Aféra (TV seriál)

The Affair

Drama / Psychologický

USA, 2014–2019, 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken, Geoffrey Owens, Michael Godere, Mare Winningham, Marko Caka, Pressly Coker, Jeffrey DeMunn, Teddy Bergman, Karina Logue, Deirdre O'Connell, Kaili Vernoff, Colin Donnell, Mark Margolis, Paulina Singer, John Doman, Kathleen Chalfant, Lynn Cohen, Josh Stamberg, Marin Hinkle, Blair Brown, Robert LuPone, Patrick Devaney, Anna Friedman, Richard Schiff, Jeremy Shamos, Catalina Sandino Moreno, Joanna Gleason, Peter Friedman, Jennifer Esposito, Ron Canada, Nadia Gan, Kimberly Huie, Samantha Sherman, Rich Chew, Omar Metwally, Sebastian Junger, Brooke Lyons, Nat Cassidy, James Naughton, Virginia Kull, Cynthia Nixon, James Lorinz, Guy Burnet, Brendan Fraser, Ed Moran, Tyrone Brown, René Ifrah, Irène Jacob, Sarah Ramos, Alex Ziwak, Jonathan Cake, Patrick Bauchau, Tim Guinee, Hope Olaide Wilson, Jo Yang, Donna Mitchell, Michael Pemberton, Christian Navarro, Pierre Aussedat, Marilyne Canto, Emilie Chesnais, Agathe Dronne, Steven Fierberg, Franck Mercadal, Ana Reeder, Neal Huff, Deborah Ayorinde, Natalie Roy, Reagan Grella, Savannah Grella, Clea Lewis, Quinn VanAntwerp, Victor Williams, Dana de Celis, Elliot Villar, Marcus Callender, Hunter Emery, Sean Kleier, Marquis Rodriguez, Cindy Cheung, Dominique Fishback, Kaytlin Borgen, Jake Siciliano, Jadon Sand, Nicolette Robinson, Darren Goldstein, Danny Fischer, Kaija Matiss, Abigail Dylan Harrison, Nadja Settel, Julian Works, A Leslie Kies, Elizabeth Anweis, Emily Browning, Michael Gross, Annika Marks, Ramon Rodriguez, Morgan Wolk, Melissa Navia, Christopher Meyer, Matt Walton, Sanaa Lathan, JoNell Kennedy, Lynn Chen, Adrian Gonzalez, Marisela Zumbado, Amber Borycki, Annie Funke, Noa Tishby, Phoebe Tonkin, Amy Irving, James Eckhouse, Tobias Jelinek, Jeff Pomerantz, Mitch Eakins, Tim Matheson, Dina Meyer, Breeda Wool, Russell Hornsby, Christopher Avila, Didi Costine, Megan Ketch, Brittany Ishibashi, Luke Baybak, Max Emerson, Christine Horn, Nicole Elliott, Wakeema Hollis, Graham Sibley, Jeté Laurence, Kate Rene Gleason, Emily McKinley Hill, Dakota Shapiro, Eric Nelsen, Esteban Benito, Max Fowler, Charles Techman, Zenobia Shroff, Jeff Auer, Elisabeth Gray, Grasie Mercedes-Garcia, Odiseas Georgiadis, Finnegan George, Danny Mastrogiorgio, Jordan Carlos, Mirirai Sithole, Tricia Brouk, David Douglas, Nicole Brydon Bloom, Frank De Julio, Misty Monroe, Albert Jones, Anna Paquin, Claes Bang, Lyriq Bent, Mandell Maughan, Mykal-Michelle Harris, Mozhan Marnò, Katie Flahive, Avianna Mynhier, Tom Galantich, Allison Mackie, Geoffrey Arend, Rachel Hilson

Po třech dílech parádní záležitost, která mě velmi rychle vtáhla do děje a nepustila. A předpokládám že mě to nepřestane v nejbližší době bavit. Už se těším na další díly! //Konečně jsem se dostal k tomu, abych to dokoukal a až do posledního dílu se jedná o výbornou záležitost, do které jsem se dokázal vcítit i díky skvělým postavám a podmanivé hudbě. 9/10(4.11.2014)

Psychologická studie lidských vztahů, která má často blízko přímé dekonstrukci všech jejich hodnot. Ve své podstatě je to klasický velký román ale formou seriálu. Mnoho postav a vzájemné proplétání jejich osudů. A jejich jazyků, když na to přijde. K tomu se navíc celým dějem táhne ten kriminální podtext, který z jinak na první pohled klidné konverzační vztahovky (jakkoli netradiční a syrové) dělá thriller. Zatím nejsilnější seriálový zážitek roku.(2.4.2016)

Dopracovala som sa k tomuto seriálu vďaka mojej obľúbenej herečke Ruth Wilson a musím napísať hneď na začiatku,že rozhodne idem sledovať aj ďalej. Prvý diel bol veľmi zaujímavý a sľubný, rozprávaný z dvoch rozdielnych uhlov pohľadu, trochu pripomínajúci úvod seriálu True detectiv, ale bez filozofických úvah. Som zvedavá ako tento príbeh rozvinú ďalej...(14.10.2014)

Lidé podvádějí z různých důvodů, ale většinou nevěra plyne z faktu, že jsou oba nebo jeden, nešťastní. Skrze sebedestruktivní chování tedy riskují všechno, jen aby naplnili své potřeby... The Affair má hodně pomalý příběh a vzhledem k tomu, že každý den je v jedné epizodě převyprávěn dvakrát, vyvíjí se děj opravdu šnečím tempem. Mimochodem, je zajímavé, jak změna přízvuku může pošramotit charisma, které Ruth Wilson rozhodně má - i bez svých hlavních předností však držela The Affair nad vodou právě ona. Tak trochu se totiž jedná o červenou knihovnu převlečenou za psychologické drama, ale ono to překvapivě funguje až do nastavovaného konce. Celou dobu jsem doufala, že půjde opravdu o AFÉRKU a tvůrcům se z toho podařilo vykouzlit skoro romantické klišé, v němž se do sebe hrdinové zamilovali. To je podle mě strašná škoda. Ztotožnit jsem se s nimi také nedokázala, protože nevěra je mi nade všechno odporná (a taky jsem celou dobu nemohla uvěřit, že by někdo dal přednost stárnoucímu Westovi před Jacksonem). Největší výhodu má The Affair v originálním stylu vyprávění a v tom, že dost často odsouvá jejich poměr do pozadí - a buďme upřímní, Noahova dramata v rodině a Alisonin srdceryvný příběh baví daleko víc, než jejich (s prominutím) šous*ání kde se dá, proložené vynucenými dialogy. Konec nepotěšil, vzhledem k tomu, že ze seriálu pravděpodobně chtějí dělat detektivku. I přes své nedostatky The Affair zůstává opravdu vítaným svěžím vánkem v řadě tuctových seriálů.(13.2.2015)

Pěkně v "poklidu" a bez zbytečných Clifhangerů za každou cenu. Jisté napětí je cítit už od začátku. Líbí se mi jak pilot visí na hereckých výkonech Ruth Wilson a Dominica Westa. Pokračujeme. Celá ta protažená aféra je cítit, tak silně a ta vášeň ústřední milenecké dvojice je enormně nakažlivá. Už i já mám chuť na románek..... Napěchované napětím a emocemi, ale pěkně vyvážené, tak aby v tom nebyl zmatek. Tohle je přesně to, co True Detectiv u mě nevyvolali. Hlubší pocit sounáležitosti v situaci hlavních hrdinů a jestli existuje v umění rovina pro termín "dospělé", tak vypadá určitě takhle. Naprostá paráda. Doufám, že se druhé série nedočkáme, jako minisérie o deseti dílech, naprosto dokonalé. Poslední díl 1. série byl tak cool, že jsem čekal, že se někde něco posere. Druhá řada nás nemine. A já se spíš bojím, než těším. Ten nataženej hapyend je divnej. 99%.(20.10.2014)