Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Miseet

Slabší než díl předešlý, ale konečně se zde setkáváme s Jasonem, který převzal otěže po své matce. Dlouhou dobu se zde nic neděje a hlavní postavy jsou nudné, uječené a hloupé. ()

BoredSeal

Dvojka je v rámci série trochu úlet - scénárista zcela vážně poslal do kempu dětskou psycholožku, která později svůj obor skutečně totálně béčkovým způsobem použije. Při svlékací variantě Monopolů se ještě setkáme s pohledným vozíčkářem a dychtivou dívkou, která si s ním plánuje užít, ale i tento seriózně pojatý začínající vášnivý vztah musí čelit nekalým úmyslům slasherové ikony s pytlem na hlavě. Atd. Docela zábava, i když atmosféra i vraždy (s vyjímkou jedné) jsou slabší než v jedničce. ()

StrYke

Hloupé, staromódní a předvídatelné. Takový je druhý (ale ne jediný) díl kultovní série Friday the 13th, který poprvé představuje dospělého a vražedného Jasona s pytlem místo hokejové masky. Ve svých počátcích to ještě není ani zdaleka takový hromotluk, ale spíš takový vraždící chcípáček. Prostě parádní podívaná ve stylu 80. let :-) ()

honajz2

Překvapivě lepší než první díl. Tohle má lepší atmosféru, o trošku zajímavější postavy (ale že by jim člověk zrovna fandil) a celkově to prostě záživněji utíká. I ty smrti jsou zde o něco lepší. A už i ten Jason se tady konečně objevil! Akorát ještě bez té svojí pověstné masky. Tak jako tak to pořád je průměrný horor na jedno zhlédnutí, který sice příjemně uteče, ale silnější dojmy nezanechá. Ale co já vím, třeba se tady stane zázrak a další díly budou mít vzestupnou tendenci (do určitého dílu - silně pochybuju, že by se díl s Jasonem v pekle nebo ve vesmíru (!) vydařil...). Určitě nevylučuji, že se na trojku někdy podívám, ale tahle série mě rozhodně nezaujala tolik, jako Noční můra v Elm Street. 3* ()

Martin741

Kvalitne pokracovanie Friday 13th, akurat, ze to uz netocil S. Cunningham, ale Steve Miner. Vsetky atributy jednicky boli zachovane, ale tu uz zacal s efektivnou likvidaciou mladeze samotny Jason Vorhees s vrecom na hlave. Odoberam vsak percenta, lebo chyba vyborna Betsy Palmer a Kevin Bacon. Slusne pokracovanie jednotky. 76 % ()

Vyhy

Oproti velmi fajn prvnímu dílu je to krok zpět, i když zde je už ikona hororové série v plné parádě, přesto se nemohu zbavit pocitu, že to je hodně odfláknuté. Bez atmosféry a bez budování napětí. Jednoduše vzali pár děcek a pak je nechali sejmout ... ()

cariada

Druhý díl serie na ,který jsem se docela těšil jelikož mě zajímalo jak to s Jasonem bylo ,že je dospělý. Nejdřív se nám připomene nejzásadnější moment z prvního dílu. Pak uvidíme tu co přežila jak zase pro změnu hned zařve. Skupina instruktorů se zaučují na táboře. Poslechnou si legendu o Jasonovi, že údajně vyrostl v lese a že se neutopil. Jason postupně vraždí třeba policajta a táborníky ,ale pořád je to takové skryté nikdo o ničem neví. A život vesele jede dál. S Jasona vidíme jen nohy až skoro po hodině se objeví celý s pytlem na hlavě. Je tady docela dost nelogických momentů. Třeba ten maník co se chytne do lasa a visí hlavou dolů a holka jde pro nůž ,aby ho odřízla vrátí se a najde ho podřízlého a zaječí a víc už o ní nevíme. Co se s ní stalo a kupodivu to nikdo neslyší. To mě přišlo divný. Dále se nikde nedozvíme co se stalo s tou druhou partou co ještě chlastala v hospodě. Dostaneme se taky do krásného Jasonova domu ,kde najdem jeho matku.(teda spíš jenom hlavu.) ()

Mefistofelle

Smrt matky Jasona pořádně nakrkla a počítejte s tím, že teenageři, kteří se rozhodnout pobýt u jezera Crystal Lake, to pěkně odnesou. Druhý díl série je klasickou vyvražďovačkou a la 80. léta, ale bohužel se nejedná o nic nadprůměrného. Možná jsem od toho čekala víc, než jsem dostala, ale každopádně mi přijde, že první díl byl o malinko lepší, ačkoliv se v něm ještě neobjevil Jason a vraždy za něj obstarávala mátinka. ()

Rodriguez

Jak už jsem psal u předešlého snímku, tak je také hlavní problém v naší distribuci tyto filmové "skvosty" sehnat. Díky jednomu fanouškovi do hororů, který rušil sbírku a rozprodával to, sem je získal. Jinak co se týká Pátku 13th, jsem byl velmi potěšen pokračováním, volně navazuje každý díl, za což jsem velmi rád. 80% ()

MrPierc

S klidnou rukou na mačetě uděluji střední hodnocení. Zápletka stejná jako v prvním díle, ale tentokrát nám náš kluk, Jason, dospívá a zjišťuje, že je stejný jako maminka. Jason se v tomto díle teprve zahřívá a ještě nemá všechny potřebné propriety pro svůj velký výkon. Ti mladí jsou sympatičtí a tak lehce zranitelní. Hlavní hrdinka je milá, sexy a studentka psychologie. V celém filmu opět visí napětí, když se koukáte vrahovýma očima a člověk slyší jeho chroptění a dýchání. Neměl žádnou výchovu a tak ani nemůže rozlišovat, co je špatné a co ne. Zato s nářadím se naučil dobře a také ho často využívá. Scény s Jasonem a pytlem na hlavě s jednou dírkou na oko, to je tak surově primitivní, až to funguje = primitiv bez slitování a vyšších citů. Finální scéna s našeptáváním a svetrem je nervy drásající. ()

Nach

O něco málo lepší, než první díl. Přesto to ale za více jak tři hvězdy nebude. Co musím pochválit je občasná excelentní kamera. Hlavně úvodní scéna točená na jeden záběr byla slast pro oko. Naproti tomu po této úvodní sekvenci kvalita i kamerově klesne na televizní standart a z toho se pak nehne až do samotného finále. Celých 60 minut se příběh vleče nezajímavýma charakterama, které mě absolutně nezajímaly. Člověk by si řekl.... třeba alespoň nějak zajímavě zemřou. Jenže ouha, ono to nijak zajímavé není. Většinu brutálních sekvencí sledujeme nohy Voorheese, a pak nějaká rána a střih. Začátek osmdesátých let prostě nenabízel ty hororové žně, které přišly až s koncem tohoto desetiletí. Až posledních dvacet minut to zachraňuje do té třetí hvězdy. Takže: 60% a uvidíme co trojka. ()

bourec

I přes určitou nezáživnost ve vraždách, mě tenhle Pátek bavil víc. Víc pohybu, víc exteriérů. Jason sice působí neohrabaně, ale jinak fakt lepší. Miner je stejně jako Cunningham mistr béček, a na konci milénia byl v kurzu. Příjemná vzpomínka. 60%. ()

Bláža

Oproti prvnímu dílu je velkým plus první objevení se Jasona. Sice v trochu vidlácké verzi bez masky, za to s pytlíkem na hlavě, že vypadá jak Sloní muž. Taky se pomalu rozplétá jeho historie. Bohužel mínusem je zbytek filmu. Už první díl nebyl nic moc. Scénáristovo zoufalství se projevuje hned na začátku, kdy vám v pěti minutách naservíruje staré záběry z prvního dílu, aby tak nějak „shrnul předešlé události“. Snad hodinu se nic moc neděje a v tom zbytku přichází urychlené vyvražďování bez nápadu. Atmosféra na nule. ()

DruidKarel

792. hodnocený film: Levné hororové triky společně s kapkou erotiky zde zafungovaly docela dobře a není se ani co divit, že Jason si odkroutí ještě spoustu mordů a zabijáckých činů. Rozhodně opět dobré hrůzostrašné okamžiky, ale ty herci byli dosti slabí. Co mě ale nejvíc naštvalo na tomhle snímku, tak to je jeho obrovký kvalitativní propad oproti prvnímu dílu, kterému jsem nemohl vytknout ani popel. 2* jsou maximem, co mohu dát. 2* ()

McLushi

Dvojka si u mě stojí hvězdičkově stejně jako první díl, ale i přes to je o něco lepší. "Pojď k mamince Jasone." :-D ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - Težká klasika, která nemohla na naší noci chybět. Bohužel tenhle díl tolik nesednul, Jason nepředvádí nic moc, dost mu ubližuje i dabing. Bez masky je prostě asi poloviční a to jeho uctívání mě taky neoslovilo. Navíc mi vždycky vadilo jak je zdeformovanej pod maskou. Fakt ale je, že atmosféru to má, i díky dobrému hudebnímu podkreslení. Za celou noc jsme viděli jediný prsa a to tady. ()

Juto

Pokračovanie, ktoré je rovnako krvavé ako prvý diel. Jason Voorhees je dnes už známou osobnosťou popkultúry. 6/10 ()

emo

Nezamyšľajme sa nad tým ako je možné, že Jason žije. Alebo nad tým, že retard žijúci desať rokov sám v lese bez problémov vystopuje kočku do mesta...:))) ()

messiah

Že je původní film celkem zajímavým pokoukáním, na svou dobu i originálním tématem a celkem divácky úspěšným, nevidím jako dostatečný důvod natáčet dalších deset nebo patnáct víceméně debilních a stále stejných pokračování a snažit se tak stále víc a víc znudit diváka...Pátek 13th měl mít jeden díl a pak by ode mě dostal 4*, takhle jsem vydržel pouze čtyři pokračování - na víc nemám. Šablonovitost, nenápaditost, nuda...to vystihuje pokračování pátku třináctého. ()