Mělčiny

• USA The Shallows (více)

nonick1

Ale jo, hezky se na to dívá, Blake Lively je dostatečně atraktivní a žralok dostatečně hrozivý, přitom se zbytečně netlačí na pilu. A nebýt toho až komického WTF závěru, mohla tu být jedna hvězda navíc. ()

kijifa

Ústřední pár (Blake a racek) spolu s podporou zákeřného záporáka dokázali, že jeden člověk a dvě zvířata dovedou udržet u televize minimálně 87 minut a dokonce vás to nebude nudit. Za mě nejlepší žraločí film od Čelistí. ()

ashtangi

Ve světle včerejšího shlédnutí Kapitán Ameriky: Občanská válka, což byla nuda, mě film Mělčiny skvěle bavil. Ano je to svým způsobem hloupé, ale pěkně natočené a vůbec jsem se nenudil. ()

Chundys

Od dob Čelistí. Mluvím zde o jedničce, tu máme opět parádní žraločí film a konečně hrdinu co přemýšlí a jen tak se z něčeho neposere a neplave hlava nehlava někam debilně pryč. Za mě dobrý :-) ()

constrictor.boa

No to bylo totálně přehnané, nereálné a plné předvídatelného amerického klišé. Člověk by řekl, že to bylo natočené společností Asylum, jen tady byly o něco lepší efekty. ()

Matli

Krásná pláž a velkej žralok a super záběry obřích vln, kde se kameraman pěkně vyřádil pod vodou i nad ní. A hlavní hrdinka taky stojí za koukání:) 50% ()

drozdy1

Těšil jsem se ! Ale z dobrého konceptu se stala nudná záležitost. Najdou se světlejší momenty,dobré nápady a celkově je to kvalitně natočeno, ale na snímek, který má jen 87 minut jsem se až moc často nudil. Hodnocení: 60%. ()

Bozvav

Určitě lepší než Čelisti, nicméně i tak jsem se nemohla ubránit dojmu, že tu blbou blondýnu měl ten žralok sežrat i s neoprenem a to i za cenu břichobolu, pokud tedy žraloci nějaký vůbec můžou mít. Nádherná lokace, jak z reklamy na cestovku, pár slušných lekaček a to bylo vše. Ta baba si o to vyloženě koledovala, neb všechny jasné signály nebezpečí ignorovala s urputností hraničící až s debilitou. Hejna racků na jednom místě (co si myslela, že tam asi dělají, pořádají ptačí sněm?), delfiny plavoucí tak razantně jedním směrem, že ji div nesetřelili (při jejich schopnostech orientace rozhodně varující) a nakonec krvavá mršina s jasnými a neklamnými známkami kousanců. A borka sedí na bílém prkně s neonovými nápisy ( to aby ji žralok lépe viděl) a čeká na vlnu. Prostě husa. Nicméně pak sebere zbytky zdravého rozumu, co jí neuplavaly a přežije. Chudák žraloček ne, škoda ho, byť byl tak hezky umělý. Racek fešák, já bych ho poslala pro pomoc, vypadal vcelku inteligentně. Takže za mne jednu a půl hvězdy za lokaci, jednu za racka a jednu za těch pár lekaček a za to, že se to celé obešlo bez infantilních keců. Suma sumárum 68%. ()

Aurus

Tenhle horor je velmi dobrej. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Kamera je nádherná, atmosféra je výborná a prostředí je velmi dobré. Ta mě 8-8,5/10. ()

Hapretor

Začátek dobrý. Skoro jako "Čelisti" - napínavý, málo předvídatelný. Od druhé půle filmu to jde z kopce. - Z atolu - digitální žralok je výsměch pro daný žánr a působí to jako naprostá kokotina. Veškerý dobrý dojem ze začátku zmizel. Škoda. Herečka to zvládla více než dobře. ()

Faila

Nejdříve to připomínalo Otevřené moře, nakonec to byly spíš Čelisti 3 (Čelisti 2 už byly dost mizerné, ale následující díl byl obzvlášť úlet). Za mě je to škoda, ale třeba to někoho baví víc, když je to obzvlášť přehnané a nesmyslné. ()

Chilly00

Minimalistický survival thriller, který mi přinesl přesně to, co jsem očekávala - fajn letní zábavu. Nic víc, nic míň. Ovšem letní zábavu, která je kvalitně natočená, má spád, hezky se na ni dívá a nenudí. To, že jsou ve filmu věci, které by se normálně nestali mi nevadilo - jedná se o žánrovku se žraloky a myslím, že na kvalitě nikterak neubírá ta nepravděpodobnost. Některé romantické filmy jsou stejně nepravděpodobné a nikdo se nad tím nepozastaví. Na Blake Lively se hezky kouká, i když občas to bylo už trochu na hraně (soukání se do neoprenu), v žádné scéně mi vyloženě nevadila. Jak už tady bylo zmíněno - letní jednohubka, která mě v nejmenším neurazila, naopak jsem si ji v letním parnu užila. ()

pilarius

To se takhle vezme 127 hodin a postupuje se následovně: odečte se 100 hodin, chlap se vymění za ženskou, sucho se vymění za mokro a přidá se reklama na GoPro Hero 4 - a je vymalováno. Teda vlastně ne, ještě se přidá pár kravin a dokonalý racek, protože bez Stevena Seagulla by to nemohlo fungovat. ()

BOURQUE

Popcorn-Horror na krásnom mieste s ešte krajšou a sympatickou B. Lively. Miestami inšpirovaný najznámejším filmom, kde žralok je zloduch. Úspech filmu jednoznačne založený na postave B. Lively (ani sa mi nechce veriť, že film natočila po 8. mesiaci po pôrode – skvelá kondička). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

figliar

Trailer k filmu sa tváril tak, že ma nalákal na kvalitný survival thriller. Prvá polovica filmu sa k tejto definícii aj celkom podobala, ale potom sa z filmu stala totálna hlúposť na hranici pozerateľnosti. Príšerne dlhé, nudné s nulovou logikou. Jediné čo zaujalo bola nádherná príroda. To si ale radšej pozriem BBC dokument. ()

agassi68

Blake v úvodných sekvenciách prudko k pomilovaniu. Potom ju ten zlomrchút rybací trošku pomuchlal a nastala ľahko predvídateľná druhá polovica. Napriek tomu je to pozerateľné a svojich 60% si zaslúži.. ()

Evander

Krásná zátoka, místy dobrá hudba vhodně podkreslující děj, ale jinak slabé i na daný žánr. Mnoho scén je hodně daleko za hranicí uvěřitelnosti. 48% ()