Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

Lucy.Anna.N

Jednička vcelku ušla s dvojkou je to už horší. Dalo by se říct že už celkem přehnaná a to je škoda, protože Angelina má na víc. ()

AshMorgan

V jedné scéně Angelina letí bokem, střílí obouruč ze zbraní. Střih....dopadne na břicho, obličejem dolů. A při změně pohledu je zase na boku a střílí dál. What's the hell? Tady se mi hodí přirovnání ze seriálu Lucky Louie -> "On jí šou**á a ona mu ho hulí zároveň? To je FYZICKY NEMOŽNÝ!" - "Snad pro Tebe!" No...pro nás normální určitě, ale pan de Bont by asi neměl problém...Odfláknuté, nudné, divné. Jen za Angelinu a její kozy...zadek...no prostě jen za Joile jednu hvězdu. ()

ambrobene

Jediné, čo tu stojí za reč, je telesná schránka Angeliny. Inak nemá význam pozerať tento film. Na druhej strane, ak to chcete pozerať iba kvôli jej schránke, rovno si zapnite porno. ()

Niko_DA339

Tomb Raider bola vždy moja srdcovka a vždy aj bude. A Tomb Raider Kolíska života bol prvý film, ktorý som s Larou videl (a zároveň i môj najobľúbenejší). Začiatok filmu bol celkom dobre spravený. Zemetrasenie ktoré odkryje pozostatky chrámu Luny, potom scéna na vodných skútroch, Angelínino supersexy telo a jej plné pery... Ah.. mohol by som aj dalej pokračovať... Dalej scéna v chráme, v Hatfield house, Číne, Japonsku, Afrike... Tento film mal omnoho pestrejšie lokácie ako predchádzajúci a ako už niekto niekde spomínal, keby sa k tomu pridalo čosi viac a trochu sa to i rozvilo, z Tomb Raidera by sa mohol stať kultový film, ktorý by milovali milióni fanúšikov. Myslím si že tento film mal mnoho nezabudnuteľných scén, ktoré by ste vedeli aj ked ste film videli pred cca 10 rokmi. Napríklad scéna kde utekajú z Číny a skočia na lano a to krásne skĺznutie nadol (to sa mi tiež podarilo! V škole na telesnej sme šplhali na lano a ja som sa rozhodol že si nebudem zodrievať ruky a tak som takto skĺzol dolú), alebo skok z nedostavanej budovy na tých... oblekoch (neviem momentálne nájsť správne slovo) či prestrelka v Hong Kongu. Film mal taktiež veľmi dobrú hudbu. Alan Silvestri ju spracoval na 1*. Doteraz si ešte s radosťou vypočujem skladby ako Pandora's Box či Flower Pagoda Battle. Ale celkovo, tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie a nie len preto, že som hrdý fanúšik Lary Croftovej, alebo Angelíni Jolie, ale aj preto, pretože existujú filmy, ktoré človeka dokážu nadchnúť a to nemusí byť ani fanúšik danej ságy či filmu. Proste, dokáže vás to nadchnúť a je jedno, či tam hrá ten najhnusnejší, najškaredší a najkrpatejší herec na svete, alebo supersexy baba. Proste vás to nadchne a koniec. Takže moje hodnotenie je 10/10 :))) ()

katikka

Vážne ma udivuje, ako sa mohla Angelina vďaka tomuto rozpravkovému akčňáčiku dostať do povedomia Hollywoodu, najmä po tom ako dala žralokovi päsťou do frňáka a ten ju celý preposratý z jej boxerskych skúseností ešte zviezol na hladinu. ()

Rathe

Myslím, že scénář nebyl napsaný tak špatně, ale něco tomu chybělo. Naštěstí to Angelina vyhodila o laťku výš. ()

Deleo odpad!

Potenciální dobrý film založený na herní předloze.Bohužel jak to u herních předloh bývá zvykem, zklamal, předchozí díl byl o něco lepší. Film z doby kdy Angelina Jolie nepřipomínala postavu Witch ze hry L4D. U toho filmu nemám důvod doporučit . Možná jen zapnout pořádně na hlas, pro poslech sousedům a pak jít na hezkou procházku. ()

venca

Druhý díl tak trochu vyupgradovanýho Indiana jonese z dvěma bouchačkama miliony na kontě a bárákem s 50 pokoji v podání sexy žhave kočky anegeliny jolie byl tak napínavý (hlavně moje kalhoty byly napnutý) a scény kdy angelinka nemá na sobě buď nic a nebo hodně málo jen utvrzovali že tahle verze indana jonese je pekelně žhavá a jak hra na jejíž motivi byl film udělán tak i film splnili mé očekávání ()

SNCIS

"Děláš ty vůbec něco jednoduše?" - "Přece tě nemůžu zklamat." Totožný level jako první film."Dostaneš pět miliónů." - "Pět miliónů? To je tvá životní pojistka?" - "Žádnou nepotřebuju." - 40%. ()

darius1706

Ještě o dost horší, než jednička, není to sice na odpad, ale je to film, který nemám potřebu už nikdy vidět a nebudu rozhodně ani na něj vzpomínat. ()

AtemuLukas

Máme tu druhý díl, který je však bohužel místy slabší, jak ten první, ale k tomu se dostanu. Začneme tím, co se mi líbí. Opět je tu Angelina, což beru jako velké plus a má to značný vliv na hodnocení. Líbí se mi, že film má stejně jako jednička už od začátku tempo, takže dokáže udržet divákovu pozornost.  Co je ale první věc, která tu je slabší je CGI, kterého si všimnete už na začátku. Co se týká děje, tak ten mi tu oproti prvnímu dílu připadal o něco slabší, protože tady to působilo spíše jako bondovka, kde hlavní hrdina má jediný motiv a to zachránit svět.  Co mi tu však neskutečně vadilo byl Butler. Jako chemie mezi nim a Larou je jako mezi mnou a moji bývalou šedesátiletou učitelkou němčiny. Když tohle všechno sečteme, tak tu máme klasické béčko, které sice prvnímu dílu ostudu neudělá, ale nové fanoušky nezíská. Film je spíše určeny pro pravé fanoušky série Tomb Raider. ()

doom.cz

Angelina, mladý Řiťler, Rimmer na štěku, slizký záporák, poskok vypadající jako Duke Nukem, zajímavé lokace, pěkný vizuál. A to je všechno. Hloupoučký scénář, uspěchaná lineární zápletka. ()

Drslw odpad!

Všetko zlé z prvého filmu tu zopakovali, zväčšili a predĺžili, nepoučiac sa ani trošku. Toho dobrého je tu rovnako - čiže nič. Ble! ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)