25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

agentmiky

Trochu jsem se obával, jakým směrem se bude po smrti duchovního otce a režiséra Cravena tato série ubíhat. Naštěstí nová dvojice za kamerou překvapila na plné čáře a přichystala nám od dob jedničky nejvydařenější díl. Ze všech nových přírůstků popravdě nejvíce zaujalo sesterské duo (Jenna Ortega!). Jinak Ghostface se zde s nikým nepáře, ze všech dílů je zde bezpochyby nejbrutálnější (až mě to chvílemi fakticky překvapovalo). Původní postavy též zazářily, došlo samozřejmě i na slzy, protože jedno scénáristické rozhodnutí s vámi emocionálně dosti zamává. Audiovizuální stránka též super, veliké produkční kvality se tomu jednoduše upřít nedají. A závěr nabušený. S těmi zvraty se tady vůbec nešetřilo, to vždy potěší. Uvidíme, co přinese následující díl. Návštěva kina je pro mě povinností. Za mě dávám 7,5/10 ()

Soundtrack

Šablona naplněna. Každý ať posoudí, jestli to potřebuje vidět. Já čekal asi trochu něco víc, když to má 75%, přitom jde o desátou verzi toho stejného. To se nemůžou aspoň pokusit vymyslet trochu nápaditější zápletku? Ale sem tam nějaké dobré nápady, vtipné hlášky a vraždící scény měly dobrou atmosféru. ()

slord

Od návratu tejto série som si nič moc nesľuboval, ale čuduj sa svete je to po prvej časti najlepší Vreskot a som tomu rád. Tento nový prírastok prináša nové nápady, vie sa dobre pohrávať s divákom a napriek výsmechu klišé, dokáže vzdať aj poctu ostatným slasherovkám. Nové postavy nie sú moc výrazné a sú v tieni pôvodnej trojky, avšak samotnému filmu to až tak neprekáža. Po sklamaní z nového Myersa mi toto napravilo chuť a bol som dosť potešený. 7,5/10 ()

Žralok

Pěkný uzavření kruhu jež rozhodně nedělá svým předchůdcům ostudu. Režiséři dobře navázali na odkaz Wese Cravena. ()

raimi

Ach jo. První polovinu filmu jsem byl nadšenej. Radio Silence jsou prostě zajímaví a hraví tvůrci a jejich tvorbu mám rád. Creepy vraždy, uvěřitelný dialogy, celkem sympatický postavy. Ale s nástupem starý gardy a prvním LGBT odznáčkem se to podělá a začne to být ošklivý. Holky z původních Vřískotů jsou obludný, ty plastiky obličejů z nich udělaly chodící exponáty z muzea voskových figurín a fakt to není pěknej pohled. Zbytek postav je taky přehlídka ošklivek- ošklivý milfky, ošklivá ťamanka a ošklivá promiskuitní lesba v aktivistickým tričku a zároveň arogantní sebestředná fake geek girl, který jsem ze srdce přál tu nejpotupnější smrt (i když jsem věděl, že mi to tvůrci nedopřejí, noty v Hollywoodu jsou rozdaný, přes to nejede vlak). Finále je překombinovaný a tak nějak už mně bylo jedno, jak se to tam mydlí. SPOILER: Uvěřitelnost šla stranou, když hlavní "hrdinka" poté, co se zachová bestiálněji než vrahové a o jejímž činu se ani v nejmenším nedá mluvit jako o sebeobraně v pohodě odjíždí svobodná a ne v poutech. WTF? ()

blackrain

Jo, jo, psychopat v masce ducha se nám vrátil a začíná opět vraždit. Vraždy jsou klasicky vřískotovské. Na tom se na štěstí vůbec nic nezměnilo. Hraní si na schovávanou s vrahem pořád funguje a lekačky taky. Přítomnost starých známých včetně Bylliho Loomise mě hodně potešila. Hororové scény mohly být více propracované a více hororové, či-li děsivé. Jinak to tady jako celek funguje velmi dobře. Jedna postava je perfektně vyšinutá. ()

Remedy

Bez váhání druhý nejlepší díl série. Je ohromně sympatické, s jakou grácií se tvůrci Krvavé nevěsty chopili téhle (za mě určitě) legendární franšízy. Logicky se nejvíce odkazují na ten nejlepší (první) díl a se všemi postavami a motivy pracují nanejvýš rozvážně a přitom se nebojí přidat nezanedbatelné množství nových prvků. Pátý Vřískot funguje na mnoha úrovních – ať už je to samotná úvaha nad nekonečnými filmovými sériemi nebo opět velmi podnětná edukace v tom, jaká jsou vlastní slasherová pravidla nebo jako prostá a zároveň nesmírně zábavná krvavá podívaná. Nejvíc cením samotné zpracování, které v tom nejlepším slova smyslu působí oldschoolově a zároveň dokáže díky nápaditosti nových tvůrců perfektně fungovat i v dnešní ultramoderní době. Je to zkrátka krásný učebnicový příklad, jak oprášit dnes již klasické devadesátkové dílo a zároveň se vyvarovat jeho úplného vykastrování. Zůstalo tomu ohromné srdce a přibyl pár pořádných koulí. Nádhera. [80%] ()

Gorehound

Najnovší Scream presviští okolo a nezanechá nejaký zvláštny dojem, ako vtedy v roku 1996, keď oživil slashery. Nenudí, nejak zvlášť neštve, ale po rokoch by si séria zaslúžila viac. Kills sú pomerne krvavé, ale nijak zvlášť vynaliezavé, teenageri nemastní neslaní, Neve a Courteney nejako nemajú štavu, a pôsobia, že to chcú mať čo najrýchlejšie za sebou. Akurát záverečné zúčtovanie je efektné, dom z jedničky nostalgický, ale chcelo by to, aby Scream trochu vytŕčal z neexistujúceho radu. Tak ako v 96tom a solídnych pokračovaniach. ()

JohnMiller

Ja Vám neviem. Voči štvrtému pokračovaniu som mal výhrady ale až po tomto pokračovaní dokážem doceniť jeho kvality. To, že snímka odzrkadľuje smerovanie hororu ako žánru by  som si nevšimol, keby o tom dookola nerozprávali postavy. Tieto prequel/requel/sequel téma ma vôbec nepriťahuje ani v tejto dekáde, no zopár filmov ma vyslovene neirituje... Tento však medzi ne nepatrí. Tá prvá tretina sa celkom dala, no hneď ako prišla na rad násilná stránka a sekali sa ľudia hlava-nehlava a logika sa potápala jak Titanic, tak som sa začal skutočne smiať. Potenciál to malo, no mňa to nezaujalo. ()

Trevor

Za mňa spokojnosť, počas filmu som synovcovi vysvetlil kto je kto z predchádzajucich dielov a síce to nebola úplná topka, 3* sú za film ako taký a jedna za For Wes v závere...272 krát spomenutý Netflix počas scény z nemocnice je dostatočným dôvodom uvažovať nad tým, že ho zruším, pretože čo je veľa to je málo :-D. ()

Dexter1

Nostalgická rana priamo na solar! Úprimne som nečakal, že z Vreskotu sa bude dať ešte dačo vytrieskať, ale treba uznať, že Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett pristúpili k celému projektu s patričným rešpektom, neuveriteľným zápalom a pravou láskou. Najlepší legacy sequel/requel (neviem, názov nie je ustanovený), ktorý nám bol v poslednom období naservírovaný. Skrátka, príjemný fanservis, ctenie si originálu a kvalitné meta narážky a naozaj nič viac netreba. Wes by bol hrdý ;) ()

Phetronius

Někdy jen 90kový feeling nestačí.... když dáte to co fungovalo v devadesátkách do prostředí moderní multikulti partičky (jasně že tam je i LGBT;) a přidáte k tomu vykopávky z devadesátek, které by už měly zustat zakopány hluboko v zemi (C.Cox vypadá tragicky) tak to prostě nefunguje.... navíc ve spojení s nelogickým scénářem, neschopným vrahem, co vlastně neumí povraždit ani bandu smradů (a chraň ho ruka páně, aby náhodou nezavraždil někoho z té multikulti squadry!) ...  jako 2* a ještě s odřenýma ušima. ()

Eldrick

REQUEL v podání úplně jiného tvůrčího týmu než všechny předchozí díly a předávání pochodně mladší generaci postav, který jsou nudný a bez osobnosti. Vzhledem k tomu, že to netočil Craven, který už pár let prdí do hlíny a scénář nepochází z pera Kevina Williamsona (od tvůrců READY OR NOT jsem fakt nic nečekal), překvapila mě solidní úroveň, kterou si celé séria udržuje. Evidentně si to Williamson celý pohlídal z pozice výkonného producenta, i když by asi udělal mnohem líp, kdyby scénář vylepšil k obrazu svému a dal těm unylým puberťákům špetku zajímavosti. Nejsilnější postavou tak zůstává Dewey a jeho scéna v nemocnici je vrcholem celého bijáku. Film se snaží oslovit novou generaci také referencemi na filmy jako THE BABADOOK a HEREDITARY, který mě osobně neoslovily. Čím ale 5ka vyčnívá nad předchozími dily, jsou pěkně natočený gore mordy (podpořeny skvěle dávkovanou hudbou hrající si s diváckým očekáváním), při kterých kamera neodvrací zrak, hlavně ten propíchnutý nůž vylézající z krku se mi líbil, ale nad čím jsem kroutil hlavou, byl motiv a odhalení vrahů. To mi nedávalo zpětně moc logisticky smysl. To už i ve 4ce to působilo víc uvěřitelně, protože postava Emmy Roberts měla správně ujetý motiv, který pasoval na vydebilnělou FB generaci. Ale fajn nápad s návratem Billyho Loomise v prostřizích a celkově sympatický tribute Wesovi, který se určitě neobrací v hrobě. Nový SCREAM je o posedlosti prvním filmem ve franšíze a o tom, jak to může vést k toxicitě fanoušků. ()

dyfur

.......takže pre mňa sú Vreskoty štyri + toto dielo hmmm...... áno je tam zastúpenie ako sa vyžaduje v dnešnej dobe presne podľa starej piesne: "..... z národov hoc sme rôznych všetci za jedno chceme sa biť....." .ok.....ALE NASRALO MŇA...ale  vlastne nič....ak môže tak skončiť posledný Bond v: Nie je čas zomrieť...tak prečo by aj tu nemohol príbeh skončiť podobne...... ()

tufr

Skvělá pop cornovka, vzdávající hold prvním dílům, výtečná kamera, některé mordy tak skvěle natočené.....  nádherná nostalgie. 85 % bavilo ()

BoredSeal

Bída. Herecky mizerní představitelé mladých, které svým příchodem původní trio spláchne do záchoda, jako kdyby Robert DeNiro hostoval v seriálu TV Barrandov. Opakovaně provařená a citovaná meta rovina, která ale na rozdíl od diváků zapomíná, že součástí pravidel je také přežití hlavní hrdinky. Je tu pár osvěžení, ale hororově na mě Vřískot 5 bohužel nepůsobil ani trochu a při sledování jsem přemýšlel spíš o tom, kolik bodnutí velkým kuchyňským nožem do břicha dokáží doktoři na operačním sále opravit, aby přeživší oběti dokázaly vůbec fungovat aspoň s vývodem střeva do boku. ()

Figu

Celkem příjemný překvapení v tomhle "pokračování" světa Vřískotu, nicméně je to prostě furt ta známá stará klasika, ovšem v novým, lehce přešitým kabátě. Bonusem je návrat legend dílů předešlých, včetně vrahouna z prvního kultovního fláku série. Pochválil bych hlavně Neve Campbell, páč ta baba je furt kus a umí. Jinak se nemění ani to, že se zabiják v masce vždy před tím něž někoho na sračku rozkuchá, nechá totálně domlátit předmětama, letícíma na něho... A to mě vždy strašně moc bavilo! Americká středoškolská hororová punkrocková popcornovka za 75% ()

M.i.k.e

nejlepší Vřískot od jedničky.Sice v jádru nepřináší nic nového a historie se opakuje již po několikáté, ale body navíc mu nahání hravý scénář, který si hezky hraje s tím jak si předchozí filmy hráli s hororovými klišé.Tvůrci moc dobře vědí, že divák ví a slušně se jim daří ohýbat už předtím ohnutá pravidla.Hororová stránka sice úplně nefunguje, ale regulérně sem se párkrát zasmál ve chvílích, kdy se to celé stavělo na hlavu...70% ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám