stansrac

největší výhodou je režie ve stejných rukách jako předchozí díl. díky poodhalení je využit potenciál charakteru postavy jasona. jeden z lepších kusů s mužem v masce v hlavní roli(za velikého příspěvku právě hokejové masky, která se vprůběhu filmu objevuje poprvé a později doplní mačetu a stává se nedílnou součástí jasonovy výbavy:) ()

Hapretor

První hodinu neskutečná nuda. Postavy protivné a nevýrazné. Naopak poslední půlhodina nabitá akcí, masky povedené, hudba správně ujetá - už vím, jak vzniknul elektropunk a podobné šílenosti, ... dnes už ale takhle starý film ničím nepřekvapí. Prostě hororům formátu "Osvícení" to nesahá ani po paty. Předchůdce laciných debilit jako např. "Wrong Turn". Viděno v rámci "svátku" - pátku třináctého (13.02.2015) - hlavně z důvodu, že nové filmy stojej za pendrek, tak se vracím ke staré "kultovní" klasice, u které jsem viděl, kdysi, jen pár dílů. Doplním ze zvědavosti všechny. Ale na přeskáčku. Je mi jasné, že s tou návazností to zas tak horké nebude. ()

Zajdo

Takže až v trojke sa zrodila legenda s hokejovou maskou. Rozhodne lepšie ako prvé dve časti a medzi slashermi si to tie 4* zaslúži, ale mám taký pocit, keď sa pozerám na ten počet natočených filmov, že toto bol čo sa týka Piatka 13 strop. Dúfam, že ma ešte nejaká časť prekvapí. ()

Rathalos

Tak trojka sa mi zatial javi ako naj,zdala sa mi viac akcna,brutalnejsia,herci su realnejsi a Jason ma uz svoju masku a nie vrece na hlave,takze plny pocet...:-) ()

MickeyStuma

Na třetím volném pokračování si dali tvůrci záležet. Konkurenční snímek vzniklý ve stejném roce ´Halloween 3´ si mohl z ostudy ušít kabát. Scénář je propracovaný, děj krásně plynulý, má příznačnou hloubku a styl a gore scény impozantní. Aby ne, když byl snímek ve své době uveden ve 3D Anaglyph. Škoda že je tato verze nedostupná. Nápad s maskou Jasona je vychytaný. Dodává celému dějství novou atmosféru děsu, hrůzy a popkornové zábavy zároveň. Osmdesátkový slasher dle zavedeného standardu. ()

GOREGASM

Tak jak mne dvojka nadchla (i když až napodruhé) svou oldschool atmosférou a nepříjemným hudebním doprovodem, trojka sebou švihla na placáka do béčkových vod. Postupná rezignace na jakékoliv napětí a čím dál více na hlavu chování postav jsem už viděli mnohokrát, ale tady to zamrzí o to víc, že právě v tomto díle si Jason nasadí svou kultovní masku, ke které se nachomýtne tak pitomým způsobem, že pak už jen zůstanete nevěřícně koukat, co všechno ten paňáca přežije. Respektive rafinovanosti se meze nekladou. Holt do třetice to neklaplo. 40% ()

helloween93

Steve Miner se po dvojce rozhodl natočit i trojku a defacto on zapříčínil posun od Jasonovy mámy k Jasonovi v hokejové masce, kterou si nasadí ve trojce. První třetina je warm up, kde Jason zabije jen 2 burany a pak to začne, napřed jde na paškál bikerský gang a hned po nich další teenageři z Higginsovy farmy. Jason je vynálezavý, střílí harpunou, hází nože, seká mačetou, stříhá zahradními nůžkami. Jednoho vyhulence dokonce hodí na transformátor. Killů je hodně, ale ještě zajímavější je dlouhé finále, kde hlavní hrdinka úspěšně Jasona stunuje. Konec je podobný, jako byl v jedničce a dvojce. Jako vady na krásy vidím absenci přeživších postav z dvojky, s kterými mohl Jason udělat rychlý proces hned na začátku a nejasný halucinogenní konec, toliko typický pro tuhle sérii. Slashery tenkrát zažívaly zlaté časy. 4* ()

GilanCZ

Za mě zatím nejlepší díl, ačkoliv to má stále rezervy. Hlavně proto, že je to opět tak nějak to samé, žádný výraznější pokus o inovaci. Ale funguje to lépe - zajímavější postavy, zajímavější Jason, hutnější atmosféra. ()

dainio

Třetí pokračování je kvalitativně na stejné úrovni jako oba předešlé díly, takže tudíž výtečné...!Navíc v tomto díle má Jason svou slavnou hokejovou masku! ()

Utero

Už po třetí v blízkosti Crystal Lake.... Lepší než jednička, ale lepší než dvojka určite ne. Herci jsou zatím nejhorší co se v sérii objevili. Co je na trojce plusem je rozhodně nový Jasonovo vzhled. Konečně si našel svoji typickou masku! Není to špatný pátek, furt je na co koukat. ()

helraiser

Tento pátek je klasickým pátkem takže slasher jak řemen, fanoušci budou spokojeni a ten zbytek má prostě smůlu. Jáson zase řádí, mrtvol přibývá a tak to má být. To co je v tomto pátku nejduležitější je to, že si Jason pořídil svou tolik známou hokejovou masku. ()

Pekisan

V treti diel serie straca na svojich predchodcov dych. Vacsinu filmu sa nic nedeje a ta prava "zabava" sa zacne az v poslednej polhodine. Bohuzial som sa raz pousmial (vrazda harpunou) ani raz nezlakol a ani tie prsia tam takmer vobec neboli, co v klasickom vyvrazdovaku nesmie chybat. Postavy boli tupe aj vzhladom na zaner a celkovo mi to pripadalo dementne (Jason chvilu kryva, potom si bez problemov zasprintuje a znova kryva:)))) ()

foundation

Pokračuje to presne podľa očakávaní, a to som sa snažil pozerať to bez akejkoľvek zaujatosti, ako by sa mohlo zdať po predchádzajúcich dvoch dieloch. Vážne iba ďalší klinec do rakve a na dlhšiu dobu to bola určite posledná časť s ktorou som strácal čas. Séria ktorá nesie nálepku ,,KULT,, by mala vyzerať hociako len nie takto. ()

Vabr

Upřímně ty problémy, který mám zatím s toto franšízou jsou pořád stejný, takže se nebudu opět obtěžovat s jejich vypisováním, takže ve zkratce - děsná nuda, vrah se pořád schovává (tentokrát především ve stodole), nezajímavé killy, de*ilní rekapitulace a konec, který mě má ,,ohromit". Co bych ale pochválil, tak je drobné zlepšení oproti předešlému dílu. Postavy jsou tu upřímně snesitelné a ne tolik 2D, objeví se tu konečně i dva ,,odvážnější" killy, kdo viděl asi tuší a konec je zatím ze tří dílů nejnapínavější. Kamerově taky zlepšení a i hororovými sekvencemi to je lepší. Ale zase oproti předešlým dílům tu mám dvě výhrady navíc. Zaprvé, kdo by tam proboha do toho kempu jezdil, když se tam pořád vraždí. Tady ani logika No jo no, vypatlaní teenageři nepomůže. A zadruhé, proč kopírují ending scénu s jedničky? Nechápu, opět mi to akorát potvrzuje plochost nápadu celé této franšízy. Vyhodnocení: Snad čtyřka bude lepší...? ()