Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)

Série(4) / Epizody(32)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

sskrblik

Psal se rok 2009, když Spojené království Velké Británie a Severního Irska 💂 dalo světu seriál neopunkové Misfits. Jednalo se vskutku o originální počin, neboť takzvanou sůpr-PAU-A dostali uličníci (raubíři, syčáci, sígři, lumpové, darebáci, lotři, mizerové, bídáci, ničemové, chuligáni, padouši, pobudové, nezbedníci, rošťáci, neurvalci, holomkové, pacholkové, výtržníci či neřádové chcete-li). Načež o 10 let později ve Spojených státech Amerických přichází na scénu seriál The Boys a jest jako svěží vánek z řitě Amíků a sondou do vlastních řad. Po všech těch tuctech adaptacích Hollywoodských komixů, kde hrdinové X, kde x je přirozené číslo, bojují s a) ufoni 👽 b) nadpozemské krýčrz 👹 c) bad ass (přeloženo špatné prdele) korporacemi se KONEČNĚ pár chytrých hlav odvázalo. Ve výsledku je seriál úkázkou mnoha přesahů, ať už je to přehnaná Americká národní hrdost, rozhodování o naší planetě Zemi, je to o médiích, kariéře a lidech. Prostě odhalená Amerika včetně jejich popCool-tůr. Dokonale to vykreslují superhrdinové (v seriálu sůps), jenž dělají stejné chyby jako smrtelníci, jen s větším a drsnějším dopadem. Nejzásadnějším záporákem je samozřejmě Homelander, ten mě taky baví nejvíce svou nevyzpytatelností. Skvěle vybraná a zahraná postava a jeho akcent je boží... Vůbec se mě líbí, jak se seriál postupně odhaluje a neustále přichází s nějakými obzvláště povedenými nápady a vtipy. Obě strany, a to jak dobra tak i zla, jsou velmi sympatické, protože nikdo z nich se nechová vyumělkovaně a to je především díky bezvadnému scénaři a komiskové předloze. Seriál jsem slupnul jako malinu a po každém díle jsem měl okamžitě chuť vidět další. Ikdyž je pravda, že poslední dva díly mě připadaly už lehce natahované. Naštěstí to zachráníl závěr v poslední epizodě první série. Už velice dlouho mě takto žádný seriál nechytnul a mě nezbývá než doufat, že to vše nepůjde do kopru s příbývajícími sériemi a epizody. Za mě jednoznačně nejlepší seriál tohoto typu. 3.Série za sebou a stále nadšen. Vše funguje stále stejně skvěle. ()

Eleanor05

„…Jde o to, že v Des Moins jsem chodila na akce vždycky sama.“ –„A proto tě máme rádi, ale předpokládáme 23% nárůst na sociálních sítích a u hashtagů #hrdina a #týmový-hrdina. Lidi milují týmy hrdinů.“ /// Je to akční, rychlé, zábavné, s efekty na vysoké úrovni, krvavé, vulgární, díly mají spád a v první sérii se prakticky nevyskytuje dějově hluché místo. Tematika kultu osobnosti a vytváření mediálního obrazu vs. skutečnost, je velmi současná a originální. Problémem přesto trochu je, že se seriál naváží do povrchnosti a umělohmotnosti superhrdinů, sám to ale činí vcelku povrchně a umělohmotně za pomocí efektních bitek, hlášek a vtípků.. Nikdy se nedostaneme pořádně do nitra postav, protože by to znamenalo vykreslit věci dospěleji, vidět je temněji a komplexněji, a to není tak "cool". Generace, která vyrostla na smartphonech a tabletech by rychle ztratila pozornost a přestala by to sledovat. Karl Urban měl být asi hlavní hvězdou The Boys, se vším tím starosvětským tvrďáctvím a machrováním, při kterém na mě působil, jakoby neustále napodoboval herectví i tón hlasu Brada Pitta. I "naivní dobrák" Jack Quaid se brzy okouká a pak si uvědomíte, že skutečným tahounem téhle show je Antony Starr a jeho Homelander. Starr, který na rozdíl od Urbana a jeho jediné "jsem tak strašně cool tvrďák" roviny, zvládne být směšný, arogantní, okouzlující a děsivý zároveň. A ačkoli je jeho postava morálně zvráceným, nelítostným psychopatem, těšíte se na každou scénu, v níž se vyskytne. Povrchní, přepálené, ale velmi zábavné. Po první sérii - 3*. ()

vyfuk

1. série: Ono je to ve výsledku jednoduché. Když máte mainstream, tak přeci jen je super investovat do něčeho, co ho dokáže skolit. Zesměšnit. A nebo dokonce i cíleně zparodovat. Možností je mnoho. A v dnešní době to zafunguje perfektně. Teď už jde jenom o to, aby to bylo i dobře zpracované. A hej, Amazon ukázal, že to není jenom Aukro s produkty, ale že vlastně dokázal strčit do kapsy mnoho jiných produkcí ať už tradičních studií a nebo nových virtuálních záležitostí. V rámci zpracování, to není žádná nuda. Vyhrání si se střihem a kamerou působí skvěle a vypracovaně. Spolu s tím, je scénář prostě prdel. Proč přeci jen si neudělat srandu z něčeho, co táhne miliardy dolarů z kin. A funguje to. A naštěstí i v oblasti toho, že seriál nesledujete, protože je to prdel, ale dost vás zajímá, jak to bude dál a vy si k postavám vytvoříte super vztah. K tomu napomohl velký comeback Antonyho Starra, který ztělesňuje dokonalé sympatické zlo a spolu s ním skvělý Karl Urban, který se v hlavní roli vyjímá naprosto sympaticky. ()

LizianShaw

Trochu jsem tápal, jestli si mám nejdřív přečíst komiks a pak to porovnat se seriálem, ale nakonec jsem se rozhodl nechat se překvapit a užít si to naplno. Pilot se povedl na 100% a takhle mě něco nechytlo už hooodně dlouho, při každé scéně s Karlem Urbanem (Butcher) jsem měl úsměv od ucha k uchu, ten se svým skepticismem a hláškami boduje ze všech nejvíc. I Female a Frenchie jsou super postavy, Mother's Milk se doufám vyšvihne v příští sérii, zde moc velkou roli nesehrál. Hughie je takový ten obyčejný noob, což bychom asi byli i my, kdybychom byli ve světě superhrdinů. Je to úžasný nový pohled na věc ''super-žánru,'' tím myslím že ne každý hrdina musí být Captain America. A z těchle hrdinů se vyklubali pěkní prevíti, Homelander jim krásně kraluje. Smál jsem se hodně, někdy jsou scény i hodně děsivé až z toho běhá mráz po zádech. Možná bych uvítal víc akce (někde uprostřed série tempo trochu zpomalilo), ale jinak je to bez chyby + úžasný cliffhanger. Nedovedu si představit jaké by to bylo bez R ratingu. Jen tak dál Amazone. 90% ()

Kalidor_

Tak to mi sedlo, akorát jsem potřeboval doporučení, abych se na tuhle superhero taškařici podíval, jelikož plakát ani název mě absolutně nezaujal. Pět hvězdiček bez debaty, bavil jsem se královsky, díky za tento skvost. ()

m.a.t.o.

„Si federál? Nevyzeráš ako federál.“ – „Imigrant nemôže byť federál?“ – „Nevyzeráš ani ako imigrant.“ – „Nie? A ako teda vyzerám?“ – „Ako herec z pornoverzie Matrixu.“ Podarená adaptácia „tak trochu“ nezvyčajného komixu. Ak sa tešíte na niečo v štýle od Marvelu alebo DC... tak sa radšej netešte. The Boys sa pekne vysmievajú súčasnému trendu komixoviek a ja sa len pýtam ako je možné, že niekto s takouto bandou anti-superhrdinov neprišiel už skôr. Po prvej sérii: Tých osem častí na jednu sériu je tak akurát, lenže nie všetky postavy dostanú adekvátny priestor. Na druhej strane zase musím pochváliť niektoré výborne napísané a zahrané postavy – najmä Homelander a Starlight, večne nasratý Karl Urban s imidžom Hugha Jackmana mi síce liezol na nervy, no uznávam, že Billyho Butchera zahral výborne. Príbeh sa počas prvej série pekne posunul a skončil megacliffhangerom. Inak, 10 miliónový budget na epizódu je (našťastie) na špeciálnych efektoch aj vidieť. Po druhej sérii: Začiatok bol trochu ospalý, ale potom sa to už postupne rozbehlo. Akurát finálne ma trochu sklamalo, čakal som viac - a hlavne som čakal, že tak "jednoduché" scény, ako sú hand-to-hand combaty nebudú doprasené strihom. Kladne hodnotím, že sme sa dozvedeli mnoho vecí z minulostí členov Bandy aj z minulosti Voughtu a ako celok to dáva zmysel. Som zvedavý kam sa príbeh posunie ďalšou sériou. Po tretej sérii: Tretia séria priniesla zaujímavé nápady (V24, Homelander vo vedení Voughtu) a postavy (Soldier Boy), ale prišla mi dosť nekonzistentná, v zmysle horšia epizóda strieda lepšiu a naopak. Je škoda, že nebola poslednou, pretože možnosti na dorazenie Jediného muža na nebi sa núkalo viac, než dosť. No tvorcovia sa radšej rozhodli seriál natiahnuť o jednu (a dúfajme, že aj poslednú) sériu. 1. séria: 80 % 2. séria: 80 % 3. séria: 75 % ()

blackJag

"S VELKOU SILOU SE POJÍ NAPROSTÁ JISTOTA, ŽE TO UDĚLÁŠ KURVA DOBŘE." Tři série v rychlém sledu a spokojenost veliká. Skvělý protipól nezávadnému světu MARVELu a DC (i když nic proti nim), plný autentických emocí alternativního světa. Žádný tlak na korektnost (nebo téměř žádný tlak, zábrany nejsou ani tady úplně nepřítomny), slušné produkční zázemí a velice povedený casting. Jistě Urban jako Butcher je skvělý, ale Antony Starr jako Homelander? Paráda! Jak je možné, že nebyl ani jednou minimálně nominovaný na Emmy? Bude těžké přijmout tohoto herce v jiné roli, protože s Homelanderem bravurně splynul. Úžasně podané. ()

Ementaler86

Není to poprvé, co někdo vzal pojem superhrdina za trošku jiný konec. Pravdou ale zůstává, že to Chlapci dělají vskutku bravurně. Brutální, humorné, dobře natočené i zahrané. Scény pod klíčovými slovy, jako bomba v prdeli, delfín v dodávce, nebo průzkum močové trubice, se vám vryjou do paměti. ()

shabazza

Takový mix mezi Powers a Watchmen. Nic co bychom neviděli už jinde. Po 4. díle to zatím na víc než na solidní průměr nemá. Ideální seriál k obědové pauze - podívat se, přiměřeně se pobavit a za týden si na to už ani nevzpomenout. Edit po posledním dílu: Tenhle seriál prostě na víc než na průměr nemá. ()

blackkocour

2019: Tohle by měl vidět každý, kdo nenávidí a mají už plné zuby, těch zkurvených Avangárů a homoidního Čuprmana. A to všechno v galantním a brutálním stylu. Černý humor tu je přímo dokonalý. Já vám už od začátku říkám, že ty vyprcaný létající košťata jsou pro lidi jen zlo! Díky Amazonu, že nám dal tuhle nádhernou zábavu. Jsou tu hodně zábavných postaviček, které tu prostě musím zmíňit. Homelander - prcač starých milfek, který je takový mix miláčka národa a zlého Supermana, se dokáže přepnout mezi ochráncem spravedlnosti a totálním psychopatem. Korporátní mrchu, která si už mastí kapsy z výtržků, Feťákujicího Sportakuse, Latexového Blacka Pantera, gerontofila a zoofila Deepa, Neviditelného buzeranta a lesbickou Wonder Woman. Hughie, šprcka bez gumy, ze kterého se stal velký čávo, Karel Řezník, tvrdšího Wolverina bez vidliček v ruce a pár puritánů francouzskýho Camebertu. Takovou šlehu do rypáku jsem ještě dlouho neviděl. Plný počet a doufám, že co nejrychleji sem přifičí druhá řada! 2022: Zmerčil jsem to ještě jednou celý, abych chápal souvislosti do 3.řady, a pro tentokrát s dabingem. A zjistil jsem, že jsou "Kluci' o mnoho více okleštěni o gule, páč mají o mnoho "slušnější" dialogy, takže namísto kundy je tady darebák, (twl, tak co čekáš, ty mastná hlavo, když to nesleduješ v origoši), tak za prvé, i já si občas musím zopakovat český jazyk, a za druhé, a taky ten hlavní důvod, jsem líná kunda co je líná číst titulky, takže. Homelander se ani nezdá jako takový manipulativní psychopat, ale jen hodnější strejda Supermana. Řeknu vám, kdybych od začátku sledoval dabing, hodnocení by tomu i odpovídalo. ()

spikey1

love it! What if... jsou všichni superhrdinové jen dobře odvedená práce PR agentur a v pravdě jsou jen strašlivý hovada a vlastně padouši? Miluju to! A Karl Urban je prostě top! ()

giovanni3

Hodně zajímavý námět kdy superhrdinové nemusí být jen ti dobří, ale mnohdy jsou i ti nejhorší. Holt PR oddělení je mocné a je jedno zda to je hrdina, politik, sportovec či kdokoliv. Díky médiím může být z vraha hrdina, ale i z hrdiny vrah. Zdejší přelévání děje to jen krásně podporuje. Mnoho věcí člověk, předpokládá, ale zvratů tu je dostatek a to finále 1.řady je fakt zajímavé. Co se hereckého obsazení týče, tak to se opravdu povedlo. Každá ze stěžejních postav je nečím zvláštní a každá z nich má své kouzlo. A to se ještě úplně neprojevila Kimiko, ani přerod Annie. K tomu jsou zde pohledné herečky. Tudíž za 1.sérii tleskám, ale zatím nechám 4z5 a uvidíme co druhá série. ()

Soweek

Když jsem zjistil, že se Golberg s Rogenem pouštějí do dalšího komixu po Preacherovi, tak jsem zpozorněl. A když jsem zjistil, o čem to celé je, tak jsem se už vyloženě těšil. The Boys jsou velmi čerstvým větrem a splněným přáním pro všechny, kdo si přejí, aby ti všichni superhrdinové šli už konečně do prdele. Amazon do toho narval neskutečné peníze, což jde naštěstí i vidět. Jediná škoda je pouhých 8 epizod, které velmi rychle utečou a přeci jen už je dneska trend, že i když se počítá s dalšími sériemi, tak by každá měla dostat svůj vlastní (částečný) konec. Zde se to bohužel neděje a poslední díl končí jak kdybychom byli teprve uprostřed série, což se prostě nedělá. Proto dávám hvězdu dolu. ()

kenkaku

Neskutečná šňůra známých tváří pohromadě. Prakticky každého druhého “jsem už někde viděl” (šerif z Banschee, černoch z Timeless, kluk z Šestého smyslu a samozrejmě Simon Pegg, Karl Urban, Billy Zane, Elizabeth Shue...). To vše dává pocit “jako doma”. Taková variace “školního srazu”. To že se seriál neštítí holého masa (s kůží i bez) a bere si na paškál fenomen superhrdinů (asi takhle by kejich existence vypadala ve skutečnosti), prospívá naprosto fenomenálně. Bohužel... bohužel, není zase tak zábavný jak si myslí, občas zbytečně utahaný a má drobné trhlinky v logice (v rámci nastavených pravidel se chová občas hloupě). A to je škoda. Potenciál šlo využít lépe. ()

upson

Pohled na podělaný superhrdiny s obratem o 180 stupňů. Pokud se člověk přejí marvelovkama, tak DC comics není jediný kdo má recept na zajímavé uchopení látky. Od Amazonu jsem už chválil krátkou sérii Jean-Claude van Johnson. Tohle je ale samozřejmě o třídu lepší a hlavně dražší projekt, kde hraje Karl Urban, což bylo pro mne hlavní lákadlo ;-) 85% ()

xLIGHTx

The Boys, jeden z hlavných seriálových ťahúňov Amazonu o (anti)superhrdinoch, ktorý môže vyhovovať tým, ktorí majú radi Marvel/DC produkty, ale práveže aj tým, ktorým superhrdinské veci dosť nevyhovujú. (Možno by sa to dalo nazvať  - ako anti-komiksový seriál.) Superhrdinovia (tzv. Sedmička/The Seven), ktorí sú oficiálne za klaďasov, sú neoficiálne vlastne dosť ťažkými prevítmi, jeden z ústredných superhrdinov (Homelander, ktorého úchylne presvedčivo hrá Antony Starr) je psychopatický zvrátenec, násilník a vrah, na verejnosti sa prezentujúci možno svätejšie ako Superman. Ďalší na tom nie sú o nič lepšie, berú zakázané látky, vydierajú, sexuálne obťažujú ženy a horšie veci, zabíjajú ľudí (ideálne, ak to nikto nevidí), prípadne sa občas zabíjajú  navzájom. Klaďasmi (ale skôr undergroundovými) sú tu obyčajní smrteľníci, ktorí neznášajú superhrdinov (štvorica - The Boys; avšak doplnení postupne ázijskou hrdinkou so super schopnosťami, pričom externe vypomáha ďalšia superhrdinka), práve títo chcú odkryť špinavosti a temné stránky "Sedmičky". Diely na seba dobre nadväzujú, je to svižné, nechýba morbídny humor, akcia, ale je tu aj romantika, pomerne často sa tu parodizuje (nacizmus, scientológia a občas niečo iné), dokonca Amazon Prime si tu vystrelil aj sám zo seba, keď si tu Butcher minimálne raz objednáva na smartfóne cez Amazon. ;) Najmä v prvej sérii nechýba podarené hudobné podkreslenie (neraz punk rockové - Iggy Pop, The Damned, The Clash, potešili aj Talking Heads). Seriál vie byť politicky korektný, no vzápätí sa ukáže, že je vlastne aj nekorektný. ;) Celkovo za štyri a pól pramienka vlasov Ashley Barrettovej, ehm, teda za 4,5 hviezdy. ;) (Ale možno aj za päť a to som teda zatiaľ aj predsa dal.) ()

KoRner

Absolútna špica na poli komiksov, avšak nič pre milovníkov omaľovaniek od Marvelu. Hrdinovia sú nejednoznační a aj záporáci majú svoje vlastné pohnútky a osobný príbeh, ktorý každý jeden ma veľmi bavil. Do toho veľmi príjemná milostná linka medzi mladým Quaidom a sexy svetluškou Moriarty, drsný skoro-batman Karl Urban a samozrejme Antony Starr ako Homelander, asi najlepší seriálový antihrdina vôbec. Len to nezničiť v ďalších sériách prílišnou korektnosťou a mám nového seriálového favorita. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)