• Tosim

Už mě začínaj štvát ty trilogie, které jimi evidentně nejsou.(21.8.2003)

Má to sice různé übercool vychytávky jako dvojčata usměvavá, dvojčata klidná, dvojčata akční, dvojčata rozzlobená (a bohužel i dvojčata vypařená), ale taky to má silné světově-spasitelské tendence, což už není úplně můj šálek kávy.(18.11.2006)

Matrix Reloaded je o něco slabší než film původní. Moment překvapení už je prostě nenávratně pryč, příběh docela stejný a rozdíl mezi realitou/nerealitou už není prakticky žádný.Především zapomeňte na všechny ty recenze a názory, které jste slyšeli před vlastní projekcí, film prostě překoná vaše očekávání. Akce zůstala v přijatelných mezích - omračující bojové scény, Neo má uvnitř Matrixu ještě lepší schopnosti. Každý herecký výkon je o poznání kvalitnější, logika příběhu více pochopitelná. Každopádně budete chtít film vidět ještě jednou, protože jde o neskutečnou jízdu horskou dráhou. Neodhalím žádné detaily příběhu, protože - řekněme si to na rovinu - zápletka byla vyzrazena už v prvním díle a Reloaded je přirozené pokračování děje (mne jen zajímalo, kde si obyvatelé podzemí shánějí jídlo a vodu). Jedná se o vizuální svátek, kde neplatí fyzikální zákony. S Matrixem bratři Wachowští nasadili laťku pekelně vysoko a překonat ji se jim nepodařilo.(29.9.2005)

|| Scenár: Andy Wachowski, Larry Wachowski / Gloria Foster | Hudba: Don Davis | Produkcia: Joel Silver | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Silver Pictures | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 742,128,461 $ || Audiovizuálný úlet na n-tú. Dialógové pasáže sú tiež úchvatné, ale žial strácajú duchaplnosť, ktorá tak nenormálne silne sršela z jedničky - a kôli čomu sa vlastne stala kultom. Ale aj tak, legenda prežíva v Reloaded ďalej. || Videno v Capitol Košice, 22.5.2003 ||(27.3.2011)

Vsichni byli hezky obleceni, hrala jim k tomu hezka muzika, Neo hezky lital (kam se hrabe Superman), honicka na dalnici byla taky moc hezka a ze vseho nejhezci byl Morfeuv kabat... Ovsem kdykoliv se v tom filmu zacalo mluvit, tak to byl prusvih...(31.10.2003)

Po prvom zhliadnutí som mal z tejto psychárčiny dosť rozporuplné dojmy a bral som to len ako núdzové zaplátanie diery medzi jednotkou a trojkou. Pôvodne som teda hodnotil 60%. Druhá projekcia však napravila mnohé nepochopené a odkryla skryté detaily, ktoré potrebujú väčšiu dávku diváckej pozornosti. Aj tým táto trilógia dokazuje, že je neskutočne prepojená a že Wachovskí to vôbec nerobili prvoplánovo, ako sa spočiatku zdalo. Trikovo úchvatnejšie, štedrejší rozpočet dal vizionárskym súrodencom voľnú ruku a oni to zdá sa využili do posledného dolára. Niektoré dialógy stále vysoko nad mierou pochopiteľnosti, ale ak sa nestratíte v hlavnej myšlienke (ako ja pri prvej projekcii), tak sa máte na čo tešiť. 85%.(26.4.2007)

Jako akční nářez určitě obstojné, jako film s nějakým duchovní obsahem už méně. Nemít film v názvu slovo matrix, tak by se na něj určitě vzpomínalo jako nadprůměrný akční film, takhle je to ne zrovna geniální závěr trilogie, která začala opravdu skvěle.(5.4.2004)

Je to celkom dobrý akčný sci- film, ktorý je pokračovaním vynikajúcej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa dlhší čas po udalostiach predchádzajúceho dielu, Neo je už plnohodnotným členom posledných síl odporu v Zione, poslednom ľudskom meste, ale o jeho významnosti pre budúcnosť ľudstva stále množstvo ľudí pochybuje. No strojom sa mesto podarilo nájsť a postupne sa k nemu prekopávajú, aby mohli odpor definitívne zničiť a tak Neo a jeho skupina musia urobiť všetko preto, aby celú situáciu zachránili, na čo ale potrebujú získať aj tajomného kľúčiara schopného otvoriť všetky dvere v Matrixe. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Tu som sa hlavne väčšinu času nevedel zbaviť výrazného pocitu zbytočnosti, všetko, o čom sa v pôvodnom filme len rozprávalo a bez problémov to stačilo je už tu zobrazené naplno a ani jeden z nových dejových prvkov už nepôsobí až tak zaujímavo, takže tu nič nedokáže výraznejšie strhnúť. Dej je rozdelený na dve línie, tá zo skutočného sveta v meste Zion ma aj celkom bavila, atmosféra pred obávaným útokom strojov je podaná dobre, len mohol mať väčší priestor význam vyvoleného pre ostatných, toto mi prišlo dosť v úzadí. Ale línia v Matrixe mi až tak moc nesadla, síce nemôžem povedať, že by som sa nudil, pozerať sa na to dá, keďže vyslovene nudná fáza sa tu nenájde a občas to aj slušne zabaví, ale to jej smerovanie mi prišlo také vlažné, úplne bez náboja, ale zase chválim rozhovor s architektom, jediná sekvencia z celého filmu, ktorá k univerzu série povie niečo nové. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Oproti predchádzajúcemu dielu jej výrazne pribudlo, až som mal pocit, že toto pokračovanie vzniklo len kvôli nej. Stále je perfektne natočená, slušne rozmanitá a aj nápaditá, nájde sa tu dosť súbojov, ktorých choreografia a prevedenie je na vyššej úrovni, za čo môže aj zapojenie niekoľkých skutočných bojovníkov do výrazných postáv, ale opäť mi skôr sadli tie veľkolepejšie akcie, v ktorých sa viac využívajú dopravné prostriedky a strelné zbrane. Najviac sa mi páči rozhodne celá akcia na diaľnici, ktorá obsahuje nespočet nezabudnuteľných momentov, je vrcholom filmu a jedna z najlepších naháňačiek, aké som vôbec videl, už len kvôli nej sa tento film oplatí pozrieť. Ale až na súboj s množstvom agentov Smithov, ktorý ma kvôli svojej prehnanosti a pritom zbytočnosti pre dej vôbec nebavil sa dobre pozerá na všetku akciu. S hereckým obsadením som dosť spokojný, hlavné trio Keanu Reeves, Laurence Fishburne a Carrie-Anne Moss je stále skvelé, tentoraz ma ale vôbec nebavil Hugo Weaving ako agent Smith, no na zápornej strane to vynahradzuje Daniel Bernhardt a dvojčatá. Ale z vedľajčích postáv si ma už získal iba Collin Chou ako pomocník veštkyne, zvyšok ma už vôbec nezaujímal. Réžia a technická stránka sú stále výborné, hlavne po vizuálnej stránke, ktorá má stále čo ponúknuť. A nesklame ani hudba. Takže neľutujem, že tento film vznikol, stále je to dostatočne štýlové a tá diaľničná naháňačka je jednoducho úžasná, ale na pôvodný film to jednoducho ani trochu nemá, to je úplne iná úroveň. 65%(24.1.2015)

Na rozdíl od jiných pokračování různých filmů, které nestojí za nic nebo jsou prostě horší, tak pokračování filmu Matrix nezklamalo!!! Zase - perfektní grafika, efekty, hudba, celkově děj a herecké obsazení si kdysi zajistilo mé místo v kině :-)(5.8.2011)

Svet Matrixu je obrovsky. A zdaleka nevycerpany. A pre to za kazdy navrat, za kazde nove detaily som vdacny. Debata o tom, ci pokracovanie vzniknut malo, alebo nie, je pre mna pre to nepodstatna. Prekliatim obidvoch pokracovani je fakt, ze sa jedna o dvojdielny film. Cert vie preco sa tak stalo, uz sa to nezmeni. Ked som Reloaded zhliadol prvy krat (a druhy, treti, stvrty..) Bol som nadseny. Bolo to vsak hlavne a len koli skvelej akcii. Pokracovania som sa samozrejme nemohol dockat, a ked som sa dockal bol som prehrozne sklamany. Pretoze som nedostal dalsie suboje Nea a Smitha, nedostal som dalsiu nahanacku, bol to proste tak odlisny film, ze som to nevstrebal. Po rokoch, som si celu trilogiu pozrel znovu a pocity su vyrazne odlisne. V prvom rade, Reloaded a Revolutions pre mna uz navzdy zostanu jednym filmom. Jeden bez druheho nefunguju, jeden bez druheho nedavaju zmysel. Reloaded je zbesile hladanie odpovedi, hladanie cesty, plne adrenalinu a nebezpecenstva a Revolutions je najdenie odpovedi, poslania a dramatickou cestou ku konci. Prvy Matrix nam tento svet len predstavil, nezachadzal do prilisnych podrobnosti a bol viac menej pristupnou zabavou pre siroke publikum. Reloaded a Revolutions nam rozprava pribeh plny detailov, suvislosti a diani priamo vychadzajucich zo sveta Matrixu a pre to sa pre mnohych stali pokracovania len prehliadkou akcnych paradiciek - pribeh a postavy okolo vsak nestravitelnou omackou. Ak vsak budete chciet, najdete v oboch filmoch omnoho viac, ako by sa mohlo niekomu na prvy pohlad zdat. Najdete fantasticky obrovsky svet plny neuveritelnych detailov, napadov, spojitosti a to vlozene v nezabudnutelnom, pohlcujucom, dramatickom pribehu plnom emocii. To vsetko tu je. A nieje to viditelne len pre Matrixovskych fanatikov (nic take ani ja niesom). Proste si to musite vybrat ;) (10/10)(23.10.2007)

Intelektuální epos akčního filmu.(30.11.2007)

Celé to nafukovanie Matrixovskej bubliny vnímam skôr pozitívne a považeujem jednotku za samostatný film, ktorý by sa bez pokračovaní bez problémov zaobišiel a svet by sa nezrútil. Nuž ale dolary treba ťahať a tak sa nedivím, že práve v tomto sci-fi zhliadli hlavouni v amerike zlaté prasiatko. Reloaded a Revolution vnímam ko jeden celok a ako jeden film si ho aj dovolím ohodnotiť. Vizuálne nabušená akčná zábava, viac popkornová asi ako tvorcovia chceli (aby my sme to vnímali), ktorej pseudo myšlienky mi statočne unikali. V porovnalí s revolučou jednoutkou o je slabšie, predsa len už nieje moc čím prekvapiť. Ale čo je najdôležitejšie, slovíčko zábava tu nechýbalo.(14.6.2005)

Takže asi takhle - bři.Wachovští neměli vůbec točit žádné pokračování, to je můj názor. "Matrix" byl naprosto precizní dílo, vlastně bez jakékoliv chyby...A musel by se stát zázrak, aby se mu další dva díly alespoň vyrovnaly. Takže sám za sebe v podstatě "Reloaded" i "Revolutions" do jisté míry ignoruji a tvářím se, jakoby nikdy nevznikly. Na druhou stranu jsou tu a pokud se na ně podívám v rámci celé série (jinak to ani nejde), není to až tak strašné. Poznámky většiny uživatelů o pseudodialozích mi připadají přinejmenším zcestné, smysl v nich je. "Reloaded" trpí "syndromem prostředního filmu" - jednička mě strašlivě nabudila a nemohl jsem se dočkat, jak to všechno dopadne, tudíž už se těšil na "Revolutions". Ale teď k samotnému filmu - vizuální stránka je opět dokonalá (až na tvář Nea v souboji s agenty Smithy), hudební doprovod skvělý a ani scénář výrazněji nepokulhává. Navíc si myslím,že mnoha lidmi tolik odsuzovaná část v Sionu byla výborná - Morpheův projev a následná dance party s prostřihy na milující se Trinity s Neem byla jednou z nejhypnotičtějších scén uplynulého roku. A to mi nikdo nevymluví...Po konci filmu se sice neopakoval ten silný pocit, jaký jsem měl po odchodu z "jedničky", ale spokojen jsem byl nadmíru.(9.12.2003)

Pokud je člověk ochoten překousnout tuny logických i nelogických pseudo keců, čeká ho poměrně solidní film, který divákovi nabídne hodně především co se vizuální stránky týče. Vynikající akce, kde na můj vkus sice není prakticky žádná krev, avšak tento fakt jsem vzhledem k vyjmečnému "stylu" filmu v pohodě akceptovat. Fantasticky natočené jsou scény střelby ze zbraní (něco podobného dokáže snad jen Bay a Mann), no a v neposlední řadě nutno pochválit fantastický zvukový/hudební mix. Scénář je relativně solidní a herecké výkony na akční scifi vcelku ucházející. Občas mi vadilo přehnané množství vizuálních efektů (souboj se Smithem, závěr), ale to se dá překousnout. Stylová a inovativní zábava.(28.2.2006)

• sud

No jo, "Matrix" vydělal celkem slušný prachy tak proč nenatočit pokračování, že? Klasický případ toho, že více znamená méně. Více počítačového světa a méně příběhu. Ale aspoň se u toho ten popcorn nechá sníst narozdíl od trojky, která je už totálně mimo mísu.(8.10.2006)

Pokial mi jednotka zostane v pamäti, ako dokonaly akcny sci-fi thriller, tak dvojka hlavne vdaka hladaniu klucnika pomocou krasnej Monicy Belluci, dalej nasledujuca bitka so skusenym Keanu Reevesom a jednou z najlepsich automobilovych nahanaciek na dialnici s blondatymi dvojickami, ktori sa mi zdali byt neznicitelni. Toto su hlavne dovody, preco davam dvojke tiez 100%. _______ Keanu Reeves - (Neo) +++ Laurence Fishburne - (Morpheus) +++ Carrie-Anne Moss - (Trinity) +++ Hugo Weaving - (Agent Smith) +++ Gloria Foster - (Vědma) +++ Monica Bellucci - (Persephone) +++ Jada Pinkett Smith - (Niobe) +++ Produkcia: Joel Silver, Andy & Lana Wachowski +++(24.4.2011)

Jsem naprosto spokojený. Bratři Wachovští to opět dokázali. A můžu upřimně řict, že se mi Reloaded možná libilo dokonce více, než původní Matrix. Jednička přišla s geniálním nápadem, který je zde brilantně rozveden dál. První vlažnější polovina mi vůbec nevadila. Ba naopak, je to příjemný rozjezd před peklem, které se rozpoutá zhruba po 40 minutách. Vizuální stránka je dokonalá, snad jen ten Zion mohl být opravdu vytvořen ještě o něco lépe. Ale to bych možná byl až moc náročný. Automobilová honička je fantastická a jedná se zde o další redefinici akčního žánru. Sakra ať už je listopad.(20.5.2003)

• NinadeL

Naprosto nejotřesnější kino zážitek mého života. A to jsem se minimálně na Bellucci těšila... Nikdy předtím ani po tom mi nebylo tak blivno. Dokonce i takové "vynikající" zážitky jako s Muži v říji jsou ničím oproti tomuto rozčarování.(18.10.2011)

První Matrix byl zjevením. Oslavou filmové akce. Snem, ve který všichni fanoušci žánru snad ani věřili. Vizuální poklad. Totální transfúze. Kopírovali ho jiní, kopírovali ho právě v obou pokračováních i sami bratři (dnes sestry) Wachowski. K vypiplané akci ovšem přidaly možná dospělejší a mnohovrstevnatější příběh, ale i nezáživné filosofické plácání. A že ho bylo. Tohle omámení diváka unylým chytračením prostě nefunguje. Akce až na výjimky jednoduše postrádala duši. Třeba takový souboj Nea s desítkami agentů Smithů je místy fascinující, ale nemá v rámci děje prakticky žádný smysl. Postavy předvádějí nedůvěryhodné emoce. Nemá to onu vnitřní sílu. Stěžejní postavy se na šachovnici mdle posouvají dopředu, Neo jde tam, ten ho pošle jinam, další mu zase řekne, že musí najít někoho jiného a když je někdo v úzkých, Neo využije své supermanovské létání. První třetina, kdy hodně představujeme Sión, je plná postav, které jsou nezajímavé, ději nijak nepomáhají a navíc melou (jak jinak) docela nezajímavé věci. Stříhal bych, stříhal. I výběr hudby je výrazně slabší než v jedničce. Akce obecně samozřejmě potěší. Bezmála dvacetiminutová automobilová honička nabízí dokonalou souhru choreografů a kaskadérů, radost pohledět. Hugo Weaving je znovu skvostný, naopak ústřední klaďácké trio s Keanu Reevesem v čele nijak neoslní. Víc otázek, než odpovědí.(7.9.2016)

Oproti původní klasice má Reloaded ještě velkolepější akci (skvělé souboje, výbuchy, Trinity na mašině, Morpheus na náklaďáku atd.), už tak dokonalý vizuál byl ještě vylepšen a ústřední herecké trio také zůstalo pohromadě. Příběh je velmi zajímavý, rozvinutý - přijde mi, že sestry Wachowské to nejlepší z prvního dílu naroubovaly na toto třpytivé, výbušné pokračování. Jako minus trochu vnímám, že o postavy už se tady tolik nebojíte, když už se někomu něco stane, Neo ho svou zázračnou silou uzdraví a nezničitelný agent Smith (i všechny jeho kopie) také vstane po každé větší nakládačce. Ale to je zanedbatelná výtka, když vezmu v potaz hloubku tohoto příběhu. Celkově se mi film moc líbí, příjemně utíkal a dobře jsem si u něj odpočinul a zároveň popřemýšlel a i když zde několik scén vypadá hodně na efekt (je to ovšem pastva pro oči), musím hodnotit maximálně. Jízda to je veliká, o tom žádná.(6.2.2017)

Bratia Wachowski si s natočením filmu Matrix nastavili laťku poriadne vysoko. V roku 1999 vyprodukovali výborný paranoidný sci-fi cyber thriller, ktorý sa stal celosvetovým kinohitom. V roku 2003 malo premieru pokračovanie tohto príbehu. Po audiovizuálnej stránke je to ešte vymakanejšie ako pôvodný film avšak dejová línia už nie je ani zďaleka tak dokonalá. "Matrix Reloaded" ma moc nezaujal. Som toho názoru, že Matrix mal ostať bez zbytočných pokračovaní. ***(17.11.2015)

1 2 3 4 5 6 13 24 36 47