Creepshow

Horor / Fantasy / Mysteriózní
USA, (2019–2023), 18 h 26 min (Minutáž: 41–55 min)

Kamera:

Robert Draper

Bruce Davison, David Arquette, Adrienne Barbeau, Hannah Barefoot, Tobin Bell, Big Boi, Nelson Bonilla, Chad Michael Collins, Jeffrey Combs, Logan Allen (více)

Série(4) / Epizody(24)

Seriál pokračujúci v spracovaní strašidelných komiksov s názvom Creepshow. Diváci sa dočkajú dvanástich krátkych príbehov rozdelených do šiestich epizód. Tie sú plné monštier, duchov a krvi. (Marceloo)

Recenze uživatele majo0007 k tomuto seriálu (5)

Gray Matter / The House of the Head (2019) (S01E01)

Za kamerou Greg Nicotero. Poviete si fíha! to budú jatky. Nuž, práve naopak. Viac sa mi páčila Head, ktorá mala ozaj neotrelý scenár. ()

Mums / Queen Bee (2021) (S03E01)

Prvá poviedka (z dielne Joe "Kinga jr." Hilla) o Jackovi "Mičurinovi", čo si na záhrade vypestuje z matky "Adélu, co ještě nevečeřela", patrila k tomu lepšiemu, čo som za celé 2 sezóny videl. Druhá už také terno nebola, a to ju robil dokonca Greg Nicotero (mám dojem že jeho podiel na The Walking Dead je len na papieri). 3 vymletí tínejdžeri sa tajne vyberú do nie zrovna typickej nemocnice pozrieť svoj idol, čo práve rodí. Nakoľko je prítomný len personál so svojimi zeleno-rádioktívnymi očami, stane sa z toho survival ala The Thing. Nenadchlo, neurazilo. ()

Skeletons in the Closet / Familiar (2021) (S03E02)

Budem hodnotiť len prvú epizódku, lebo druhú Familiar si z večera do rána už ani nepamätám (akýsi démon prenasledoval negra a zaspával som pri tom). V Skeletons milým spôsobom vzdáva Nicotero poctu, hold a peje ódu na kultovky hororového žánru. Dej sa odohráva v obchode s filmovými-mňam-rekvizitami (uvidíte Freddyho rukavicu, Ashovu motorovku, dokonca som si všimol alien-egg, atď), kde sú nie všetky kúsky zaobstarané poctivým spôsobom. Fanúšika poteší po dlhom čase akcia striebornej gule z Coscarelliho Phantasm a takisto presná kópia Hitchovho Psycho mordu v sprche políčko po políčku v čb. Záverečný fight dvoch kostlivcov ala Evil Dead 3 v stop-motion animácii bol čerešničkou na torte. Nostalgicky pekné. ()

The Last Tsuburaya / Okay, I'll Bite! (2021) (S03E03)

V prvej poviedke si z nás tvorcovia asi vystrelili. Príbeh je o miliardárskom magorovi, ktorý len tak z rozmaru kúpi a následne spáli posledné veľdielo maliara hororových kreatúr. No a práve tá zhoretá sa zhmotní a zatúži predať štafetový kolík ďalej. Tak horor ani ofukom, ale preboha tá "potvora"... chlapík v latexovom mundúre, made in 60. roky - predstavte si Creature from the Black Lagoon ošústanú tretím členom Power Rangers... V druhej si odsúdenec urobí z cely malé terárium s chlpatými pavúčikmi. Nič pre arachnofobikov, uznanie si zaslúži aspoň záverečná 6nohá hlava. Seriál nikdy neovplýval veľkým budgetom a hereckými výkonmi - na to som si už zvykol, ale táto tretia epizóda je pod čiarou ponoru. ()

Stranger Sings / Meter Reader (2021) (S03E04)

1. Nič netušiaci doktor má previesť "rutinnú" operáciu: vyoperovať siréne-morskej panne (v tomto prípade šerednej černoške) hlasivky, na ktoré si už robí zálusk jej kamoška a nič netušiaci doktor má byť jej premiérovým dezertom. 2. frčí na aktuálnu tému. Síce nevyčíňa Covid, ale nejaká podobná korela, čo mení ľudí na démonov. Liečba nie je náročná-treba ufiknúť hlavu a o zvyšok sa postarajú smetiari... Zase nič z čoho by ste padli na zadok, ale druhá poviedka sa konečne aspoň snaží navodiť akú-takú atmosféru. ()