25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

F.W.Colqhoun

Are you telling me that I'm caught in the middle of fan-fucking-fiction? SPOILERY Už dlouho jsem neviděl někoho tak zřízeného jako je Courteney Cox.  Když ale přehlédneme nepovedené plastiky protagonistů, kteří neměli to štěstí pojít v předchozích dílech série, uzříme, že přiznaný záměr requelu, jak jsem jeho definici poprvé zaregistroval z úst neteře původního experta Randyho, který pro mou generaci kdysi precizně shrnul pravidla pro přežití v žánrovém filmu, není zvládnutý špatně. I když bych jakožto divák původního filmu viděl nejraději ten samý film a prožil to samé bodací vzrušení, v mé divácké kondici již nenavoditelné, aktualizace původního konceptu o pár současných motivů a témat (sociální sítě, péče o duševní zdraví, fanfiction, streamovací platformy) není takovou zátěží, aby ho dokázala poslat ke dnu. A Melissa Barrera je hezčí než Neve Campbell. Ale ta Courteney Cox... Nefalšovaná hrůza.Nefalšovaná hrůza. I still prefer The Babadook. ()

Corpsegrinder odpad!

Opravdu někoho stále zajímá pátá recyklace toho samýho? Ano většina slasherů jede podle stejný šablony ale nabízí aspoň inovaci v podobě kreativních zabití, toho se zde nedočkáte. Pominu-li otřesný obsazení plný neherců a vracející se starý postavy z jejichž výrazu je naprosto zřejmý že tady bejt nechtěj, tak scénář je naprostá katastrofa. Ve scéně kde si parta naprosto reálně vyobrazených týnejdžrů v jedný místnosti navzájem honí nad znalostí moderních hororů a nad tim jakej je Jordan Peele génius jsem myslel že mi mozek vyteče ven prdelí načež se začnou navzájem předhánět v obviňování všech okolo z toho že jsou vrah, pak se zkušená postava z předchozích dílů nechá ubodat jak debil a následuje finále s "šokujícím" odhalením kde jednoho zabijáka jste pravděpodobně tipnuli zhruba po 20 minutách filmu a ten druhej absolutně nedává smysl. Už prostě nežijeme v 90s, magor s nožíkem neni zajímavej a meta komentář žánru nefunguje protože věková kategorie postav ve filmu se nezajímá o horory ale o sračky od Marvelu a svojí kariéru tancujícího blbečka na TikToku. Absolutní dno už tak podprůměrný série. ()

HonzysKISS

Musím přiznat, že mě docela baví, jak se v dnešní moderní internetové době natáčí pokračování starších hororů. Je to vážně zajímavé. Obzvláště když si pustíte první díl Vřískotu a tento poslední. Dneska už jsou krásně vidět brutální scény. Probodávání nožem jsem si vážně užíval. Už to není jenom plno litrů krve, tady je něco víc. Ghostface byl vždy spíš takovým komikem, no a tady je to (asi v dobrým slova smyslu) stále stejné. Docela jsem se bál délky filmu, ale pořád se tu něco dělo, takže za mě fajn. Celkově mě to bavilo, hlavně tu máme staré známé tváře. I když Courtney Cox už je bohužel doopravdy mumie. Ještě že tu máme novou tvář Jennu Ortegu. 75/100 ()

janesX

Najprv mi to prišlo ako prerábka čo sa hrá na pokračovanie, skrátka hocičo, len aby nový Vreskot vôbec mohol byť a tiež mám z toho pocit, že toto je asi už len pre Scream Maniakov, prípadne pre úplne nových fanúšikov, pre ktorých tiež nebude ťažké pochopiť  čo bolo predtým, keďže to tam dookola vysvetľujú. Zápletka je na moje prekvapenie vymyslená šikovne, ale aj tak je (môj) problém v tom, že odhliadnuc od zápletky ma už tak nebavilo pozerať zase na to isté čo už bolo a najmä na toho nešikovného vraha čo stále niekde padá a pošmykuje sa a napriek tomu je tak smiešne a účelovo úspešný. Film ale obsahuje aj iné nedokonalosti, tá najhlúpšia príde v polovici, keď hlavné postavy po tom, čo pol filmu špekulujú nad tým, kto je vrahom, zabijú vraha a len tak odídu, ani ich nenapadne pozrieť sa za masku. Za to hviezda dole a druhá za prestrelenú dĺžku vypchatú tupou slamou. A ešte jedna, za céčkové herecké výkony. ()

Lefty86

Viděl jsem pár dílů před 2-3 nevím. Vřískot nemůžete brát vážně protože ani tvůrci to neberou vážně. Beru to jako takovou jednohubku. ()

Marius_ss

Tak konečne sa aspoň jedna slasher séria dočkala (po dlhých rokoch) kvalitného a hlavne zmysluplného pokračovania ! Hu-rááá ! ()

tenebrae86

Pozor, komentář obsahuje SPOILER! Dobrý "requel". Oproti dílům od Cravena mi tu ale chybělo více krve a nepříjemného bodání. Ne že by tu byly vraždy natočeny špatně, ale například v jedničce nebo ve čtyřce jsem ta zranění postav doslova cítil. Tady jsem s postavami nesoucítil ani náhodou. Dokonce ani smrt Deweyho se mnou emočně nijak nehnula a to jsem o něj měl ve všech předchozích dílech hrozný strach. Akce s Ghostfacem byly výborné, hra s divákem byla podle pravidel, ale osobně mi vadily časté dialogy, řešení rodinných vztahů, blablabla, narušovalo to tempo i když uznávám, že ve scénáři mělo vše své opodstatnění. Promyšlené to bylo fakt dobře, jen jsem se bohužel chvilkama nudil. Trochu směšné a na sílu mi pak připadaly silácké hlášky hlavních postav typu "I´m Sidney 'Fucking' Prescott" a jejich neustálé narážení na to, že je všechno vlastně rutina a jen další série nudných vražd ve Woodsboro. K tomu pocitu nepochybně přispíval i gumový ksicht Courteney Cox. Ale jinak dobrý, za mě třetí nejlepší díl. ()

mazadlo

Vřískot je moje nejoblíbenější série, takže každý nový film či seriál vítám s otevřenou náručí. Protože sleduji MOVIEZONE věděl jsem, že se Vřískot povedl a proto jsem k němu přistupoval s velkým natěšením. To asi byla ta chyba proč se mi ten film tak moc nelíbil. Film samozřejmě skvěle odkazuje na svoje předchůdce a jako guilty pleasure funguje skvěle. Bohužel jsem čekal větší odvahu tvůrců šlápnout do těch zajetých formulí a přizpůsobit je moderní filmařině. Vědět, kdo je vrah už po pěti minutách je sice pro Vřískot vlastní ale po páté už poněkud nudné. Čekal jsem větší mindfuck na konci. Trochu odvahy tam bylo ale jinak jako přes kopírák. Moc nevím, co by mělo přinést další pokračování. Samozřejmě, že na něj půjdu, protože je to prostě Vřískot, ale mám trochu obavu, že se to nakonec vyčerpá jako "Nezvratný osud." A je to škoda, protože možnosti v tom story jsou obrovský. Jen už prosím ne ty scenáristické obezličky. Plus - střílení do moderních hororů bylo super. ()

Kacitr

Pecka?! První a tento Vřískot jsou nej. Bože. Tak nadšená jsem po dokoukání dlouho nebyla! Celou dobu hádáte....kdo je teda vrah? No? Kdo?! ()

aLPaC

Po kultovní jedničce asi nejlepší díl série a kdyby nebylo toho úplného závěru (čímž myslím závěru po závěru), uvažoval jsem tak na 4,5. Tím tedy za 4 hvězdy. Ale velmi silné. Vřískot se nesnaží jít novou cestou, ale dává divákovi, na co byl zvyklý. Nadhled, hravost, spoustu pomrkávání po jiných hororech, předchozích dílech série i jejím fiktivním filmovém zpracování "Ostří", pravidlech, pre/se/re a dalších quelech, humor a v neposlední řadě také krev. Dočkáme se i překvapení. Původní postavy jsou sice trochu do počtu, ale především David Arquette mě bavil. Za mě fakt sympatická zábava, která se nebere vážně a dá divákovi, co od tohoto filmu očekává. Noví tvůrci přinesli svěží vítr a Wes může být hrdý. ()

matmanX

Meta komentáře a bourání čtvrté stěny jsou dnes možná populární, jenže Vřískotová série se na ně spoléhá už přes 25 let a nikdy nebyla schopná překonat originál. Z původní osvěžující nadsázky, která obrátila klasické slashery vzhůru nohama, zůstaly jen povrchní odkazy střílené kadencí samopalu vz.24. Jenže zatímco v jedničce dávalo kecání o filmech postavám autenticitu, tady to má většinou opačný účinek. Když hrdinové nesypou trailerové hlášky, tak o sobě mluví tónem, který bych čekal právě od fanoušků série, ne od postav žijících v jejich světě. Struktura samotná je navíc ještě klišovitější, než v některých dřívějších dílech, jen s ještě méně uvěřitelnými vraždami. Jenže stupidní momenty se magicky nepromění v geniální filmařinu jen proto, že tvůrci upozorní na jejich stupiditu. Stačí se podívat na samotné Woodsboro, kde musely vraždy pořádně zatočit s populací, protože to často vypadá, že tam celkově žije sotva 50 lidí a celá nemocnice je rezervovaná pro jednu pacientku. Všudypřítomnost mobilů a trackerů nabízela novou překážku, ale scenáristi ji vyřešili jednoduše tím, že hrdinům snížili IQ, takže i ostřílení veteráni dělají amatérské chyby, které byste jim nevěřili ani v prvním díle. Z toho všeho vychází Vřískot 5 jako další z řady zbytečných soft-re-pre-legasequel-spinoff-bootů snažící se vymačkat poslední kapky ze známé značky. Oproti poslednímu Texaskému masakru má aspoň řemeslo na slušné úrovni, ale jeho existence je stejně zbytečná a v rozporu s tím, proč byl originál tak dobrý. ()

Heero

Teenagerovská vyvražďovačka, která se ve vzpomínkách vrací k prvnímu dílu, ve kterém byl na rozdíl od roku 2022 drive a jen stroze klišoidní dialogy, kterýma nás nový díl zásobuje. 90´ tenhle minisouboj vyhrály na plný čáře a rok 2022 se tak ve své marné snaze utopil ve vlastních vzpomínkách. ()

TheSpearCZ

Fakt jsem rád, že se z pátého Vřískotu nestal jen další průser, ale naopak si to po dalších deseti letech trefně dělá srandu z dnešních moderních "elevated" hororů, kterým chybí gore a další aspekty, díky kterým si člověk zamiloval žánr hororu na prvním místě. A navíc to funguje i jako takové rozloučení se s originálními postavami (a to i vzhledem k tomu, že šestka už je potvrzená), které tu vyloženě nepřekáželi, jak by mohl někdo očekávat, naopak, takový Dewey tu dostal zasloužený prostor, což mě potěšilo. A Ghostface se nám tu také rozjel jako za starých časů. Pohodovka na podívání se s kamarády, jak vyšitá. Čisté 3* ()

no2

4/10 - Tak nevím, co by na to Wes říkal. Celou sérii mám rád a dle celkového docela dobrého hodnocení na CSFD jsem doufal, že páté pokračování bude v podobném duchu. Nebylo, bylo zdaleka nejhorší. [pozor, spoilery]: Jedna z dívek byla zpočátku téměř ubodána k smrti, ale druhý den v nemocnici byla skoro v pohodě a v závěru filmu jí vadilo nejvíc to, že zapomněla inhalátor proti astmatu a skoro umlátila záporáka berlí. Také Sidney a Gale na konci vypadaly, jako by jim byla spíš jen zima, než po pobodání/postřelení.  A takových blbostí ve filmu bylo víc, takže jsem chvílemi nevěděl, jestli to má být ještě horor, nebo si ze mě tvůrci dělají srandu. Hororové zklamání roku. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám