Život na zámku

• Slovensko Život na zámku
Drama / Rodinný
Česko, (1995–1998), 44 h 35 min (Minutáž: 50–53 min)

Režie:

Jaroslav Hanuš

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Jan Osten

Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Hradil, Jiřina Jirásková, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová (více)

Série(2) / Epizody(52)

V seriálu se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou… (Česká televize)

Igy007

Scénář neřeším, neboť je pitomý v rámci seriálového standardu. Co je ale opravdová hrůza : kostýmy a dialogy ... ty hadry ukradli důchodcům ? Dorostenka se obléká stejně jako její babička, děs běs. A ty hovory vzor mentál - vždyť takhle nikdo nemluví a nemluvil ani v 90. letech (20. století tedy na tuty ne). Představitel hlavní role, "vyvolené" hamty hamty dřevo, dostával ty velké role asi jen díky svému původu, člověku se z něho kroutí nehty na nohou. ()

Kontryhelka

Pěkný seriál, zajímavé osudy hlavních protagonistů. Ráda se na seriál klidně i po létech podívám a přijde mi pořád stejně koukatelný.  Vzpomenu si ráda na dobu, kdy jsem sama byla v té době studentka, žádné mobily, jen dopisy a telefonní budky. Byla to svým způsobem i sranda. ()

Martinek

Jeden z mála porevolučních povedených seriálů, až na vyjímky slušné herecké výkony a v první sérii i děj, který má velmi slušný spád. Bohužel měl seriál sestupnou tendenci a ve třetí sérii by se dalo o dějovém spádu mluvit už jen těžko. ()

ostre_pero

Emocionálne silný, režijne i herecky mimoriadne pútavý a originálny a čím ďalej tým lepší a lepší. Skvelý český seriál, skvost medzi filmovými dielami. Realisticky zo života vykreslené situácie, problémy, dilemy, riešenia, dokonalá psychológia postáv, silné a emotívne neuveriteľne precízne vedené dialógy, odkukané zo života. Do úloh jednotlivých postáv sa divák vžije takým úžasným empatickým spôsobom, že s každým hrdinom prežíva jeho osud akoby bol jeho vlastný. Toto excelentné dielo Jaroslava Hanuša možno zaradiť do zlatého fondu českej kinematografie. Aj napriek niekoľkému opakovaniu v ČT a STV si rád pozriem každú časť, hoci som ich už videl všetky. Keby len to - na každú z nich sa teším ako malý chlapec. Bravó... ()

badajajuak

Sága rodu Králů. Až na strašné přehrávání a to i jinak dobrého Töpfera, to byl jeden z těch lepších českých seriálů. ()

lapatata

Nejlepší český porevoluční seriál. Poutavé a zajímavé příběhy, které si ovšem zachovávají jednoduchost a tedy jsou uvěřitelné a autentické. Výborné herecké obsazení a dramaturgie. Kateřina Macháčková v nejlepší formě a své nejvýraznější roli. ()

Bodega_Bay

S tímhle seriálem jsem vyrůstala, dost se mi tenkrát líbil a když jsem ho viděla nedávno, nijak jsem se za něj nestyděla...Myslím, že je pořád lepší, než to co se tady točí teď. Nesmrtelný kotelník je pro mě dodnes synonymem lecjakého prasáka.................................................Tak jsem si po čase pustila pár dílů a nevěřím svým očím :-) Všichni si všechno pronajímají beze smluv, hlavní hrdinové, přestože vzdělaní, jsou absolutně finančně negramotní a naivní jako pětileté děti. Myslím, že je to dobré zkouknout pro připomenutí toho, jak izolovaní lidé do skutečného světa vstoupili a diviti se nestačili...A Král to zabil: "Pořád lepší spolupracovat se státem, než s nějakým soukromníkem"!!! LOL :-D ()

J. K. Lister

Abych měl srovnávat ostatní seriály Ulice, Ordinace v růžové zahradě s Životem na zámku, tak poslední jmenovaný je opravdová oddychovka, u které se nenudíte a ví, kdy má nejlíp skončit, z toho se ostatní podprůměrné podobné seriály neřídí a podle toho to také vypadá. ()

mlock odpad!

Viděl jsem (nedobrovolně) 1 díl a nevěřil vlastním uším. Ti lidé tam mluvili totální nesmysly, chovali se iracionálně, seriál je jak z jiného světa, úplně nesmyslný děj a jednání postav. ()

migl

V dobe uvedenia na TV obrazovky to bol priemerný až podpriemerný seriál,no v porovnaní zo súčasnou tvorbou je to nadpriemerný seriál ()

ssarka

absolutní porevoluční průměr,na který jsme ale čučeli všichni...narovinu jsou tu i daleko daleko daleko široko horší ()

Hombre8

Zpočátku poměrně slušné, postupně seriál ztrácel dech. Hrachovcová s Rajchertem tvořili málo sympatickou dvojici sourozenců, kteří se na tom významnou měrou podíleli. První serie by možná ještě na tři hvězdy dosáhla. Hodnotím ale jako celek, takže bohužel. ()

Rangerek

Musel jsem dát pět hvězdiček, protože první řada je pro mě osobně jedním z nejlepších českých seriálů vůbec. Skvělé postavy, skvělí herci, skvělý děj, skvělý Kolín, celkově skvělý obraz poloviny 90. let u nás. Všechno plyne hladce a člověk se nenudí. Mimořádně povedená je i hudba. Bohužel 2. a obzvlášť 3. řada se silně nepovedly, až člověk nevěří, že to měl být jeden seriál. Spoustě lidí to pochopitelně pokazilo dojem, ale já svoje hodnocení prostě změnit nemůžu. ()

Bila_pani

Tenhle seriál mě vždycky strašně nudil, a vlastně nevím ani přesně proč. Ale dokonale aspoň na hodinu zaměstná moji matku (což opravdu NENÍ snadné), takže už jen za tohle dám nevážné 2*. ()

pelewi

Chcel by som vidieť ich účet za plyn na takom zámku že ako to je možné, že si mohli dovoliť také bývanie... o.O Ale inak seriál je podpriemerný. ()

Ruffus83

Hodnocení, vzhledem ke všem 52 dílům seriálu jsou slabší 4 hvězdy. Když seriál začal a mně bylo 12 let, velice mě zaujal. Příběhy postav zajímavé, dialogy dobře postavené, místy i vtipné, navíc většinou osvědčené herecké tváře a celkově nám blízká atmosféra děje. Problémy se sháněním bytu možná leckdo z nás tehdy zažil. Mám z tohoto seriálu silně zafixované některé scény a situace a přiznám se, že nyní sleduju nedělní reprízu. Nostalgie je velká věc! Hvězdičku jsem strhl za díly z konce seriálu, tam už mi ta poutavost dílů předchozích chyběla. Klavírní hudba která seriál provází je tady pasující, všichni Královi jsou herecky výborní, T.Töpfer kouzelně vzteklý, a mladá K.Hrachovcová právě v rozpuku. Překvapením autora bylo úmrtí postavy, kterou hrál S.Rašilov, cca v 20.díle. Kolín, jakožto město natáčení, byl myslím zvolen vhodně. ()

Medinka

No, ve světle dnešních VKV, Ordinací, Ulic a podobných otravných blbin je to vlastně porevoluční skvost :-D Herci opravdu hrají, můžete jim to věřit, máte s nimi soucit nebo vás štvou - není to prostě trapné..... ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012