Vabr

Upřímně ty problémy, který mám zatím s toto franšízou jsou pořád stejný, takže se nebudu opět obtěžovat s jejich vypisováním, takže ve zkratce - děsná nuda, vrah se pořád schovává (tentokrát především ve stodole), nezajímavé killy, de*ilní rekapitulace a konec, který mě má ,,ohromit". Co bych ale pochválil, tak je drobné zlepšení oproti předešlému dílu. Postavy jsou tu upřímně snesitelné a ne tolik 2D, objeví se tu konečně i dva ,,odvážnější" killy, kdo viděl asi tuší a konec je zatím ze tří dílů nejnapínavější. Kamerově taky zlepšení a i hororovými sekvencemi to je lepší. Ale zase oproti předešlým dílům tu mám dvě výhrady navíc. Zaprvé, kdo by tam proboha do toho kempu jezdil, když se tam pořád vraždí. Tady ani logika No jo no, vypatlaní teenageři nepomůže. A zadruhé, proč kopírují ending scénu s jedničky? Nechápu, opět mi to akorát potvrzuje plochost nápadu celé této franšízy. Vyhodnocení: Snad čtyřka bude lepší...? ()

Alexandre

Třetí pokračování je oproti druhému jen míň napínavé, ale opět skvěle vyniká v oblasti lekaček (kterých je tu opravdu požehnaně), mrazivé hudby, nenudícího scénáře a sympatického obsazení (takže divák není nucen přát postavám smrt). Atmosféra tomu nechybí a celkově se jedná pohodovou podívanou a vydařenou páteční zábavu... A 3D verze stojí fakt za to! ()

vincchuppo

Dle mě nejvyvedenější ze série. Jason má svoji legendární hokejovou masku. Školáci a školačky jsou celkem sympatičtí. A o to více vám film dovoluje jejich brutální úmrtí prožít. Povedený film. Dobrý horror. Výborný blood splasher! ()

Allan

Když zde dobrá polovina recenzentů zažívá orgasmus z prostého faktu, že si Jason konečně nasadil tu K U L T O V N Í ! ! ! masku, je zbytečné snažit se protiagrumentovat - třeba takovými falešnými otázkami, jako např.: Kam se ztratila atmosféra? Kde je onen cool humor? Proč musíme vidět Jasona špacírovat před kamerou v každém třetím záběru? Proč jsou zde všichni tak nebetyčně tupí, ač již pubertě značně odrostlí? Nemohu nevzpomenout mimořádně bídné hodnocení filmu Halloween 3 - argumentem většiny hodnotících je absence Michale Myerse. A v tomto filmu je tomu přesně naopak: jakmile si Jason nasadí tu přiblblou masku, hodnocení to automaticky zvedne o dobrých 25%. Někdy logiku uživatelů čsfd vážně nepobírám. Nesmím-li však tomuhle dílku něco upřít, pak je to jednoznačně naprosto kulervoucí main theme. ()

Hashirama

Do třetice všeho dobrého a na potřetí to vyšlo nejlépe. Hudba je part od partu lepší, herci méně otravní a mordy zábavnější. No a co, že konec je vykradený z jedničky a zbytek už známe, ta přiznaná béčková esence pořád baví. ()

GTS_PUNK

Zdeformovaný vrah Jason Voorhess sa vracia v treťom pokračovaní série a prináša so sebou nudu a podpriemernosť z predošlých dvoch dielov. Okrem nich však aj otrepaný dej, ktorý takmer identicky kopíruje záležitosti, ktoré už divák mohol vidieť predtým. Námet ostáva samozrejme rovnaký - partia mladých ľudí sa vyberá na chatu do lesa, aby sa zabavili, ale jediná vec, ktorá tam na nich čaká, je krutá smrť pod rukami maniaka. Nie obyčajná krutá smrť, ale okopírovaná smrť jeho predošlých obetí, bez nových prvkov a štipky fantázie. Rozprávať sa v tomto prípade o niečom, čo by stále príbehovo stálo za zmienku snáď ani nemá zmysel. Jediné, čo sa vo filme zmenilo sú postavy, ale princíp slasheru zostáva na vlas rovnaký. To je síce logické, ale kompletne vykrádať dve filmy, je hlúposť. Navyše nudná. Čo tu vrámci príbehu a deja stojí za zmienku sú možno scény s motorkárskym gangom, pretože to je niečo nové a neokopírované. Zvyšok, nula bodov. Dej je nielen identický, ale aj pomalý, miestami totálne stupídny a veľmi predvídateľný. Takmer každá postava pred "svojou chvíľkou" navyše najprv behá okolo také dobré tri minúty a to sa opakuje stále dookola. Týmto vypĺňať dejovú líniu, ktorá inak nemá žiadnu hlbšiu podstatu, nehnevajte sa na mňa, tvorcovia, ale takto sa film nerobí. Čo sa postáv týka, ani tu film žiadnym spôsobom nevyniká. Obsadenie neznáme a jednorázové, bez väčších sympatií. Friday the 13th Part III neexceluje takmer v ničom. Vykráda svojich predchodcov, má stupídny a zdĺhavý dej bez nápadu a dokonca aj menej nahoty, ktorá aspoň ako-tak vždy dokázala vniesť do slasheru nejaké to pozitívne oživenie. Tu sú však mŕtve divácky všetky aspekty a jediná vec, vďaka ktorej tento diel možno označiť za prelomový je to, že Voorhees sa v ňom po prvýkrát producíruje v hokejovej maske. Aj keď, to je skôr zaujímavosť, než kinematografický prelom. Ak boli predchádzajúce dva diely podpriemerné, tak ani neviem, ako by sa dal charakterizovať tento. Snáď len ako filmová slabota, žánrová nuda a sériová vykrádačka. ()

Mouchal

Díky bohu za toho "prank mastera", který Jasonovi dovezl hokejovou masku, protože přesně tak Jasona všichni známe! Třetí Pátek je z úvodní trilogie rozhodně tím nejpovedenějším, ať už jde o killy (přeseknutí vejpůl rukochodícího cápka bylo oku lahodící), tak i o celkovou atmosféru, která sice není bez chyby, ale mírné zlepšení se dá vypozorovat. Ale ten konec... Já nevím, proč se vždy tvůrci rozhodnou, že ta poslední baba dá Jasonovi vždycky přes držku, ale nepůsobí to dobře. Měl by je prostě sejmout všechny a šmitec. K tomu ještě ta identická scéna s lodí z jedničky a světe div se - zkažený konec. No jo, ale co taky jiného od Pátku čekat, že? Ale do té doby všechno tak, jak má být. 65% ()

Likan7

I když to stále není hororová pecka, posun k lepšímu tu je oproti dvojce evidentní. Mnohem víc akce, víc mrtvol, nápaditější zabití a hlavně si Jason konečně nasadil masku a alespoň vzdáleně je podobný tomu Jasonovi, kterého čekám. Samozřejmě je tu plno klišé, na dnešní dobu spoustu úsměvných momentů, ale nevadí to. Atmosféra je lepší a i když má film pomalý úvod, tempo je nakonec taky fajn. ()

Nix

Pořád je to super, pořád to má co nabídnout a člověk se nenudí. Dokonce tady se člověk moc nezasměje, fakt dobrý díl. Jason pořád jede a je lepší jak jeho kolega Mayers, je zábavnější a vydržel i třetí kolo. ()

TheRay97

Další zklamání, mohli by aspoň změnit prostředí, aby film nebyl tak monotónní. Člověk se už v průběhu začíná nudit a do konce se ani nic zvláštního nestane, vše je jenom o tom, že týpek běhá kolem a snaží se všechny zabít. Shrnutí celých devadesát minut jednou větou. ()

IronRocky

Tenhle díl se mi hodně líbil a je stejně dobrý jako předchozí díly. Škoda jen, že trochu atmosféra polevila oproti předhozím dílům. Jinak vraždy jsou hodně dobře udělaný a Jason zde poprvé nasazuje hokejovou masku. Pro mě je Pátek 13 společně s Halloweenem nejlepším slasher hororem. ()

ardno5

Tak konečně Jason jak ho známe. Ale ve stejném duchu jako dvojka. Nemohu říct že lepší nebo horší. Od prvního dílu se toho moc nezměnilo a počítám s tím, že všechny díly budou stejné.. Za mě 65% ()

Scraffy

Tretia časť, kde si Jason nasadí svoju kultovú hokejovú masku a už ju v podstate zo seba nedá dole. V tomto diele sa vlastne opakuje to isté, čo sme videli v dvoch častiach doteraz. Čiže scenár už nemá moc ako prekvapiť. No aj tak sa dá pri tom skvelo baviť. ()

Luki.V

Návrat legendy, tentokrát v 3D a dunivější hudbou. Jediné co bych filmu vytknul je smrt tří motorkářů, to bych klidně nahradil nějakými dalšími rozhovory. U scény s harpunou dodnes skláním zrak, charakter Dany je více než sympatický a závěrečná honička natáhnutá na perfektních 10 minut je více než skvělá. Druhý nejlepší počit v "první generaci" Friday the 13th. ()

adamix

Určite ide o ten lepší diel, hlavne čo sa týka tej poslednej pol hodiny, kedy už vidíme (konečne !) Jasona s hokejovou maskou, nie ako vraždiaceho kameramana ( jednotka), či ako trta s vreckom od zemiakov na hlave ( dvojka). Samozrejme zvyšok filmu + otrasný úvod (s akože hororovou hudbou v úvodných titulkách) nerátam. Týmto dobovým pátosom trpela bohužiaľ väčšina amerických hororov, niektoré tým ešte trpia aj teraz. Za mňa 40%. ()