Mělčiny

• USA The Shallows (více)

PROCESOR

No, že by žralok okusoval ocelovou bojku, jako perníček? Ještě, že hlavní hrdinka byla fešanda, do takový prdelky bych se taky rád zakousnul. Racek byl roztomilej. ()

campix

Ach ta Blake Lively. Téměř hodinu a půl dlouhá óda na překrásnou ženu v plavkách, která je v zajetí snad ještě krásnější přírody a vlastně je tam taky ještě žralok. Thriller, který se odehrává na minimálním prostředí s minimálním obsazením a maximálním napětím. Opravdu atmosférická stránka filmu je poměrně zvládnutá, technická stránka je také opravdu prvotřídní. Škoda jen, že film tolik nechytne. Svižné, zajímavé a oku lahodící. Nic víc od tohoto filmu nemůžete čekat. ()

Juto

Napriek tomu, že je tu veľa scén so žralokom, režisér dokáže vybudiť napätie aj bez toho, aby sme ho videli. Toto je určite film, kde režisér má plnú kontrolu nad zážitkom a skutočne prináša dojemnú tvorbu napätia, vzrušenia, hrôzy, emócií a krátkeho krviprelievania. 8/10 ()

Fancipal

Mělčiny jsou důvodem, proč by si měl každý rozumný člověk prodloužit permanentku na místním krytém bazéně. Ne že by na písčitých plážích, bičovaných horkými slunečními paprsky, bylo něco špatného, ale nikdy nevíte, kdy tamní alfa samce potravinového řetězce chytne mlsná. Jinak jsou ale Mělčiny vydařenou podívanou, jako stvořenou na podvečer v letním kině. Blake Lively ušla hodně dlouhou cestu od Gossip Girl a zde rozhodně dokazuje, že je to schopná herečka, která má rozhodně navíc, než se jenom díky svému vzhledu podbízet, což je přesně případ tohoto filmu. Snad bude mít budoucnosti při výběru projektů šťastnější ruku. ()

dr.fish

Nechalo se na to koukat. Je to poctivé béčko, nadsázky sice minimum, ale Blake Lively to sluší a na tom je to celé postavené, takže ok. 60% ()

mortak

Blake Lively v plavkách a nádherná pláž. Už to si tři zaslouží. Škoda té rodinné a psychoterapeutické omáčky okolo, která zabírá třetinu filmu, a je vlastně u tak jednoduché zápletky zbytečná. Hra na kočku a myš nepotřebuje motivaci a sáhodlouhé zdůvodňování. ()

panMartin

Krásna Lively, nádherná pláž, pěkná hudba a kamera. Film splňuje přesně to co od něj divák očekává a chce. Z počátku to vypadalo velice nadějně. Ale postupně se z toho stávala kravina. Mluvím o roli žraloka, ktery se choval az moc chytře. Občas lehce předvídatelné a velice nereálné. Finále bylo úsměvné. Skvělá oddychovka s kreativní myšlenkou. ()

HorrFi

Souhlasim s názorem, že lepší žraločí horor/thriller tu od Čelistí nebyl.. tyhle filmy kde se lidi snaží přežít já miluju a od Mělčin sem dostal přesně to co jsem čekal.. mam radši brunetky než blondýnky, ale Blake Lively je vážně prvotřídní kočička na kterou je radost pohledět a svojí role se zhostila dobře.. napětí bylo ve filmu dost a zvlášť jedna lekačka pro mě byla skoro infarktová.. ()

Deyw

Deadpoolovo pani si sla zasurfovat a takhle to dopadlo..ne ted vazne...herecka a herec v hlavni roli - pan racek byli fajn, zralok taky a jako film to funguje skvele..bavil sem se..paradne natoceno..vzhled,zvuk topka, zralok bomba, bavilo...jeden z nejlepsich zralocich filmu. ()

okkac

Fajn odpočinková žánrovka. Serra používá některé postupny, které uplatnil i předtím a pak je to v podstatě jen one-man role pro Blake Lively, na kterou se zde opravdu velmi dobře dívá. Ale největší drama není jak se bude dařit hlavní hrdince, ale .....přežije to ten racek??? ()

aniabo

Docela v pohodě reklama na Rip Curl. Dobrá práce s trailerem - člověk by málem nevěděl, jaká to bude číčovina. ()

StanislachKo

Priemer ako vyšitý. A stačilo tak málo ako za pár drobných vyrobiť majland (za to moje sympatie producentskému tímu). Použili sa správne šablóny: Krásna exotická krajina, relatívne nadaná herečka (nekazila to, ale hlavné bolo, že...) s playmate-skými mierami, desivý žralok (tomu dávam aj palec hore, lebo až tak digitálne nepôsobil) a nejakým tým kvázyemocionálnym pozadím (vzťahy mamka-tatko-sestra). Citeľne to nie je z pera niekoho, kto by mal ambíciu niečo mocné zdeliť, ale týpek, čo to spravil sa s tým remeselne popasoval celkom... Ehm... k... Prospechu všetkých? ()

sir-dave

Škoda té úvodní spoileroidní scény, která vlastně nastíní to, na co se celou dobu potom čeká. Jinak je to pěkně vydesignovaný survivor film s luxusními záběry na krajinu, a Blake Lively je bezchybná (vzhledově více, ale herecky jí to taky jde) :-) ()

KarlosBenda

Konečně film, který se alespoň lehce přiblížil čelistem. Příběh 0, ale dobrý herecký výkon hlavní hrdinky a hlavně slušný thriller s povedenými efekty. Pro fanoušky žraloků konečně další koukatelný film. 73% ()

vesper001

Ještě nemám plný pupek, není možné, abych utek´, řekl si nenažraný žralok, rozhodnutý nevzdat se ani té poslední jednohubky na stříbrném podnose. Bohužel zapomněl na párátko. :D Jestli mě něco dostalo, tak Nancyin výraz, který se postupem filmu mění z vyděšeného aspiku na odhodlaný tvrdý chleba. ()

Khumbac

Nejlepší byl poslední záběr kde jsme viděli přes ciciny hezké moře. Jinak mi tak připadlo, že ta robka asi před výletem na pláž(kde byl bezva signál) absolvovala kurz přežití. Neb pozor na spojler, neb takhle zručně si zašít kousanec žraloka bílého, to se jen tak nevidí. Měla hezké nohy. I digishark byl hezký. Jako thriller ke stáhnutí beru, jako thriller na návštěvu kina(a vysolit jakýkoli poplatek) neberu. ()

Saraph

No to byla blbost. Aby ten film byl dostatečně „cool“, museli tam nacpat trapné smskování a další používání mobilního telefonu. První minimálně půl hodiny se nedělo vůbec nic a myslel jsem, že tam usnu. Je to taková nepovedená analogie Marťana. Ani se nedivím, že více než 5 lidí z té projekce uteklo v průběhu. ()

Pod

Jaume Collet-Serra je mistr v napětí. Jinak jde o takovou trošku horší verzi Rogue, ale se žralokem. ()