Pitryx

Tak zatím nejslabší film ze čtyř (Friday 13th. 1+2 + verze z roku 2009) hodnocených. Ani ty holky nic neukázaly, je to klišovité, prostě k ničemu. Do toho vyprávění dívčiny, co kdysi… Tento díl u mne propad. Dlouhý skoro hodinový rozjezd, nepočítám - li prvních patnáct minut, a pak zdlouhavý závěr, uměle nastavovaný jako kaše. Navíc je nepochopitelný. ()

JackBurda

Velmi fajn slasher. Jason se činí jak může, postavy jsou pořád ok a atmosféra je furt výborná. Navíc ty vraždy jsou i fajn provedený. Jen ten konec mě neoslovil a přišlo mi to malinko delší, než bylo třeba. ()

horor2

Tam kde dvojka končí, trojka navazuje. Možná kdyby naši hokejisté nosili masku značky Jason Voorhees a všechny čtvrtfinálové a závěrečné souboje se hráli v pátek třináctého, měli bychom zaručenou medaili každý rok :-) Třetí a asi nejlepší díl z celé série. Několikrát viděn a rozebrán scéna po scéně :-) ()

Pohodex

Za mě asi nejlepší díl série. Nejlepší a nejvýraznější nebožáci, kteří se opovážili zabrousit do Jasonova rajónu Crystal Lake. Film nabídne pár luxusních killů. Nejlepší je asi skosení toho akrobata, co tak svérázně natřásá prdelí, aby mohl sklátit tu rozjařenou děvuchu. ()

Blazkowicz

V hlavní roli stodola. Ta si přímo zabrala skoro celý film pro sebe. Vůbec se tam nehodila, takže máme absolutně nevýrazné prostředí, které sotva nahodí nějaký pocit strachu. O nějaké temnější atmosféře radši pomlčím. Za to hudba jede na plné obrátky, ale ničemu to nepomáhá. Lekačky nefungují a třeba poslední scéna v minulých dílech vždycky zabrala, ale tady jsem se tomu vysmál, jak to bylo amatérsky udělané. Jason už má sice masku, ale ztratil veškeré charisma. Je to jen plešatý hnusák (minule byl fešák). Mařena mu dává pěkně zabrat, ovšem pochybuju, že si vůbec nějakou postavu zapamatuju. 2* ()

Sepp598

Tak jo, Jason má konečně svou ikonickou masku. Ale film mě už prostě nedokázal strhnout jako jednička. Postavy mi byly nepříjemné a nezajímavé, až na jednu, která samozřejmě umřela. Proč jako musí vždycky přežít ta nejotravnější holka? Nevím, u tohoto filmu jsem se prostě nudil. Ale stejně mě zajímá, jak to bude dál. ()

Cechyno4

Trojka je rozhodně lepší než první dva díly. Konečně tu vraždí ten pravý Jason se svou typickou maskou. Pro své fanoušky odhalí na konci filmu i svou tvář. Na konci filmu je dobrá lekačka s kačenou :D. Atmosféra znovu není nijak extra. Ale je to rozhodně lepší než první dva díly. ()

djbarrel

Když pominu to kde se tam vlastně Jason vzal, mohlo by to být celkem dobré nebýt tempa. Začátek se děsně vleče a postavy mají slušný prostor ukázat svou debilitu. Asi tak po hodině se začne masakrovat v rychlém sledu, ale není to moc originální. Za zmínku stojí akorát scéna s harpunou a drcení lebky s následným vystřelením oka. Bohužel konec se zase vleče - je to taková 100x nastavovaná kaše. Když už je Jason pod drnem tak se tam zase zjeví jeho matka (kde vzala hlavu???), ale naštěstí tahle vsuvka nemá prakticky žádný vliv na celkový děj. Bohužel si myslím, že tenhle díl se moc nepovedl. Seznam mrtvol byl předvídatelný, konec také a atmosféra se vytratila, ty dvě mnou zmiňované scény bohužel na 3 hvězdy nestačí. 50 % ()

toomm

Pátek potřetí a potřetí za 3*. I když to mohlo být s přehledem více. Jenže to by nesměl být úvod tak nudný a závěr zbytečně natahovaný (i když potom by už tak z poměrně krátké stopáže nezbylo nic). Konečně se objevuje pravý Jason s hokejovou maskou tak, jak ho všichni dobře znají a 20ti minutovka kdy řádí a stíhá zabít všechny, kromě hlavní hrdinky je více než slušná. Atmosféra je oproti dvojce o něco slabší, ale hudba se, když pomineme úvodní elektronickou skladbu, opět povedla. Na trojku dobré. 60% ()

Aywes

Určitě lepší než druhý díl, ale pořád tak strašně nesympatické a hloupé postavy.Dialogy mizerný.Jason se už zde stává legendou díky masce.Zvláštní je, že jakmile si jí nasadil hned šlo vše lépe.Lepší vraždy (hlavně harpuna) a také vzhled samotné postavy. ()

elanista1

Neviem naco sa musime na zaciatku kukat ako skoncil predosly diel, ked nan trojka aj tak vobec nenadvazuje.Jason dostal novu masku a nove hlupe obete, ktore vedia ze pri Crystal lake sa deju podivne veci a aj tak tam furt chodia. Bohuzial slovicko "nove" uz nemozem pouzit v ziadnej inej suvislosti. Jedno velke plus, a to ze konecne vidime celu siluetu zabijaka aj pri vrazdeni a nie len jeho ruku /sice sme to uz videli aj v prvych dvoch castiach, ale az v takzvanom zaverecnom vyvrcholeni, ked uz ziadna postava neumiera/. Herci su sympataci, aj ked su oproti predoslym dielom nejak velmi obleceni. Jedno mi ale vadilo, a to privelke mnozstvo umelo vytvaranych situacii, ktore mali za ucelom vylakat divaka. Na mna to uz totiz posobi neskodne, preto mi to uz ide na nervy, ale to ma tato seria asi v genoch. Na Jasonovi sa da zabavat, len skoda, ze je to velmi predvidatelne a ked prvy diel mohol ako-tak cim prekvapit, tak toto uz nie a sledujem to len z recesie. Dam tri, lebo viem, ze to je asi posledna moznost kedy tak mozem urobit. ()

FREEWHEELER

Sám doma a nohatý III: Naspäť v krajine Kôz | Nesympatické postavy ubrali filmu dosť šťáv, cítiť prítomnosť prázdneho (´82 účinného?) scenáru? Jason prvý krát ako hokejista nenadchol. Z tej postavy mohli vyťažiť ďaleko viac. A kľudne aj kult. Platí pre zbytok seriálu. ()

VanBradley89

Tak prozatím nejlepší díl co jsem viděl. Jason si konečně sehnal vkusnou pokrývku obličeje. Zabíjení mu stále jde. Ani ta závěrečná honička není špatná. Je sice trochu delší a úvod by šel taky trošku zkrátit. ale jinak dobrý. ()

Fíma

Když se mě zeptáte, jaký je rozdíl mezi Pátkem třináctého 2 a 3, tak povím pytel a maska. Jinak jsem žádný závažnější posun nepozoroval. Příběh je na jedno brdo, takže zvažuji, zda je to důvod ke snížení hodnocení, ale vzhledem k tomu, že je to de facto to samé, tak asi není důvod. Jako hokejový fanoušek oceňují maskování hlavního antihrdiny, takže hodnocení nechám stejné, čímž si zároveň nechám rezervičku pro další pokračování. Je to prostě jen zábava, která pobaví nejen podle nátury, ale i momentálního rozpoložení. V těchto filmech se více či méně nápaditě brutálně vraždí dopívající mládež, zejména více či méně půvabné slečny, na kterých oko divákovo nejednou se zájmem spočine, ovšem jen do chvíle, než mu je Jason ukáže i z té vnitřní strany. ()

DonBraso

Další díl je jenom datadiskem ke dvojce.Změna je jasná,přišel Jason v celé své kráse.Steve Miner natočil dvojku s tím rozdílem,že lidi se snažil co nejvíce lekat za každou cenu.Což mě popravdě už od půlky filmu hrozně štvalo.Klasické kamerové náběhy už člověk odhanul,zvukový podkres už tlačil až moc do uších a opakoval se závratnou kadencí.Protentokrát byly lepší vraždy,harpuna jasná vítězka a pár sekanců bylo rovněž dobrých.Parta hic celkem šla,pár zhovadilostí zas ke konci,přesto koukat na Jason má něco do sebe.O prsa korejský běžkyně se mě trojka líbila víc než dvojka.70% ()

martins

Tak stále ještě bez masky, kterou Jason získá až na konci filmu, ale ve výborné kondici, stejný režisér Miner, co natočil již dvojku, slušně zrežíroval třetí pokračování. ()

Nikolas__

REWATCH: Vždycky mě zaskočila skutečnost, že je třetí Friday the 13th obecně braný jako jeden z těch nejlepších dílů. Mně připadá že to s ním spíše výrazně ztrácí dech. Tohle je opravdu ten nejvíce osmdesátkový slasher, který si lze představit. Parta tupejch hovad si jde zahulit a Jason je jde vybíjet, tentokrát bohužel o něco nudněji. Pořád tu máme pár legendárnějších scén, ale to je upřímně asi jediná věc proč se na ten film vůbec koukat. Jason podle mě tentokrát nevypadal vizuálně moc dobře, ač bez masky byl super, hudba se občas vůbec nehodila do záběrů. Nějaké napínavé scény doplňují sice slabší a odlišnou, ale pořád výbornou atmosféru. Ani nemrzeli nic moc postavy a herci. Hudba se do scén ale často nehodila, zlepšení nedostal ani scénář. Úvodní flashback z dvojky totálně zbytečný, část v obchodě podařená, potom to je spíše nezajímavé, od konfrontace se zloději se to zlepší, a podařená jízda trvá asi do smrti té Very (skvělá scéna s harpunou). Zbylých třicet minut (až na poslední minuty) je bohužel dokonce průměrných, a jen to film sráží. 6,5/10 ()