Šéf místní policie Martin Brody společně s policistou Hendricksenem na pláži objeví hlavu a část ženského trupu. Lékař je přesvědčen, že žena byla napadena žralokem. Brody si uvědomuje nebezpečí a chce nechat zavřít pláže, což se ovšem nelíbí starostovi. Městečko, zcela závislé na krátké turistické sezóně, si podle něj nemůže dovolit takový luxus. O pár dní později se další obětí stane šestiletý chlapec. Přestože starosta stále odmítá vydat zákaz koupání, zpráva pomalu prosakuje na veřejnost. Do pátrání se zapojí nejen policie a ichtyolog Matt Hooper, ale také desítky amatérských lovců, kteří se do městečka sjeli pod vidinou odměny, kterou za dopadení žraloka nabídla matka zabitého chlapce. Teprve když je přímo před očima stovek turistů v mělké zátoce napaden další muž, je starosta přinucen přiznat vážnost situace a pod nátlakem Brodyho najmout profesionálního lovce Quinta. Společně s ním se na moře vydává i Hooper a přes svůj strach z moře i Brody. Když se jim konečně podaří žraloka přilákat, jsou šokováni jeho velikostí? (TV Nova)

KucC

Spielberguv vstup do širšího povědomí, který nemohl proběhnou jinak, než na jedničku a s noblesou. ()

rob_troy

Geniální snímek, který vás rozkousá a polkne pěkně hluboko. Dětství u televize se strachem před čelisti žraloků. ()

Romeroo

Po delší pouze jsem se vrhl znova na Čelisti...a...musím prostě uznat, že pro tento film jsou 4 hvězdy málo. Nejlepší film o lidožravém žralokovi co kdy byl natočen, a fantastická atmosféra k tomu. Poslední hodina filmu na moři je fantasticky vygradovaná do úplného finále. 86% ()

anyonecek

Klasickej horor od Spielberga, bohužel dnes už postrádá to co nabídl dříve. Film vynikl beze sporu pohyby žraloka a celkově jak vypadal a to obdivuju do dnes. Když jsem se na film ale podíval po několikáté, tak mě začíná nudit a marně hledám to napětí za které tu film všichni obdivují. Co je ale nepřekonatelné je určitě hudba. Je to taková stará klasika, která časem ztrácí na zábavě. ()

kubilov

Tak tohle byla od Spielberga první trefa do černého, máloco totiž ztělesní nebezpečí tak věrohodně jako obrovitý žralok. Když jsem poprvé viděl Čelisti v tmavém sále, v nejvíce vypjatých okamžicích se povedlo navodit opravdu strašidelnou atmosféru. Démonická melodie Johna Williamse a role Roberta Shawa. Jeden z vrcholů žánru horor. ()

Back_At

Ačkoli nemám moc v oblibě "krví napuštěné" či "nervi drásající" filmy, čelisti mi docela padly do noty. Jde vidět, že když se setká Steven Spielberg a výborné herecké výkony, jedná se vždy o výborný film! ()

AlexUnited

V kontexte svojej doby nepochybne prelomový megafilm - profesionálne natočený so snahou o typickú neskoršiu Spielbergovu veľkoleposť. Dokonalý dojem však kazia jednak slabší scenár, niekoľko nudnejších scén, ako i fakt že z ústredných postáv nebolo komu držať palce. Hrdinovia typu obetavý šerif a milujúci otec, ktorý chce pre svoje mestečko len to najlepšie mi totiž zvyknú liezť poriadne na nervy. Napriek týmto výčitkám však jednoznačne chápem, prečo sa svojho času stali Čeľuste kultom. Taktiež musím spomenúť jednu pre mňa totálne nečakanú drsnú ľakačku, pri ktorej ma takmer trafil šľak a skoro som si nasral do gatí. ()

Guran

Filmů o žralocích je na světě víc než dost. Tohle je první a troufám si říct poslední báječný film o žralokovi zabijákovi a to jsem těch filmů viděl už dost, jako "Útok žraloka, Noc žraloka, Megalodon 3 (nebo jak se jmenuje)" To jsou filmy natočené v novější době, čili mohly být lepší triky, ale byly horší. Zde máme žraloka jako atrapu, ale v následujících třech snímcích máme žrloka udělaného hodně špatně na počítačové obrazovce, čili nevypadá doopravdicky a diváka neuchvátí ten pocit, že je opravdu živý. V Čelistech se mi také hodně líbí Spielbergův způsob natáčení hororů. V Duelu jsme věděli, že existuje jistý kamion, který zabíjílidi a vlastně nikdy nezjistíme, kdo seděl za volantem. Tady žraloka spatříme vzhruba ke konci filmu, jinak od začátku víte, že žralok zabíjí lidi ve vodě a maximálně mu uvidíme ploutev a to je právě to, co diváka děsí. Nevidíme do tváře zabijákovi. Na tu dobu jsou náramně udělané triky, jak se žralokem, tak jeho zabíjení obětí, herecké obsazení, příběh, no, co k tomu dodat než nezapomenutelná legenda, na kterou se tedy v současnosti už nekoukám jako na horor, ale poprvé tomu tak bylo. Skvělý film. ()

johnny01

Úžasný film! Z poklidného letoviska se stává místo plné strachu, z pohodového šerifa se stává odhodlaný žralokobijec, stejně jako další dva odvážní. Málo hlavních postav s jasnou motivací, jasný děj a především úžasně se stupňující atmosféra nezadržitelně směřující k vyvrcholení zápletky - a když k ní došlo, celé letní kino ve Žlutých lázních propuklo v nadšený aplaus. ()

AgnesDee

Dokonalý napínavý film, žralok opravdu stojí za to, ale proč se někteří lidi chovají jak největší kreténi? Nejdůležitější je bezpečí obyvatel a ne peníze, když máte u pobřeží bílýho žraloka, ale co udělá starosta? Prostě totální idiot. A takových je tam víc. ()

petite fille

bez ohľadu na to, na akej úrovni boli v tom čase efekty, na máloktorý thriller som čumela s otvorenými ústami. takúto atmosféru, a ešte k tomu v americkom filme, zažívam zriedkavo. hudbu Johna Williamsa obvykle nemusím, ale tu to úplne vystihol. majstrovské dielo. ()

helrohir

Legendárny film, až sa trochu hanbím, že som sa k jeho pozretiu dokopal až teraz. Po všetkých stránkach je to dokonale zvládnutý thriller, ktorý miesto šokujúcich výjavov pracuje skôr s atmosférou ľudskej predstavivosti a strachu. Atmosfére výrazne pridáva na pôsobnosti práca s kamerou či Williamsova hudba, pričom oba tieto prvky boli v mnohých filmoch napodobňované či parodované. Taktiež spracovanie samotného žraloka je na dobu vzniku až neuveriteľne realistické, až môžeme byť radi, že to nevzniklo v dobe prehnaného používania CGI. Kvitujem aj výber hercov, keď tvorcovia dali prednosť menej známym tváram pred hviezdami, čím dali jasne najavo, kto je tu najväčšou hviezdou - Mr. Shark. Je to proste kultový film a má veľkú historickú hodnotu ako jeden z prvých typických blockbusterov. 90%. ()

Micoldee

Správná hororová atmosféra. První část filmu vůbec neodkrývá podobu a skutečnou velikost žraloka, kterou si můžeme v tu chvíli jen představovat, a to je na tom nejděsivější. Vůbec bych neřekla, že měl film dvě hodiny. Byla jsem napjatá a tenhle perfektně natočený snímek si užívala od začátku do konce. ()

PlayEasy

Stačí si poslechnout hudbu nebo se podívat na plakát a už asi budete vědět, oč půjde. Ale žádnému filmovému milovníkovi film Jaws představovat nemusíme. Steven Spielberg už před tímto filmem něco točil, ale TOTO je opravdový zlom v jeho kariéře a druhá spolupráce dvou nerozlučitelných géniů - John Williams a Steven Spielberg. Tento film, který položil základy dobrodružných hororů otevřel Spielbergovi kariéru a dal mu šanci stát se absolutní špičkou - a všichni víme, jak to dopadlo :-) Nicméně deptající hudba ve chvílích, kdy útočí žralok je tak psycho jako soundtrack Herrmanna k Psychu - prostě jasný Oscar, sošku by tomu nedal jen cvok. Trojice hlavních herců taky hraje, co může, tedy hraje dobře. Nu, tak to máte, když se sejdou tři protiklady na jedné malé lodi. U Čelistí jsme zažili obrovské napětí, horké chvíle i chvíle úlevy, ale hlavně jsme měli šanci vidět legendární snímek, který je bohužel vzorem pro ty nejhorší filmy kinematografie! :) No, tak asi delší dobu k moři na dovolenou nepojedeme :-)) 95% ()

jayman

Ja tomu síce neveľmi rozumiem, ale mám neutíchajúci pocit, že toto bola jedna vynikajúca a poctivá filmárčina. ()

murkl

Perfektní film s památným soudtrackem. Nezapomenutelný žraločí monolog. Velice zajímavé dilema jestli zavřít pláže a riskovat, že příjdou o finance, nebo nechat otevřeno a časem stejně ztratit finance a pár životů k tomu. Stejně jak to teď dělají západní politici v boji proti koronaviru. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna