.2016)

Psychologické drama od Showtime, to ve mně nevyvolávalo zrovna malá očekávání. Ovšem od samého začátku jsem byla vtažena do děje, byť ten je zpočátku záměrně lehce chaotický. Neotřelý styl vyprávění ze dvou různých pohledů, ženatého muže a vdané ženy, kteří si začnou románek během jeho letní rodinné dovolené, je hodně zajímavý. Má to neuvěřitelný náboj a nejen ten sexuální, takže na další díly jsem velice zvědavá. První dva díly - 100% Z The Affair se vyklubal jeden z nejlepších dramatických seriálů roku, který nadchne především náročnějšího diváka, který si dokáže vychutnat pomalejší tempo a skvělé herecké výkony. Při sledování i díky nejasné časové návaznosti vzniká řada otázek, polopatičnost je to poslední, co by tu hrozilo. V druhé sérii se rozhodně máme nač těšit. 1. série - 90%(27.10.2014)

• kajda.l

Nejsem seriálový divák a k tomuto počinu mě přivedla účast Joshuy Jacksona alias Paceyho z Dawson's Creek. A po pilotu jsem unešený, už dloho se mi nepoštěstilo, že bych nebyl schopný odtrhnout zrak od obrazovky. Jen tak dále!! A herecký výkon a vůbec komplexnost postavy Ruth Wilsonové je něco úchvatného. Po You're the Worst další seriálová špička letoška. Pilot 90%(13.11.2014)