Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Puol

Klady: Tommy Lee Jones a Jim Carrey, oni si svoje party aspoň užili. Val Kilmer nevyrazný, taký neutrál. Nicole Kidman aspoň dobre vyzerá. Zápory: atmosféra v čudu, akčné scény katastrofa a celé to nejak priveľmi bliká. Joel Schumacher asi fakt nevie vysokorozpočtové filmy. ()

Elyon odpad!

Chvílemi jsem si myslela, že je to parodie. Ještě štěstí, že tam nebyl Joker nebo Harley Quinn, ti by jinak dopadli.:) ()

Hapretor odpad!

Batmanův největší průser! Tohle byla naprostá kokotina prvního řádu, absolutně nezáživná se snad nejprotivnějším hereckým výkonem Jima Carreyho a nejkyselejším ksichtem Val Kilmera! ()

Folky

Ale jo, jde na to koukat. Přece jenom jsou tam docela dobré postavy. Ale celé to zachraňuje hlavně Jim Carrey. ()

char_t

Hodně jiné než Burtonovi předchůdci, ale slabší? Nijak zvlášť.. Val Kilmer do role sedí (líp než Keaton i Clooney), i zbytek obsazení stojí za to, šílení záporáci v podání Jonese a Carreyho jsou vyloženě k sežrání... Moje guilty pleasure z téhle série. ()

burton

No, kdo nemá rád Batmany ....a vlastně podstatu komiksů, tomu se to asi moc líbit nebude. Viděla jsem to dokonce i v němčině, což bylo fakt děsivý. Ale... Batmany miluju a komiksy taky :). Pro mě je tento Batman šílený, totálně odvázaně extravagantní, chvílema malinečko perverzní a to je právě to, co se mi na tom líbilo. Nejsem tam, jen na to zírám, hltám každý detail, a užívám si to .). PS: Tommy Lee Jones - ouč :d ()

Ydrosten

3 hvězdy. Jenom kvůli tomu že Tommy Lee Jones a Jim Carrey, stvárnily takový šílence. Jinak to není žádná sláva. ()

GOREGASM

Joel Schumacher je dokonalým příkladem tvůrčí nevyrovnanosti a v tomto případě navíc zabloudil do high budget levelu, ve kterém se pod září veškerého hollywoodského neonu a sexy křivek Batmanovy zadnice (jak mohl tenhle záběr neskončit na podlaze střižny nechápu) průběžně topí. Batman Forever má všechny neduhy, které jsem vytýkal Burtonovi (těžko říci, jestli v roli producenta spravedlivě trpěl) a navíc přichází s novými. Nevýrazný Batman, respektive Keaton nebyl žádný zázrak, ale Val Kilmer více než stoneface nepředvede, scénář ho navíc nutí do pseudohumorných scén. Chris O´Donnell byl neviditelný vždycky a tady si ho zapamatujete jen díky blyštivé náušnici. Naštěstí je tady půvabně přemýšlivá Nicolka plus Tomík a Džimík, kteří svou teatrální rozverností kontinuálně navazují na zlosyny celé série. Stručně shrnuto neumětelsky prošustrovaných sto mega, za něž divák nevidí ani jednu vizuálně zajímavou scénu, nýbrž přesvícený bordel, v němž režisér plnohodnotně prezentuje svůj estetický i vypravěčský "kumšt". Naštěstí už jde o předposlední mylný pokus, jak uchopit mýtus netopýřího muže, nicméně to nejděsivější zjevení nás teprve čekalo a mne právě čeká :-). 50% ()

helloween93

Jako fanda Batmana jsem byl zklamán, Burtonova atmosféra je pryč, všechno je barevné a extravagantní. Carrey se do role Riddlera i hodí, za to T.L. Jones mi tam nesedí a Nicole byla svůdná dost. Film působí strašně dětinsky. Tohle prostě není Netopýr. Jedna hvězda za obsazení Batmana a druhá za Carreyho výkon. 2* ()

P.J.2

Rád bych řekl že tento film má dvě tváře, tu dobrou a špatnou, pravdou je že pro mne zůstává jednou velkou hádankou. Každopádně netopýr se evidentně na půl cesty nějak zatoulal páč vletěl do sraček. ()

MikeeTheory

Není to vyložené zlé, ale oproti předchozím Batmanům je to propad o několik levelů níže. Joel Schumacher jako by nevěděl, jakou cestou se vydat. Jestli navázat na Burtona? Nebo naopak jít svoji cestou? Atmosféra jako by se vypařila a herci (byť většina z nich kvalitní) tak nějak neví za co to celé uchopit. Přitom ta snaha je tady patrná. Film chtěl oslovit co nejširší cílovou skupinu. Paradoxně se ale stal pravý opak. ()

BOURQUE

Kvalitní herci vo filme, kde práve ten príbeh je najslabšou častí . Absolútne nevyužitý potenciál. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Batman má nové nepřátele. Ano, a rovnou dva.  Říkají si Two-face a Riddler. Ale zase nebude sám. Přidává se k němu coby parťák Robin. Je snímek tedy honosnější, dobrodružnější, zkrátka komiksově zábavnější? Nebo zůstává u temné atmosféry. Kupodivu, ani jedno. Málokdo ví, nebo lépe řečeno, nikdo v Česku neví, že i tento třetí snímek měl taktéž původně režírovat Tim Burton a Batmana hrát Michael Keaton. Proč tomu tedy nebylo? V pozadí nastaly nějaké spory se sponzory či výrobci filmových suvenýrů, nebo co a došlo to tak daleko, že Tim ztratil nervy a z projektu prostě odstoupil. A Michael prohlásil, že pokud film nebude točit Tim, on z role Batmana odstupuje také. A jak řekli, tak se stalo. Podrobnosti o této příhodě nechť si zájemce najde na internetu. Po dlouhém jednání režisérské křeslo dostal Joel Schumacher a na roli Batmana byl vybrán Val Kilmer. A tak se stalo, co se stalo. Val se na tuto roli viditelně nehodil, ale jak je vidět, po herecké stránce se snažil. Batmana se snažil hrát stejně jako Michael a dá se říct, že se mu zdařilo. V obličeji ale vypadá značně dětinsky.  Joel je, jako každý jiný režisér, se svým vlastním přístupem a tak snímek pojal zcela po svém. Z počátku je sice vidět Joelova snaha vizuálně navázat na Tima, ale bohužel, moc dlouho to nevydrželo. Neonová show předčila očekávání a tak původní temná komiksová atmosféra dostala setsakramentský kopanec. Snímek se opět vyznačuje přítomností hereckých hvězd. V postavách však ale nijak výrazný rozdíl od těch předchozích není. Two-face se chová úplně stejně jako Joker, takže to vypadá, jakoby Joker změnil image. Riddlerova gumová tvář Jima Carreyho je asi trefná, ale to křepčení je zase až moc přehnané. Skutečně to vypadá, jakoby si jen ´Zvířecí detektiv´ vzal kostým a šel si zablbnout.  A charakter dr. Chase Meridian s tváří Nicole Kidman je zcela totožný s Vicky Vale, kterou si v prvním snímku zahrála Kim Basinger. Neonový vizuál už vše jenom dodělal. Doslova kabaretní show, Joeovi prostě v zájmu komiksové předlohy nelze odpustit. Snímek určité přednosti má, ale s ohledem na předchozí Burtonovi počiny jich moc není. Buď jak buď, sestup dolů je razantní a to ještě diváci ve své době netušili, co dalšího se na ně chystá. ()

Nerd4Dreaming

Co na to říct. Děsně přehrávající Lee Jones, standardní Carrey a překrásná Kidman. Kilmer mi do role Batmana sedí mnohem víc než Keaton, hlavně jako Bruce Wayne působí classy, narozdíl Keatona, co působí jak po lobotomii. ()

Besyn

O dost horší než Burtenovy verze,ale v kontextu s Batmanem a Robinem je to ještě špica.Kilmer se sice do role Batmana zoufale nehodí,ale i tak vše vynahradí skvělé ústřední duo Jones-Carey. ()

plagjoklas

veľmi veľmi veľmi slabý odvar prvých dvoch dielov. Jediný herec čo tu predvádza solídny výkon je Jim Carrey. ostatný sa topia v bahne priemernosti a Tomy Lee Jones je dokonca zo svojím odvarom svojej vlastnej postavy z Natural Born killers trápny a podpriemerný. veľké sklamanie pre fanúšikov batmanovskej ságy. Ale stále ešte pozerateľná záležitosť. Veľmi slabé 3 *. ()

Empire odpad!

Totální propad, není zde ani jedna věc, která by zasloužila pozornost. Rozpočet je od každého nového Batmana větší a větší a Batman je horší a horší. Schumacher není dobrý režisér, rozhodně ne na tento druh filmu. ()