Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

stration

Paráda! Dlouho jsem se tak netetelil radostí u povedeného gore, bezcitného zacházení s postavami a solidní atmosféry. Na příběh kašlu, ale ušel taky. Ve srovnáním s Halloween Kills Texaský masakr absolutně vyhrál. ()

AffectedFace

GORE FEST! JAK MÁ BEJT, nechápu tady toho "fešáka" Ondříčka, kterej napíše logika zase jednou dostala na frak. Jmenuje se to MASAKR, tak co od toho kdo čeká? Masakr jsme dostali a to úplně stačí. Bohužel to klišé celého filmu je postupně až moc velké. ()

Trevor

Nakoľko sa série ujal Netflix, nechýba v úvodných 15 minútach rasizmus (pochopiteľne jediný ktorý existuje, bielych ľudí proti černochom, v opačnom prípade je to prejav tolerancie a hrdosti), mladé silné sebavedomé ženy (aby ani jeden feministický klitoris neostal suchý), streľba na škole (Štáty nacistické) a keďže sme v Texase ani zbrane. Chýba už iba urážanie kresťanov, ale tak meno režiséra naznačuje spojitosť s Mexikom a tam sa ešte výlučne katolická viera hejtovať nemôže. Fanúšikovia koženého ksichtu dostanú presne to čo očakávajú, čo potešilo aj mňa. Scénar trochu nápadne pripomína Halloween kills zriedený filmom Hory Ťa viďá, ale v konečnom prevedení je to solídny slasher. Taký na aké sme boli zvyknutý počas ich zlatej éry. Po 45 minútach som vzdal sledovanie na TV a prešiel na komp, pretože aj ten kúsok slnečného svetla ktorý do izby prenikal spravil niektoré scény neviditeľné a tak som zvyšok filmu dorazil na PC. Mohol som počkať do nočných hodín a vychutnať si masaker Stihlkou neskôr, ale pokušenie bolo príliš veľké... ()

grogodil

Uchádzajúca čvachtavá krvavá vybíjaná, ktorá sa ani nesnaží byt ničím viac, než krvavou vybíjanou. Invencia 0 bodov. Totálne stereotypná a trapnučká, sebazhadzujúca volovina, kde každú chvíľu udrie do očí nejaká nelogičnosť. Proste rovnako dementné, ako každý iný pokus o vzkriesenie nejakého maskovananého xichta spred pol storočia. Akurát tentoraz bez tsnahy o akýkokoľvek presah, či podtext a pokus o hlbšiu psychologizáciu. A musím povedať po všetkých tých slasherových reštartoch posledných rokov, že som za to aj trochu rád, že toto je proste len primitívna braková vyvrazdovačka so solídnym jatočným bodycountom. Možno "sofistikovane" a uvedomele nepomrkáva na diváka ako nový Ghostface a vystačí si priamočiaro bez žánrových vývrtiek, ale inak si tie slaboduché otravné postavy v nich, chovajúce sa na hranici paródie a znesiteľnosti, môžu podať ruky. No a ak to bol zámer, aby som bol vrcholne ľahostajný k postavám, tak sa to podarilo, lebo vhodnejšie mäso na porážku aby človek pohľadal, než práve túto vákuovo vypatlanú slaboduchú influencerskú 'noname' bandu s IQ teľaťa idúceho na porážku. PS.: Vážne to nešlo zasadiť o 20 rokov späť, nech Leatherface nepôsobí ako výsostne trapný geriatrický terminátor, keď si divák spočíta, koľko má asi rokov? ()

Dexter1

Okrem tohto videný iba originál, ktorý bol kvalitatívne úplne inde ako tento remake/sequel. Film teší svojou minutážou, ktorá zbytočne nenaťahuje jednoduchý dej zbytočnými dialógmi. Potešujúce sú aj gore scény, ktoré som v takejto kadencii od Netflixu naozaj neočakával. Problém nastáva asi len v tom, že je to stále jedna a tá istá ohraná pesnička bez akejkoľvek inovácie, teda ak nerátam prehnané pílenie "influencerov". Nie márny pokus, ktorý tvrdé jadro určite teší už len tým, že to nie je úplna hanba. Ale treba uznať, že za takých pomaly 50 rokov by sme sa už aj mohli v tom Texase dakam posunúť, či? ()

dyfur

....klasický horor....mladí idú na na opustené miesto,aby boli po jednom likvidovaní...zachráni sa jeden /jedna/ - v tom lepšom prípade...toto spracovanie´=priemerná variácia na danú tému. ()

Darth Revan

Takovýhle svinstva jako final girls už nikdy. Ještě, ze si Leatherface mohl odbýt triumfální taneček s pilou! Na poslední návrat Michaela to ale zdaleka nemá... Slabší 3* ()

Havaj8

Začnu pozitivama, gore tady je celkem úchvatný. Některý ty scény se můžou zařadit mezi unikát. Tak a to je z pozitiv všechno. Přejdu k rozporuplnýmu bodu a to logika a chování postav. Přece když v roce 2022 koukám na jakýkoliv film a dokonce i horor, tak přece chci, aby se postavy chovaly normálně přirozeně. Viz lidi v autobusu, viděj vidláka s motorovkou, tak vytáhnou mobily a začnou streamovat. Obraz dnešní doby. Tak proč se z toho nepoučit a nezačnou točit inteligentní horor, nikdo přece neříká že ten záporák s nima nemůže vyjebat i tak. ()

M.i.k.e

je hezké,že jde Koženýksicht s dobou a místo hipíků kosí influencery,ale to je tak všechno.Od podobných filmů opravdu neočekávám realismus a exaktní logiku,ale všechno má svoje hranice a tady těch pár slušných scén shazuje absolutně debilní chování většiny postav,kterému nasadí korunu dementní konec.Tahle série nikdy nepatřila mezi moje favority a úplně původní masakr sem ani neviděl a do budoucna se na tom nic nezmění...40% ()

Chen

Slušná řemeslná práce, klasická řezničina, ve které některé postavy postrádají pud sebezáchovy, vrah Xkrát vstane z mrtvých a vrátí se staří známí. Fandy slasherů to neurazí. ()

Lenka.Vilka

No, jeden bus film neudělá, to především. Štěstí tohohle filmu je totiž v tom, že je v něm tolik nechutností a krve. A že ty momenty jsou natočený dobře. Protože to ostatní je vlna současnýho hororovýho bizáru. Nic nedává smysl, postavy melou kraviny, chovají se jako idioti a vy jim vlastně přejete, aby už chcípli. Naštěstí je spousta jiných filmů, který za to stojí. PS Spoiler: nevím proč, ale já prostě doufala, že po ní hodí motorovku, jak řvala z toho auta v posledním záběru, a zabije tak obě... ()

cariada

Konečně slušná řezničina , která nenudí. O proti zvyklostem kdy je to přehlídka pěkných ženských, tady je to pravý opak holky jsou ošklivý a nesympatický, takže jsem jen čekal kdy je zabije Leatherface. I místní domorodci se chovají docela normálně. Nejvíc mě rozesmálo když přiběhl do autobusu v masce s motorovkou a všichni vytáhli mobily a místo útěku začli fotit a natáčet. Na to že by mu mělo být asi 70 tak běhal až moc rychle. Ale je to horor  a u tohohle není důvod zabývat se nelogičností. ()

Adaamos21

Jedna hvězda za vizuál a povedenou práci Kožené tváře na té neuvěřitelné bandě ultrakorektních elektroblbů. A to je z kladů vše. Tak stupidní film jsem dlouho neviděl. ()

bourec

Kdybych měl hodnotit gore, tak budu rozhodně na čtyřech hvězdách. Ovšem tak nesympatickou skupinu herců( kromě toho mechanika a údržbáře) aby jeden pohledal.  Na příběh ani nadávat nemůžu, v tomhle subžánru nikdy žádná velká originalita, krom vyjímek, nebyla. 40%. ()

dubinak

Proč, proboha, proč? Ten příběh jsem teda fakt nepochopila a jeho holá prázdnota mě hodně udivila. Jedna random scéna na začátek, kdy postava umře za vteřinu a pak vraždy v trapných kulisách jižanského městečka, kde postavy nabývají na nesmrtelnosti a taky absolutní fiasko v podobě original final girl revenge, u kterýho se člověk může akorát tak řezat smíchy motorovkou. Korunu tomu pak nasadí závěr, kdy se tím nejtrapnějším způsobem nechávají opět otevřená vrátka na další a další pokračování. Jedna hvězda za krvavost a explicitnost a druhá...ani nevím. ()

Juto

Film neponúka nič nové pre hororový žáner ani franšízu samotnú. Je to mierne zábavné, ale úprimne povedané, niekedy je to také hlúpe, že to vyzerá ako vtip. Dosť mi vadilo herecké obsadenie, ktoré je neatraktívne, a to sa aspoň od lacného napínavého filmu očakáva. 2/10 ()

PavelVanekArt

Hloupé, děravé, nedomyšlené, nelogické. Ale neskutečně hezký gore, Leatherface byl pán filmu a mohl být ještě krutější. Ale tohle vše se dá prominout už z úcty ke kultu a prvnímu pořádnému záporákovi ze svaté čtveřice. Za mně lepší nadprůměr, ještě když předtím vznikly takový hovna. Poslední ucházející je Počátek a nejlepší je u mně remake z 2003. Tohle je ale důstojné pokračování. 4* a.k.a 65% ()

LasT_Olt

Já jsem hroznej fanboy Leatherface, mám ho strašně rád od těch filmů co vyšly na přelomu milénia a které jsem viděl jako kluk. Jasný, ždímou tuhle sérii brutálně poslední roky, ale kterou hororovou sérii ne, žejo. Není to sice tak strašidelné jako již zmiňované díly a ne tak bizární jako původní filmek, ale díly z roku 2017 a 2013, to strká do kapsy. Fakt musím přiznat, že jsem se u toho skvěle bavil, když tam stojí v té své řeznické zástěře s kravatou a startuje tu fuckin pilu tak jsem měl vyloženě radost. Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Brutalita, kam se hrabe Myers a Voorhees. ()

HorrFi

Všechno to začalo skutečným seriovým vrahem a kanibalem, kterým se inspiroval Tobe Hooper a v roce 1974 natočil první Texaský masakr, pak přišel Nispelův velmi povedenej remake z roku 2003 (kterej považuju za zatim nejlepší Texaský masakr), pak přišly další filmy s Koženou tváří a v roce 2022 tu máme další pokračování, kde jsou to opravdu jatka a gore festival, ale celkovou atmosférou a kvalitou se to s Nispelovým remakem srovnat nedá.. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru