Pěsti ve tmě

Drama / Sportovní
Československo, 1986, 98 min

route60

Nejlepší české sportovní drama Marek Vašut ve vrcholné formně jen nechápu co se stalo s Jaroslavem Soukupem že potom začal natáčet jednu hovadinu větší než druhou, kéž by vznikalo více takových filmů ()

g.laudeo

Solidní film ze sportovního prostředí. Vašutovi se floutek a pozér s dobrým srdcem povedl, Balzerová přiměřená, otřískané večerní a ranní Holešovice pak hrály nádherně, soundtrack nebohatý, ale ladil. Sparringy Vašuta s Novým nebyly z technického/boxerského pohledu vůbec špatné, to ty zápasy s Němčourem (který mluvil - jako všichni Němci v tomhle filmu a jako skoro všichni Němci v čs. filmech té doby - česky) byly už spíš taková filmová šaškárna. Dusno (už dávno ne ticho) před nacistickou bouří dobře zachyceno. Nenáročná, ale velmi slušná podívaná. ()

Roman1983

Vynikají, jeden z mála "sportovních" (ale nakonec nešlo ani tak o sport) českých filmů s Markem Vašutem tak, jak ho všichni známe = težko tonážní "frajírek" v jeho životní roli a s mnoha dalšími výbornými herci v rolích vedlejších. Vilda Jakub ukázal, že má srdce na správním místě a to i přes temnou dobu konce 30tých let, ze kterých běhá mráz po zádech. Skutečná perla české kinematografie! ()

Phex

Takový český Rocky. Inspirované skutečnou osobou prvního českého profesionálního boxera, který bojoval o titul mistra světa - Vildy Jakše. ()

martins

Jasně nejlepší film ze sportovního prostředí, skvělý Marek Vašut a spol. Druhé setkání Vašuta s režisérem Soukupem, první bylo ve filmu Láska z pasáže a třetí v Kamarádovi do deště 2. Jeden z vrcholů tvorby režiséra Soukupa, možná vůbec největší. Pár zajímavostí: Víte třeba to, že film stál na tu dobu astronomických 10 mil.Kčs?nebo že Josef Nedorost je původně boxer a musel si dávat velký pozor, aby Vašuta netrefil pořádně. Film má vše, není to jen příběh o boxování, ale film ukazuje o sílící hrozbě fašismu, přepychové vily první republiky, natáčení na Barrandově, detektivní zápletka, machinace ve sportu. V příběhu vystupují dvě osudové ženy Jakuba, životní láska sestřička Blanka(Jana Krausová) a femme fatale Ema Gabrielová(Eliška Balzerová), filmová hvězda první republiky, která končí svůj život podřezaná ve vaně(vražda nebo sebevražda?) a na závěr zmínění o smrti Vildi Jakuba u britské RAF, od dob Nebeských jezdců poprvé zmínka o západních letcích. ()

guma

Ano, souhlasím s tím jak někdo napsal, že "kdyby nevznikl Rocky, tak se to hodnotí jinak"... souhlasím, jen přidám: kdyby nevznikl žádný jiný film o sportovním zápolení, nebo o době mezi a předválečné, tak by se film dal jistě hodnotit lépe. Takhle je to pouze film s nesmyslnýmy dialogy a ostudnýmy výkony některých herců, například Josef Vinklář opět nezklamal. 20% alespoň za dobové kulisy a exteriéry. ()

sharka.68

na tenhle fil se dívám už 33 let a zatím se mi neomrzel....a včera zase /14.5.2023/..letos 21.8., to bude 80.let,co letadlo s podplukovníkem (in memoriam)  Vildou Jakšem,zmizelo nad Biskajským zálivem.. ()

caMen

Jeden z nejgeniálnějších českých filmových soundtracků. Pro hudbu a hezky vykreslenou dobu odpouštím mírnou zkratkovitost. Mám pro tenhle film slabost. ()

swinevenca

To šlo, šikovně naroubovaný do atmosféry strachu a s Vildou se dalo celkem snadno sžít. Vzdor předsudkům vůči Soukupovi a pochybám vůči Vašutovi, vzdor neskrývanému kopírování Rockyho i ubohé hudbě (jeden motiv primitivní a stále dokola, druhý plagiátový). ()

Slípka

Skvělý herecký výkon E. Balzerové. Skvělý film, jediné co se mu dá vytknout, že vzhledem k roku 1936 v kavárně nemohly znít písně z filmů, které vznikly až po tomto datu - například z Kristiána(1939), nebo Dívky v modrém(1939). ()

Cocteau

Na tenhle film mám nostalgické vzpomínky. Působí na mě i po tolika letech stále stejně. Mám spád, styl a tempo. Škoda jen, že pan Soukup má také spád a tempo, ale směrem dolů! Výjimečná hudba! ()

wesker

2+ ... Vašut a jeho životní role.. pár detailů které mi dosti vadí.. neskrývavá motivace filmem Rocky... podobně hudebně podladěn (trubka+klavír).. + pár nesmyslných charakterů jako Heřmánek jehož roli jsem absolutně nepochopil.(mrtvý charakter beze smyslu).Nebýt umělosti Vašuta možná bych dal 3. ()

tombender

Rozhodně jeden z nejlepších filmů o boxu, jaký jsem kdy viděl. Krásná melancholická hudba dokreslující nejistou atmosféru konce první republiky a Marek Vašut ve své životní roli. Zároveň poslední film Jaroslava Soukupa před úrazem hlavy na přelomu let 1986 a 1987, který bohužel tak fatálně ovlivnil jeho pozdější tvorbu. ()

SZYslak

Boží Vašut, boží hudba, boží ztvárnění doby předválečně-válečné. Nedorost s Vašutem by si to mohli rozdat, zajímalo by mě, kdo by vyhrál dnes. Konec se mi nelíbil. Zázračná výhra prohrávajícího Marka Vildy Jakuba, no o tom ten film je, takže budiž. Podřezaná doktorka Čeňková ve vaně mě straší dodnes, takže se už jen sprchuju. ()

Evbad

Dobrý příběh z doby, kdy se dalo ještě věřit tomu, že si Němci za pár měsíců nebudou dělat co chtějí a kdy Československo ještě patřilo do západní Evropy. Vašuta nemám rád, ale tady jsem před ním musel smeknout. ()

Aidina

Retro snímek ze sportovního prostředí boxu, který se odehrává v polovině třicátých let, kdy si Evropa začínala uvědomovat nebezpečí nacismu a kdy politika pronikla i do sportu. Role boxera Vildy Jakuba považuji za jednu z nejlepších rolí Marka Vašuta. Asi proto, že měl ještě vlasy, a nemusel si hrát na drsňáky s holou hlavou :-)) ()

Delmondo

Marek "Rocky" Vašut v životní roli a v překvapivém, vrcholném díle mistra disco béček Jaroslava Soukupa. Inspirace Rockym je patrná na první pohled, Vašut stejně jako Sly žije v malým bytě se zvířetem, stejný ranní běhání, trénink i zápas je podobný. To ale filmu na kvalitě neubírá spíš naopak. Atmosféra 30. let dýchá z každýho záběru a film nenudí a hezky plyne ke konci. Dobrá herecká sestava se solidní Bartákovou hudbou už jenom dotváří zřejmě nejlepší český film ze sportovního prostředí. ()