Stalker (TV seriál)

Stalker

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2014 - 2015, 13 h 54 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

John Frizzell

Dylan McDermott, Maggie Q, Victor Rasuk, Mariana Klaveno, Elisabeth Röhm, Erik Stocklin, Gabriel Bateman, Cherilyn Wilson, Preston Jones, Elizabeth Bogush, Torrey DeVitto, Alex Fernandez, Louis Herthum, Eric Lange, Mouzam Makkar, Audrey Wasilewski, Andrea Bogart, Sammi Hanratty, Michael King, Tara Summers, Merle Dandridge, Meagan Tandy, Daren Kagasoff, Caity Lotz, Presciliana Esparolini, Marieh Delfino, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, AnnaLynne McCord, Wes Ramsey, Jessica Tuck, Warren Kole, Jake Weary, Marc Blucas, Jay Karnes, Madeline Brewer, Kathryn Taylor, Evan Arnold, Joe Lorenzo, Michael Irby, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Kevin Sizemore, Michael Roark, Melanie Liburd, Brad Schmidt, Kevin Christy, Jay Hayden, Carter Roy, Jadon Wells, Puppett, Peter Coventry Smith, David L. King, Anthony Molinari, Patricia Bethune, Alano Miller, Sadie Stratton, Lesley Fera, Bethany Orr, Sarah Benoit, Laurie Fortier, Teo Briones, Kim Estes, Robert Alan Beuth, Jeff Howard, Beth Kennedy, Craig Gellis, A Leslie Kies, Lewis T. Powell, Chad Addison, Austin Lyon, Billy Malone, John M. Jackson, Danielle Argyros, Sage Kirkpatrick, Rachael Carpani, David Chisum, Matthew Alan, Lyndon Smith, Roy Vongtama, Alex Carter, T.V. Carpio, Heather Matarazzo, Brendan Sexton III, Molly Hagan, Ian Reed Kesler, Darri Ingolfsson, Christina Vidal, Leonardo Nam, Deborah Van Valkenburgh, Kate Norby, Lee Garlington, Vedette Lim, John Brotherton, Chasty Ballesteros, Jason Wiles, Chandra West, Matt Roth, Assaf Cohen, Marco Dapper, Brett Cullen, Andrea Roth, Ryan Devlin, Raphael Sbarge, Angela Gulner, Don Harvey, Eion Bailey, Gerald Webb, Kerr Smith, Erin Daniels, Nazneen Contractor, Todd Giebenhain, Brian Dare, Sam Page, Michael Rady, Nicholle Tom, Ashley Johnson, Hector Luis Bustamante, Andrea Savo, Phoebe Tonkin, Lauren Bowles, Cole Bernstein, Andrew W. Walker, Sofia Vassilieva, Sterling Beaumon, Caitlin Carver, Michael Landes, Sara Paxton, Samaire Armstrong, Tiffany Hines, JD Pardo, Jamie McShane, Mira Sorvino, Adam Kaufman, Kristoffer Polaha, Shanola Hampton, David Anders, Sam Witwer, Michael Cassidy, Jessica Camacho, Kat Graham, Burl Moseley, Victoria Broom, David Landry
  • maddy

Stalker (singular)? Skôr tisíc stalkerov na jednu epizódu. Hlavná vyšetrovateľka je stalkovaná, vedľajší vyšetrovateľ stalkuje a spolu chytajú stalkera, ktorého stalkuje iný stalker. Ako ja nemám rád tie prehnané vyšetrovateľské seriály, kde je trinásťtisíc úchylov na meter štvorcový a každú epizódu sa chytá ďalší. Ešte navyše keď všetci páchajú ten istý zločin (stalking). Išiel som do toho len kvôli Maggie „Nikite“ Q a Dylanovi McDermottovi v hlavných úlohách, ale tento chabý námet nemajú šancu zachrániť. Nezaujímavé, neoriginálne a v podstate úplne zbytočné. Podobných kriminálok tu už za tie roky bolo neúrekom, ale tie ale aspoň mohli predstaviť každú epizódu nový zločin. Neviem si predstaviť s čím chce pracovať Stalker. Téma naháňania Stalkerov sa opozerá po prvej epizóde a žiaden ucelený dej sa v tom zatiaľ nejaví. Po pilote vzdávam. Stalker je len ďalší z prešľapov Kevina Williamsona, ktorý dobrý scenár naposledy napísal takmer pred 20.rokmi (Scream). PILOT: 2* (4/10)(10.10.2014)

Páči sa mi, že je to niečo neobvyklé. Nepoznám veľa seriálov, no, prakticky ani neviem, či existujú ešte nejaké seriály podobné tomuto. Teda seriály s témou stalkingu. Až teraz si poriadne uvedomujem, čo je ten stalking vlastne zač a tento seriál ma veľmi baví. Jeden z najlepších seriálov z roku 2014 [spolu s The Flash]. Seriálu dávam 85%.(6.4.2015)

Zatiaľ do s01e03: Nič úžasné, ale sleduje sa dobre, v rámci tohtosezónnych noviniek ide určite o jeden z lepších počinov. // Pilot: Ujde. Chceli stihnut pribeh, problematiku stalkingu, nacrtnutie demonov hlavnych postav i ich coolovitost. Takze vsetko bolo trochu hrr, ale nie zle. Stalkeri su obecne hrozne creepy, verim, ze to tu este vyzmykaju.(2.10.2014)

Velice zajímavé téma, umně zpracováno! Na Stalkerovi se mi líbí, že ačkoliv se jedná o týden/epizodní seriál, určitá dějová linka (která mne zaujlala) se proplétá celou první sérií. Těším se na pokračovaní, stejně jako se každý týden těším na závěrečnou skladku, která díl ukončuje. Hudební dramaturg - palec nahoru!(17.1.2015)

Ďalšia kriminálka, len iné prípady. Pilot vyzeral byť zaujímavý, no trošku som sa sekla. Ako z jedneho prípadu sa prešlo k druhému bez vysvetlenia, čo sa vlastne deje. Jasné, treba zapojiť fantáziu, ale na sekundu som si myslela, že som zaspala istý úsek. Snáď z toho vznikne aj niečo viac, ako len obyčajný seriál, kde náhaňajú "takmer vrahov" 50%(14.10.2014)