Pěsti ve tmě

Drama / Sportovní
Československo, 1986, 98 min

kwaicheng

Jó, Vilda Jakub, to byl borec. Další film, který hezky ukazuje, co byli náckové zač - totiž svině. Povinně by na to měli koukat pitomci z DS i jejich drsná mládež a všichni, co si hrajou na fašounky. Škoda, že tolik skvělých čechoslováků zařvalo kvůli Hitlerovi a jiným německým zrůdám. ()

quixote

I když E.Balcerovou obdivuji, role v tomto filmu jí nesedla. Scény z natáčení jakéhosi dobového filmu hraje tak, kak by je hrála herečka v roce 1986, ne herečka třicátých let - co se dikce i výrazu týče. Ale jinak je to povedený film, který se dá vidět opakovaně. ()

LordMysti

Jelikož jsem také pár let boxoval dokážu si představit kolik dřiny to Vašuta muselo stát a smekám před ním. Podal super výkon a natočené to bylo také parádně. K tomu se přidala zajímavá zápletka a pro mě asi jeden z nejlepších českých sportovních filmů. ()

Inozuka

Skoro k neuvěření, že Pěsti ve tmě točil stejný režisér, který později natočil takové pecky jako Byl jednou jeden polda... Pěsti ve tmě se ale povedly na výbornou, i přes tu proklamovanou inspiraci Rockym. Velké plus si zaslouží za naroubování reálných životních osudů Vildy Jakše na dramatický příběh třicátých let. Vašut je sice super, ale občas jsem mu to nějak nevěřil. Daleko víc mě uchvátil Pavel Nový a Ferdinand Krůta, kteří své role odepsaného boxera a starého trenéra skutečně vymazlili. Za zmínku stojí také výborná hudba Zdeňka Bartáka, ústřední motiv je pecka jako hrom... ()

Karp

Český Rocky jako pocta boxerovi a střelci 311. československé bombardovací perutě Vildovi Jakšovi. ()

Armin82

Bezesporu slušnej snímek a lepší sportovní film ČR asi nemá. Nebo mě aspoň v tuhle chvíli nic nenapadá. Filmů s boxerskou tématikou jsem už pár viděl a byly lepší. Finální zápas je dost amatérsky natočenej a dost prostříhanej, ale na českou produkci a na Soukupa je to vlastně nadstandart. Herci zastali své role velmi slušně, akorát nechápu proč německý boxer mluvil česky. Tak či onak slušná práce 60% ()

crjules

Skvely film s vlastnim pribehem! Nicmene musi byt inspirovan Rockym z nehoz jsou nektere sceny patrne. A to napr. z treningu, spojeni treninkoveho nasazeni / gradujici skvela hudba. Poslechnete si pro zajimavost, druhou skladbu z OST Rocky (1977) -Philadelphia Morning , znacna podoba, ale ne nesympaticka, prave naopak. Nezapomenutelny Marek Vasut. ()

Tiiso

Úžasná atmosféra filmu nás bez problémů a na české poměry osmdesátých let překvapivě, přenese do předválečné doby třicátých let československé republiky. Režisér ze sebe vymačkal životní úspěch a myslím, že Marek Vašut taktéž. Krásný děj a přesvědčivé reálie. Různé pohledy na předválečné předměstí velkoměsta plné bilboardů, sílící hrozba nacismu, žánrová femme fatale a vše podmazává hezký motiv hudby, kterou bez skrupulí autor ukradl Goldstmithovi v Čínské čtvrti. ()

Rodin

Český Rocky se fakt podařil, a to včetně muziky. Hvězddu ubírám za příhody s Eliškou Balzerovou, to bylo fakt nevěrohodné a dost násilné. Nicméně z tohoto filmu je vidět, že to neslavné předrevoluční přidělování scénářů na Barrandově konkrétním režisérům neslo ovoce. Soukup už od roku 1990 natočil jen srágory, stejně jako třeba Troška, který jinak dokázal z Pokladu hraběte Chamaré a Princezny Jasněnky vytěžit maximum. Od té doby si začal psát sám a bohužel (stejně jako u Soukupa) je to vidět. ()

Doomer

Kdyz se to srovna s Rockym - tak box vypada jako box(vicemene), pribeh je o necem, charaktery se chovaji jako lidi a ne jako idioti a kdyz uvazim rozpocet Rockyho ktery je po vsech strankach horsi a rozpocet tohoto skvostu tak nemuzu hodnotit jinak nez 5* navic se mi libi inspirace skutecnou udalosti ()

xenopus

Vašut asi už nikdy nedostal tolik prostoru a především takovou roli, s jakou za ním přišel Jaroslav Soukup. Kdovíjaký majstštyk to není, je v něm vidět inspirace Rockym, ale zase zasazení příběhu do doby konce první republiky a lehká inspirace skutečným příběhem boxera (vicemistra světa) Vildy Jakše z Pěstí ve tmě dělá snímek přece jen o něčem jiném než o boji outsidera s veškerými překážkámi a následném splnění sportovního snu. Kvůli pochybně prohranému utkání v Berlíně se tak dostává do popředí osobní i sportovní čest navíc umocněná nacionální otázkou tehdejší doby. To dělá film de facto komplexnějším než je Rocky a je dobře, že to tak cítil i Jaroslav Soukup, když podle toho zvolil i exteriéry, hudbu a další propriety - btw. samotný zápas netrvá ani deset minut. Prostě to není zlatý hřeb celého filmu. A to je dobře. Dobře namíchaný koktejl! ()

Oskeruše

Sportovní film s Vašutem – kdybych to bývala byla věděla, tak bych tu videokazetu stařičkému přehrávači nenabízela. Jenže já naštěstí neměla ponětí, do čeho že se to řítím, a tak se po prvotním zděšení zrodilo nečekaně milé překvapení. Přesvědčivý příběh o boxerské hvězdě, která se zrodila v nesprávné zemi, a především v nesprávné době. Budou nacisté její oslňující záři obdivovat, nebo se rozhodnou pro destrukci? Jen ten stále se opakující hudební motiv lkavé trubky nemusel být tak častý… ()

IronRocky

Skvělý sportovní film, který je velmi příjemně zahraný a to hlavně M. Vašut. Občas mi to připomínalo Rockyho a určitě Soukup z Rockyho bral inspiraci. Po boxerské stránce je to také celkem velmi slušně zahrané a celý film má pěknou atmosféru. Ve filmu si zahrál i vynikající boxer Rostislav Osička. ()

dj_kure

Nejlepší český sportovní film všech dob, to beze sporu, možná jen škoda useknutého závěrečného mače. 72% ()

VvV14

Vážně pěkný film. Je to, jako bych sledoval Rockyho v českém podání. Ale tohle je mnohem dojemnější a emotivnější podívaná. I když se zdá, že Vašut sem tam trochu přehrává víc než je zdrávo, rozhodně to nekazí dojem z filmu. K temné atmosféře je perfektně vybrána hudba, která poměrně masivně utvrzuje diváka v tom, že se Jakub opravdu necítí nejlépe. 4,5* ()

Mijagi

Na tenhle film jsem narazil úplně náhodou při cestě z Krkonoš. S přítelkyní se procházíme v neděli dopoledne po poloprázdném centru Jičína a čekáme, až otevře restaurace, kde si plánujeme dát oběd, když v tom na nás zpoza výlohy krámku s příbalovými DVD vykoukne Marek Vašut v boxerských rukavicích :-) Čekal jsem brak a místo toho si vložil do přehrávače skvost české sportovní kinematografie. Inspiraci starými ringovými kultovkami typu první díl Rockyho nelze Pěstím ve tmě odpárat, hudba, kulisy omšelého města, outsider jako hlavní postava, jeho klobouk, houpavá chůze, to vše tady již bylo, jenže v tomto případě jde režisér i mimo zažitý vzorec. Děj se odehrává v roce 1936, Německo je sužováno hitlerovou politikou a zvrhlou ideologií, která přesvědčuje národ o jeho nadřazenosti i na poli sportovním. Nejlepší německý zápasník odjíždí do Prahy, kde nesmí prohrát. Podaří se mu na prestižním turnaji v Lucerně porazit holešovického Vildu Jakuba? Osmdesátiprocentní mazec. ()

joelly01

Bozi, tomuhle nechybelo nic, i kdyz s triem Vasut - Krausova - Balzerova bych za normalnich okolnosti nevedela co si pocit. Od zacatku do konce bombice, za me urcite jeden z nejlepsich ceskych filmu. Rocky je proti "Pestem" jen slaby cajicek. Totok se tomu kolotcari Soukopovi hodne povedlo!! ()