Pěsti ve tmě

Drama / Sportovní
Československo, 1986, 98 min

buryman

Snad jediné české sportovní drama jenž ne jen že konkuruje západu, ale je i lepší.A to i přesto,že je film 30let starý. ()

andydufrsn

Takovej malej českej Rocky. Poltické pozadí se se sportovním popředím dobře kloubí. Marek Vašut vypadá , narozdíl od naprosté většiny svých následujících rolí, uvěřitelně.Solidní atmosféra nástupu konce klidu v Evropě. Slušná podívaná! ()

DarthArt

Pěsti ve tmě že točil Soukup? Král taxíků, Václaváků a Sagičů? Není možný! No fakt, je tam napsanej. Vždyť tohle je ale jeden z nejlepších předrevolučních filmů. Se skvělým příběhem, skvělou dusnou předválečnou atmosférou. Se skvělými herci, skvěle vedeným hlavním hrdinou, skvělým scénářem. Vždyť Pěsti ve tmě jsou kromě několika dílů Rockyho jediným boxerským filmem, který mě oslovuje. A dokonce pořádně oslovuje. I když to není docela tak boxerskej film, spíš sonda do umírání naší drahý první republiky. Není to nějakej jinej Soukup? No není ! V tom případě nechápu, proč netočil samý takhle skvělý filmy a nechal se onálepkovat výše zmíněnejma zhůvěřilostma. Nechápu a nepochopím. Ale za Pěsti ve tmě rozhodně děkuju ! ()

prasecak_cz

Na české poměry nadprůměrný sportovní drama. 30. léta se jim podařilo vykreslit věrohodně a box je taky takovej ala "rocky". ()

Chroe

Jeden ze dvou naprosto excelentních počinů jinak vesměs sračkoidního Soukupa. Zajímalo by mě, na čem tenkrát frčel, protože tohle jakoby točil někdo jiný. ()

KalimeroI

Kašlu na Soukupa, kašlu na lidi, co v tom vidí Rockyho. Nezaměnitelně a krásně se tady zpodobnily starý Holešovice, dobrý box, který tady kvetl v kdekteré garáži. Politický motiv se hodil, nebyl překážkou. Jediná vada na kráse byla Balcerová, ale holt asi v tý době byli chlapi na starší. Úchvatná muzika a perfektní Nový. Vašut asi v jediné roli, kde mi nevadil. Tady pasoval jak hrnec na..... pouštím si to dokola, nadchne to více než..třeba Rocky. A jsme u toho. ()

Rumplcimprca

Dobrý film, ale tak za 3,44*. Strašná je hudba, motiv je protivně výrazný, ale to co tam předvádí nosozpěvák Havelka je vyložená tragédie. Krausová je na Vašuta taková moc zkušená (stará), tu roli starší femme fatale přece hrála Balzerka, tam mělo být mladé děvče s výrazem naivky! Rozhodně bych víc uvítal zákulisních věcí s Vinklářem nebo nátlak formujícího se gestapa, místo zdlouhavých tréningů alá Rocky light, film mi připadal o 20 minut delší, než skutečně byl. ()

Pedro72

Umně spletený, o reálné osoby a události opřený příběh. S každým shlédnutím víc a víc oceňuji poctivě odvedené řemeslo na scénáři, vizuálu (až na ten Vildův účes) a akci. A že film cituje Rockyho? No a jak by se asi v boxerském filmu takovému superhitu mohli vyhnout? Ostatně v americkém filmu se naopak poctivé odkazy na dobře zvolenou klasiku považují za výraz vkusu. ()

supg

Skvělá režie ( i když těžko uvěřit od někoho kdo točil totální braky typu Byl jednou jeden polda apod.), výborná hudba a i když mám pocit, že si režisér hooodne napozoroval Balbou, tak kulisy staré Prahy spolu s přesvědčivým výkonem Vašuta, dělají z filmu nenuceny výborný zážitek ()

Mišul_MF

„Vy byste si nejdřív zhasnul a pak si potmě podřezal žíly?“ Obraz vytřeštěné zkrvavené Balzerové ve vaně mi v mysli utkvěl nadlouho. Škoda že její konec byl takový nevyjasněný – zabil ji týpek, který ji odvezl domů (a který zamlada hrál ve Všech dobrých rodácích), nebo na ni snad v domě čekal někdo z nacistů, kteří jí vyhrožovali? Jinak pěkný film propojující sport a politické pozadí, tísnivou atmosféru před Mnichovem, který už někteří tak nějak tušili (podobně jako Menzel ve Všech mých blízkých). Dneska už by bylo asi o dost těžší najít v Praze lokalitu, která by evokovala prvorepublikové časy. ()

horskejvlk

Hudba ucouraná tahá uši, scénář slabý námět kopírující Rockyho tj.lůzr který se zprvu uraženě dívá na nepříznivý svět který mu dle něj vše dělá naschvál, se nepodvolí a naopak svou pílí se porve s osudem a zvítězí nikoliv v ringu ale nad sebou samým. Tak Vašut dostane ručník do ringu, urazí se začne to flákat vlastně nechápu proč, aby se dával dohromady to vše zabaleno do hávu zde nevydařených 30 let. ()

S.O.L.O.

No tak jedna hvězda za snahu musí stačit spousta scén absolutně nedomyšlená nudné a bez nápadu ubohá snaha z části napodobit snad Rockyho nebo co ()

OnasisuHovne

Něco o boxu vím a tohle není vůbec špatný. Ten Soukup je hroznej kvalitativní skokan, z dobrý, zábavný filmařiny po strašný hovna na plátně ()

Dr.Marek

Rocky po Česku, zdramatizovanej válkou (čím jiným když jde o Českou výrobu). Jen s rozdílem, že Rocky byl charakter, ale Vašut je spíš libovej frajírek, jak o něm říká i trenér "dědek." Příjemnej večerní film, hudba výborná. ()