Stalker (TV seriál)

Stalker

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2014 - 2015, 13 h 54 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

John Frizzell

Dylan McDermott, Maggie Q, Victor Rasuk, Mariana Klaveno, Elisabeth Röhm, Erik Stocklin, Gabriel Bateman, Cherilyn Wilson, Preston Jones, Elizabeth Bogush, Torrey DeVitto, Alex Fernandez, Louis Herthum, Eric Lange, Mouzam Makkar, Audrey Wasilewski, Andrea Bogart, Sammi Hanratty, Michael King, Tara Summers, Merle Dandridge, Meagan Tandy, Daren Kagasoff, Caity Lotz, Presciliana Esparolini, Marieh Delfino, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, AnnaLynne McCord, Wes Ramsey, Jessica Tuck, Warren Kole, Jake Weary, Marc Blucas, Jay Karnes, Madeline Brewer, Kathryn Taylor, Evan Arnold, Joe Lorenzo, Michael Irby, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Kevin Sizemore, Michael Roark, Melanie Liburd, Brad Schmidt, Kevin Christy, Jay Hayden, Carter Roy, Jadon Wells, Puppett, Peter Coventry Smith, David L. King, Anthony Molinari, Patricia Bethune, Alano Miller, Sadie Stratton, Lesley Fera, Bethany Orr, Sarah Benoit, Laurie Fortier, Teo Briones, Kim Estes, Robert Alan Beuth, Jeff Howard, Beth Kennedy, Craig Gellis, A Leslie Kies, Lewis T. Powell, Chad Addison, Austin Lyon, Billy Malone, John M. Jackson, Danielle Argyros, Sage Kirkpatrick, Rachael Carpani, David Chisum, Matthew Alan, Lyndon Smith, Roy Vongtama, Alex Carter, T.V. Carpio, Heather Matarazzo, Brendan Sexton III, Molly Hagan, Ian Reed Kesler, Darri Ingolfsson, Christina Vidal, Leonardo Nam, Deborah Van Valkenburgh, Kate Norby, Lee Garlington, Vedette Lim, John Brotherton, Chasty Ballesteros, Jason Wiles, Chandra West, Matt Roth, Assaf Cohen, Marco Dapper, Brett Cullen, Andrea Roth, Ryan Devlin, Raphael Sbarge, Angela Gulner, Don Harvey, Eion Bailey, Gerald Webb, Kerr Smith, Erin Daniels, Nazneen Contractor, Todd Giebenhain, Brian Dare, Sam Page, Michael Rady, Nicholle Tom, Ashley Johnson, Hector Luis Bustamante, Andrea Savo, Phoebe Tonkin, Lauren Bowles, Cole Bernstein, Andrew W. Walker, Sofia Vassilieva, Sterling Beaumon, Caitlin Carver, Michael Landes, Sara Paxton, Samaire Armstrong, Tiffany Hines, JD Pardo, Jamie McShane, Mira Sorvino, Adam Kaufman, Kristoffer Polaha, Shanola Hampton, David Anders, Sam Witwer, Michael Cassidy, Jessica Camacho, Kat Graham, Burl Moseley, Victoria Broom, David Landry

Pilot: Trochu rozvinout psychologii ústředních postav, ztvárněných oblíbenými (a kvalitními) herci, zakomponovat více hororových prvků, přestat kopírovat zápletky z Bruckheimerovy CSI, a možná se i někam dostaneme. Zatím neurazí (kromě céčkového prologu), ani nenadchne (kromě rozhovoru o výstřihu).(2.10.2014)

Další z řady kriminálek, na které obyčejně nekoukám, ale tomuhle jsem dal šanci a vůbec toho nelituji. Ne že by se jednalo o něco specifického a to bez ohledu na to, že se dvojice detektivů zabývá čistě stalkingem. Ale seriál může sázet na dvojici Maggie Q - Dylan McDermott a tahle sázka mu bezezbytku vychází. Navíc oba dva detektivové mají se stalkingem osobní zkušenost, byť každý výrazně odlišnou, což dodává Stalkerovi na atraktivitě. Za mě zatím 70%.(30.10.2014)

• maddy

Stalker (singular)? Skôr tisíc stalkerov na jednu epizódu. Hlavná vyšetrovateľka je stalkovaná, vedľajší vyšetrovateľ stalkuje a spolu chytajú stalkera, ktorého stalkuje iný stalker. Ako ja nemám rád tie prehnané vyšetrovateľské seriály, kde je trinásťtisíc úchylov na meter štvorcový a každú epizódu sa chytá ďalší. Ešte navyše keď všetci páchajú ten istý zločin (stalking). Išiel som do toho len kvôli Maggie „Nikite“ Q a Dylanovi McDermottovi v hlavných úlohách, ale tento chabý námet nemajú šancu zachrániť. Nezaujímavé, neoriginálne a v podstate úplne zbytočné. Podobných kriminálok tu už za tie roky bolo neúrekom, ale tie ale aspoň mohli predstaviť každú epizódu nový zločin. Neviem si predstaviť s čím chce pracovať Stalker. Téma naháňania Stalkerov sa opozerá po prvej epizóde a žiaden ucelený dej sa v tom zatiaľ nejaví. Po pilote vzdávam. Stalker je len ďalší z prešľapov Kevina Williamsona, ktorý dobrý scenár naposledy napísal takmer pred 20.rokmi (Scream). PILOT: 2* (4/10)(10.10.2014)

Mám za sebou, tuším, dva díly. Sledovat dál určitě budu, ale žádnej klenot nečekám. Je to jen další "case of week" seroš, tentokrát s trochu jiným zaměřením. Při sledování se nenudím, ale při nesledování mi to nechybí. Což pokud mě se seriál líbí, tak ani nemůžu dospat abych viděla nový díl... 3* EDIT_ Série skončila a přišlo mi, že je to čím dál tím lepší. Z "žádného klenotu" se nakonec stala velice dobrá kriminálka. Možná lepší, než ty, co běží už roky. Škoda, že ho ukončili po první sérii. Ale určitě mě to bavilo! :) 4*(15.10.2014)

Seriály musejí jít s dobou - a to se týká i kriminálek. Nové zločiny jako kyberšikana či stalking jsou velmi vděčným tématem pro moderního diváka, protože se musí šířit povědomí o tom, že se jedná o dosti ohavné zločiny cílící v první řadě na psychiku obětí - a někdy dojde i na to násilí fyzické. Stalker si stále drží napětí a svým námětem je originálním počinem na poli procedural cop shows.(15.11.2014)