Jacinda

Celý druhý díl je jedna velká akce. Ať už jde o famozní bojové scény, nebo dechberoucí honičkyna motorce. K tomuhle filmu se váže několik chyb, nicméně já si z toho moc nedělám. Natočit film bez poskvrnky je bud velké umění nebo štěstí. Závěr Matrixu je trošku moc romantický, na druhou stranu jim to opravdu přeju ()

JohnnyD

Netrpí to síce zbytočnosťou ako Revolutions, záverečný zvrat je prekvapivo konzistentný a posúva príbeh vpred, no je to neskutočne dlhé a tá akcia je vyslovene samoúčelná. Zároveň, ako sa prehlbuje mytológia a zvyšuje doslovnosť, séria sa citeľne prepadáva do béčkových hlbín. ()

Boogeyman

Po jedničce mírné zklamání, především co se týče obsahu filozofických pindů, směšného milostného vzplanutí mezi Neem a Trinity a přehypeované bitce se stovkou agentů. Nicméně všechno ostatní je geniální Matrix! ()

Madsbender

Lepšie ako jednička a zároveň hlboké rozpracovanie zakorenenej myšlienky. Bohužiaľ, mnohí to nepochopili a neokdryli podtext skrývajúci sa pod načančaným dychberúcim blockbusterom 1. svetovej triedy, a tak len bezradne tápajú v hlbinách zdrojového kódu... Postava Architekta má svoju významnú rolu a je hybateľom celého univerza, zároveň má charakteristickú chladnú osobnosť s jedinou úlohou - konfrontovať hrdinu-nehrdinu so skutočnosťou a nezvratnou realitou, že pravda je len tak dobrá, ako ju stvoríme... Akcia je možno samoúčelná, ale neskutočne efektívna, a skvele sa so zvyškom dopĺňa. Zároveň však necháva rozkopnuté dvere dokorán pre nepochopené a nedocenené zakončenie trilógie, ktoré obrátilo všetko okrem základnej filozofie hore nohami a zborilo dva mýty jednou ranou. 100% ()

Indiana

Zatímco jednička byla revoluční a každého diváka posadila na prdel, dvojka už je celkem nuda. Furt se tu zbytečně filozofuje (podle mě mnohdy až zbytečně) a akční scény jsou digitální až běda (plus ještě třeba ta bitka s agenty Smithy mi přišla naprosto zbytečná, Neo mohl kdykoliv vypadnout). ()

sheen

Prostřední díl trilogie Matrixu jsem si oblíbíl, řadím ho za první díl s malinkatou ztrátou, co tomuto dílu nechybí je určitě akce akce a akce, na honičku po dálnici jsem čumel v kině s otevřenou pusou, ještě do toho hudba od Juana Reactora OMFG!!, dále bych vyzdvihnul souboje s poskoky Merovirgiana při opět výtečném hudebním doprovodu tentokráte Roba Dougana a jako perlička souboj Neo vs x-agentů Smithů , sečteno a podtrženo Reloaded je děťátko, které dostalo od rodičů hodně lásky! a zaslouží si více uznání než se mu dostalo.... ()

petaspur

Vizuálně dokonalé pokračování brilantně propracovaného původního příběhu, které zcela rezignovalo na rozvíjení nastaveného systému a místo toho odvádí diváka do dosud nepoznaných míst. Souboj se stovkou agentů Smithů nebo honička na dálnici vypadají skvěle, ale příběh samotný by potřeboval trochu promazat, aby občas nepříjemně nezaskřípal. ()

hippyman

Stále dobrý, stále cool. Jestli byl agent Smith placenej od kusu, měl by se začít poohlížet po nějakém pěkném ostrůvku ke koupi. Třeba Austrálii. 80% ()

Stegr

40% - Tak jako hodnocení třetího dílu s každým zhlédnutím stoupá, druhého naopak pokaždé klesá. Naposledy (červen 2012) mi Matrix Reloaded připadal jako do nebe volající stupidita a měl jsem co dělat, abych ho dokoukal... ()

salahadin

Pokračování už se míjí účinkem jako léky pro mrtvého...fenomén Matrix mě divácky zcela míjí, futuristický háv a no-real-time mód umí leda navodit hyperturbulentní spánek v přítmí kinosálu...no to by vám ale nemohl kdosi v jednom kuse za zády řvát při každé druhé scéně: "No ty vole, dobrýýý..." nebo "Ty krávo, slušnýýýýý..."... u Matrixu se dost rozebíralo, zda jsou Wachovští prachobyčejní plagiátoři, nebo géniové...i kdyby Matrix byl jejich dítkem, pro mě to budou jen průměrní vizionalisté. Matrix je sice stylovost sama, no právě kvůli tomu je hyperpřeceněný... ()

Disk

Teprve Blu-ray mi ukázal, o co jsem celá léta přicházel. HD obraz je naprosto dokonalý a celá pasáž odehrávající se na dálnici je zen. Jinak tento druhý díl jde mnohem dál než poněkud přímočará a pohádková jednička. Moc mě baví, jak se Wachowští rozhodli naštvat všechny fanoušky jedničky a natočili něco úplně jiného, než se od nich očekávalo. Za to jim tleskám. ()

Cappuccino

Ťažko hodnotiť Matrix po častiach. V mojej mysli ho budem stále brať ako jeden veľký celok. Minimálne za CGI efekty strhávam pol hviezdy. Ďalej moc zdĺhavý pobyt v meste Sion, bez napätia - pol hviezdy. Slovné hrádky vědmy, radného i francúza na mňa v celku príjemne zapôsobili a nepovažujem ich len za pseudo-intelektuálne hranie so slovíčkami ako spomenul pomo. Mnoho ľudí sa sťažuje, že druhá časť nemá moc spoločného s tou prvou. A vadí to snáď? Chcete x krát otrepané vykopávky? Keby bol každý diel zo série identický, myslím, že svoje hodnotenie rapídne znížim. Takto bratia Wachowski môžu (a mali by) prekvapiť. Chválim mimoriadne akčnú a dnes už legendárnu cestu po diaľnici. Záver možno pôsobí ako telenovela, kde Frederiko objavil Lujzu s Manuelom v záhrade. "To be continued". Ale dle môjho gusta, veľmi napínavé ukončenie a po prvom zhliadnutí som sa nemohol dočkať pokračovania. Možno až moc subjektívny komentár zameráný predovšetkým na moje pocity, no čo už.. ()

Ruut

Až tak člověk po letech kouká kolik to v tom podzemním Sionu - 200 let po zániku civilizace - žije vypracovaných tanečníků a striptérek bez podprsenek mezi 20 až 40 lety... Tohle město by fakt byla věčná škoda zničit. Jak je sakra možné, že tohle sestrám Wachowskim v nejočekávanějším blockbusteru roku před 15 lety prošlo? Ne fakt je to odbrý a víc než škvělá honička na dálnici mě bavila ta mytologie s programy a nasraná Monica Bellucci nejlepší. ()

Chlupis

Revoluční filmová trilogie fungující na bázi převodu asijské kinematografické filozofie na americké masové publikum. ()

Allien.9

Po jedničce pořádně studená sprcha. Efekty opět odzbrojující (troufám si dokonce říct, že nejlepší z celé trilogie), ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že kdyby "Reloaded" neexistoval, nestalo by se vůbec nic. Chaos a zmatenost, jež mi evokují Bekmambetovu "Denní hlídku", holt nesednou každému a zbytečné, byť sebeefektivnější scény (no, v tomto případě spíš celé dějové linie), jsou stále zbytečné.;-) ()

HAL

Zatímco první díl nabídl skvělý a (mezi hranými filmy) originální příběh, perfektní akci a trošku jednoduššího filosofování které běžný divák pochopí, a přitom je dostatečně inteligentní aby se mu divák intelektuálně náročnější nevysmál, díl druhý nábízí jen hromadu prázdného tlachání. Příběhu si kromě slušné pointy prakticky nevšimnete. Postavy neprodělávají žádný vývoj - Neo celou dobu netuší co by měl dělat a tak jen chodí kolem a občas někoho zmlátí, Trinity se věčně táhne za ním jako ocásek a Morfeus "Věří". Ve filmu je hromada zbytečných scén (například celý Zion), hloupých dialogů (Vědma, Merovingian) a špatných triků (bitka se Smithem) a vůbec celá první polovina nestojí celkem za nic. V té druhé se postavy naštěstí přestanou pokoušet řešit filosofické otázky (Wachowští si tady ukousli moc velké sousto, to jim ovšem zaskočilo v krku a oni skončil i s celým filmemi na zemi v křečích) a začne celkem solidní akce a vyvrcholí pointou "příběhu", která po mizéri v první polovině přijde jako blesk z čistého nebe a která takřka převrací všchno co jste si o Matrixu mysleli že víte naruby. Ani to však nedokáže vytáhnout tenhle zbytečný film z bahna podprůměru. ()

Satan

Jestliže jednička přišla s něčím novým, Reloaded vás zasáhne plnou parou a až do konce nepustí. Akce střídá akci, cool look střídá cool look a filosofický rozměr je opět o něco silnější. Efekty jsou ještě na vyšší úrovni a taková automobilová honička nebo souboj se Smithy je něco fantastického. [Přesná stopáž: 138 min] ()

Adam Bernau

Je tam ještě mnoho zajímavých motivů, ještě se dá věřit, že stojí za to dozvědět se, jak to vlastně je, ale celkem to na mě působilo dojmem sice krásné a působivé, ale přece jen prázdné přehlídky "akčních" scén, parazitující na nosné myšlence prvního dílu. Když to ale hodnotím v rámci všeho, co jsem tak z podobných žánrů asi viděl, tak je to pořád elitní film - to musím uznat. ()

mzss1

(68%) MATRIX RELOADED, coby druhá část známé a slavné sci-fi trilogie. Musím říci, že nevím jak toto pokračování popsat? Na jednu stranu je mi líto, že dávám oproti původnímu MATRIXU slabší hodnocení, ale na druhou stranu, mě vůbec nebavil příběh a celá ta mytologie poselství atd. Na rozdíl od jedničky to má o něco lepší akci a postavy a jejich osudy – to mě baví stále stejně. Akce je opět solidní souboje ve stylu kung fu jsou dobré až na scénu, kdy Neo bojoval proti několika klonům postavy agenta Smithe – to bylo trochu mimo. Ale zase dlouhá, téměř 15 minutová automobilová naháněčka tvořená většinou na dálnici byla super, k tomu není výtek – tam jsem se opravdu kochal blahem. Podobně jako u předchozího filmu byla první půle snímku trochu pozvolnější, ta druhá se víc rozjela. Jako obsahuje to několik zajímavých scén a efektů, i na emoce dojde, ale pokles kvality oproti původnímu filmu je tu bohužel dost znát. Především mi přišly ujeté ty scény, kdy Neo lítá po obloze jako SUPERMAN – to bylo moc, ale až tak mě to nepohoršilo. Rozhodně to nechci kritizovat, podruhé se to dá i vidět si myslím, jen bych si to představoval jinak. Herecké obsazení je zdařilé. Keanu Reeves je dobrý jako vždy, včetně Carrie-Annie Moss spolu s L.Fishbournem. Ostatní ujdou, krom H.Weavinga, který mi zde docela už vadil, jeho role byla zcela vypotřebovaná. Potěšil ale Daniel Bernhardt a Monica Belluci. Hudba byla slušná. Ale jo, dalo se to vidět, jen jak říkám stále, původní Matrix byl o dost lepší, ale co už, snad nezklame třetí část s podnázvem REVOLITONS a udrží si alespoň obdobnou úroveň jako tento celkem obstojný druhý díl. A s nejvyšší pravděpodobností vznikne po X letech čtvrtý díl, tak jsem zvědav … ()

k212

Matrix je originální film, i přes téměr pohádkové schéma a trochu lehčí dialogy, ale Reloaded je jen blockbusterová dojná kráva s průměrným a překombinovaný scénářem, který má tendence najít v tom zmatku jakýsi pseudo-filozofický podtext, který ve výsledku vyznívá velmi naivně až trapně (vítězí černý prorok Morfeus, hned za ním následuje Neo a na třetím místě je Smith). Takže jsou tu jasné tendence zamaskovat to: cool vizuálnem, kamennými tvářemi herců, dokonalými nicméně naprosto odtažitými akčními scénami. Ale to všechno nemá vůbec hlubší kontext natož poselství. Snaha autorů maximálně šokovat "inteligentní" zápletkou a (ne)pointou je zjevná. Ne a znovu ne, takto si dobrý film nepředstavuji. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro