borec999

Ak by som mal vybrať najlepší Piatok 13teho, tak je to práve trojka. A najväčšiu zásluhu má na tom istotne Steve Miner, ktorý je solídnym žánrovým režisérom a najschopnejším režisérom v rámci série, čo potvrdzuje i jeho kariéra v ktorej natočil (na rozdiel od ostatných no name režisérov) i veľa iných hororov (napr. Halloween H20, Jazero), čo stoja za zmienku. Koncept dvojky sa tu síce znova recykluje a nič nové dejovo neprináša, no oproti 2ke aspoň dianie v Crystal Lake nie je tak predvídateľné a režisér sa s nami kamerou zahráva (keď už rozširovanie mytológie či príbehu absentuje ( nie len tu ale vlastne i v celej sérii)). Jason tu má navyše prvýkrát svoju ikonickú masku, plus mačetu a úplne prvý krát som mal z neho pocit, že je to naozaj tá 2 metrová nezastaviteľná a nezničiteľná mašina, čo kosí všetkých bez rozdielu ako sa o ňom traduje. Na tú dobu sme dostali aj pár zaujímavých killov (hlava roztlačená v rukách vedie), ktoré boli dovtedy v sérii zrejme najbrutálnejšie a najzaujímavejšie, a taktiež suverénne najlepší Manfrediniho sountdrack, keď svoju tradičnú melódiu doplnil aj o pár ďalších zaujímavých kúskov (mojim favoritom je pieseň pri úvodných, resp. záverečných titulkoch ktorú som si ihneď obľúbil). Poctivý old schoolový slasher, 4* a 70%. ()

zbysik

Pro me o fous slabsi nez druhy dil a o fous lepsi nez dil prvni. Mezi silne stranky tohoto dilu bezesporu patri- nekolik velmi dobre provedenych vrazd, velmi dobra hudba, pocit odriznutosti od vnejsiho okoli, postava obtloustleho Shellyho (diky nemu vlastne mame Jasona v masce :)). Mezi zaporne stranky radim- predvidatelnost (proste poznate, jestli se skutecne nebezpeci blizi nebo jestli se jedna pouze a jen o reziserovu hru s divakem), parta motorkaru mi tam prisla jaksi navic, Jason tam nekdy poskakuje jakoby chtel parodovat sam sebe, prilis pomaly konec. Hororovy zanr slasher, do ktereho tato serie patri, ma pro me tu nevyhodu, ze jakykoli film z tohoto zanru nemohu ohodnotit maximem a tak se pro me horni hranici stava ctyrhvezdickove hodnoceni. Petihvezdickovy film ve me musi po zhlednuti zanechat urcitou stopu, nejakou myslenku, kterou si z tekovehoto filmu mohu vzit a to se proste slasher-filmu podari jenom stezi. ()

Knowho

Trojka je jeden z mých nejoblíbenějších dílů a má naprosto super 80kovou atmosféru, který ještě víc dodává štávu boží soundtrack Harryho Manfrediniho. Film vlastně přímo navazuje na dvojku, což je cool, ale je trochu blbý že ve dvojce měl Jason (omylem) dlouhý vlasy a tady je nemá vůbec, ikdyž se to odehrává asi 2 dny potom. Hlavní final girl je tady asi i moje nejoblíbenější, protože mi Jenny nepřijde jako úplně ufnukaná kráva a nad tím jak zranit Jasona hodně přemýšlí (Ginny z dvojka taky není dvakrát zlá, ale prostě Jenny mám radši). Co se hororový atmosféry týče tak tenhle díl ji má za mě asi nejlepší. A odmaskování Jasona je krutý :D 9/10 ()

J*A*M*A*L

Tak asi určitě nejlepší díl z celé série a hlavně teda pro mě. Já mám tuhle sérii rád, i když některé díly stály za nic a nebo byly hnusné. Tenhle byl zatím asi nejhnusnější a také nejdepresivnější. Steve Miner by mohl bez problému natáčet zbytek dílů. Určitě to je/byl můj nejoblíbenější režisér této série. ()

Paldiny

Už predošlé Piatky si nezakladali na dômyselnom scenári, ale tu trvá celú večnosť než sa začne niečo diať. Mládež sa nemá o čom rozprávať a jedinú uveriteľnú postavu predstavuje kučeravý tučko s potrebou na seba poukazovať. Zvyšok tínedžerov, vrátane páriku hipisákov a tria nadbytočných motorkárov sú mimo misu. Horory nie sú o ťažkých myšlienkach, ale uspávacie praktiky k ich prednostiam nepatria. Do toho nemastná hudba, žiadna nahota a tak všetko zostáva na Jasonovi. Ten ako jediný nevyčerpal studničku nápadov a servíruje jeden originálny mord za druhým. Navyše vďaka tučkovi konečne vstúpil do hokejového tímu, čím sa stáva tento slabší prírastok v sérii paradoxne tým zásadným. ()

Eldoth

Na tomto, jako i na dalších dílech Pátku třináctého jde jen očekávat, jak ten Jason " pokosí " tudlectu skupinku teenagerů ...a jak ho z posledních sil zbytek patričky pošle do horoucích pekel ...jen pro milovníky mordů všeho druhu. Zdařilá závěrečná naháněčka ... ()

Ad4mson

Jason je zpátky a konečně vyměnil pytel od mouky za hokejovou masku....která mu proklatě sekne. Trojka je skvělé pokračování nesmrtelné série a fandu hororového žánru si jistojistě získá jedna faktem, že je zde opravdu hodně "masa na porážku", ale hlavně tím, že jednotlivá úmrtí jsou opravdu chytrá a vynálézavá. Kde jinde jste viděla týpka, který chodí po rukou a Jason ho rozsekne vejpul? Možná spoiler, ale scénář vám dá stejně ihned jasnou odpověď na otázku kdo přežije a kdo zemře. Tak už to u Pátků bývá, ale mě to vůbec nevadí. Nemůžu jinak než za 5*. Nejlepší díl celé série. A slavný "main theme" ččč aaa od Harryho Manfrediniho...škoda slov. ()

andio

Z tábora se přesouváme do šablony podobné spíše The Texas Chain Saw Massacre než Friday the 13th, řekl bych. Postavy a killy mě docela bavily, navíc se zde poprvé objevuje Jason ve své slavné hokejové masce kterou je tolik známý a která je pro něj až ikonická. Některé scény byly opravdu výborné, dočkali jsme se i několika narážek na jiné filmy (řekl bych, že sprchová scéna je jasná), krve bylo všude hektolitry a já si nemám na co stěžovat. Možná až na dlouhé, v podstatě prázdné, scény na začátku filmu a potom uprostřed mezi některýma killama, ale kdyby tam tyhle výplně nebyly, trval by film asi půl hodiny a to by nebylo nic do kina, že? 8/10 ()

pend

Tenhle díl mi napoprvé připadal prakticky totožný jako druhý, ostatně točil to stejný režisér. Nyní napodruhé oceňuji to, že Jason konečně dostal masku a v rámci celé série pro mě druhý nejlepší díl po šestce. ()

fisus

Teprve od tohohle dílu začíná ta pravá sranda!!!Jason se chopil hokejové masky a stal se nesmrtelným!!!!Čert vem ten párek hipíků nebo rádoby drsné motorkáře,Jason všechny zastínil a téměř všechny vykosil :) ()

Matli

Kvalita se zvyšuje (zatím), ale úroveň lekavosti je stále na nule a atmosféra je stále stejná, což je vlastně dobře. Způsob a kvalita jednotlivých smrtí jsou na dobré úrovni, už to přestává vypadat jako výtvor dětí z výtvarné výchovy na prvním stupni základní školy. A aniž bych věděl, že to původně bylo natočeno ve 3D, tak to bylo znát, spousta záběrů, které se dnes točí tak aby je člověk měl přímo u hlavy. 58% ()

Aurus

Podle mě druhý nejlepší díl celé série Pátek třináctého. Tenhle díl mám velmi moc rád. Jason jsi konečně nasadí svoji hokejovou masku. Vraždy v tomto filmu jsou velmi dobré a nějaké dokonce i surové.Film doporučuji a na 100% si ho užijete. 100% ()

chelsea17

Nemohu si pomoci, ale začnu hned zostra. Hrozně blbé a nesympatické postavy. Nějací trapní motorkáři tomu nasadili korunu. Hrozné zklamání oproti druhému dílu. Vrchol všeho bylo vystřelené oko kdo ví kam. Vůbec se to nehodilo..jak kdyby jsme tu měli prvky začínající komedie. Recenzi píšu až po 4. pokračování, takže už vím, že to další se povedlo mnohem víc. Naštěstí. Není to přímo strašné nebo nekoukatelné, ale vzhledem k předchozímu Pátku slabší. ()

molcan2

Piatok trinásteho je jednou z najvýnosnejších hororových sérií v Spojených štátoch, napriek tomu je to práve Piatok trinásteho, časť III, kde sa veľmi jasne ukazuje, že filmová séria začína byť hlúpa. Film Piatok 13. časť III, ktorý režíroval Steve Miner a pôvodne bol uvedený v trojrozmernom formáte, je prvým filmom, v ktorom sa objavil antagonista Jason Voorhees (Richard Brooker) so svojou ikonickou charakteristickou hokejovou maskou, ktorá sa odvtedy stala ochrannou známkou postavy aj celej franšízy. Ako priame pokračovanie filmov Piatok trinásteho z roku 1980 a Piatok trinásteho, časť 2 z roku 1981 prvá časť filmu veľmi voľne sleduje následky masakrov v tábore Crystal Lake. Prostredníctvom archívnych záberov vidíme rekapituláciu posledných minút predchádzajúceho filmu. Avšak, nezapadá to veľmi dobre, so zvyškom tohto filmu, keďže táto časť nebola natočená v 3D. Ďalším do očí bijúcim faktorom je, že nikto z predchádzajúceho hereckého obsadenia sa do tohto filmu nevrátil. Dokonca ani Amy Steelová ako Ginny Fieldová, ktorú Jason prekvapivo nikdy ani nezabil. Hádam sa im nechcelo ísť cestou Ginny na psychiatrii, keďže Halloween 2 z roku 1981 to urobil tak trochu prvý. Namiesto toho sa film zameriava na novú partiu tínedžerov na čele s Chrissy Higginsovou (Dana Kimmellová) na novom mieste, Higgins Haven, ktorí sa snažia mať nejaké prázdniny, pred novým školským rokom v prekvapivú nedeľu 15., nie piatok 13. Nezaujal ma tu žiadny z hereckých výkonov. Bolo trochu zarážajúce vidieť, ako sa tridsiatnici snažia hrať ako tínedžeri. A nielen to; na rozdiel od druhého filmu, kde bola väčšina vedľajších postáv sympatická. Väčšina z nich v tomto filme nebola sympatická! Všetci boli veľmi nepríjemní! Po prvé, máte tu Ricka (Paul Kraka), ktorý miluje, prekvapuje a núti k sexu údajné obete znásilnenia. Potom tu máte nadmieru vydareného Cheech & Chong rip-off, zhulenca Charlesa "Chucka" Gartha (David Katims), ktorý vyzerá, akoby vstúpil na nesprávnu scénu! Potom tu máte gýčovo vyzerajúci motorkársky gang Michaela Jacksona "BAD", ktorý v skutočnosti nemal vo filme žiadny účel, len slúžiť ako výplň. Potom tu máte chlapíka, Andyho Beltramiho (Jeffery Rodgers) a jeho tehotnú priateľku, Debbie Kleinovú (Tracie Savage), ktorej trikom bolo, chodiť po rukách. Potom tu máte Debbie, o ktorej naozaj neviem, prečo sa museli pokúsiť zabiť ju a nenarodené dieťa. Myslím, že producenti naozaj nenávideli tehotenstvo tínedžerov. Potom ste dostali naozaj príšernú postavu, Shellyho Finkelsteina (Larry Zerner), ktorého som nemal rád, vôbec! On mi ten film naozaj zničil. Má psychické problémy alebo čo? Kto robí také sprosté vtipy!? Ste si istí, že tento film nebol natočený ako komédia, pretože všetci, vyzerajú ako vtip! Jediná osoba, okrem Chrissy, ktorá bola trochu slušná, bola Vera Sanchez (Catherine Parks), ktorá mala nad vecou nadhľad. Úprimne, väčšinou som chcel, aby všetci rýchlo zomreli. Je to zlé znamenie, ak fandíte viac zlým ako dobrým. Každopádne, film je plný hlúpych trojrozmerných trikov. Máme možnosť vidieť, množstvo prízemných 3-D efektov od Jo-Ja, ktoré sa na nás hádže, až po žonglérske triky. Zdalo sa mi, že sa pri vymýšľaní nápadov, ako využiť 3D v tomto filme, naozaj naťahovali. Napriek tomu tam bolo niekoľko naozaj parádnych záberov, ktoré stálo za to vidieť, napríklad scéna s harpúnovou pištoľou alebo vidlami. Napriek tomu boli niektoré úmrtia vo filme zostrihané, aby sa vyhli ratingu "X", a naozaj sa dá povedať, kde končia škrty. Film obsahuje aj neslávny alternatívny koniec, v ktorom je hlavná postava Chris, ktorú hrá Dana Kimmell, na záver sťatá Jasonom. Hoci táto sekvencia nebola nikdy komerčne vydaná, je možné vidieť zábery z nej. Napriek tomu bol koniec, ktorý zvolili, veľmi nevýrazný, so všetkými falošnými snovými sekvenciami. Napriek všetkej krvi a gore tomuto filmu chýba napätie, v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma. Naozaj mi film nepripadal až tak strašidelný. Koniec koncov, film má funky disco soundtrack od Harryho Manfrediniho, ktorý znie ako halloweenska tanečná párty a veľa nahoty, z ktorej každému, naskočí husia koža. Pri prvom uvedení do kín mal film ukončiť sériu ako trilógiu. Avšak na rozdiel od jeho pokračovania Piatok trinásteho, časť IV: Posledná kapitola (1984) a neskoršieho filmu Jason ide do pekla: (1993), Piatok 13. časť III neobsahoval vo svojom názve prívlastok, ktorý by ho ako taký označoval. Celkovo: je to jeden z filmov, ktoré si musíte pozrieť aspoň raz, ak máte radi hororový žáner 80. rokov. Len pri jeho sledovaní príliš nerozmýšľajte. Je to jednoducho jeden z tých filmov, ktoré si pozriete, ak chcete lacné vzrušenie, nič viac. () (méně) (více)

SkyCaptain

Nemastné neslané pokračování, hlavně aby byly pro tvůrce další chechtáky. Pokud koukáte z DVD tak celkovou nudu ještě sráží problémy technického rázu spojené s tím že byl film pro 3D kina (místy rozostřená kamera, někdy jsou dokonce vidět červeno-modré pruhy po okrajích objektů a hlavně pořád někdo něco strká/hází do kamery např. oční bulvu sjíždějící po drátě:-) Jediným pozitivem je úžasná hudba při úvodních titulcích, lepší hudbu k osmdesátkovému slasheru si nedovedu ani představit. ()