Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

korbitch22

Ash je zpátky a i když se snaží jak může, místy to není vůbec groovy, ale kreč jako démon.Všechny tři původní filmy samozřejmě dobře znám a podle mě je nejlepší jednička, která je prostě nejhororovější, postupný přidávání humoru mi u dvojky už kazilo dojem a Armáda temnot je vyloženě šílená bejkárna.Pokračování po třiceti letech zatím v pilotu fungovalo v hororový části, ale ta komediální mě zase už tolik nebrala, Ash procedí sem tam skvělou hlášku, ale místy mi to přišlo zbytečně křečovitý a našroubovaný.Pokud Raimi čekal 30 let na pokračování tak přemýšlím, proč nezvolil nějaký zajímavý nápad návratu zla, třeba o tom jak Ash ukryl knihu a někdo jí našel např. při stavbě domu a zlo si pomalu pro Ashe přišlo, ale udělat z něj zkouřenýho debila, co si za to může sám mi nepřijde jako ta nejlepší trefa do černýho.Efekty ujdou, krve je dost a CGI krev mi nevadí, ta scéna v karavanu jak tam přišpendlí toho správce do skřínky a upálí mu hlavu mě rozbila asi na dvacet minut.Uvidíme jak to celý pude dál a jak moc mě bude srát ten otravnej imigrant.Zatím to našlápnuto má, ale dílů bude ještě 9 a to se teprve může Ashovi všechno posrat pod rukama, teda Samovi.70%.DRUHÝ DÍL: Pořádný sešup dolů, natahovaná stopáž, pár vtipů a akce úplně o ničem.Druhej díl mě vůbec nebavil a pokud u 30. minutové epizody sledujete neustále čas, jelikož máte pocit jakoby po pár minutách uběhly hodiny, tak je něco špatně, doufám, že se to zvedne teda, ale co taky chcete od takového idiota, jakým je režisér Michael J. Bassett.50%. ()

Marze

Krvelační démoni už nějakých sedmatřicet let slibují Ashovi Williamsovi, že sežerou jeho duši. Za tu dobu se jim to sice nepovedlo, ale rozhodně pohltili duše tisíců hororových fanoušků po celém světě. Osmdesátková filmová série Evil Dead ve své době zdobila regály mnoha videopůjčoven, včetně těch českých. Takže když zlí mrtví po mnoha letech znovu zaklepali na dveře Ashova karavanu, byl to pro mnohé nadšence do excentricky krvavé zábavy splněný sen. Ash vs Evil Dead je v současnosti asi nejlepší příklad žánru splatstick – jedná se o označení vzniklé spojením slov slapstick, které se používá pro klasické němé grotesky, a splatter, pod nímž se zase skrývají explicitně brutální horory. Je to skutečná slast pro milovníky osmdesátkových gore hororů. Najdete zde totiž tolik krvavých efektů a jsou tak vynalézavé, jak si v osmé dekádě ještě nikdo nemohl pořádně dovolit. Tvář Ashe Williamse v každé epizodě alespoň jednou dostane pořádnou sprchu krvavými cákanci a tvůrci neváhají zapojit do své show i další tělesné tekutiny – ve třetí sezóně je v tomhle ohledu například hodně vydatná scéna, kde se Ash vypraví na návštěvu do spermabanky. Série také znamená triumfální comeback dvou osobností, které se zasloužily o slávu původní filmové trilogie Evil Dead. Režisér Sam Raimi se ke svým krvavým kořenům vrátil po kariéře v Hollywoodu, kde natočil třeba trilogii Spider-Man nebo baseballový film s Kevinem Costnerem Hra snů. Představitel Ashe, herec Bruce Campbell, naproti tomu celý život brázdil poctivě béčkový terén. Podařilo se mu ale vytvořit si tady hodně svérázný kult osobnosti. Ve svém filmu My Name Is Bruce nebo ve vlastních knihách jako Make Love! The Bruce Campbell Way si buduje hrubě sebeironickou image, na kterou navazuje i jeho alter ego ze série Evil Dead. Ash je buranský, šovinistický primitiv – asi nejméně pravděpodobný kandidát na legendami opředeného zachránce světa před pekelnými hordami. Ash vs Evil Dead ale není Campbellova one man show. Kromě dvou charismatických hispánských herců, Danyho DeLorenzo a Raye Santiaga, mu skvělého protihráče dělá Lucy Lawless. Představitelka hlavní role ve fantasy seriálu Xena (který mimochodem produkoval Sam Raimi) v roli Ashovy démonické nemesis Ruby ukazuje stejně intenzivní komediální talent jako sám Campbell. ()

Chrustyn

Lahůdka pro fajnšmekry, hororové veterány ale hlavně pro milovníky Sama Raimiho a původní trilogie Evil Dead. Nenáročný set jednohubek (jednotlivé díly mají 25 min) kde nechybí brutální násilí a litry umělé krve, herci se neskutečně baví a dobře naladěný divák také. Já to používám jako kulisu, protože mě to nikdy nevtahlo natolik, abych u toho vydržel sedět v kuse. ()

Flego

Evil Dead je fenomén, o tom nikto nepochybuje, tak ma veľmi potešilo oživenie postavy Asha v podaní Brucea Campbella. Dnes je to už postarší, neúspešný muž, ktorému však scenáristi vložili do úst neuveriteľný sarkazmus a iróniu. Hláškoidný Ash rúca všetky mýty o vážnosti témy, pripravte sa na skvelú odľahčenú zábavu. V tomto seriáli sa nič neberie vážne a to bol podľa mňa recept na úspech. Pripravte sa však aj na obrovskú dávku rozštvrtených tiel, useknutých či urezaných končatín, rozseknutých hláv... jednoducho krvavý kúpeľ. Samotný príbeh dáva veľké možnosti točiť epizódy do nekonečna, takže dúfam, že je o zábavu postarané, taktiež oceňujem aj "sitcomovú" minutáž. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: CINEMAX = ?.3.2016, réžia českého znenia (HBO 2016) = MARTIN VELDA - Sam a Bruce konečne po rokoch opäť spojili svoje sily a spáchali regulérny EVIL DEAD (namiesto tej rimejkovej sprasenice, ktorú mnohí velebia ako prepytujem kvalitnú). Pilot potešil a na ďalšie epizódy som preto fakt zvedavý. (1.11.2015) ()

eraserhead666

Objevení seriálu mě nějak zvlášť nezasáhlo. Seriálový moc nejsem a jako milovník původních čtyř filmů jsem trochu nechápal, s čím novým by to mohlo přijít. Jak praví Obitus, úvodní hodinový díl je regulérním čtvrtým pokračováním úvodní trilogie. S tím bych souhlasil. Mrtváci jsou fajn, nájezdy kamerou jsou fajn, kombinace humoru a atmosféry funguje. Jen ten Ash mi zde přijde jako nejméně sympatická postava. Přišlo mi až trapné, jak se tu a tam snažil být hrozně komický a zábavný. Někde od pátého dílu se můj zájem začal vytrácet a závěr posledního dílu je prostě špatný. Do druhé série s největší pravděpodobností nepůjdu. Raději si místo toho osvěžím původní filmy. ()

veru_needy

Znám původní Evil Dead dost dobře, hrála jsem i hru. Vzhledem k tomu, že už filmy byly bizardnost, tady se můžu opravdu zasmát u každé hlášky jak Ashe, tak jeho sekundujících partáků, kteří jsou jako děti, které nikdy neměl. Šílenou zápletku střídá ještě šílenější zápletka a fakt si tu půlhodinu dokážu vždy náramně užít. Tento seriál je zdrcující jízda, která vesměs díky krátké stopáži nemá žádná hluchá místa. Děj se neustále posouvá dopředu, což viditelně Ashe hodně baví. Postavy Pabla a Kelly na mě zpočátku působily celkem nuceně, ale nakonec jsem jejich osobnosti pochopila a postupem času i oblíbila. Pablo je celkem komickou vložkou a vnáší do děje trochu toho optimistického a hrdinského duchu. Kelly zase ztvárňuje celkem silnou ženskou osobnost, vedenou touhou po pomstě. Ash je postava pro Bruce jako ušitá. Frajer ve svých letech, který klátí jednu za druhou stejně tak rychle jako odhazuje prázdné flašky od piva, kdy na jeho bedrech spočívá osud celého světa. Bruce si celou situaci a Ashe náramně užívá a jde to poznat i na jeho výkonu. Jedná se o skvělou komedii, se silně místy nechutnými chvilkami, zábavnými charaktery, hutnou atmosférou a vynikajícími herci. Efekty jsou na dobré úrovni, soundtrack je skvělý. - "Well, good news. I found a piece of pie with no blood on it. Anybody want a bite?" ()

ancientone

Rozjazd (diely 1 - 4) je neskutočná jazda. Nie je to len motorová píla a brokovnica, čo bez ľútosti vraždí. Sú to hlavne Ashove zámerne zlé, absurdne skomolené hlášky a celkový zmysel pre karikovanie, neúprosne odkazujúci na nesmrteľné časy EVIL DEAD II. Čo je však horšie, všetok lačný feeling absurdnej démonickosti sa začne rýchlo vytrácať a finálny dojem sa rovná len akejsi celkom dobre spracovanej, ale nie poctivo namazanej reťazi na motorovú pílu nestarnúcej klasiky. ()

Morholt

Jeden z nejvydařenějších návratů vůbec. Raimi servíruje přesně to, co jsme na Evil Dead milovali, tedy hektolitry krve, vyhřezlé vnitřnosti, létající údy a hlavy a pekelně černý humor s nepřeberným množstvím hlášek. Navíc i když je samozřejmě vidět, že technicky má k dispozici seriál úplně jiné možnosti, než stará klasika, daří se mu držet to kouzlo osmdesátek. Campbell je tady ve vrcholné formě, parádní je i dvojice jeho side-kicků a muziku tvrdí i nestárnoucí Lucy Lawless. Je sice fakt, že těch deset dílů je přeci jenom trošku moc a občas mi připadalo, že se Raimi opakuje, ale to vem čert. Sem s další řadou. 90% ()

ScarPoul

1 séria 100% 2.séria 80%Ona sa to môže zdať ako variovanie rovnakých prvkov z predchádzajúcich dvoch sérií. Ale bez rozdielu celý tento svet funguje. Či už bojujeme s démonmi. Hláškujeme, alebo počúvame Deep Purple. Postavy prechádzajú určitým vývinom a hlavne sú tak dobre napísané, že im skrátka aj napriek všetkému držíte palce. Plus tu máme konečne temnú dimenziu, Ashovho potomka a náznak post apo. Takže v zásade spokojnosť. A je tu omnoho viacej wtf momentoch ako v predchádzajúcich sériach. 3. séria - 80%. A ďakujem Ash. Bola to super jazda! ()

Lacike

Po dlhych 23 rokoch sme sa dockali a Ash je spät. Po absencii v Army of Darkness sme sa tentokrat dockali aj poriadnej porcie gore scen. A to je tak jediny klad, ktory ma ohladom tohto serialu napadol, pretoze mna neskutocne sklamal. Snahy o humorne sceny tu su, ale väcsina z nich isla mimo mna pretoze humor je na podobnej prizemnej urovni ako tie najhorsie diely serie Scary Movie. Zasmial som sa tak raz za epizodu, co je sakra malo. Zapletka? Samostatne epizody vôbec nefunguju. Je to skôr jeden dlhy film rozdeleny na 10 epizod. Problem je, ze to pôsobi ako hruby 300 minutovy zostrih potencialne celkom dobreho 90minutoveho filmu. Lenze v tomto 300 minutovom prevedeni je to neskutocne natahovane a skoro kazda scena trva minimalne dvakrat dlhsie ako by mala a tym padom to dost nudi. Niektore dejove epizodky su natolko zbytocne, ze by sa dali preskocit cele diely a o nic nepridete. Technicka stranka je solidna, gore sceny su stavnato krvave, nejaky ten slabsi trik mi nevadil. Akurat ma sklamala rezia pilotu. Od Raimiho by som ocakaval ovela dynamickejsiu pracu s kamerou, najmä ked sa po rokoch vratil k latke, ktora ho preslavila. Ale akcne sceny v pilote pôsobia dost staticky, bez poriadnej davky dynamiky aku obsahovali vsetky 3 diely Evil Dead. Nakoniec som si nechal postavy. Bruce Campbell sa snazi. Dokonca po rokoch trochu schudol. Ale uz to nie je ten zabavny imbecil ako v dvojke a trojke. Pôsobi dost staro a ked prednesie legendarnu hlasku Groovy, tak to postrada stavu. A novych vydarenych hlasok vela tiez nema. Ostatne postavy su v lepsom pripade nezaujimave (zbytocni dvaja mladi poskoci) a v tom horsom, totalne neznesitelne (hlupa negerska policajtka, otravna hlavna zaporacka). A este ma celkom nasralo, ze sa ignoruje Army of Darkness. Takze vysledok je tupy gorefest bez stipky napätia s väcsinou trapnymi vtipmi, ktory sa bude pacit snad iba pubertiakom a milovnikom krvaveho trashu, ale kvalitam pôvodnej trilogie sa to ani zdaleka nepriblizilo. Idem si na zlepsenie nalady pustit vydareny a nedoceneny remake jednotky. Hodnotenie jednotlivych epizod: 1. - 5/10, 2. - 5/10, 3. - 4/10, 4. - 2/10, 5. - 3/10, 6. - 4/10, 7. - 2/10, 8. - 4/10, 9. - 3/10, 10. - 4/10. Druhu seriu rozhodne vynecham. ()

BoPo

Seriál sa nemohol príbehovo obmedziť len na chatu, a preto transformoval na Živí mrtví / Zombieland. Čakajte teda komediálne (najlepšie hlášky využité hneď v prvej časti) naservírované hektolitre krvi. Na prvý pohľad sa zdá, že 10 dielov na sériu je akurátne, ale mali to zraziť na 5. Vizuálne držiace štýl filmovej série, len samozrejme prebehol update. Bohužiaľ počítačové triky neboli miestami práve dvakrát zladené a občas scéna dosť smrdela televíznymi kulisami. Výhodou je, že tá necelá polhodina vždy rýchlo ubehne a poskytne teda nezaťažujúci relax mozgu. Avšak vyvrcholenie prvej série len umocnilo dojem, že Ash vs Evil Dead je silne prechválený seriál. ()

malylada

Návrat klasiky, hláškujícího Campbella jsou určitě největším pozitivem seriálu, kterému příliš brzo dochází tempo, nápady a šťáva. Ke skvělému hlavnímu hrdinovi se nepodařilo přidat zajímavé, stejně zábavné postavy. a spíše jsou mínusem. Krvavá jatka vypadají skvěle, ale díky chabému scénáři se příliš brzo ohrají a působí pořád stejně. Myslím si, že dvě série jsou tak akorát. Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10 ()

bouncer

Je to fajn, Bruce Campbell je pořád husťák největší, Raimi zase sluníčko, že Ashe oživil v TV (ale ono spíš nešlo odolat, když filmové klasiky oživuje každý... tak snad Raimi dopadne lépe než Rodriguez s jeho upířím pokusem o připomenutí Od soumraku do úsvitu). První polovina sezóny (6 dílů) dobrý - hlášky, krev, radost z Ashe. Druhá polovina první sezóny už o poznání horší, ještě ne na úrovni průseru typu "soumrak-úsvit", ale už to zavání pořádnou tekutostí. Škoda, místní hodnocení odpovídá tak prvním 2-3 dílům. ()

PanCitron

Pokračování kultu v tom nejlepším možném provedení. Všechno tu šlapalo jako hodinky. Děj každé části by sice vystačil na jednu větu, přesto se mi strašně líbilo, že seriál (snad až na sedmou epizodu) nezačal přešlapovat na místě a každý díl posunul příběh vpřed. K tomu tu byly správně vybroušené hlášky, přehnaně krvavé bitky a i pár děsivých momentů, u nichž jsem si zakrýval oči. Těším se na Ashe, Pabla a Kelly i v druhé sérii. ()

liquido26

Ash je zpátky a je to hodně groovy. Bezvadný krvavý seriál, který skvěle navazuje na starou trilogii a obsahuje tvrďáckého, tak trochu lempla, Ashe, jeho hispánskýho kámoše Pabla a jejich sexy kolegyni z obchoďáku Kelly. Tato trojice se společně vydá bojovat proti zlu, které Ash opět omylem vypustil. Sledujeme svižné epizody plné krve, mluvících uříznutých hlav, a nechutností všeho kalibru, které jsou ale udělané klasicky přehnaně, takže nechutné vlastně vůbec nejsou. Při tom si poslechneme plno skvělý sedmdesátkový muziky - Alice Cooper, Deep Purple, Whitesnake, AC/DC a další kapely. No a na závěr bych ještě pochválil Lucy Lawless, jejíž přítomnost mě příjemně překvapila ... a je to pořádná MILFka, která vypadá snad ještě líp než před těma dvaceti rokama v Xeně. ()

ConanVJ

U tohoto seriálu se mi líbí, že tvůrci zachovali atmosféru původních filmů. Hlavní role jsou parádní a dost vyhláškované. Celé je to komediálně pojaté a hodně krvavé. I cz dabing se povedl a mluvu nikterak neokleštil. Já jsem hodně spokojenej a hodně jsem je u toho pobavil. 1. série 100% :) ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)