Aféra (TV seriál)

The Affair

Drama / Psychologický

USA, 2014–2019, 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken, Geoffrey Owens, Michael Godere, Mare Winningham, Marko Caka, Pressly Coker, Jeffrey DeMunn, Teddy Bergman, Karina Logue, Deirdre O'Connell, Kaili Vernoff, Colin Donnell, Mark Margolis, Paulina Singer, John Doman, Kathleen Chalfant, Lynn Cohen, Josh Stamberg, Marin Hinkle, Blair Brown, Robert LuPone, Patrick Devaney, Anna Friedman, Richard Schiff, Jeremy Shamos, Catalina Sandino Moreno, Joanna Gleason, Peter Friedman, Jennifer Esposito, Ron Canada, Nadia Gan, Kimberly Huie, Samantha Sherman, Rich Chew, Omar Metwally, Sebastian Junger, Brooke Lyons, Nat Cassidy, James Naughton, Virginia Kull, Cynthia Nixon, James Lorinz, Guy Burnet, Brendan Fraser, Ed Moran, Tyrone Brown, René Ifrah, Irène Jacob, Sarah Ramos, Alex Ziwak, Jonathan Cake, Patrick Bauchau, Tim Guinee, Hope Olaide Wilson, Jo Yang, Donna Mitchell, Michael Pemberton, Christian Navarro, Pierre Aussedat, Marilyne Canto, Emilie Chesnais, Agathe Dronne, Steven Fierberg, Franck Mercadal, Ana Reeder, Neal Huff, Deborah Ayorinde, Natalie Roy, Reagan Grella, Savannah Grella, Clea Lewis, Quinn VanAntwerp, Victor Williams, Dana de Celis, Elliot Villar, Marcus Callender, Hunter Emery, Sean Kleier, Marquis Rodriguez, Cindy Cheung, Dominique Fishback, Kaytlin Borgen, Jake Siciliano, Jadon Sand, Nicolette Robinson, Darren Goldstein, Danny Fischer, Kaija Matiss, Abigail Dylan Harrison, Nadja Settel, Julian Works, A Leslie Kies, Elizabeth Anweis, Emily Browning, Michael Gross, Annika Marks, Ramon Rodriguez, Morgan Wolk, Melissa Navia, Christopher Meyer, Matt Walton, Sanaa Lathan, JoNell Kennedy, Lynn Chen, Adrian Gonzalez, Marisela Zumbado, Amber Borycki, Annie Funke, Noa Tishby, Phoebe Tonkin, Amy Irving, James Eckhouse, Tobias Jelinek, Jeff Pomerantz, Mitch Eakins, Tim Matheson, Dina Meyer, Breeda Wool, Russell Hornsby, Christopher Avila, Didi Costine, Megan Ketch, Brittany Ishibashi, Luke Baybak, Max Emerson, Christine Horn, Nicole Elliott, Wakeema Hollis, Graham Sibley, Jeté Laurence, Kate Rene Gleason, Emily McKinley Hill, Dakota Shapiro, Eric Nelsen, Esteban Benito, Max Fowler, Charles Techman, Zenobia Shroff, Jeff Auer, Elisabeth Gray, Grasie Mercedes-Garcia, Odiseas Georgiadis, Finnegan George, Danny Mastrogiorgio, Jordan Carlos, Mirirai Sithole, Tricia Brouk, David Douglas, Nicole Brydon Bloom, Frank De Julio, Misty Monroe, Albert Jones, Anna Paquin, Claes Bang, Lyriq Bent, Mandell Maughan, Mykal-Michelle Harris, Mozhan Marnò, Katie Flahive, Avianna Mynhier, Tom Galantich, Allison Mackie, Geoffrey Arend, Rachel Hilson, Lou Liberatore, Jasmine Batchelor, Johanna Day, Tijuana Ricks, Caroline Lindy, Adam Shapiro, Sharon Omi, Tessa Hope Slovis, Anastasia Antonia, Tim Peper, Stew Jetson, Dana Drori, Bill Winkler, William Christopher Stephens, Haley Rawson, Kelly Deadmon

Dopracovala som sa k tomuto seriálu vďaka mojej obľúbenej herečke Ruth Wilson a musím napísať hneď na začiatku,že rozhodne idem sledovať aj ďalej. Prvý diel bol veľmi zaujímavý a sľubný, rozprávaný z dvoch rozdielnych uhlov pohľadu, trochu pripomínajúci úvod seriálu True detectiv, ale bez filozofických úvah. Som zvedavá ako tento príbeh rozvinú ďalej...(14.10.2014)

Velký americký román" o problémech dospělých formou vyspělého seriálu, který dělá tolik věcí tak moc dobře, že těch několik málo věcí, které zase až tak dobře nedělá, bije do očí o to více. Předně je to zpočátku na jedno brdo (každý z úvodního tria dílů je sice sám o sobě skvělý, ale dohromady jsou tak stejné, až jsou takřka k nerozeznání a v důsledku toho kolovrátkové) a poté i onen "rašamon" přístup nespolehlivého vypravěče, který je tu spolu s postavami alfou i omegou všeho. Pracuje se s ním v zásadě neskonale rafinovaně, promyšleně do sebemenších detailů i přehledně, ale místy přeci jen i lacině. Jedna věc je, že každý sebe sama vidí vždy lépe než jak ho vidí ostatní a že si pamatuje události jinak, něco si přibarví, upraví, zapomene či zatají, ale zde jsou ty pohledy nejednou tak prvoplánově odlišné (a to i s ohledem na možnost, že oba záměrně ve všem podstatném lžou, aby odvedli pozornost), protože příliš okatě cpané divákovi do ksichtu. Paradoxně tak bývají zajímavější linie těch dvou, když nejsou spolu a ty neustálé „rozpory“ jejich verzí neodvádějí pozornost. A poté zádrhel největší; bizarní rozhodnutí udělat z živoucí reklamy na půvab zrzek a nositelky nejvíce sexy britského přízvuku Ruth Wilson obarvenou brunetu s tuctovým americkým dialektem, grrr... Ovšem jinak je to kromobyčejně dobře zahraná narativně hravá temná intimní vztahovka, která je bezkonkurenční, když je plně soustředěna čistě na postavy a dialogy. A naopak poněkud skřípe, když se snaží o budování "vychytralé" zápletky. Každopádně to má náboj i nápad a ani v aktuální tsunami kvalitních seriálů se to neztratí. | S1: 4/5 |(5.1.2015)

Ve skutečnosti dost jednoduchý až banální příběh manželských nevěr se zasutou a nezřetelnou kriminální zápletkou provázený spoustou nudných a stále se opakujících sexuálních scén. V závěru pak dochází v překotném spěchu k několika pointám. Nicméně profesně po všech stránkách od scénáře až po herce perfektně zvládnutý seriál. Další série lepší té první, zejména poslední dvě získávají jak na hloubce, tak na vynalézavosti.(2.9.2017)

1. SÉRIE (60 %): Námět se jeví dost slibně a seriál má určitě i svoje momenty, ale celkový dojem určitě není konzistentní. Ne každá dějová linka působí autenticky a výslech z policejní stanice vyloženě ruší budovanou atmosféru. Pomalé tempo by mi ani nevadilo, ale emoce jsem z této řady prostě spíš necítil. Zkusil jsem i první půlku druhé řady, ale táhne se to v podobném duchu, takže ve sledování už nepokračuju.(7.12.2020)

Výborně, tady totiž vzniká něco velkýho. Pilot se celkem nápadně maskuje za True Detective bez vražd (?), buranů a okultismu, míchnutej Modern Family bez mockumentary stylingu a Jayovic famílie, a já si troufám tvrdit, že se nám tu rýsuje dramatická špička podzimu.(13.10.2014)