Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

gabin(a)

Tohle jsem viděla jako dítě v kině a čuměla jsem! A bavila jsem se. Jako velká jsem to pak viděla v televizi, už jsem tolik nečuměla, nešikovná Constance v podání Raquel Welchové mě dokonce dost iritovala, ale bavila jsem se opět. Dobrodružná komedie. Ovšem pokud jde o Tři mušketýry, nejradši mám ty čtyři s Les Charlots (mimochodem tam taky hraje jedna Chaplinová, tuším Josephine?) ()

WolfR

Tato Lesterova verze je podle mě nejlepším filmovým zpracováním slavných Tří mušketýrů. Celé je to pojato velice dobrodružně, svižně, scénář je v celku chytrý a pěkně to doplňuje lehký humor. Ovšem co by byl film bez dobrého obsazení. A tento film se jím může chlubit. Navíc celé to má své typické kouzlo. 4 hvězdy. ()

Mol

KAŽDÁ PROHRA MÁ PŮVAB, ALE PROHRÁVEJTE S ELEGANCÍ! Tak to jsem viděl naposledy jako děcko a ne jednou. Pamatoval jsem si z toho různé části, ale nepamatoval jsem si, že to bylo natočeno tak odlehčenou formou. Vždyť král se chová jak děcko a Dartaňan je pako. Ale aspoň je to opravdu zábava. ()

daEmoNickY

Koktejl. Humor, akce a romantika ... v jednom. ______ ODKAZY ______ Kniha, podle které byli napsány - Paměti Pana z Artagne http://www.archive.org/stream/pt1memoirsofmons00couruoft (anglicky). ______ CO SE DEJE V POZADI JE NAJEDNOU VELICE ZAJIMAVE ______ Jojo. Všechny ty drobnosti, posměšky sluhů, trhání zubů a vyhazování splašků na ulici ... _____ DOPORUCENO _____ Podobně namixovaný film (je to horror) http://www.csfd.cz/film/77083-chinese-ghost-story-a-sinnui-yauman/ . Další podobně nabouchané filmy http://www.csfd.cz/film/134187-kung-fu-hustle-kung-fu/ , http://www.csfd.cz/film/36516-chinese-odyssey-a-xi-you-ji-di-yi-bai-ling-yi-hui-zhi-yue-guang-bao-he/ ... ()

andrii

Do třmenů, muži šlechetní, trubadúři zvonivých mečů. Vy slyšíte i malé mušky podšité. Slyšíte na věrnost věků. ()

filmmovier

Nejleší adaptace Tří mušketýrů. Výpravná, akční, vtipná a hlavně dobrodružná a neskutečně skvěle obsazená. Já se ani chvíli nenudil a tuhle verzi si asi nejvíc oblíbil, i když ta z roku 93 taky nebyla špatná. Ale tohle je klasika, která pochází z doby, kdy adaptace těchto románů vznikali často a Richard Lester uměl vždycky. Film je to epický, role jsou skvěle obsazené, příběh odsýpá... 85%. ()

Mirokukii

Přímo skvostné herecké obsazení, v poněkud lehce zaraženém dobrodružném filmu, ve kterém mohlo být daleko více. Krásné kostýmy, hudba a výprava. Co se mi však jen málo líbí jsou souboje a napětí, které kolísá na úkor humoru. Přesto velice povedené. Francouzské dva díly (1961) jsou mi však bližší. ()

anli

Sedmdesátá léta přinesla mimo jiné tohle zpracování "Tří mušketýrů",kde se jako mladý d'Artagnan blýskl Michael York.Výprava je velkolepá,stejně jako mezinárodní herecký tým,který si to velmi užíval.A já si užíval zejména Raquel Welch,Richarda Chamberlaina,Christophera Lee a půvabnou Faye Dunaway.Režisér Lester se románu drží jen v základních obrysech a natočen je řemeslně velmi zručně.Nepostrádá dobrodružství,vtip,romantiku a nadhled,který se sem místy moc nehodí.Takže o nějaké důstojné zpracování se moc nejedná,důraz je dáván na výpravu,herecké obsazení a šermiřské souboje.A to vše se velmi povedlo.Pro mnohé je tohle zpracování to nejoblíbenější.Já osobně si to dobrodružství užil, s několika ale.Trochu mě vadilo vcelku velké množství parodujících prvků a humoru,který místy dost shazuje onu originální a důstojně-dobrodružnou atmosféru. a moc mi neseděl Michael York.Porovnám -li to s verzí z r.1953,tak každá má něco do sebe a něco svého a tahle celkově vychází o malinko lépe.Takže dávám 70% a čtyři jsou víc než tři. ()

ravalah

Vynikajici serm, takovy, jaky nedokaze predvest vetsina dnesnich sermirskych skupin ani z poloviny. Paradni kostymy, vtipne situace, dramaticke momenty. Tenhle film je pro mne nejlepsi ztvarneni Dumasova romanu. ()

JohnSmith

Moc pěkné zpracování Dumasovi klasiky. Ačkoli nemám rád ani Yorka a ani Chamberlaina, tentokrát jsem musel uznat,že jim role sedly a byli v nich skvělí. Perlou je samozřejmě Oliver Reed. ()

Ravi

Tahle verze se mi vždycky líbila nejvíc. Není to vrchol divoké představivosti čtenáře Dumasovy předlohy, ale odměnou nenáročného postoje je dobrodružný příběh s trochou od všeho dobrého, skvěle natočený a napsaný, jehož děj Vás nenechá na chvilku zapochybovat o jeho kvalitách. 90% = 4+/5 ()

Meijin

Výborná klasika, která nenudí ani když příběh dobře znáte. Silné herecké obsazení - kromě jiných známých herců/hereček je zajímavé, že královnu Francie hraje dcera Chaplina. Toto jsou podle mě nejlepší Tři Mušketýři! 85% ()

Autogram

Neviem, či originálna predloha bola až tak komická, ale pripadalo mi zvláštne, že sú všetky postavy nejako na hlavu s priblblým správaním. Keby bol taký iba priteplený kráľ, to by bola bežná klasika, ale z ničoho nič sa niekto začne šermovať a zabíjať, potom rovnako aj skončí, trochu to nemá hlavu ani pätu. Plus je zase krásna Constancia a celkovo dobré obsadenie. ()

Molir

Pro me osobne nejlepsi dobrodruzny film vsech dob. Lepsi jak Indy Jones (sorry Harrisone a Stevene a Georgi, ale je to proste tak ;-) ). ()

Pecival

Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování tohoto románu. Nejvíc se mi libí kromě klasického dobrodružně - romantického schématu velká dávka nadhledu a stím spojená hromada humoru. Ideálně schlédnout naráz s druhým dílem. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch