Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Skvělý koncept, hodně hypu, překvapivě obsazená Angelina Jolie, která celému intermediálnímu kultu dává nový rozměr, a film o ničem; ke všemu blbě nastříhaný. __________________ S odstupem několika let jsem přišel na to, v čem spočívá podivnost střihu: film se snaží, aby většina záběrů mohla být použita samostatně jako propagační fotografie, ovšem nikoli statická momentka pózování, ale jako highlight "zachycení nejatraktivnějších situací v pohybu". V důsledku toho si ale ony atraktivní situace nemůžeme moc užít, protože se před námi nerozvíjejí delší dobu, jednotlivé záběry nenavazují přesně a reálné vyvrcholení akce nenastává. Jen se za sebou sekají relativně atraktivní záběry z ostrých úhlů. _____________ K ději: pobavilo mě, že pro konspirační teoretiky je tento film příkladem, jak je manipulováno vědomím veřejnosti. Dílo údajně vzniklo, aby do hlav lidí zaselo, že existují jacísi pouze fiktivní ilumináti, a tím se zastřel zájem o existenci skutečných iluminátů, kteří řídí svět. Jinými slovy: plán iluminátů byl, aby si lidé říkali, že ilumináti ve skutečnosti neexistují, a tím je jejich moc posílena, protože se stávají neviditelnými. IMHO dokonalý příklad konspiračního mindfucku.(19.2.2003)

• Gemini

Kdo mě zná, ví, že se čas od času neubráním návštěvě kina za účelem vypnutí mozku a kochání se pořádně hutnou akcí, nejlépe za poslechu ryčné hudby. Zářným příkladem výše uvedeného budiž nám xXx. Lara Croft se tváří jako jeho ekvivalent, jenomže Tripl Ixovi nesahá ani po vršek motorkářských bot. Mohutná výprava, pár efektních akčních scén, hafo elektronické muziky, titulní song od U2 (jehož klip zcela příznačně nemá ani zbla smyslu, nad čímž se podivovali už členové irské grupy, když ho natáčeli) a patřičně stylizovaná hlavní hrdinka (která pro potěchu pubertálních očí velice často hopsá;)), to by bylo to lepší. A teď to horší - scénář srovnatelný s jakýmkoli dílem Relic Hunters a takřka nulový Chris Barrie (to normální smrtelníky asi nezaujme, ale já jsem velký fanoušek Red Dwarfa:)). Zkrátka řečeno - promrhaný potenciál. PS: Tyler je v tomhle ohledu (Angelina) ztracený případ:)) PPS: Viděl jsem znovu v roce 2018 v rámci přípravy na nové zpracování s Alicií Vikander, a... no, jako portrét totálně over-the-top one-woman-army (spojovníky FTW!:)), destilující na přelomu století esenci druhé půlky devadesátek, je to uchopitelnější než tehdy, ale pořád to nemá s dobrým filmem nic společného - je to v podstatě jen jako montáž animaček ze hry, která navíc zkrátka nemá žádný kloudně vyprávěný příběh:)(24.8.2003)

Nenápadité, předvídatelné, utahané. Pravda ovšem je, že jsem se zase ani tak moc nenudil :-)(20.6.2004)

Tři jenom za skvělou Angelinu Jolie a Chrise "Arnolda J. Rimmera" Barrieho...(3.9.2002)

• Matty

Lara se živí tím, čím je - vykopávkami. A myslím tím spíš Laru film, než Laru Angelinu. 50% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Damiel, genetique, mis-ko(29.7.2005)

• Radyo

Fenomén Lary Croft mě úspěšně minul už když šlo o počítačovou hru, no a u filmů s touto postavou tomu není jinak. Je pravda, že ve filmovém průmyslu bylo vyrobeno mnohem více daleko větších zmetků, než je tohle, avšak to tvůrce neomlouvá. Angelina Jolie je sice kočka, ale na můj vkus příliš "umělohmotná" (tedy to jsou dnes asi všechny hezké herečky, ale ona snad nejvíce), tudíž ani přes její půvaby cesta nevede. Na druhou stranu nepopírám, že právě díky nezvyklé oblibě počítačové hry s touto tématikou si asi i tento film získá hodně příznivců - budou ale vesměs z řad teenagerů, kteří se v podobném typu zábavy rádi vyžívají.(26.4.2004)

• Enšpígl

Ohromná propagace sexy Angeliny zabalená do pitomého filmu se slušnýma akčníma scénama. No, ale ty její kozy, když už je cpala do každého možnýho záběru, nejspíš proto, aby si jeden mohl zaslintat si fakt zaslouží dvě hvězdičky. Přesně v duchu známé rovnice: jedna koza = jedna hvězdička.(14.9.2007)

• Djkoma

Angelina Jolie je fajn a rozhodně nejlepší volba pro Laru Croft, ale scénář nedává šanci této adaptaci počítačové hry ovládnout i kina celého světa.(31.7.2007)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $131,168,070Tržby Celosvetovo $274,703,340║ Aspoň že to má švih a akú takú zábavnosť. /videl v kine: 65%/(19.5.2005)

• gouryella

Dukaz jak se da totalne pokazit film, ktery se klidne (pri lepsim scenari) mohl stat kultovnim.(30.5.2002)

• Marigold

Lara Croft jako nový filmový fenomén? Těžko. Hlavní hrdinka je plonková a krom oblasti ňaderní plochá, hrůza pohledět (marně se Angelina Jolie snaží dodat jí zdání stylu), akční sekvence nezáživné, příběh nudný a nevýrazný... Simon West se pokusil o moderní akční špektákl a uhnětl beztvarou patlaninou, ze které vysvítá několik slušných choreografií a docela vtipná postava červenotrpaslíkového Chrise Barrieho. Bohužel to nestačí ani k tomu, aby se lady Croftová čestně popásovala s kutilem MacGyverem a ztraceným pokladem Atlantidy. K čemu dobrodružný velkofilm, kterému chybí dobrodružství, dobrý hrdina a alespoň trochu pozoruhodný příběh?(11.11.2004)

• Renton

Scénář: Patrick Massett, John Zinman .. Tomb Raider PATŘIL k tomu nejlepšímu na na PC. Už ani tam se nechytá... A na plátně taktéž NE!... Smutný konec digitální prsaté legendy...(15.6.2004)

• Radek99

Až na hranici trapnosti místy došli tvůrci celovečerní filmové adaptace počítačové hry Tomb Raider, tím nejtrapnějším je fakt, že tomu, čemu se dá s přimhouřením oka říkat v případě počítačové hry inspirace, to je v případě hraného celovečerního snímku bezostyšné vykrádání Spielbergovské tetralogie o Indiana Jonesovi...(24.11.2006)

• DaViD´82

Děj debilní, výprava trisitní, akce poskrovnu, humor nulový a herci zoufalí. Jediným světlým bodem je fyzický výkon Angeliny Jolie a role (no, spíše rolička) Chrise Barrieho. Velká škoda je, že nenašli podporu i ve zbytku šťábu.(24.1.2007)

Angelina je sexy a byla to zábava. Jako bonus Arnold Rimmer s brokovnicí a v papučích.(5.2.2005)

• Rob Roy

Hodně velké zklamání. Aspoň ta Angelina mohla být častěji obnažená. Aspoň ten Rimmer.(24.4.2003)

rozpocet $115 million trzby celosvetovo $274,703,340(11.11.2006)

::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Elevation (Tomb Raider Mix) ,2. Deep ,3. Galaxy Bounce (Soundtrack Version) ,4. Get Ur Freak On [Featuring Nelly Furtado For Tomb Raider Soundtrack] (Amended) [Remix] ,5. Speedballin' (Soundtrack Version) ,6. Ain't Never Learned (Lara Croft Tomb Raider) ,7. The Revolution ,8. Terra Firma (Delerium Feat. Aude) (Lara's Mix) ,9. Where's Your Head At ,10. Illuminati ,11. Absurd ,12. Song Of Life ,13. Edge Hill (Groove Armada) ,14. Satellite ,15. Devil's Nightmare,(19.5.2011)

• Fr

je drsná, nebezpečná a sexy. je to LARA CROFT. již v úvodu jsme svědky akce, která ukazuje, že do speciálních efektů bylo vloženo spousty peněz. a také, že film bude stát na kouzlu osobnosti A.Jolie, která by se mohla zůčastnit soutěže miss mokré tričko. a tohle vše má oblbnout naše smysli, abychom si nevšímali scénáře, který je jemně řečeno dost naivní. a to je opravdu jemně řečeno.(2.6.2006)

• novoten

Vizuálně většinu času atraktivní, ale ve všem ostatní slepá ulička. Cestovatelské ultrabéčko navíc splňuje všechna klišé dobrodružných filmů (proroctví, chrám, velké zlo) ale nijak je neosvětluje nebo nevysvětlí jejich použití, což je na to, že se na scénáři podílela pěkná řádka lidí, docela ostuda. A Angelina si Laru překvapivě užívá, ale mně do role ústřední hrdinky fatálně nepasuje. Takhle zkrátka ne.(18.5.2006)

• tron

„Ráno som sa zobudila s HROZNOU náladou.“ Jeden kritik svojho času o novom albume Michaela Jacksona napísal niečo v štýle "čakanie naň bolo lepšie". Pri tomto príšerne nakrútenom/napísanom/zostrihanom/obsadenom filme sa mi jeho slová vrátili ako bumerang. Hrozne som sa na to do kina tešil a prvým negatívnym recenziám som odmietal uveriť. Zle som urobil - taký znechutený som večer z kina už dávno nevychádzal. Je to stratený prípad, tento Indy v sukni. Jediným pozitívom je Angelina Jolie, hŕstka akčných scén a Rimmer s guľovnicou, v papučiach a v župane. Výsledok je miestami o ničom, inokedy len nudný, rozpačitý, rozťahaný, nevierohodný, chaoticky zostrihaný a herci úplne nezaujímaví (od Jona Voighta, "veľmi vtipne" hrajúceho hrdinkinho otca, až po začínajúceho Daniela Craiga). Fuj! Kino Považan NMnV 2001(1.11.2004)

Samozrejme, ze tenhle film neni nejake mistrovske dilo, ale svoji funkci (pobavit a nenudit) plni skoro bezchybne. Herci jsou prumerny, vcetne Angeliny Jolie, ale u ni to nevadi, protoze je pekelne sexy a je podobna predloze. Je tu vsechno, co ma mit podobnej typ filmu, slusna akce, dobry efekty, svizna hudba, dobry zaporaci, sympatickej hlavni hrdina, navic docela slusnej pribeh. Sice by se mohlo vic casu stravit ruznym zkoumanim stop, odhalovanim pasti a podobne a ne vse vysvetlit behem par minut, ale film je zamerenej hlavne na akci, tak to zas tak nevadi. Celou dobu jsem se totiz paradne bavil, cemuz taky napomaha solidni delka a navic tu je Chris "Rimmer" Barrie.(12.6.2005)

• Lateef

Tak tenhle obrbordel jsem přežil jenom díky jedné věci. A Angelina Jolie to není. Správně, je to soundtrack! Naprosto neuvěřitelná sestava se sešla (př.: U2, Nine Inch Nails, Fluke, Basement Jaxx), nazpívala a zvítězila. Film si otipujete hned v prvním několika minutách, po kterých se buď fláknete dálkovým ovladačem do hlavy, abyste zbytek prospali v sladkém bezvědomí nebo skočíte pro tři orosený a jeden pořádně dlouhej špek. Angeline Jolie věřím jenom to chození v přiléhavým oblečku a cudné uculování se. Nějaké rošády s tělem, přemety, salta, vruty a podobné akrobatické vylomeniny, které metá playstationovská Lara, jsou ve filmovém podání úplně mimo, viditelně na drátech a navíc jsou potřebně rozstříhané. Rádoby vtipné hlášky, kecy o planetách v konjunkci, Vševidoucím oku, Trojúhelníku světla a dalších perličkách do mě bušily razancí mnohakilového kladiva, ale já odolávám a na tuhle tu tombraiderovskou hru nepřistupuji. Dříve by mě možná zmíněné vymyšlené mystické řečičky asi zaujaly, jako -náctiletý jsem Laru provedl všemi herními dobrodružstvími, Jolie je však zcela nepřesvědčivá a všechno uhrává svým hrudníkem. Závěr je reálný asi jako život na Jupiteru a jen potvrdil můj dojem z tohohle mišmaše. Nic, jdu si poslechnout alespoň ten božský soundtrack... 115 miliónů dolarů(rozpočet)/274,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)

• Faidra

Oddechovka to je přímo výstavní, aspoň já jsem teda spokojeně oddechovala už po půl hodině. A taky jsem jednou měla rty jako Angelina, heč. Ale po pár dnech mi to vosí štípnutí do pusy splasklo. A Rimmere, co na účinkování v takovém škváru říkala tvá chudinka zadnice, neoprudila se?(8.3.2011)

• Arx

Dvě hvězdičky a to hlavně za Angelinu.(4.11.2006)

• BadoXXII

Vidět svět v zrnu písku a nebe v divoké květině. Držet nekonečno ve své dlani a věčnost v hodině...... Hlavná predstaviteľka je sexi a občas to má taký nádych Indianu Jonesa. To je asi všetko čo by som pochválil. Trestuhodne nevyužitý potenciál je pochovaný hlavne dementným scenárom. Každá jedna počítačová hra zo série o Lare Croft bola zábavnejšia.(14.9.2011)

První hry ze série Tomb Raider (spolu s hromadou dalších "plejstejšnových" pecek) mi kdysi pomohly příjemně trávit čas nezaměstnanosti. A na to parádní vzrušení, jež mi zhruba před osmi lety přinášela "šedá skříňka", budu vzpomínat jen v dobrém. Jedno mi tenkrát ale nesedělo: Proč je to neforemné, hekající stvoření s copem (nic proti jejím "dovednostem") považováno za jakýsi virtuální sex symbol. V tomto duchu totiž o Laře psali nejen v tehdejších herních magazínech, ale třeba i v Reflexu... Poměrně mladá disciplína, zvaná "filmové adaptace počítačových her" se dnes ukazuje být stále nesmyslnější - působí na mě dojmem vršení jednoho zbytečného počinu na druhý. Když se podíváme na zdejší hodnocení, vypadá to, že i tento snímek je jedním z řady. Já bych k němu ale nebyl tak zlý. Když už nic, tak alespoň konečně představil Laru Croft jako chodící sex - tedy něco, na co jste při hraní her museli mít hodně bujnou fantazii. Rehabilitoval tak jednu neopodstatněnou pověst, kterou rozšířili sexuálně neukojení fanoušci, a kterou tvůrci těchto her nadšeně podporovali najímáním modelek, vydávaných za Laru na různých propagačních akcích. Nevím, co si pod filmovým zpracováním Tomb Raidera představovala zklamaná většina, ale já, jakožto člověk který už ví, že film a hra (jakkoli se zdá, že mají k sobě blízko) jsou ve skutečnosti jako nebe a dudy, jsem byl s tímto výsledkem spokojen. Film v současnosti může jen těžko přinášet to samé co hra, a proto beru Laru Croft - Tomb Raider jako něco jiného, něco navíc. Abych použil herní terminologii: Tohle je bonus.(15.7.2007)

"Vrať oko do náručí kamene a kolo se pohne. Vysvoboď světlo z vodního hrobu a dostaneš dar z nebes, neboť jsi odsouzen k hlubinám pekla... Takže, jestli se něčeho dotkneš, tak ti to usekne palici." Zachraňuje-li svět bojovná sexy archeoložka, tak je to u mě vždy v pořádku a mé hodnocení subjektivně stoupne o hvězdičku. Oči si zkrátka užijí, mozek si odpočine a u ostatních orgánů to nechám na jejich uvážení.(17.9.2016)

Když jsem to viděl poprvé, tak mi to připadalo jako šílená blbost a dost mě to zklamalo, ale kupodivu když jsem to viděl podruhý, tak muj dojem z filmu byl mnohem lepší a daleke víc jsem se u toho bavil, možná to je tim že moje očekávání už byly menší, ale i tak si teď myslim že to neni tak špatný. Je to něco jako Indiana Jones a taky je na tom dost vidět že se ho tvůrci snažili napodobovat, což se v rámci možností povedlo. Asi nejvíc to připomíná Jonese příběhem, kterej je dobrej, ale někdy je až moc přehnanej, jako třeba když se probudí nějaký sochy a začnou bitkařit, nebo souboj Lary s robotem či cestování časem za svým mrtvým otcem(teda nevim proč zrovna vybrali na roli otce pravýho otce Angeliny Jolie) a taky závěrečnej souboj byl absolutně zbytečnej a spíš to tim pokazili, ale jinak si na akci moc stěžovat nemůžu. Angelina Jolie neni žádná akční hrdinka, ale zvládla to bez potíží a ještě k tomu mě potěšilo, že vypadal skoro stejně jako její počítačová předloha a její přiléhavý oblečení mě donutilo zvýšit hodnocení ze 3* na 4*(12.6.2005)

Bezduchá kravina která ale sem tam dovede být docela cool.(8.4.2008)

• Dragoni

Sice to s tím "cool" efektem drsňačky Lary trošku přehnali, ale zas tak špatné to není. Každopádně vystavět film na slávě počítačové hry se moc nepovedlo a nejzajímavějším artiklem je skutečně jen a pouze Angelina.(21.2.2009)

• choze

Tenhle film má v mých očích dost možná nejlepších úvodních pět minut v historii kinematografie - sexy kočka vyřídí střelbou obouruč vražedného robota a jde se osprchovat. Pak to celé ale rychle zešediví a do konce už to na chvíli rozzáří jen jedna dobrá akční scéna (přepadení Lařiny rezidence). Průměrný scénář, průměrná režie a oproti Indymu žádný styl. A do role Lary jsem si představoval někoho úplně jiného, ale koho to neřeknu, smáli byste se mi. Mimochodem jde o druhý nejvýdělečnější akční film s ženou v hlavní roli po VETŘELCÍCH.(9.8.2005)

Ale jo. Angelina tu má charisma a tahle pitomost možná zabije pár mozkových buněk, ale vadit mi nějak nezačala.(9.12.2009)

Docela zábavná blbost. Nic víc, nic míň.(14.6.2006)

• Hal_Moore

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou zmíním, že Tomb Raider je sice místy až sračkoidní taškařice, která má do ženské verze Indiana Jonese daleko jako Casanova k životu v celibátu, to však nic nemění na tom, že Lara Croft se stala ikonou filmografie Angeliny Jolie (bohužel pro ni). S herní předlohou film mnoho společného nemá, jestli jde o pozitivum nebo negativum, ať si každý hráč a následný divák zhodnotí sám, u herní předlohy jsem se však bavil nesrovnatelně lépe (i když srovnávat pc hru a film není příliš košer). Pokračování není o mnoho lepší, a tak jsem zvědav na chystaný třetí díl, který má dorazit v roce 2012.(3.6.2010)

Tři. Ale jen proto, že znám pc hru. Ta mě teda místy štvala, protože jsem pořád nemohla a nemohla zabít ty kostlivce. Ale pro S. Westa to kostilivec ve skříňi určitě není. Jsou i horší filmy podle videoher.(1.9.2006)

• Gilmour93

Andělína špulí smyslné pysky, prsí se v přiléhavých trikotech i v sibiřské zimě a v pozici nezranitelné královny profanace působí navýsost suverénně, ale abych jí to baštil, musel bych mít patnáct a v ruce držet (žilnatý) joystick. Když si k tomu přidám časté záchvěvy pitomosti, příběh pod úrovní Flynna Carsena a Westův nevýrazný režisérský příspěvek, mám sto chutí pokárat Rimmera, že si to sundal z čela a hned zkraje mi nenaznačil, jaká mě čeká Hovadina..(20.6.2018)

Čím to sakra je, že pokiaľ je akčným hrdinom vo filme žena, film je vopred odsúdený na neúspech. Nespomínam si na jeden, ktorý by bol aspoň trošku hitíkom a zažiaril by aspoň chvíľku. Ved viď toto - 'Aeon Flux', 'Ultraviolet', 'Catwoman', 'Elektra', snáď možno len 'Resident Evil'. A pritom ženské by na to boli. A opačnému pohlaviu sa to tiež páči. Čo už. Indy s podprsenkou zaujal akurát s tým, čo bolo pod ňou, pár kvalitnými akčnými zábermi a už bola na ceste dvojka. 55%.(22.11.2006)

Zas taková blbost to není.(14.4.2004)

Nejsem obdivovatelkou Angeliny, ale v tomto případě její herecký výkon měl úžasný náboj a film jsem sledovala s nadšením a to i proto, že jsem fanouškem takovýchto fantasy oddechovek. Nijak zvlášť neoslní ale pobaví :-)(29.12.2011)

S prehľadom zrežirovaná akcia, ktorej je ako šafránu, je v zúfalom scenári spolu s Angelinou jediný svetlý aspekt tejto sezónnej jednohubky. Žiaľ po očakávaniach nového Indiana Jonesa, zakladám so slzou v oku do poličky, medzi sprasené herné adaptácie. Škoda, preškoda toho potencálu.(17.6.2006)

• 3DD!3

Roztříštěné, nechtěně vtipné a říkejte si co chcete, ale Angie do pravé Lary Croft chybí ještě pořádný kus. Simon West na sebe naplácal několik scén (nejlepší je asi ta co se odehrává v Kambodži) a ty polepil chatrnou vatou a nudnými dialogy. Přitom nápad s ovládnutím času by se dal využít tak pěkně. Legrační bylo po těch letech sledovat CroftBoye Daniela Craiga. Že se z něho vyklube budoucí Bond by tipoval málokdo. Jo a Iain Glen je jako záporák k smíchu.(7.9.2007)

Je to docela slabota...teda scénář. Plus trestuhodné nevyužití Chrise Barrieho. Ale na druhou stranu je tu dokonalá a naprosto nádherná a sexy Angelina(!), díky které jsem si tenhle film koupil i na videokazetě (pravda, ve výprodeji za 50,- Kč :-)) a jen díky ní se těším i na druhej díl. Btw nemáte někdo plakát?(18.8.2003)

• sud

Angelina je sice sexy, ale to je celý. Film je sice pouze zábava, ovšem ne tolik zábavná, abych celou tuhle anabázi mohl ještě někdy podstoupit. 40%.(3.9.2007)

• Trellíno

Ale to jenom za jisté partie hlavní postavy.(26.5.2002)

• SNCIS

"Vrať oko do náručí kamene a kolo se pohne. Vysvoboď světlo z vodního hrobu a dostaneš dar z nebes. Neboť jsi odsouzen k hlubinám pekla... Takže, jestli se něčeho dotkneš, tak ti to usekne palici." Mladej Bond Craig a kozatá Angelina. Spousta laciných efektů a nudný příběh. Film podle počítačové hry, kterou jsem jako malej pařil... Kdo ne, že?. Ocením asi jen outfit Angelini, protože Lara díky ní skutečně ožila. "Vítej v Mrtvé zóně." - 35%.(28.9.2017)

Trápny dej, neskutočné "herecké výkony" a chabé kulisy. tak toto všetko je LC.... Škoda, veď Angelina, mala s počítačovou predlohou rovnakú postavu, takmer rovnaký xicht, obdobnú chôdzu, ba i rovnako veľlké a oblé ženské vnady . Samozrejme, že tá jedna hviezdička je navyše - len tak z nostalgie nad hodinami strávenými nad Playstation ....(21.6.2005)

• castor

Jak jednou řekl Michael Madsen: „Když jste zedník, pokládáte cihly. Když jste herec, hrajete..“ To aby trošku rozptýlil atmosféru při otázce, jaké sra*ky občas natočil. U Lary nejde ani tak o herce, ale o ty, kteří stáli za kamerou. Tady nikdo nic moc říkat a vysvětlovat nemusí, kvalita si tu totiž šla na hodně dlouhý výlet a kdysi velmi zajímavý Simon West jen smutně přešlapuje na hranici trapnosti!!(14.12.2005)

• MM_Ramone

Tento film je pre mňa dosť rozporuplný. Pred pár rokmi som patril medzi vášnivých, vytrvalých fanúšikov hernej konzoly Sony Play Station. Nikdy som však nemal zrovna rád hry typu Tombraider. Nemám nič proti popcornovým, efektami nabitým, dobrodružným snímkom. No pri tomto titule to akosi nefungovalo. Tiež, a to v neposlednom rade, sa mi páčia krásne ženy. Ale Angelina Jolie sa mi zdá akási divná. Toto filmové randevu s nebojácnou, akčnou archeologičkou Larou Croft sa mi moc nepozdávalo. **(15.10.2011)

Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi.(15.5.2006)

• Niktorius

Kdo z vás měl chuť odejít ze sálu už ve chvíli kdy si dává Lara pěstní souboj s robotem?(2.9.2007)

Nejsem vyloženě zastánce herní předlohy, ale svůdnou Angelinu v Tomb Raiderovi jsem vždycky miloval...A hele, můj oblíbenec Simon West, to jsem ani nevěděl...100%(15.3.2013)

Asi jen málo kdo si už vzpomene, že před tímhle filmem po Angelině téměř neštěknul pes. Ale pak Buch, získala roli nejkultovnější ženské videoherní hrdinky vůbec a její hvězda vyletěla směrem k Hollywoodskému nebi. Popravdě osobně si myslím, že hrdinka ve videohře svým sexappealem Angelinu hravě předčí. (Což neberte jako že jsem nějaký úchyl;))(20.3.2007)

• Xmilden

Původní Lara Croft dostává od té nové škaredě nasekáno. Angelina je nesympatická a hrát rozhodně neumí (přesto v té době byla jakousi logickou volbou pro tuto roli). Její šatník je spíše trapný. Běhat po zimní Sibiři s rozeplou bundou může jen blbec. Craig je nevyužitý a i záporák Iain Glen toho mohl ukázat mnohem více. Simon West měl štěstí na jeden Con Air a od té doby toho moc nepředvedl. Nepochopil jsem jak se vůbec výprava nasměřovala k druhé části trojůhelníku, připadalo mě jakoby ve filmu minimálně 10 minut chybělo. 40%(14.6.2018)

Z kultovního příběhu, z kultovní hry se stal nekultovní film, který na to měl ale silný náběh. Ale tvůrci by měli hledat, proč se tomu tak nestalo. Osobně to vidím ve scénáři a Simon West si vzal velke sousto, ktere neutahl. Ale docela jsem mu veril, protoze ON na to ma :)(10.12.2006)

• -bad-mad-wolf-

Herního Tomb Raidera mám rád. Ten filmový je ovšem přesně ta záležitost, která působí jako nesnesitelně drahý vtip - ano, Lara tu sice hopsá, hledá starobylé cosi a oživuje dávné nadpřirozené síly, mnohem častěji ovšem tupě střílí a cestuje v rámci neuvěřitelně banálního (a stupidního) příběhu, aby si občas mohla zasmutnit nad mrtvým otcem a zaskotačit si se superrobotem svého nerdovského poskoka. Dvě hvězdy za nadhled a absenci výraznější nudy.(23.2.2013)

• nunka

Jedinou ambíciou tohto nenáročného filmu bolo previesť hrdinu počítačového virtuálneho sveta na filmové plátno. Inak nič inovatívne, len tupé akčné scény a neskutočná nuda. Bohužial ani Angelina to nezachránila...(30.7.2006)

• paascha

V PC hrách nesnáším skákání a tahle hra je na tom založená. Takže to měl tenhle pokus o vytvoření Indyho s copem předm prohraný. Snad jediné, čím lara zaujala, bylo její bujné poprsí, a to zase Angelina nemá, takže zklamání i tady(22.4.2008)

• Hrabka

Srovnávat tento film s "Dobyvatelé ztracené archy" a vůbec s kultovní postavou Indiana Jonese je absurdní. Angelina Jolie se sice hodí do této postavy skvěle, ale děj nestojí za nic. 25%(28.12.2007)

• LiVentura

Dokonce se svým pravým otcem...(28.10.2013)

Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Laru ve filmu jsem poprvé viděl v jejím druhém pokračování (2003), které bylo velmi slabé a nemělo ani na Indianu Jonese, ani na Jamese Bonda (jak se o těchto snímcích rádo psalo), natož na počítačovou archeoložku Croftovou. Angelina Jolie je sice vizáží podobná své herní předloze, avšak nepůsobí zdaleka tak dobře v akčních scénách, což platí pro oba díly. Tento je však ještě v mnohém celkem podobný hře a dokáže svým způsobem zaujmout a nenudit, tudíž mu dávám o hvězdičku víc.(9.1.2011)

• Indiana

Tak tohle byla mega blbost, která i při nehorázném rozpočtu na mě působila jako nějaký televizní seriál (především kvůli těm směšným vizuálním efektům a laciné výpravě). Plus když k tomu připočtete nevýraznou Angelinu Jolie, ještě více nevýrazné záporáky a stupidní (předvídatelný) scénář, musí vám dojít, že to je prostě blbost, kterou nemohl zachránit ani Jon Voight, ani Chris "Rimmer" Barrie.(8.6.2005)

Nikdy mě nebrala ani hra, ale je fakt že ve své době působila rozpohybovanost Larry jako zjevení. Když vyšlo na povrch, že se hlavní role ujme Angelina Jolie, lépe vybrat nemohli, říkal jsem si. Ona totiž už na všech plakátech ke hře vypadá Larra jako výplod nejbujnějších snů šíleného plastického chirurga! Fyzicky tedy tvůrci hlavní postavu vystihli perfektně, ale škoda, že z ní udělali zároveň nesnesitelně dokonalou nadženu, která co neví nebo neumí, to neexistuje! Tuhle terminátorku vypustili do všech možných koutů světa, aby tam vyřešila nějakou trapnou indianajonesovskou záhadu a přitom ve špatně sestříhaných akčních scénách nakopala prdel všemu co se hýbe, včetně supermoderních robotů a my jí přitom drželi palce a napjatě se báli o její život. No, nevyšlo to a to jsem ještě ani netušil, co přijde v druhém díle!(12.2.2006)

• Jacinda

Naprosté pohrdnutí počítačovou hrou. S kamarádem jsem hrála všechny díly a nutno podotknouti, že film je prostě výsměch. Angelina Jolie se podobá Laře Croft pouze copem. Na jednom blogu jsem viděla zajímavé srovnání počítačové předlohy a výsledkem ve filmu. Škoda že jsem zapomněla tu adresu(26.10.2008)

Joo, na Angelinu Jolie v oblečku Tom Raidera jak skotačí se prostě dobře díva, jedna z mála hereček, které sedí akční filmy.(26.6.2011)

Nebolo to bohviečo ani vo svojej dobe ako nabúchaný akčný blockbuster, ktorého predlohu ak nie hral tak aspoň poznal každý. Záverečný pračudesný twist je zaujímavý asi iba tým, že sa tam objavil skutočný otec Angeliny Jolie.(17.6.2012)

50%(13.5.2007)

• Idaho

Jedna hvězda za Rimmsiho z Červeného Trpaslíka(19.1.2006)

• salahadin

Tak u nás na fakultě tahle "archeoložka" určitě nestudovala. Nevím, za co mám dát aspon jednu hvězdu, fakt mě nic nenapadá. Ani Angelina není obrázek k pokoukání, fakt mě při pohledu na ni nepadá čelist jako jiným chlápkům. Takže kein Problem.(20.8.2008)

• Payushka

Angelina tu rozhodne neni sexy.(17.9.2007)

Dobrodružná cesta vyplněná akčními scénami. Anebo spíše akční scény doplněné o dobrodružství trojúhelníku? Tak to opravdu nevím. Angelina Jolie Laru skutečně hraje dobře a akční scény vypadají velmi věrohodně. Ovšem celá ta zápletka a stát Německo v kolonce států u tohoto filmu nedělají dobrotu.(12.6.2005)

• k212

Ach jo, kdyby nebylo docela zajímavého soundtracku, vyhodila bych tenhle film z hlavy raz dva. Za Groove Armadu a jedinou zajímavou scénu (letící nůž), která je podmalována podmanivou hudbou od těchto tvůrců dávám jednu hvězdičku. Druhou dávám za malou dávku ironického nadhledu a suchého málomluvného humoru, který dává tušit, že se dílo nebere až zas tak moc vážně a má jen pobavit.(4.2.2003)

Nakoľko Tomb Raider hrávam od 10 rokov, som jeho veľká fanúšička a Lara je pre mňa ako polobohyňa, budem neobjektívna a nebudem si všímať nedostatky filmu ako napr. málo pútavý dej, pretože mne stačí, že to bolo o Lare ja som bola spokojná. A prečo vlastne len 4*, pretože verím, že bude určite lepší Tomb Raider. Ale neviem kedy sa ho dočkám. Snáď teda ten rok 2015. (Zhliadnuté 6x)(20.4.2012)

Příjemná akční jednohubka, která neoslní, neohromí, neurazí a rozhodně pobaví. A na Angelinu Jolie se kouká opravdu dobře.(7.9.2007)

• Allien.9

Jedna hvězda za Craiga a druhá za... Já vlastně ani nevím za co. Ale za nechutnou Angelinu v hlavní roli nee.;-)(10.3.2013)

Typický predstaviteľ Jones-Flynn Carsenovského typu filmov. Ničím nevybočuje od štandartných prvkov tohto žánru. Je tu dobrodružstvo, akcia, naháňačky, poklad s pascami... Škoda, že neprišlo nič inovatívne, ale na druhú stranu išlo o zábavu a ja som sa zabavil celkom fajn. Navyše sa na A. Jolie veľmi dobre pozeralo. 65/100(28.3.2014)

• HoneyBunny

V souvislosti s tímto výtvorem je hodně skloňováno jméno Indiana Jones. Při sledování té mizerné akce, která by asi chtěla být zájímavá, mě napadlo pár důvodů, proč by Indy vždy a všude filmové Laře nedžentlmentsky nakopal pozadí: 1.) Tam, kde Indy s klidem odstřelí beduína, co na něj machruje s šavlí, Lara odloží zbraň a na férovku se začne mlátit s protivníkem. 2.) Když se takto Lara začne mlátit, dělá to jako chlap. Ona se vůbec chová jako chlap. Když už je hrdinka žena, tak by se alespoň občas jako žena chovat měla. To Indy je pěknej macho. 3.) Pan Jones má za protivníky vždy důstojné a zajímavé soupeře. Lara jen slizouny, o kterých od začátku víme, že téhle emancipované nadženě nesahají ani po vycpaná ňadra (mimochodem, Ford se nikde vycpávat nemusel a Angelina s těma velkýma balónkama vypadá dost legračně). 4.) Pan Jones měl vedle sebe vždy sobě rovnou partnerku. Lara? Kde nic tu nic. 5.) Indy je vždy na plátně zajímavější než jeho poskok (tímto zdravím Chrise "Rimmera" Barrieho, jehož přítomnost alespoň místo prosvětlí tuhle nudnou slátaninu).(13.6.2005)

• Sobis87

Je to jako hrát videohru Tomb Raider na těžkou obtížnost...zaseknete se na jednom pekelném úseku a opakujete ho tak dlouho, až vás to celé začne pěkně sr*t. V případě filmu mě konkrétně sr*la nekonečná smyška hollywoodských debilit a únavných postupů převzatých z produktů druhé cenové. Ale přece jen...druhý díl je ještě větší peklo, proto ty dvě hvězdy za dobrý castingový tah a neurážející řemeslnou stránku.(6.7.2011)

• AllShallFall

Tvle to je pitcha(26.6.2018)

• InJo

V tomhle filmu se všichni a všechno snaží tvářit tak zatraceně cool až to působí skoro směšně... Příběh je naprostý blábol, scénář nudný a ta nadupaná (i když řádně nesmyslná) akce, která by se mimochodem mnohem víc hodila do nějaké adaptace superhero comicsu, samozřejmě nemůže zachránit všechnu tu prasečinu okolo. Víc než promarněná šance na poli dobrodružných akčních filmů... 40 %(12.6.2005)

• Sašenka165

Je to snad ještě horší, než jsem čekala/doufala. Naprostá debilita, ale debilita z čistého zlata. Jak jinak si vysvětlil dvojku?(23.11.2007)

• swamp

Samozřejmě jsme na to kdysi šli do kina - ale ne na film. :) ( . )( . )(31.1.2012)

• predators

Kdo by neznal Laru Croft? Ať už počítačovou gamesu nebo X-tou modelku, všechno mělo jedno společné. Vnadnou akrobatku, která nosí místo kabelky dva kolty a hlavní večerní róbou je jí elastická kombinéza. Znalí ví, že herních pokračování je snad desítka, některé díly byly vynikající, jiné za moc nestály. A právě ten druhý případ se týká i filmové předlohy. Ta poměrně věrně kopíruje svého interaktivnějšího původce, ale postrádá šťávu, náboj, jisté dobrodružství s nápady, které provází např. mužského kolegu Indiana. Ale je fakt, že Lara by měla být akční, tou je a v tomto směru není až tak moc co vytknout. 40%(10.6.2011)

Indy v ženském provedení, proč ne? Kdo by Laře Croft nefandil v podání Angeliny Jolie. Je to podle známé počítačové hry. Pěkné chrámy a příroda i akce. Nebylo to vůbec špatné. "Můj telefon mokrý."(28.1.2013)

• Pluhy

Stejně všichni víme, že nejšukéznější Lara byla v roce 1996 s špičatejma kozama o čtyřech poligonech. Stáhnul bych z ní tu hnědou texturu šortek a naplácal jí na její low definition pixelový hýždě. Něžně bych jí promasíroval integrovaný obvody a pohladil jí po culíku.(5.8.2014)

• bassator

40%(24.3.2009)

Tomb Raider je herní ikona kterou jsem kdysi hrával na PS1. Vlastně ji hrají do dnes. Film jsem viděl kdysi když byl novej, a pak nic. V dnešní době jsem si říkal že to bude asi srajda ale film mě bavil. Jolie byla solidní volbou, sice tu nehrála moc dobře ale dokázala solidně nakopat. Příběh je klišé, takový typický Indiana Jones. Akce je tu dost a je solidně natočená, hlavně scéna v Lařině baráku. Vedlejší herci byly solidní až na Craigovo, který tu hrál dost prkeně, ale Glen jako záporák vždy potěší. TR je film který mě po nějakých 16 letech docela potěšil, není to nic složitého, akce je dostatek a člověk se nenudí.(31.1.2018)

• LaciLC

Slabota.. Najhorší Westov film, aj keď pozerateľný..(18.8.2007)

• Big Bear

Když se potká paní Smithová, agent 007 a Rimmer bez háčka na čele, nemůže z toho vzniknout dobrá věc. A také nevznikla. Dnes jsem se zkusmo u Lary zkusil vrátit v čase zpět, kdy jsem s ní prožíval její dobrodružství na PC v krásných devadesátkách. Byla to jedna z mála her, kde mi nevadilo, že hraji za ženu. Bylo tehdy věru na co koukat a tvůrci moc dobře věděli proč do hry nedali archeologa třeba jména Larsona Crofta. Kde nestačily pixely, dotvořovala u všech těch záhybů obraz fantazie. Lara byla prostě sexy symbol své doby a kdo hrál Tomb Raidera ví o čem píšu. Urostlá, štíhlá ve farmářkách s bílým lemem ohrnutých ponožek, kraťáskách a proklatě krátkém nátělníku začínajícím nad pevným pupíkem, který jen s vypětím všech svých bavlněných vláken obepínal to dmoucí se svalstvo na hrudníku. Bylo tedy na co koukat při všem tom lezení a skákání. Nicméně jsem gentleman a nikdy jsem se nesnížil k ,,nude'' patchi, který na Laře nechal jen zbraně... Měl jsem tedy na co vzpomínat a s čím srovnávat. A říkám rovnou, první láska je prostě jedinečná. Angelina sice byla taky fešná, ale moc často špulila nepřirozeně pusu a ty její ,,drsné'' pohledy byly spíše trapné. Ona celá ta zápletky byla zvlářtní a tečku tomu daly zoufalé digitální efekty, které byly i na ten rok 2001 těžký podprůměr. Dávám tedy jen za dvě půlky trojúhelníku a hned jej zahazuji. * *(23.3.2019)

Tohle není Tomb Raider! Tomb Raider je prvních deset minut filmu pak je to celkem o ničem..kdyby to aspon nenosilo jméno slavné klasické hry tak neřeknu ale takhle...příběh dobrý ale s Tomb Raiderem to nemá nic společného až na hlavní hrdinku co má jméno Lara.(5.2.2012)

Kto zbožnuje hru, dostane infarkt. Nemá to ani ten najslabší nádych Bondoviek a o Indym počula Lara len v chrčiacom rádiu... Zlátanina na VEĽMI horuce leto, keď nikto nechce rozmýšľať a všetci hovoria, že CHARLIEHO ANJELI sú bomba...(4.11.2005)

• Nancy

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.(25.2.2005)

• Slarque

Angelina Jolie působí v oblečku Lary Croft proklatě sexy. Bohužel je to jediné pozitivum filmu. Akční scény vypadají zmateně (a je jich málo), scénář je tak překombinovaný, že netuším, jestli v něm vlastně něco dává smysl, dialogy jsou směšné a většina filmu tím pádem nudná. Pokud chcete to nejlepší, co film nabízí, pořiďte si plakát, zbytek pak vlastně vidět ani nepotřebujete.(12.6.2005)

Solidní akční podívaná na motivy mé oblíbené počítačové hry. Angelina se sem opravdu hodí, ikdyž není úplně můj herecký typ. Takže zasloužené 3 hvězdičky i díky hodně efektnímu začátku, který vyhodil tu laťku docela vysoko.(30.10.2009)

Angelina Jolie sa do tejto role veľmi hodila, bola okúzľujúca a sexy. Tento film patril dlho medzi moje obľúbené akčné filmy. Natáčanie prebiehalo ešte v čase, keď sa taký ohromný boom na videoherné a komiksové filmové verzie ešte nekonal. Scenár, akcia a vôbec celková vizuálna podoba tomu zodpovedá. Tiež všetky tie bojové a technické vychytávky idú filmu k duhu a to najdôležitejšie je bezpochyby príbeh, ktorý tu nechýba. Celý film má spád, naháňačky striedajú strieľačky, boj a alebo útek, proste akčný film ako sa patrí, ktorý stojí za to.(11.1.2015)

• Jinny

Lara je "vnučka" Indiana Jonese, anglická lady, morf mezi atletkou a archeologem - a vzniklo... toto.(11.5.2004)

• Chrustyn

Další filmové sprznění klasické PC hry.(6.5.2007)

• becki_tu

Převedení slavné herní série na stříbrné plátno nedopadlo dobře, ale ještě to není takový trapas jako dvojka. Materiál by byl, slušný režisér taky, ale všechno zase ztroskotává na slaboučkém a tupém scénaři. Kvalitních adaptací počítačových her je po hříchu málo a to je nesmírná škoda, neboť v herním průmyslu je zajímavých her a nápadů na zfilmování poměrně dost. Věřím, že se dočkám nějakého filmového restartu Tomb Raidera dřív, než si ho natočí "po svém" třeba Uwe Boll.(1.7.2008)

• Bauer

Tenhle film si hraje na Indiana Jonese.Docela jsem se hodně nudil.Angelina Jolie se ale hodí na představitelku Tomb Ridera.Podruhý už to nemusím vidět.(27.8.2005)

• Anderton

Pokiaľ sa vášmu dvanásťročnému synovi niekde zapatrošila nejaká vyvražďovacia videohra, na ktorú mal chuť, pustite mu Laru Croft. Oscarová Angelina hrá vo filme pre deti, ktorý nemá šancu osloviť dospelého diváka. Pre tých točí(l) akčňáky Michael Bay. Bohužiaľ nepotešia ani exotické lokácie, ktoré tu pôsobia akosi mdlo. Keď už mám hrať vo filme s vlastným otcom a mám vybudovaný určitý rešpekt, tak si vyberiem umeleckú drámu.(16.9.2012)

koupil sem si dývko za kilčo a nelituju,byl sem na tom jako cucák v kině,to sem byl vodvařenej a teď poletech musim říct že supr.taková oddychovka.angelinu sem jednu dobu nemohl vystát,nevim proč,vždycky mi někdo nesedne a pak chvilku trvá než si ho buď oblíbím,nebo ho nechám zatraceného.od té doby co jsem viděl wanted angelinju doslova miluju.za pět minut sní bych vraždil.ale hele kotě,dětí a brada nech doma:-)(21.5.2007)

Tak jsem si pustil zas jeden film z mých raných let. Tomb Raider byla moje oblíbená herní série. Když tehdy přišla Lara Croft v podání Angeliny Jolie na VHS, tak jsem neváhal a hned jsem si to šel půjčit! Ženský Indiana Jones, asi není to přesný. Akčnější a zběsilejší Mumie asi taky ne. Filmové zpracování TR je něco mezi tím. Srovnávat herní Laru a Jolieninu Laru je těžký. Každopádně film se mi jako takový líbil. Rychle a příjemně to odsýpá a stále je na co koukat. Navíc kromě Lary je tohle můj debutující film Daniela Craiga. A taky nesmím zapomenout, že to je snad jediný film kde vidím Arno... Chrise Barrieho mimo RD. Já tedy Tomb Raidera hodnotím nahoru. Drobné odkazy na hru jsou fajn a myslím, že i mezi herními adaptacemi to není zlé. Velmi příjemný akční dobrodružák. (80 %)(12.2.2014)

• HellFire

Priserna ubohost s priserne ubohou Angelinou.(23.12.2007)

Tomb Raider stará hra je nepřekonatelná tak jako tenhle snímek je super, Angelina jenom záři najdeme tady slušnou dávku akce vtipu a krásného prostředí ale to je asi tak vše.(5.9.2018)

• codeas

Dlouho očekávané zpracování na motiv počítačové hry se nějak zvrtlo. Film snažící být akčnější než film podobného ražení (Indiana Jones) se však zvrtlo ve slátaninu. Film je spíše průměr - nedá se tolik vytknout ani tolik vynachválit.(3.4.2005)

• Ai.ma

Chvílemi velmi, ale velmi vtipné - za to dvě hvězdičky.(10.9.2007)

• moviesfan

Lara je kus ženský. To je možná tak jediný, co bych kladně ohodnotil. Akce tam sice je, ale jde mimo mě. Škoda. Hodnocení: 45%(17.8.2008)

• 902 10

lara croft, drzitelka titulu o nejnesympatictejsi filmovou postavu (nominovan byl i jar jar binks) bohuzel devalvuje jakekoliv snahy filmu o zaujeti divaka, ktery sice lehce povytahne oboci pri vystupu chrise "rimmera" barrieho, ale to je asi tak vse. pokud vas extreme nepritahuje angelina jolie (nestydte se), nema cenu s timhle "dilkem" ztracet cas. a to jsem jeste decentne pomlcel o demenci pribehu a 1000 dalsich veci.(7.2.2006)

• Sawy

Podle slavné videohry vznikl film,který se snaží vypadat jako konkurence k Indymu,ale ve skutečnosti mu nesahá ani po kotníky.Zatímco Indy je zkrátka sympaťák,kterému musíte držet palce i kdyby jste nechtěli,rádobydrsná Lara Croft je spíš trapná.Ani se mi nechce věřit,že Simon West kdysi natočil výborný akčňák Con Air.Jakoby od té doby zapomněl,jak se natáčejí akční scény.Angelina se na Laru hodí dobře,ale stejně podává jeden z nejhorších výkonů své kariéry.Alespoň že je sexy.Druhou hvězdičku přidávám za slušného Daniela Craiga.35 %(13.4.2009)

• eraserhead666

To ještě byla Angelina sympatická. Dnes se mi ani nechce věřit, že jsem na to šel do kina. Ale na film, kde na hlavní postavu je třeba vzhled a ne herectví jako jo... Ujde to. Aspoň ten Chris Barrie tam něco předvádí.(14.7.2018)

• Frajer42

Když jsem byl dítě předškolního věku, tak jsem na Angelině spatřoval jakési kouzlo a byla v mých očích sexy. Dnes už mám vkus poněkud vytříbenější, tudíž úplně nemohu napsat, že by mých 20 čísel byla u tohoto filmu v pozoru. Bohužel, tato sračka se ani nesnaží být ničím jiným, než prezentací Angeliny Jolie. Člověk neví, zda by v minovém poli zavadilo o minu nejprve bujnými silikony, nebo nechutnými botoxovými rty. Pokud patříte mezi stejně nešťastné diváky jako já a Angelina vám také nepadla do noty, tak si buďte jistí, že u této sračky budete vydatně trpět. Děj je přehlídka debility, akce je z kategorie té nejsměšnější a celkově snímek nesmrdí déčkovostí jen díky několika známým tvářím. Obrovská nuda a jeden velký filmový omyl. Lepší odpad.(26.8.2019)

Zapomenutelné, zbytečné a neinovativní, ale jinak nic proti ničemu;oD(12.3.2005)

Na film podle Tomb raidera se čekalo celá století - žhavé polemiky ve všech časopisech o počítačových hrách pokládaly jednu a tutéž otázku... KDO BUDE LARA CROFT? A hle Angelina - a že ji to docela sekne. Na film podle hry překvapivě pěkné exteriéry i interiéry - sídlo Croftů je naprosto dokonalé, pár pěkných soubojů - zejména na bungie laně a šestirukou a šsetihlavou sviní. Ale nejlepší na celém Tomb raideru je postava svérázného sluhy Chrise Berrieho, který celému "anglickému" způsobu filmu dává korunu...(17.9.2006)

Docela dobrý. A nejvíc cool je, jak Lara přebíjí ty bouchačky.(28.10.2007)

Nehrát to Angelina tak nevím, nevím. Filmové zpracování nejúspěšnější počítačové hry.(27.3.2009)

s privretými očami(9.10.2007)

• mis-ko

Ajaj, moja drahá polovička mala pravdu, keď pochybovala o úspechu tohto filmu bez Angeliny Jolie. Ani s ňou to však nie je žiadna sláva. Dobré akčné scény spočítate na prstoch jednej ruky, na spočítanie vtipov ani žiadne prsty netreba, lebo tu nie sú. Formálna stránka taktiež nič moc, úvodná scéna AJ v sprche sa hodí skôr do reklamy na šampón. O deji nemá zmysel písať, je chaotický, nekompaktný, znásilnený do tvaru bez formy. Vidieť sa to dá raz, viac nie je dôvod.(26.6.2004)

• SexyAjinka

Nejlepší zde byl Chris Barrie a to z toho důvodu, že já jsem v něm stále viděla Rimmera a to nemělo chybu! Já ho jednoduše zbožňuji! To by se Lister divil k jaké ženské se Rimmrák dostal :D!! Každopádně to nic nemění na tom, že film je to hloupý, naivní, nepoutavý a ani ve hře jsem snad neviděla tolik fyzikálních nesmyslů. Už vidím, jak by 50 kilová Lara Croft dokázala rozhýbat 2 tunový kýl! :D To už si ten balónek mohla raději přijít propíchnout apartním špičatým nehtíkem. Mě tady tyhle nesmysly prostě vytáčí.(19.3.2013)

Škoda, že je to nakonec dějově tak strašně béčkové, protože je to docela zábavné, výprava tou obstojnou a tak celkově to mohl být takový chudší Indiana Jones v sukni (haha!). No Angelina se na Laru moc nehodí a to její xichtění a rádoby sexy pózy tomu moc nepřidávají. Akce je ale obstojná a rychle to odsýpá. Hudba hrozná. Takové slabší 3*.(22.4.2017)

"Jsi ozbrojená ??" - "V jistém smyslu, ano !!" ;)(24.3.2014)

Průměrný akčňák s průměrnou Angelinou J.. Nic extrovního, ale člověka to pobaví a neurazí.(23.10.2005)

• Ratemus

Kdo jinej by mohl hrát kultovní herní postavu než Angelina....no nepovedlo se, ze hry si to nic neodneslo, snad kromě názvu. Celkem nuda, akce žádná, scénář nulový, zábava tatam. Jedna velká nuda.(11.5.2015)

• mysiak

Dosť slabá adaptácia PC hry, ktorý nezachráni od zlej réžie a scenára ani pekná Angelina Jolie...málo akcie, moc rozprávania...(10.7.2008)

• SaNcHeZ_cz

Chris Barrie a Graeme Revell jsou tak jedinými, kdo si tu zaslouží pochválit. Angelina je obstojná, stejně jako Iain Glen, nicméně to není kompenzace za fakt, že West ve své adaptaci předvedl hned několik zásadních chyb a v porovnání s o rok starší, podobně střelenou akční slátaninou xXx, ztrácí dech hned nazačátku. Nudné, nabubřelé, rádoby efektivní ale nakonec přecijen vyšeptané, bez náboje a utopené v hromadě nepřehledných digitálních triků jako z původní hry.(20.3.2013)

• Jillen

Angelina Jolie, její přiléhavý sexy obleček, vyšpulené rtíky, vyvynutá ňadra a dvě cool pistolky do každé ruky jedna...tohle bohužel nedělá dobrý film. Nuda, nuda a zase jenom nuda. Filmy podle her nemám rád. Dávám 10%(5.6.2006)

Neuveritelne hloupy a spatny film. Desne debilni scenar, uchylny namet a vubec, ani hra se mi nikdy moc nelibila. Za klady se da povazovat pouze krasna Angelina Jolie a jeji telo a take ucast Chrise BArrieho jako jejiho sluhy. Chris perli....(1.7.2006)

Nebýt Angeliny a podprsenky D, tak nevím, nevím. V některých případech (např. v tomto) nejsem náročný divák. To spojení Angelina a Lara funguje víc než skvěle. Škoda, že se tvůrci zaměřili na ženskou hrdinku a na zajímavější děj jim nezbyl čas..ale zlobme se na ně, když má Lara Croft tak hluboký výstřih :)) .(29.3.2007)

• erased

Nemám problém se u filmů vypnout a užívat si akci, ale tento výtvor nemá kromě A.J. Rimmera zhola nic. Za něj jedna hvězda.(20.6.2011)

Koukal jsem na to dvakrát a dvakrát jsem u toho usnul, potřetí se mi na to už koukat nechce. Průměr a Angelina mi už bohužel nepřipadá tak sexy jako v době, kdy ten film vznikl. Měl jsem si to asi holt pustit tenkrát.(15.10.2014)

• Desperado

Chladné, nevzrušivé, nenapínavé, neinvenčné...No je toho dosť, čo by sa dalo vyčítať tomuto snímku.(21.5.2006)

• Praxis

Angelina ve své životní roli je vážně sexy. Ale to je tak všechno, protože u zbytku filmu se člověk směje, až se za břicho popadá.(17.9.2008)

• Seifer

Neodešel jsem z kina dřív jen kvůli tomu, že jsem měl sebou walkmana a v něm soundrack z Final Fantasy. Hned to bylo snesitelnější.(15.3.2003)

• Vojcl

Velmi špatné zpracování populární počítačové hry. Ve všech ohledech mě film nadmíru zklamal. Na Angelinu Jolie se sice dívá pěkně, ale jinak není snímek ničím výjimečný. Herecké výkony nulové, žádný vtípek, scénář se bere neskutečně vážně. A ani ty akční scény za moc nestojí. Kdy už hollywoodští producenti konečně pochopí, že filmování počítačových her tímhle stylem je cesta do pekel???(25.9.2005)

• Damiel

Poprvé jsem to viděl s partou mých španělských kamarádů v multikině ve Valencii (ti Španělé mají kina stejně špinavá a hnusná jako metro:-), byli jsme v takové trochu rozjařené náladě, a tak jsem se výtečně pobavil. Když jsem to pak asi rok poté viděl na DVD, nějak jsem nechápal, čemu jsme se tam tehdy pořád smáli. Asi tomu, jak Angelina vyrazí do třeskutého mrazu s výstřihem, že padají oči z důlků :-)(19.12.2006)

PC hry nesmažím, vystačím si s Naštvanými Ptáky na Androidu, takže hodnotím film, ne filmové zpracování PC hry, to jen pro pořádek. Film je to extrémně pohledný (nejen kvůli Angelině, ale i kvůli exteriérům, interiérům, výpravě všeobecně) a mimořádně zábavný (vidět ho někdy v deseti ve dvanácti letech, Dobyvatelé ztracené archy by byli rázem na vedlejší koleji). Vlastně proto mě tenhle film asi vždycky tak potěší - dokážu se na něj dívat klukovskýma očima a proto se mi tak nekriticky líbí - je to přímočará, nekomplikovaná, zábavná a vizuálně naprosto strhující jízda. A vůbec neřeším iluminátské chrámy v Kambodži nebo na Sibiři a ostatní nesmyslnosti, vždyť je to přece pro děti... Stejně jako žeru většinu zfilmovaných comicsů, ač comicsy nečtu, žeru i tuhle zfilmovanou PC hru, ač jsem ji nikdy nehrál. A jako fanouška Red Dwarfa mě samozřejmě potěšil i komorník "Rimmer". Jo a ono sibiřské "ledové jezero" je "Ledová zátoka" Jökulsárlón na Islandu a ony obojživelníky (ovšem ne šedé) tam mezi těmi krami vozí (vlastně spíš plaví) turisty...(10.3.2014)

• jurama525

Mně to prostě nebralo . Jednu hvězdičku za Angelinu Jolie si to ale zaslouži.(9.3.2008)

• BloodyVamp

Neuvěřitelně zmatená břečka, která neví čím chce být. Film mě nudil (překombinovaný scénář), Angelina se sice snaží být sexy...ale to je asi tak všecko. Podprůměrná akční slátanina (jednu hvězdičku dávám za Angelinu). Druhý díl je krapet lepší.(12.7.2008)

Angelina byla nejlepší volbou pro postavu Lary Croft.(16.12.2008)

• Politik

Nic náročnýho, ale hodně akční film na uvolnění, kde se hlavně předvedla Angelina Jolie. Snad se tady i nejvíc proslavila, no v kinech to byl hit a v telce to už tolik nepůsobilo.(3.1.2009)

Obsadenie Angeliny Jolie do úlohy Lary Croft bol ten najgeniálnejší ťah aký sa mohol v tejto počítačovej adaptácií spraviť. Kameň úrazu je v tom, že je to naozaj len herná adaptácia a ako sme sa už niekoľko ráz poučili tieto adaptácie nikdy nedokážu splniť očakávania fanúšikov. Tu to našťastie nebolo až tak zlé ako by sa na prvý pohľad zdať a keď máte radi popcornovú zábavu a k tomu Angeline krivky tak si určite prídete na svoje.(25.1.2011)

Cože? Já dala Laře jen 3 hvězdičky? Vždyť jen za exteriér si zaslouží desítku! ... budu se muset dnes na ni znovu kouknout a přehodnotit svoji mladickou nerozvážnost... Co dnes napsala k tomuto filmu Veronika Bednářová v poznámce k TV programu Lidových novin: "Když dostala Angelina Jolie nabídku hrát počítačovou hrdinku ve filmu Lara Croft: Tomb Raider, dlouho váhala. Bylo jí pětadvacet a už měla dva Zlaté glóby i Oscara za vedlejší ženskou roli v dramatu Narušení. Bála se, že skončí v šuplíku akčních hrdinek; mimo Ameriku ji však nikdo neznal. A tak se objednala na kurzy karate, osvojila si základy bojových umění a nacvičila britský přízvuk (archeoložka Lara je totiž Britka a její otec lord). I když měl film špatné kritiky, Jolie obstála a stala se klasičkou. Od té doby rozdá vždy polovinu z honoráře na charitu (kdyby Laru nehrála, neměla by co rozdávat) a její fotka z tohoto kultovního díla se objevuje snad u každého článku typu Jak být fit za pět dní. Server Hollywood.com se tohle úterý nechal slyšet, že je neuvěřitelné, že se ještě nechystá remake Lary Croft. V hledáčku je prý pět jmen (Emilia Clarke, Naya Rivera, Jessicca Chastain, Evangeline Lilly a Kristin Kreuk), které by si post nové filmové Lary rozhodně zasloužily. Že je ještě neznáte? Počkejte za pár let..."(8.3.2013)

• Aleee89

Kdysi jsem viděla dvojku, tak jsem se podívala i na jedničku. Nadšená jsem ale rozhodně nebyla. Film hrající si na Indianu Jonese a Jamese Bonda v jednom mě nechává naprosto chladnou. Angelina Jolie mi narozdíl od mnohých jiných nepřipadá vůbec sexy a jako herečka se mi taky nelíbí. Film, kde vtipnost a lehkost s elegancí zdaleka nedosahuje kvalit Indiany. Bond mě nikdy moc nebavil, takže tady bych už nějaké srovnání možná snesla, ale jinak ne... Tohle mě nějak nedokázalo vtáhnout do děje, zabavit... Celkem nuda, kterou nechci vidět znovu.(17.6.2013)

Když se trochu přitlumí mozek a jen tak se kouká, protože zrovna člověk nemá co dělat a venku je hnusně, na nic není nálada, tak je to vcelku dobře použitelný lék. Prostě oddychovka, která nenudí.(18.9.2007)

• Derek

dosť nudné spracovanie počítačovej klasiky. na jolie je radosť pozerať a poteší i barrie (rimmer z kultového červeného trpaslíka), avšak to sú asi jediné klady tohto akčného filmu.(25.3.2004)

• Katarine

No, docela jsem se nudila, ale nebylo to nejhorší. Nejlepší scéna: Daniel Craig ve sprše:) Pro chlapy nejspíš Angelina Jolie ve sprše:)(3.1.2009)

Vzhledem k tomu, že jako malý byla moje nejoblíbenější hra právě Tomb raider, dávám z nostalgie k silikonové krásce jednu hvězdu navíc. Film zklamal snad ve všech ohledech, snad jen akční scény stojí za zmínku. Scénář chabý, příběh ještě chabější. Jediné na co se dá dívat je nakonec jen Angelina Jolie.(18.7.2008)

• Petroff

... * za Rimmera...(18.10.2008)

• kagemush

Kdyby Andželína aspoň bradavku ukázala,nebyla by to taková NUDA! Ale třeba žádný nemá.(16.5.2009)

Očakávania boli ( nielen u mňa ) obrovské. Svoje spravili aj nabúchané trailery. Jediné čo filmu sedí je Angelina Jolie. Zvyšok je tak trochu vyprahnutý dobrodružný hi-tech spektákel, ktorý sa silou mocou snaží byť cool. Veľkého uznania sa odo mňa nedočkal.(5.10.2010)

Tenhle film je skvělý především díky grandiózní Angelině. Má šarm, dodává filmu akci. Děj je pěkný, ale nepřekvapí, všichni si asi dokážeme odhadnout, jak celý příběh skončí. Tenhle film mám ráda jen díky tomu, že ho znám vážně dobře a je pro mě takřka klasikou.(1.4.2013)

• kaylin

Popravdě se mi Angelina kdysi do téhle role moc líbila. Ale jak se ukázalo, film je to tak blbý, že to ani její viditelné přednosti nezachránily. Hloupý příběh, kde jde opravdu jen o to, aby to celé vypadalo na efekt, což ale také nefunguje, protože ty akční scény vyznívají spíš hloupě než skvěle. Celkově špatné.(7.6.2017)

Ono to vůbec není špatný - Angelina je nádherná ženská(12.4.2007)

• ilemas

Má nejoblíbenější počítačová hra špatně zfilmovaná, na druhé shlédnutí ještě horší.(1.9.2007)

Odpočinková akční zábava přesně podle mého gusta!! Snímek je přímo nabitý dobře promakanou akcí, povedenými hlášky a snesitelnou Angelinou Jolie, které role sedla opravdu na tělo. Pro mě skvělý filmový zážitek.(10.2.2010)

• MartinNDL

Slečno Laro, vy jste ale trapná. Naprosto tuctová americká sračka. Akce, akce, akce, kozy, kozy, kozy, zadek, zadek, zadek a blbý kecy. No jo, už jsem si zvyknul, že tyhle filmy nemají scénář...(3.1.2006)

Pozerať na hrudník Angeliny v obtiahnutom tričku bola zábava. 65%(17.11.2008)

• Dannysek4U

Dvakrat nic bez chleba. A jedny pekny bedra tihu celyho filmu fakt neunesou.(17.8.2007)

• starbrejkr

Kdepak, takhle ne. Lara Croft je ukázkovým příkladem, jak se nemají dělat dobrodružné velkofilmy. Zas tolik by mi nevadilo, že je to neskutečná přehlídka všech možných klišé, jaké už známe od doby Indiana Jonese (otec, sluha, dobrodružné pojetí archeologie, blablabla....), protože takové Emmerichovy filmy jsou jimi přímo přecpané a můžu je velmi. Problém je, že Emmerich a jiní umí ze svých filmů dělat poutavou podívanou pomocí sympatických herců, dobrých hlášek a citu pro gradaci. Tohle všechno Laře chybí. Film se svým tuctovým tématem prokousává nudně tak, že je vám vlastně jedno, kdo ten trojúhelník získá (navíc pořádně nevíte, k čemu je to opravdu dobrý). Když se k tomu přidají směšné scény jako chodící kamenné sochy, blamáž je na světě. Poctivou jednu hvězdičku tak věnuji jediné fajnové postavě filmu a mnozí jistě už vím, kam mířím - ano, Arnie J. Rimmer i během několika minut svými pár ksichty nám věnuje alespoň malou satisfakci za promarněný čas. Moc rád bych přidal ještě něco za Angelinu, ze které živočišnost přímo čiší, ale dvě hvězdy by pro Tomb Raider byly až moc velkým dárečkem.(3.1.2009)

Stále a stále si říkám, že Tomb Raider je naprostá kravina (jak film, tak hra) a nechápu jak jsem na tom mohl být pečený vařený. Poté ale mám nutkání a nakonec si film pustím. Nemůžu jinak než 4*. Akce je slušná a Angie je sexy. Vždy po shlédnutí filmu zjistím, co v mém životě TOMB RAIDER vlastně znamená.(16.5.2009)

• mortak

Angelina běží, Angelina je ve sprše, Angelina používá rozličné dopravní prostředky, Angelina kope, Angelina mluví s něčím jako malá holčička... Angelina dobrý, ale kde je ten film?(28.9.2017)

Docela zábavná blbost která pobaví a neurazí. Hra Tomb Raider je jedna z mých oblíbených a takřka srdečních záležitostí. Chabý scénář a celková zmatenost dojem kazí, ale i tak se to dá zhlédnout aniž bych prskal vzteky. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje. Další plus je že je sexy. Akce je ale obstojná a rychle to odsýpá. Hudba je taky pěkná.(20.6.2018)

• ZoltanCZ

Angelina Jolie je jako Lara Croft v pohodě, ale všechno ostatní jde do kopru. Předvidaltelný scénář, od poloviny filmu jde hoooodně z kopce a začíná být utahaný a i trapný. Mohlo to být lepší, a to určitě...(19.12.2006)

Na jedné straně se jedná o poměrně zdařilý film s prvky dobrodružství a akce. Na druhé straně stojí (spíš teda skáče a běhá) nádherná prsatá Angelina s božským tělem, které by chtěl každý muž potajnu poznat. Je to sexy ženská a tomuhle fimu dává moc... 3*(31.12.2007)

• daEmoNickY

Je to neuvěřitelné,ale uplně stejné hodnocení jako u prvního dílu se stejným komentářem .(2.1.2009)

• SallyZen

Grrr! Jak já tyhle pitomý americký akční filmy nesnášim. Angelinu moc v lásce nemám a postavu Lary Croft taky ne. Simone, ty už asi nic lepšího než Con Air nenatočíš, tak co zkusit jiný žánr. 10%(7.8.2011)

• easaque

-2* v době vzniku prvního filmu jsem byl ovlivněn jejím počítačovým předobrazem a tak jsem si to užíval a bavil se, ale přesto cítil jaká je to spatlanina a napodobenina Indyho Jonese. Z nostalgie dávám velmi slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.12.2015)

Slušná adaptace počítačové hry, která sází na vizuální stránku a sexy Angelinu Jolie (u mě to vychází). Chabý scénář a celková zmatenost dojem kazí, ale i tak se to dá zhlédnout aniž bych prskal vzteky.(27.12.2005)

Nic moc děj, průměrná akční podívaná, ale jednu hvězdu navíc za Angelinu Jolie a že jí zde hrál fotra její vlastní fotr.(14.9.2007)

• Rockwood

No, viděl jsem to jednou a to mi stačilo. Když sem to viděl dřív tak se mi to eště jakštakš líbilo, ale jinak nic moc. Když jsem se na to díval, tak mi vůbec nepřipadla nikde žádná podobnost s PC hrou. Je jasný, že nikdy to nebude jako něco... ale tohle mi fakt vůbec nejde k sobě...(7.2.2008)

Jmenujte jiný film, kde se sejde Lara Croft (A. Jolie), James Bond (Daniel Craig) a Rimmer (Chris Barrie). Už jen to přispívá k zábávnosti této slátaniny. Jen Lara je až moc "rozmazlená". Lepší průměr.(25.11.2009)

• Mirokukii

Angelina je kočka, které není akce cizí. Jediné plus (obou dílů) za Rimmera ve vedlejší roli.(26.7.2012)

• Columbus

Sice akcni, ale nudne a hre nesahajici ani po kotniky. Navic nechapu, proc nemohli tvurci nekde najmout nejakou lepsi pravou prsatku a vycpavali pushapku tyhle beckarce s opuchlyma pyskama.... waste of time....(27.7.2002)

• Flyer

Angelina je pěkná, to se musí nechat. Ovšem kromě ní jsem na filmu nenašel nic zajímavého. Scénář je průměrný, herci kromě Angeliny rovněž nic moc a akce mi místy přišla docela směšná. Nebýt hlavní představitelky a námětu vycházejícího z kultovní série PC her, určitě by tento film skončil v propadlišti dějin.(14.2.2005)

• BUD-SFIS

Sak jde jen o ty prsa a ze jsou dve. Tak za dve :D(28.1.2007)

• Mrkvič

Nemusím moc Angelinu Jolie. Postavu Lary jsem vždycky vnímal jako drsnou hledačku pokladů, která má ale i svou něžnou milou stránku. Angelina má jen tu jednu. Plošší postava, která luští hádanky a vrtá se ve vykopávkách, snad ani nemůže existovat.(4.1.2009)

• stOKYi

No čo je toto. Môj prvý film ktorý som videl od Simona Westa a ak je pravda že dostal ponuku aj na "Black hawk down" , tak som veľmi šťastný že si vybral túto kravinu. Možno keby to chytil do rúk niekto iný tak by to vyzeralo úplne ináč. Niektoré scény sú fakt dosť smiešne a zbytočné a maximálne predvídateľné bez kúsku filmového umu. A tá bitka s tým robotom na začiatku? Komédia. No proste Angelina Jolie sa snaží byť veeeeľmi cool s tým že ma stále vyšpúlenú papuľu (alebo ju vôbec nezavrie) a umelo vytvorený drsný výraz v tváry.. No proste keď som to pozeral liezla mi neskutočne na nervy.(22.2.2009)

• emo

Aj keď som miloval hry je to kravina. To by samo o sebe ani tak nevadilo, ale je to nudná kravina... West po skvelom Con Air totálne sklamal.(21.5.2003)

Jedna hvězdička za Laru v podobě Angeliny, půl za vzpomínky na hru, kterou sem hrál a zbytek na úroveň filmu. Nebýt Angelina hlavní postavou, nikdo by po film ani nevzdech...(7.9.2007)

• Sharlay

Perfektně oblečená Lara a spousta dalších Američanů se zbraněmi ve vynikajícím oblečení a s nadpřirozeně heroickým výrazem ve tváři vstupující do chudé Sibiřské vesničky, jsou tou nejhorší propagandou jako kdy Hollywood stvořil. Nemluvě o dalších rádoby "hustých" grimasách a jiných výrazových prostředcích. Jednoduše brak, jak už to u Hollywoodské produkce bývá standardem. "Vydělá to prachy tak to uděláme." Vlastně ani nevím proč jsem dal tu jednu hvězdičku, svůdná Angelina mi s copem a dvěmi pistolemi v rukách nepřipadá tak sexy jako v jiných filmech.(17.10.2007)

Je velká škoda že první Tomb Raider působí tak laciným dojmem, dvojka je o třídu kvalitnější.(4.2.2011)

Hra mě dostala, film potěšil. 70% CHYBA VE FILMU: Ve scéně, kdy Powell hodí po Alexovi nůž, je jasné, že se nůž za letu otáčí, ale když Lara vrací čas, nůž letí rovně, aniž by se otáčel.(5.6.2011)

• dr.fish

Myslím, že řešením by bylo, kdyby místo Ageliny do filmu obsadili Listera, Kocoura a Krytona. Rimmer už tam je a byl by to rázem kultovní film napříč diváckou obcí. To už bychom byli ale jinde, byla by to jiná vesnice. My přece chceme sexuální idol s velkýma prsama a botox rtíky, aby se proháněla prastarými chrámy. Bez nápadu a bez vtipu (téměř). Skutečně jsem doufal, že to bude alespoň o ždibínek lepší. 40%(24.8.2014)

• SeanLSD

Rozprávočka s ťažko "nepredvídateľným" scenárom, ktorý nech si hovorí kto chce, čo chce, drží Angelina aspoň ako tak nad vodou. Jej štylizácia do čiernej či svetlej je sexy a zapadá do mokrej mužskej predstavy Lary C. Okrem toho pekné kulisy, dobrý soundtrack a tak a závisť, lebo aj ja chcem mať zámok s 80 izbami a vlastnou hvezdárňou, komorníkom a odborníkom na robotiku, ovládať bojové umenia a nespočetne jazykov na úrovni materčiny... - a pritom byť taký mladý, cool a sexy.(15.4.2019)

Lara Croft, stejně jako Spiderman, jde naprosto kolem mě. Snímek je téměř stejný jako filmy o Indiana Jonesov. Rozdíl mezi nimi je jen v roce a v pohlaví hlavního hrdiny či hrdinky. Jestli Angelině role sexy archeloložky sluší, nemohu posoudit, protože hru jsem vůbec neviděl. Některé scény nebyly zrovna nejhorší, jako útok na její vilu (zámeček?). Efekty také nebyly k zahození, obsazení ušlo... zkarátka průměrný "akčňák".(13.4.2006)

Dobré i jak pro fanouška tak někoho Tomb Raiderem nedotčeného. Angelina Jolie je pěkné, ale představitelku Lary jsem viděl i pěknější.(17.1.2007)

Tak já nevim. Je to hrozná a šílená hovadina. Souboje s oživlíma sochama apod. to zavání přímo s idiocií. Ale na druhou stranu jsem se opravdu bavil. Ani nevím proč, ale opravdu jsem napnutý čekal co se stane dále. I když nerad, musím dát tři hvězdy.(19.3.2007)

• BS

Angelina Jolie je kočka. Lara Croft je herní legenda a to je asi tak všechno co bylo a tomhle filmu dobře.(11.12.2007)

Čekal jsem to lepší. Přehnaně přehnané efekty, spíše dětský film. Něco tam chybělo, možná více logičtější akce. 55%(30.5.2008)

Film je spíš podprůměrný, ale alespoň nenudí. Za kvalitu 2* + 1* za Chrise Barrieho, Daniela Craiga a Angelinu Jolie.(3.1.2009)

Slabé, ale pozerateľné...potenciál deja nevyužitý, a štvala ma absolútna odlišnosť od PC hry(3.7.2011)

• vesper001

Počítačové hry mi nic neříkají a zabývám se jimi jen v případě, že musím někde něco chytrého říct o tom, jak při nadměrném užívání mohou člověku udělat z mozku ementál. Strávit 90 minut ve společnosti superwoman Lary mě přiměla touha vidět znovu v akci Eso-Rimmera (alias Majzlíka, který má mimochodem stovky přítelkyň :)). Jednotvárná akrobatická čísla Angeliny Jolie, neherecký výkon Jona Voighta a plytkého padoucha nevyváží ani sošný Daniel Craig ve sprše, a o napětí, natož zábavě nemůže být vůbec řeč. Nachystejte polštáře, na snídani jsem zpátky.(20.12.2012)

Aj ked sa film podla mna prilis inspiroval Indiana Jones, bola to celkom dobra oddychovka na cele s krasnou Angelinou. 67 %(14.2.2013)

Velmi povedená herní adaptace opět opepřená o něco navíc či miň? No může se zdát že tehle Laře chybí pár čísel k dokonalosti. Ale nebuďme až takový citlivky přecitlivělí na nepodstatné detajli. Originální příběh, nová zápletka... nový artefakt. Z jistou nadsázkou se to dá brát jako velmi věrná adaptace a kde se tvůrcům moc nedařilo navázat na klasické TR prostředí, legendární vykradačky bohů... pasti, lezení, šplhání, střílení hledání dalších artefaktů jako že 2 kusy trojúhelníku je krapet dost málo. navíc jsem měl takový pocit že scénáristovy se do lejjster vylilo trochu kafíčka... takže se mu většina textu rozpatlalo. takže to chvilkami vypadalo spíš jako akční komedie, než akční dobrodružný fantasy. Navíc nejspíš zaměnil při tom všem chaosu. prostředí... jako že BOSS je snad vždy na konci.... Takže v samotném konci už vařily tak říkajíc z vody. No tak aspoň za tu snahu, mixéra.... a Angeliku.. dokonce na to vyšel i OST. Takže i za něj.... tří hvízdy to skousne.(7.1.2014)

Priemerná záležitosť podľa svetoznámej hry. Za Angelinu +1*.(16.1.2016)

• Savo

Šíleně nudná, nedynamická a zbytečně rozvleklá akční hra, těžící popularitu pouze skrze svou krásnou hlavní hrdinku, prostě klasicky potvrzuje vše výše uvedené i v tomto filmu.(12.4.2003)

Jednoho krásného dne (čistě náhodou pár dní před planetární konjunkcí, která nastává jednou za 5000 let) nachází ve svém domě tajnou místnost, ve které je ukryt pradávný artefakt - vševidoucí oko, které uschovává návod, jak získat rozbitý trojúhelník světla, se kterým by jeho držitel mohl ovládat čas. To si samozřejmě Lara nemůže nechat ujít, zvlášť když po trojúhelníku pase i tajemné sdružení, které neváhá Laře zničit půlku jejího starobylého domu... Jako většina ostatních, jsem od filmu čekal mnohem víc. Potenciál zde byl - ať už vycházející z počítačové hry (ano, prvního Tomb Raidera jsem hrál a ano, královsky jsem se bavil) či z hereckého obsazení (Angelina Jolie je asi tou jedinou správnou pro roli Lary Croft). Jenže - přišlo mi, že Simon West zůstal kapku na půlce cesty - k tajemnu oné hry (nebo třeba Indiana Jonese) se nepřiblížil ani náhodou, že bych měl chvilku o hlavní hrdinu (nebo o konec světa) strach ani nemluvě. Takže bohužel zůstává jen výborná Angelina, zajímavá (i když z pohledu filmu úplně zbytečná) rolička Chrise Barrie a toť vše. Z nostalgie dávám 3*(1.2.2004)

• Belbo

To je parodie na Indiana Johnse nebo na něco jiného? Angelina je kus, až mi připadalo, že šla na porážku. Možná už jsem na tostarej.(5.9.2007)

Spád, humor, nadsázka, exotické destinace, perfektní soundtrack, Angelina ve sprše, Daniel Craig ve sprše, Jon Voight ve flashbacku. Netuším, co víc kdo čeká od filmu, který má v názvu 'Tomb Raider' .. snad ne logiku. Marně vzpomínám na lepší a zábavnější adaptaci akční počítačovné hry. "I woke up this morning and I just hated everything."(14.12.2007)

Za Rimmera jedna hvězda, za kozy druhá hvězda a za zbytek třetí hvězda.(5.1.2009)

• -ELFKA-

Nepoznám hru a ani niesom z Angeliny hotová, navyše film to bol priemerný. Ničím ma nezaujal. Dúfam však, že sa páčil aspoň herným fandom..(3.3.2009)

no za Angelinu Jolie ***(28.1.2011)

Uff, nevim proč to skoro vždy dopadne špatně když se někdo snaží udělat film podle hry. No asi protože hry jsou proste interaktivní narozdíl od filmů a tak některé příběhy ztrací na štávě, ale i tak tento snímek něco nabídnou může, jako je akce a pěkná hlavní hrdinka. At least, nenudil jsem se u něj.(9.2.2011)

Prilis masite rty.(8.5.2012)

U Lary Croft není možný se nudit. Angelina Jolie se do hlavní role parádně hodila, akce byly dobré a přehledné. Děj docela ušel a stačil, soupeři Lary také v pohodě a celé to opravdu pěkně ubíhá. Lara není nic jiného než docela povedené akční béčko s ničím co by byo nezapomenutelné. Bohužel docela rychle vyprchá a po týdnu nevíte kdo tam hrál a co tam vlastně bylo za postavy, kromě Lary a to je celkem špatné. 50%(28.6.2012)

• WolfR

Lara Croft/Angelina Jolie je možná sexy, ale to je asi tak všechno. Nemá to styl ani švih, je to nezáživné a nijak zvlášť zábavné. Pár světlých momentů se najde ale jinak dost bída, prostě další nepovedená adaptace videohry, 2 hvězdy.(9.9.2012)

Bugger! Jednoduchá pičovinka na pobavenie. Kopec dobrých prvkov nie veľmi dobre zlepených dokopy. Angelina v 2001 ešte sexi. A snaží sa aj v akcií. Scéna s bungee a vlastne celý prepad vily Croftovcov super. Super hudba. Super lokácie. Solídne vedlajšie postavy. Pár vtipov. A dosť. Mám sen, že sa raz natočí Rková drsnejšia verzia Lary plná sexu, násilia kvalitnej bojovej choreografie. Potenciál vidím veľký. Nejaký Tomb Raider som hral a tento je film je u mňa solídne guilty pleasure. Samozrejme komu sa to nepáči, tak mám v tomto prípade pochopenie. Slabé 4*, 70%.(29.6.2013)

• Natabar

Lidi, jak tohle může někdo natočit! Na to se nedalo koukat ani jako na vypnutí a vypláchnutí starostí z hlavy. Taková ptákovina - opravdu k pohledání. Možná ze mne mluví ten, kdo hru před tím neznal (a nezná) a tudíž mě k tomuto filmu (dá se to tak vůbec nazvat?) nic citově nepoutá, ale každopádně - čas se dá využít mnohem zábavněji. (Zábava je asi to poslední, co tento film nabízí. 3krát nuda!)(27.3.2007)

• Brain-D

hm...vycpané kozy, průměrná akce, podrůměrný děj..vychází mi 40%(7.8.2009)

Tomb Raidera jsem nikdy nehrál, ale samozřejmě ho velmi dobře znám. Musím říct, že Angelina Jolie je pro roli jako stvořená. Což je ve výsledku asi tak jediné velké pozitivum filmu (kromě Rimmerova camea). Scénář je poněkud slabší a celkově film působí dost lacině. Filmové adaptace počítačových her tímto neduhem bohužel trpí velmi často. Škoda nevyužitého potenciálu. 50%(5.7.2016)

• cross

Dokanalý akčně-dobrodružný snímek, který vás zarazí do sedadla a až do konce nenechá vydechnout. Má jen jedinou vadu. Aby jste ho vnímali tak jak jsem popsal, musí vám být deset...(26.8.2002)

• sskrblik

Jedna z těch filmových adaptací počítačové hry, která se moc dobře nepodařila. Ostatně je jich málo, které by se alespoň trochu povedli.(15.1.2010)

Angelina je kočka a tenhle film příjemná zábava, that's all :-).(6.2.2010)

• Krosmen

Nenenenenenene a dvěstěkrát ne, chtělo by se říci. Páteční večer, pustím telku a říkám si, že mrknu na Chrise Barrieho jako majordoma. Ale jsem zklamaný, vůbec nedostal prostor! Pořád se tam pletla nějaká Angelina Jolie, která snad po celou dobu filmu vystřídala tak, ať nežeru, 3-4 výrazy. Tahle zazobaná superhrdinka, která ovládá kvadrilion jazyků, všechno ví a všechno zná a co neví a nezná, to během vteřiny rozlouskne, pokud se zrovna nesprchuje. Jako průkopnice ženských hrdinek, myšleno v dobrodružných filmech, to není nic moc. A tak podtrženo, sečteno jde skutečně jen o způsob, jak z hráčů téhle kultovní gamesy vytáhnout nějaký ten dolárek. A zdá se, že producenti nepohrdnou ani českou korunkou.(5.2.2011)

Prvního Tomb Raidera mám vlastně docela rád... A v době uvedení do kin jsem přímo slintal..:)(29.11.2011)

• Všivák

Některé akční scény nebyli špatné. Jinak je to jenom trapná variace na indiana jonese. Opravdu nemam rád Angelinu Julie, připadá ve většině filmů drsnější než Arnold, a ještě k tomu neni ani moc hezká.(26.8.2007)

• deckardx

Jako kdyz vidim chlapa (Rimmera),ktery se boji i vlastniho stinu, jak tam macha brokovnici a sestreluje nakou specialni jednotku,tak mi to k nemu moc nesedi... :) Ale tak vubec,ten film je strasne nudnej a me proste nebavil.. Jedna hvezdicka za vnadnou Angelinu a druha ani nevim za co...(9.9.2007)

angelina je v tej roli dokonala, jej neprinalezi vina. lenze snaha vytvorit zenskeho indiana jonesa nie je len o tom, ze si vrazednu krasku natiahneme do o tri cisla mensieho oblecku pane west. a o dvojke ani nehovorim.(9.12.2007)

• NoFiction

Alespoň se je na co dívat.....:)(3.1.2009)

Nemuzu si pomoci je to v podstate blbost ale me se to libilo a rad se na to znova kouknu. Ovsem pripoustim ze v tomto pripade jsem jednak ovlivnen Angelinou Jolie a potom serii her Tomb Raider. Je zde docela dost faktickych chyb ale herni serii to kopiruje v podstate docela dobre. No abych to ukoncil na oskara to rozhodne neni ale me se to jako akcni film podle hry libilo.(3.1.2009)

• spikey1

první Tomb Raider... když jsem viděl poprvé plakáty bylo to huáááá super... ale... jak to bývá s takovými svěžími plány většinou nejsou dotažené, pro mě je asi jediná světlá vzpomínka na tento počin Chris Barrie v roli majordoma(21.1.2009)

Průměrná akční jízda s půvabnou Angelinou, která se na roli Lary opravdu výtečně hodí. Ale srovnávat tento film s kultovním Indym je naprostá blbost, tohle je úplně o ničem jiném.(22.7.2010)

I když je Lara Croft až tragicky dřevěná, její kolegové záporáci situaci trochu zachraňují a Chris Barrie se jako sluha taky neztratí. Nezbavil jsem se ale pocitu, že tenhle příběh je tak neuvěřitelný (i vzhledem k žánru a postavě), že se s ním nedokážu ztotožnit. Ze hry si snímek vzal mnohé, ale nějaký ten příběh má malou hodnotu. 50% = 3-/5(12.2.2011)

• SG-1

"Jeden vykradač hrobů je dobrý, dva lepší." -Powell-(26.2.2012)

• tommy187

Otrasný pokus o spravenie dobrodružného mega-hitu, čo sa tvorcom podarilo. Film zostane navždy v mojej mysli ako niečo otrasné, niečo na čo mám proste alergiu ... A. Jolie svoju úlohu úplne nezvládla, snažila sa zahrať kult, no tento zúfalý pokus jej vôbec nevyšiel. Príšerne som sa nudil a už nikdy viac ... :) 10% odpad!(8.4.2013)

Průměrný akční film, u kterého jsem se příliš nenudil, ale který už bych si ani znovu nepustil. Měl to být trhák jak hrom, vzhledem k herní předloze. Ale jelikož mě nebavila ani hra, tak není překvapením, že mi nic neříkal ani film. Na Angelinu se sice koukalo dobře, ale to je asi tak všechno. 50%(4.5.2013)

• herr_carter

Brutální hovadina - a to už jsem si říkal v době vzniku filmu, ve svých 16 pubertálních letech, to člověk nemůže ocenit ani vycpané kozy, ani její bojové umění, ani nic..a to přitom byla ještě doba, kdy se na Anželínu dalo koukat, jelikož vážila monstrózních 49 kilo...............moje hodnocení = 1,5 z 10.(18.11.2016)

• Smileface

Zdá se že Simon West ze zhoršuje každým dalším natočeným filmem.Con Air byl skvělej akční nářez(****),Generálova dcera lehký nadprůměr(***) a Lara Croft - Tomb Raider je už opravdu slátanina(**).Série počítačových her Tomb Raider neměla být podle mě nikdy nafilmována,protože tahle kravina ničí pohled i na celkem zábavné počítačové hry.(29.7.2003)

• NICOX

Vlastně sem ani neměla v úmyslu se na to dívat, protože tu hru nesnášim, ale nakonec sem se koukla a... fakt nuda a ani Angelina nic moc nezahrála. Naštěstí to trochu oživil Chris Barrie, kterého bych ovšem mnohem radši viděla v (doufám, že někdy natočených) dalších dílech RD, než v takový nuďárně. 50 %(7.8.2007)

• Hortenzia

mohli si ušetriť námahu...(aj keď, čo by potom na markíze dávali stále dokola okrem susedov,že)(25.2.2008)

• bloodvomit

otřesný(23.4.2009)

• sedm.1

No, takže ... uf. Asi takto. Lara Croft se snaží být neskutečně cool a sexy. Dokonalou moderní jízdou, plná efektů, akce, výpravných expozicí a snaží se o to tak zoufale moc, že se to ve výsledku ale bohužel vůbec nepovedlo. Určitě tedy musím tvůrce pochválit za obsazení Angeliny Jolii do role Lary. Je v ní totiž neskutečně sexy, je výrazná, zajímavá, věřím jí jak emoce, tak akční polohu, prostě v té roli si nedokážu představit jinou představitelku a hotovo. První problém ovšem vidím v zápletce, která mi jednak přišla neuvěřitelně, zbytečně a nemístně přestřelená (cestování v čase, oživlé sochy, spousta akčních scén - to jsem prostě od tohoto filmu absolutně nečekal a především nechtěl!!!) a jednak mi přišla na možnosti samotné postavy Lary Croft zoufale nevýrazná. Přišlo mi to celé jen jako zoufalé přemísťování z jednoho exteriéru do druhého, bez nějakého zvláštního působení. Další problém je pak právě v exteriérech, které se snaží být velkolepě výpravné, ale vesměs mi přišli jak vystřižené z dobrodružných filmů z padesátých let, natáčených v jedné větší hale poblíž nějakého pole. Hrůza. To samé by se dalo říct i o většině efektů. Nevím, zda-li nechtělo studio investovat nějakou tu škváru navíc, nebo co za tím stálo, ale prostě celé první dobrodružství Lary Croft na mě zapůsobilo hodně levně a utaženě. Akce pak sice patřila k těm světlejším bodům filmu, ale že by mě nějak strhla, to ani náhodou a navíc že by jí bylo také nějak moc, to se též nedá tvrdit! A tak krom Angeliny mě vlastně uspokojila ještě jen jedna záležitost, že tvůrci do těch 90 minut té celé upachtěnosti toho narvali tolik, že ikdyž mě to vůbec nenadchlo, tak jsem vlastně neměl ani vteřinku čas se nudit, protože tempo vyprávění bylo zvoleno skutečně ve vysokých otáčkách. Tomb Raider mě ale zkrátka moc zklamal, na mě film zapůsobil jako skutečně hodně financemi omezený (rozuměj levný) blábol, téměř bez jakéhokoliv výraznějšího prvku či scény. Tedy krom zmiňované, velice působivě obdařené a ještě působivěji pobýhající, Angeliny Croft :-).(10.3.2013)

Stará klasika. Pro hráče nebo i labužníky. Přeci jen, je to jenom o pár let mladší jak já. To se podepisuje více na tom, jak je film vlastně divný, zaostalý a i ty efekty nevypadá moc efektivně. Lara má v celku zajímavý příběh, ale opravdu to osloví lidi mladší patnácti let dejme tomu. Drží se to starých tradic a hlavně to chce udělat nějakou hezkou reklamu hře. Která stejně dostala zajímavější remake, který nyní dostane i film. Jolie možná zůstane ikonou, ale pro mě to je jenom další role, kterou ještě ke všemu nezahrála nijak extrémně dobře. Spíše tomu dominuje tolik hereckých rolí, které jsou dnes notoricky známé, ať už je jeden z nich James Bond, komik ze slavného britského seriálu a nebo někdo z ještě známějšího britského seriály s draky.(14.3.2018)

• Red Meat

No budiž, jeden bod, ale opravdu jenom kvůli sexy Angelině Jolie...(11.2.2004)

• PALINO

TOMB RAIDER je film premárnených príležitostí. Dobrodružné prvky, príbeh, prostredie, archeologička v hlavnej úlohe..., to všetko nasvedčovalo tomu, že by mohol vzniknúť film podobný môjmu obľúbenému Indianovi Jonesovi. No tento film má s Jonesom rovnakú len jednu vec - bezchybné obsadenie hlavnej úlohy. Nevýraznosť vedlajších postáv, réžie, doplňuje katastrofálna hudba Graeme Revella, ktorý nedokázal Lare zložiť ani jej hudobný motív a namiesto orchestrálnej pôsobivosti uprednostňuje skôr nevýraznú elektroniku. Ale na zloženie hudby mal len 10 dní, takže kritiku si zaslúžia predovšetkým tí, ktorí mu túto zákazku dali a na hudbe vo filme im asi veľa nezáležalo. A tak iba jediným plusom filmu zostáva Angelina Jolie a pár (ale iba pár) akčných scén.(7.5.2004)

Slusny akci B-cko, skoda ze trochu nezapracovali na pribehu. ps: dost naslapanej soundtrack(28.4.2005)

Tak něco bylo dobrý a něco stálo za nic:)(27.9.2005)

• Theraphosa

Jak tohle někdo může myslet vážně?!Profackovat pár lidí zadním kolem od motorky!(26.11.2005)

• MARTIN*I

Tak dá se na to koukat... Ale spíš se tady v tomhle filmu hodnotí hlavní hrdinka než samotný film.. A špatná neni to je fakt :-)) ale film stojí za starou bačkoru(20.3.2007)

Myslím si že se Angelina Jolie do role Lary Croft vžila dobře, páe chybiček by se našlo ale to se dá přehlédnout. Co mi však v tom filmu vsadilo je poslední akce někde v tundře v Rusku.(14.11.2008)

• JohnSmith

Simon West má pěkně sestupnou tendenci. Po dost dobrým Con Airu přišla slušná Generálova dcera a teď tohle?Scénář jak cedník,charizmatickej záporák nikde a všude jen vycpaný prsa Angeliny. No ona je sice k pokoukání,ale zbytek je tragédie.(22.3.2009)

• jefff

Nejhorší film od Angeliny, na to se vážně koukat nedá. Demence na druhou:-)(23.4.2009)

Tyhle filmy mám prostě rád. Angelina jako "hledač pokladů" není sice tak dobrá jako Indiana Jones, ale já jsem se bavil. Střídání prostředí, hledání záhady, trocha vtipu, neprůstřelný hrdina... Nic více jsem od filmu nečekal, takže jsem byl spokojený. Pouze bych vynechal závěrečný střet, který při srovnání s tím, o co všechno v příběhu šlo, působí poněkud nepatřičně a přízemně. Rimmer je stále stejný, ať už jako hologram nebo skutečný :-)(11.9.2010)

• Nerhinn

"Jsem stále naživu." "A kopete?" Aaaaaaargh(12.9.2010)

• Kalper

Z velkého potenciálu herní série Tomb Raider dokázal Simon West vytvořit úžasně bezduchou filmovou hříčku, která postrádá nápaditost. To nejlepší z celého filmu se vešlo do filmového traileru. Zaujmout může snad jen přítomnost Angeliny Jolie a Chrise Barrieho.(18.9.2005)

• Perry-

Hru jsem nehrál, ale film na motivy Indiana Jonse mě poprvé docela bavil. Angelina Jolie se do role Lary Croft velmi hodí, je totiž podobná herní postavě. Filmu ale bohužel chybí kouzlo Indianovek. Poprvé ucházející, na další shlédnutí nic moc.(22.5.2006)

Dva a půl bodu za Angelinu. Složení bodů je jasné. 2 body za její kozy, který nejdou přehlédnout, půl bodu za to ostatní. Pak přidávám půl bodu za příběh a dobrodružství. Výsledek končí na 3* (6/10)(15.12.2008)

• Lukoboss

Angelina je sice sexy, ale to nic nemění na tom, jaké hodnocení ode mě dostane tenhle film. A popravdě, kdyby tam nehrála ona, dám tomu ještě o jednu hvězdičku míň. Na tomhle typu filmů nevidím nic hodnotného, ať se děje, co se děje. Holt nedá se svítit, a jak už jsem řekl, ani prsatá Angelina to nezachrání.(3.1.2009)

• B4TM4N

Angelina hopkající, Angelina v lázni se koupající, Angelina nohy (před útoky) roztahující, Angelina v těsném oblečku se prsící, Angelina podezřívavě se tvářící, Angelina...no a o čem to vlastně bylo?(3.1.2009)

• Emzet

Počítačová hra, kterou ale nemůžete hrát. Plná akce, u které ale budete usínat. Plná příběhu, který by ale spíchl i prvák o velké přestávce. Plná Andělíny, která ale...(16.1.2009)

Co si budeme povídat, tenhle film na způsob 'ženského' Indiana Jonese se moc nepovedl a nebyl nakonec ani tak akční jak slibovali trailery. No, ale komu by to vadilo, když v tom hraje božská Angelina v těsně padnoucím oblečku :-)(15.9.2010)

• wosho

To je taková debilita. Jsem vždy smířen s tím, že podle hry nemůže skoro nikdy vzniknout dobrý film. Ale to neznamená, že mě to veledílo musí uspávat. Tak * je za Angelinu a * je Barrieho. No a to je asi tak vše co můžu napsat, aniž bych přitom usnul.(8.10.2010)

50% Takmer urážka hry, ale určite nie urážka filmu. Klasický extra tupý blockbuster svojej éry a nezachránila ho ani Angelina.(21.8.2015)

Angelina je uhranciva sexbomba, at si kazdy, co chce rika. Bez ni by byl Tomb Raider absolutni debakl. Takhle jsem se slusne bavil. 50%(16.11.2004)

• Radim

Vypněte mozek, Lara Croft přichází. Ve filmu se střídají celkem povedené a nápadité akční scény s naprosto hloupým dějem, o dialozích nemluvě. Angelina Jolie je ale fakt sexy, celkem se povedla hudba.(27.3.2005)

Film jsem viděl u jednoho známýho, předtím jsme byli v hospodě takže jsme se vrátili v dobré náladě (asi po 4 pivech) a pustili film. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával od filmu na motiv pc hry. Mozek byl příjemně utlumený a já se tak mohl vcelku dobře bavit. Za střízliva bych to asi viděl v jiných barvách.(19.5.2006)

Jedna hvjezda za film, zvysok za Angelinu ;)(12.7.2006)

Takovýhle film (a jemu podobní) se mi nehodnotí zrovna snadno. Beru-li v úvahu jen a pouze zábavu, je to parádní akčně-dobrodružná jízda, ovšem po všech ostatních stránkách - příběh, scénář, zápletka, logika, je to nehorázná kravina! Výběr samotných herců (vč. Angeliny) zde - troufám si tvrdit, vůbec nehraje roli... Takže průměr jak vyšitý!(4.1.2009)

• ThomasL

Ani sexy Angelina nezachrání podprůměrnou slátaninu.(4.2.2009)

Film sice není nijak strhující, ale zase ne tak úplně špatný, aby se na něj nedalo dívat. Myslím, že Angelina Jolie se na hlavní hrdinku hodí skvěle. Film ale postrádá vtip a snaží se napodobovat Indiana Jonese.(1.7.2009)

• Bingos

Rozhodně nejsem náročný a všecko co jsem od filmu čekal bylo to, co jsem znal a měl z hry nejraději. A sice kozatou alfasamici skákající mezi chrámama v džungli a pálící ze svých devítek o stošest. Co se mi dostalo byl přiblblý rozvleklý začátek, který byl tak nudný, že jsem po 40 minutách usnul a zaspal jsem veškeré scény s Larou v terénu. Rozhodně nemám touhu si tohle pouštět znova a radši si sjedu některé z novějších her. Přestože tam bude nutnost hrát, nikoli se pouze kochat, stejně je to nesrovnatelně lepší zážitek, než sledovat vyvíjení milionkrát ohrané a neskutečně hloupé zápletky, která by měla držet herní prvky pohromadě. Ta jedna hvězda je za skvělé obsazení hlavní role, zbytek je domrdaný až hrúza.(5.2.2011)

Mohlo se ubrat trochu na akci a popřemýšlet více nad příběhem, ale i tak je výsledek lepší, než u většiny herních adaptací. Podstatu Tomb Raidera se povedlo zachytit vcelku slušně a věrohodnější Laru si ani nedokážu představit. Angelina má na to zkrátka ty správné...proporce.(7.11.2011)

• Hanes88

Jo, byl to zajímavý napad, ale provedení nebylo až tak moc dobré. Ve hře to tak taky probíhalo, že jedna žena vymlátila všechno kolem. Jenže do filmu to prostě takhle dát nejde. Ještě kdyby to aspoň nějak zaonačili. Nemůžu tvrdit, že bych se do konce nedodíval, proto taky dávám dvě hvězdy, ale více opravdu dát nemůžu. 45%.(28.3.2012)

Kdybych mel srovnavat s zanrovymi klasikami jako je serie "Indiana Jones", tak "TR" je proste prumer. Spis horsi, protoze pribeh i styl je opravdu videoherni, hlavne nektere dialogy by potrebovaly uplne prekopat. Ale kdyz budu srovnavat s jinymi adaptacemi, jako treba serii "Resident Evil" - tak je to celkem plichta. Nejvetsi negativum tohoto snimku (krome nekterych hloupych veci "na efekt") jsou dnes triky. Hlavne ty pocitacove jsou uz zastarale vypadajici (napr. animace tekutiny, kamenne sochy, naklicovane scenerie...) - neco jako "Mumie 2" (2001) nebo serie "Flynn Carsen". A to u tohoto zanru vadi dost. Naproti tomu plusem je Angelina Jolie, ktera se na postavu Lary hodi. I hl. zaporak I. Glen (objevil se i ve zminenych "RE" filmech) nebo "rozcuchany 007" Craig jsou pomerne fajn. Rovnez soundtrack (napr. "Elevation" od U2), ktery z filmu dela jakysi az videoklip...nebo videohru. Bohuzel i dnesni novi herni Tomb Raideri uz maji o nekolik trid vyzralejsi styl nez prvni pulka serie, a tak film pusobi spis nostalgicky nez "cool". A nebyt Angeliny, za koukani to ani nestoji (napr. si asi budete rikat, kdo propanakrale postavil na Sibiri samohybny model slunecni soustavy...zkratka radsi nechte mozek spat).(10.8.2014)

• AIMÉE

Troufám si říct, že s počítačovou předlohou to má společného pramálo. Námět není všechno a Angelininy přednosti lze vidět i na fotkách, aniž by bylo zapotřebí sledovat ji cca 93 min. v tomhle filmu. Udělala by lépe, kdyby se věnovala serióznějším projektům, v těch akčních ji beztak nebude brát nikdo moc vážně.(28.1.2006)

Rozprávočka, ktorá sa hrá na Indiany Jonesa... bohužial bez úspechu, takže 3nahu a za sexi Angelinu :)(21.9.2008)

• Mo.

Dvě hvězdičky za dva balóny na hrudníku Angeliny Jolie. Na levém ňadru se houpe nudný a utahaný děj spolu se stupidnímy záporáky, na pravém pak najdeme rozčarování z nepovedené konverze legendární hry a z toho plynoucí nulové atmosféry. Celé to podpírají jakž-takž solidní akční scény, digitální efekty a hudba U2. Beru to tak, že si Angelina tímhle musela projít, aby si ji svět všimnul a ona pak mohla hrát v něčem pořádném.(17.2.2009)

Já moc na takové typy filmů nejsem. L. Croft je kombinací I. Jonese, Mumie, Equilibria a možná ještě dalších x... Pravdou je, že jde o jeden z posledních filmů, kde se mi A. Jolie líbila. Vymyšlené to není zle, Angelina je sexy, fajn vidět D. Craiga, ale tím to hasne. Hudba slabá, akce koprná, hlášky trapné... Asi spíše pro mladé holky. Ale nesmím opomenout Chrise Barrieho, který snad ve všech rolích exceluje stejně...(13.2.2011)

Pro mě, netknutou hrou ani ničím s tím spojeným, film splnil svůj účel na jedničku. Nebudu se v tom hnípat - když mám chuť na dobrodružnou bojovku s artefakty, je mi jedno, jestli je to Indiana Jones nebo Lara Croft a myslím si, že jsem už viděla i horší a nudnější pohádky pro zlobivý holky, než byla tahle. Nikdy bych neřekla, že mě stylově cool a věčně špulící a dlouhé, chladné a ostré pohledy vrhající prsatá Angelina může oslovit, ale stalo se a to jsem fakt čuměla:) Daniela Craiga vidím vždycky ráda, je to zkrátka pěknej chlap :) Po tom nízkém hodnocení tady jsem čekala něco fakt hroznýho, co možná ani nedokoukám, takže veskrze příjemný překvapení -:)(18.12.2013)

Lara Croft je asi najznámejšia digitálne vymyslená svetová celebrita. Pamätám si ako sme mali s bratom od roku 1996 plagát z prvej časti hry na dverách izby. Bol tam takmer 10 rokov. Aj to svedčí o popularite tejto hry. Na margo toho sa tvorcovia rozhodli vyťažiť balík peňazí aj s filmu. Do hlavnej roly obsadili sexi Angelinu, čo bol vstkutku dobrý ťah. Pekne sa pozeralo na jej sexi telo v obtiahnutom svetríku. Príbeh síce nie je moc pútavý a napínavý. Je jednotvárny a priamy ako jednosmerka na ceste, ale Lara je Lara. Prekvapil svojou prítomnosťou D. Craig ako aj fotrík Angeliny Jon Voight. Myslím si, že sa to dalo kľudne spraviť akčnejšie a hlavne vizuálne pestrejšie. Však v roku 2001 sme tu mali bullet time a podobné vychytávky, ktoré sa mohli kľudne vmiesiť aj do tohto filmu. Bol som rád aj z Chrisa Barrieho známejšieho ako Arnold Judáš Rimmer z Red Dwarf. Hlavne, keď vzal brokovnicu do ruky a natiahol vestu. U mňa vždy ostane tým poserútkom Arniem. A tu zrazu mal charakter a príjemné vystupovanie. Je to síce slabý odvar ako vifon oproti Indiana Jonesovy, ale pohodová oddychovka na krátenie času.(17.4.2015)

Tak toto mne moc nebavilo, ten příběh mi přišel dosti nekonzistentní. Chválu si tak zaslouží jen kamera, některé lokace a především Angelina Jolie, jež je přesně tou Larou, kterou znám z her - vše jí „vychází," všechno ví, všechno zná a vše dělá s co nejsložitějším postupem :D Kolébka života se mi líbila o hvězdičku víc, letošním přírustkem jsem byl přimo nadšen...(12.4.2018)

• Berry

Ten film je ve stylu Indiany Jonese, ale v ženském podání. Není to sice plná hovadina, to ne, ale chtělo by to vyspravit tu druhou polovinu filmu. Kdyby se tak stalo, šla bych s hodnocením výrazně nahoru. Pro chlapy, co u filmu moc nepřemýšlí, to ale musí být parádní podívaná...(26.3.2005)

• FunThomas

Nechce se mi věřit, že spolupráce 4 států vsadila jen na Angelinina velká .... Nic víc v tom filmu snad opravdu není. :((2.4.2006)

Já si nestěžuju, dostal jsem co jsem chtěl. Dostatek akce, dobrodružství, pěkné vizuální balení a sexy Angelina. Ideální film na sobotní odpoledne, který příjemně uteče a mozek rozhodně nezatíží. Je fakt, že o děj jsem neměl nejmenší zájem, takže pár dní po shlédnutí už jsem si nevzpomněl na nic konkrétního...kromě Angeliny v těsných šortkách samozřejmě:-)(17.10.2006)

• Laku

Prosím, už nikdy více!(23.9.2007)

• kluk z Na

toto je nuda, kdyby shodila triko přidal bych hvězdičku...(12.10.2007)

Dobrodružný pohádkový film se sexy představitelkou, pokud nebudete řešit zbytečné věci, odvděčíte se dobrým filmem.(13.2.2010)

• Wishkah

Další pokus vyrovnat se Indianu Jonesovi a zároveň další pokus, který dopadl hodně katastrofálně. Co na tom, že se tu Angelina Jolie snaží a běhá, když hraje tuctově jako nějaká hvězdička z Disney Channelu a nemá charismatu ani co by se do kafelžičky vešlo. Jediné co mě utkvělo z celého filmu v paměti byla rolička pro Chrise Barrieho(15.6.2010)

• Kratoc

Má to velká prsa a skáče to. Co je to? Ano, Lara Croft. Divím se, že při nějakých exhibičních akrobatických scénách nepřepádavala Angelina Jolie dopředu. Jinak film samotný je naprosto nudně vystavěný akční film, který má za úkol pobavit a přilákat do kina fanoušky této hry. Pokud nejste fanda (hry, ne prsatek), tak ten film vás unudí k smrti.(8.10.2010)

Angelina je very pretty girl. Tenhle film je hlavně o akci a jelikož je jí tam více než dost v celkem kvalitním provedení, nemám si na co stěžovat. Navíc příběh také nebyl nulový. 70%(4.2.2011)

Rimmer s brokovnicí, to je prostě bomba :o)(4.2.2011)

• J*A*M*A*L

Angelinu Jolie mám hrozně rád a toto byl snad vůbec můj první film co jsem s ní viděl a hned došlo mi že z ní není žádná stidlivka.To se mi na holkách líbí.Ale o to tu vlastně nejde.Film nevypadá zase tak hrozně, protože nejspíš hrozný je.Až na pár kaskadérských kousků co tu Angelina předvádí je film velká nuda a pokud se snažil napodobit skvělou hru tak do ní má hodně daleko.29%(23.11.2012)

Tomb Raider byla první PC hra, kterou jsem, se zatajeným dechem, dohrál do konce. No, pokud nepočítám Doom 2 ;-). Angelina je neskutečně podobná Laře a snaží se i každým pohybem dostát obrazu pixelové archeoložky Lary Croft. PS do března 2015 neznám lepší ztvárnění herní postavy ve filmu! (včerejší, naprosto impotentní, Far Cry mě v tom jen utvrzuje)(9.3.2015)

• H4ku11

Angelina Jolie nie je moja etrémna obľúbenkyňa a Lara Croft taktiež nie, takže spolu s nevýrazným dejom, nezaujímavými postavami a dnes už postaršími efektami to nemohlo dopadnúť dobre.(11.4.2016)

Slušná akce, solidní příběh, CGI sice strašný, ale Angelina boduje /65%(18.3.2018)

• Kosťa

Asi pět minut po shlidnutí tohohle "filmu" jsem neměl potuchu o čem byl ...., aha o ničem.(1.2.2004)

Dve hviezdičky za tie dve krásne veci, čo má Angelina na hrudníku a ešte jedna za dvojsekundový záber na skvelý high-endový gramofón. V rámci kampane za obmedzenie výskytu vulgarizmov v komentároch, nebudem radšej nič ďalšie komentovať.(3.11.2004)

• thunnus

Zklamání, velké zklamání. Je fakt, že adaptace adventure hry není nic moc, ale čekal jsem víc..(21.11.2006)

• krusty2

Jednotku som presiel ale film skoro nie.(1.5.2007)

Ja tomu fakt davam 3*? No dej je sice nelogickym spletencom vsetkych moznych klise ale snad az s vynimkou prveho Mortal Kombatu si nespominam na hernu adaptaciu ktora by sa atmosferou tak priblizila predlohe. No a Angelina, predbondovsky Craig a Chris,,Rimmer,, Barrie su kapitola sam o sebe.(23.7.2007)

• Cartman

Za každou jedna hvězdička:o)(7.1.2008)

Kdo nikdy nedohrál alespoň jeden díl z úžasné série, pro mě nejlepší hry ve svém žánru, Tomb Raidera, nikdy nepochopí. Nepochopí vášeň akčnosti a poutavosti - film Lara Croft - Tomb Raider je poděkování všem věrným herním maniakům. Pro postavu Lary byla Angelina Jolie se svým sex appelem jakoby přímo stvořena a snad bych si na jejím místě ani nedovedl představit jinou herečku, nejsme ochuzeni ani o Lařiny pistole i či její pověstný hák. Film je naplněn přesně tím, čím herní série: poutavým příběhem, akrobatickými kousky, objevováním historie spojeným s hledáním a řešením různých rébusů, a samozřejmě souboji. ║4.1.2009║(4.1.2009)

• Luqi

Ako môže dopadnúť film, ktorého predloha je počítačová hra, kde hlavná postavička - žena s veľkým poprsím - stále beží, potom skáče, potom strieľa, potom zase beží?.............. No dopadne to tak, že hlavná postava - žena s veľkým poprsím - stále beží, potom skáče, potom strieľa, potom zase beží............ Veľmi trápny film............Jediné, čo sa v tomto filme vydarilo bolo obsadenie Andželíny. Má prednosti, ktoré ju predurčujú na túto rolu.(5.2.2010)

• pepa3rd

Pamatuju, že když přišel první Tomb Raider na monitory počítačů, spousta recenzí tvůrcům vytýkala, že neměli dost peněz na licenci Indiana Jonese a tak vybrakovali co šlo a aby to nikdo nepoznal, hlavního hrdinu transformovali do podoby ženy, vybavili párem velkých ..., ehm, pistolí, a pustili do vod, kde do této doby kraloval právě Indy. Ukázalo se to jako výtečný tah. Věčná škoda, že něco podobného nezopakovali u filmu. 30 %(13.11.2010)

• Akana

Záměr stvořit Indianu Jonese v sukních je tak do očí bijící až je to nepříjemné. Humor, který ve Spielbergově sérii dokonale vyvažuje povrchní mystiku a okultno, Lara Croft postrádá, takže vzbuzuje spíš útrpné pousmání. Na Angelinu Jolie se sice hezky kouká, ale i tenhle pohled omrzí. Jako oddychovka možná, ale spíš z nouze.(14.11.2011)

• kenkaku

Postava a tvář Angeliny jako zhmotnění Lary Croft? Brilantní tah... herecký projev Angeliny jako Lary Croft? Tragedie... (korunované mentálním uchychtnutím ve chvíli kdy ji jako má jít o život). Scénář ještě větší tragedie - pokud to někdo ze scénáristů nepochopil tohle měl být buď klon nějaké hry (aby se uspokojila hráčská základna) nebo akčnější verze Indiana Jonese s prsama (aby se uspokojil ten zbytek diváků). Stačilo si jen buď nějakého Tomb Ridera zahrát nebo si jako inspiraci pustit Indiana Jonese. Ani jedno se nestalo a výsledek stojí za h... hvězdu. A víme co to znamená: "Zoufalé a/nebo iritující (něco mě opravdu na filmu naštvalo)".(13.7.2012)

• BeranSon

Pohled na upnutou Angelinu Jolie se vyplatí, ale všechno kolem je dvojnásobně a dvakrát převařená kaše, která nemá nejmenší smysl a poslání. - 3/10 -(19.12.2015)

• KM Phoenix

Těžká mizérii, která se utápí až v déčkových proprietách, ale bez toho aby to bylo i nechtěně vtipné. Nudná akce a trestuhodně nevyužitý Chris Barrie. Po tomhle snad budu muset přidat jednu hvězdu všem filmům o Flynnu Carsenovi.(10.12.2016)

• kamigava

Dvě hvězdy jen za sexy Angelinu...jinak slabota.(8.5.2017)

• Lindushka

Tento film sa môže páčiť deťom a ľuďom, ktorým k šťastiu stačí obdivne sa pozerať hodinu a pol na Angelinu Jolie :) Ale keďže som to pozerala so sestrou, dobre som sa bavila na jej vtipných komentároch "deja".(21.6.2005)

• kobliha

za angelinu jolie(10.3.2006)

Sice dosti plytký, ale ucházející akční film podle slavné série počítačových her. Bohužel, Angelina Jolie je úděsnou Larou, což ve filmu, co se de facto točí jen kolem ní, rozhodně dost vadí. Film naštěstí docela zachraňují herci ve vedlejších rolích a ucházející záporák (který ale stejně ve filmu moc prostoru nedostal).(29.11.2006)

Tomb Raider je jednim z tech filmu, na ktere se hodi otrepane: Tak blbe, az je to zabavne. Dokonalym tahem se ukazalo obsazeni Angeliny Jolie, ktera je tak sexy a sympaticka, ze se ji i nejaka ta prehnana frajerinka da odpustit. Skoda, ze stejne kvalitne nebylo obsazeno misto scenaristy (nebo spise scenaristu), a proto je cely film takovy nejaky nesoudrzny, rozplizly a nelogicky. Nastesti Simon West akci celkem umi a tak spolecne s Angelinou zachranuje co se da a film je tim koukatelny. Celkem(14.8.2007)

• zabro

Trapne. Podle hry? S tou hrou to ma jedine spolecne to ze se to tak jmenuje.A jedna hvezdicka za Angelinu Jolie(doba kdy se me jeste libila a neadoptovala celou afriku)(7.9.2007)

• chaotic

Odpad! Více vyjádření netřeba. Ale v rámci slušnosti uvedu alespoň všechna pozitiva co jsem zde našel: "mělo to konec".(3.1.2009)

• TETŘEF

Z elegantní archeoložky se stala arogantní mrcha, které jsem přál to nejhorší jen proto, aby Angelina Jolie změnila výraz v tváři. Když připočteme geniální eroticky-prohekaný český dabing a závěrečnou koupel, tak je hotovo.(4.1.2009)

• Werde

Hvězdičku D. Craigovi., jinak se to nedalo ani dokoukat.(6.2.2010)

Absolutne nechapem co sa vam na to nepaci. Pre mna dobrodruzna kultovka.(13.8.2010)

Věřte nebo ne,tohle byla ještě docela zábava.West se opájí Angelininými křivkami,akci zvládá slušně a dovolí divákovi se kochat.Jinak naprosto hloupé,z hlavy to vyprchá rychleji než letní kocovina,ale jako čistá popkornovka je to přijatelné.(18.7.2011)

• Eratashi

Mě to zkrátka nenadchlo. Taková zabijačka času. Objektivně bych asi hodnotila 3*, jenže...když já tý Jolie nemůžu uvěřit, že je Lara. Angelina je sice fešná prsatka a perfektně ztělesňuje Lařinu postavu, ale její hraní mi prostě není sympatické. Vždycky když se usměje, tak se leknu, co se jí stalo. Když se naštve, tak je vidět, jak se musí k tomu "naštvání" nutit. Takhle si představuju, že bych vypadala já, kdybych hrála poprvé před kamerou...naštěstí hodně akčnosti toto skryje a cílové skupince diváků (tedy pubertálním adolescentům ujíždějícím na pc hrách) zcela postačí její "přednosti". Ty 2* jsou za snahu dát jedné z nejúspěšnějších her filmový kabátek.(8.5.2012)

Jak zfilmovat ikonu herního průmyslu (kterou znám i já jako nehráč)? U postavy Lary Croft se to asi nabízelo - udělat z ní ženského Indyho - kromě nemalého poprsí jí autoři dopřáli i trochu větší páru, a tak oproti Harrisonu Fordovi dostává od zloduchů trochu méně na frak. Celkově tak vznikla nenáročná a docela svižná podívaná a osobně se mi líbí právě ona volba žánru dobrodružného fantasy (místo čistě akční řežby typické pro filmy na motiv počítačových her). Na druhou stranu kinematografii to obohacuje asi jako Mladý Indiana Jones a další podobné odvary - tedy pro jednou koukatelné, ale poměrně zbytečné - 60%(23.8.2013)

Angie JE Lara Croft! 70%(23.3.2014)

• Heavyman

Angelina ještě když nebyla umělá zrůda v plný kráse...před 14 lety můj sexuální idol. :-D(22.3.2015)

• deadman93

...on hodí nuž! Lara ho zmrazí v čase, pak ho otočí a nůž letí zpátky! Jo... takhle fyzika nefunguje, Weste!(28.5.2015)

• mls

Nič iné som nečakal, ale ani som(napríklad narozdiel od Mummy) nebol spokojný.(23.3.2003)

• AngelG

Když jsem si ten film pučila,hrozně sem se na něj těšila,protože jako skoro každý mám doma všechny herní díly Lary Croft.Ale asi po hodině jsem silně zvažovala jestli to mám vypnout a nebo to dokoukat.Nakonec sem byla silná a vydržela sem až dokonce.Film mě moc zklamal.I když musím přiznat,že Angelina Jolie vypadala naprosto přesně jako Lara,ale to film nezachránilo.Děj i všechno ostatní postrádalo to co dělá hru tak skvělou,kdyby ten slaboučký děj obsahoval alespon´ něco ze hry myslím že by hodnocení nebylo tak slabé.Protože jediné co měl ten film společné se hrou byla Lara Croft.(23.4.2007)

• Amplifier

Děj byl nezajímavý, atmosféra mě vůbec nebrala. Nebýt dokonalých vnad Lary Croft nebylo by se na co koukat :)(26.7.2007)

• BDMarty007

Tak snad jedině, že ta Angelina Jolie vypadá fakt dobře ... jinak pokus o Indiana Jonese v sukních (resp. v přiléhavých šortkách) se nepovedl.(13.7.2008)

Tři hvězdičky...ale vlastně ani nevím za co...asi jsem holt dobrák...ale ne, slibovalo to nějakou budoucnost...druhý díl to však popřel a pohřbil...(20.9.2008)

Sedmdesát poctivých procent. Výborná Angelina která filmu hodně pomohla. Také akce byla svižná, zajímavé lokace a pouze vlastní příběh mohl být lepší.(3.1.2009)

• hlína

Po shlédnutí filmu (a nedokoukání) jsem usoudil, že si raději Tomb Raidera z nostalgie zahraju, než bych znovu musel koukat na tuto přeplácaninu a slátaninu. Kdyby to alespoň mělo nějaký dobrý příběh... takhle to byla jen směs efektů.(3.1.2009)

• TMaR

Kdybych byla chlap, tak aspoň můžu obdivovat Angelinu, ale takhle mě nemělo co okouzlit:D(5.1.2009)

• Eluin

Hrozná hloupost zdevastovaná navíc ještě dosti tragickým českým dabingem. Ta jedna hvězda je za Ch. Barrieho.(6.2.2010)

• Hapretor

Koukal jsem na to snad jen kvůli kozám A. Jolie. Je to fakt kost!(4.5.2011)

Tento film mal ťažiť z veľkej popularity počítačovej série Tomb Raider. Potenciál využil asi len na 50%.(3.10.2011)

• HappyDeath

Akční / Fantasy / Dobrodružný ? Mi to spíš přišlo jako hloupá komedie. Smrdělo to nudou už od samého začátku. Triky nic moc, příběh nic moc...ach jo. Lara Croft mi připadala jako agentka 008, dcera J. Bonda říznutá s neschopným a nějak zdementnělým Indim.... Asi byly rodiče oba a byly to sourozenci :-)(10.3.2012)

Hopsajuca Lara nemoze nijakemu chlapovi vadit. Spolu s akcnymi scenami to celkom pekne ubieha. Medzi tym je sice nuda, ale potom si Angelina opat poskoci....(12.5.2012)

Nečekal jsem druhého Indiana Jonese. Nečekal jsem ani áčkový film. Co jsem ale čekal, a nedostal, bylo to, co Tomb Raidera dělá Tomb Raiderem. Tedy mnoho akrobatických kousků v podání Lary a prolézání nějakých zapadlých, tajuplných kobek. Místo toho tu máme slabý akční film s klasickým motivem snahy o ovládnutí světa partičkou padouchů, která ráda tahá za nitky hezky z povzdálí. Hlavní záporák byl sice vybranej dobřě, ale zato role Daniela Craiga byla tak zbytečná, jak jen mohla být. A za co teda sic slabé, ale tři hvězdy..? Jednak je to Lara Croft, za druhé Angelina se vážně snaží, a za třetí to finále je přeci jen docela vydařené, tak nějak měl ten film vypadat.(30.4.2013)

• Likan7

Nikdy jsem neměl Tomb Raider moc rád, ale o to více jsem žral Angelinu. Jenže i v době mý puberty jsem viděl, jaká ptákovina tenhle film je. Věřím, že to na papíru vypadalo dobře. Snaha o převedení počítačový hry na plátna. K tomu v roli Lary jedna z největší hvězd a v tý době ještě neskutečně sexy herečka. Tohle nemohlo dopadnout blbě. Jenže to dopadlo ještě hůř. Zoufalá nuda, žádná akce, nezajímavý lokace. Jediná sranda je s vojáčky z kamene.(29.4.2016)

• Loki_Six

"To see your world in a grain of sand, and a heaven in a wild flower. Hold infinity in the palm of your hand, an eternity in an hour. William Blake."(5.10.2017)

• arnecht

hvězdička za Rimmera, kterýho jsem tam nečekal. jinak nuda.(23.5.2018)

• MilesTeg

Lara visí hlavou dolů na laně ze stropu hrobky. Na vršku oltáře září průhledná schránka s neidentifikovatelným předmětem uvnitř. To je její cíl, ale najednou se roztříští kamenný sloup a objeví se obrovský kráčející robot. Pokud jste viděli Misi na Mars a oblíbili si vojenského zabijáckého robota AMEE, tak vězte, že tenhle je velký jako slon a měl by být mnohem smrtelnější, ale lady Croftová je tvrdá a navíc – tohle je jenom trénink. Jenže člověk není stroj a Lara měla i otce, Richarda Crofta, jehož náhrobek bez mrtvoly leží pod kamenným stanem v parku rodinného zámku. Její obsese, její touha je být jako on a úkol, který před ni otcův odkaz staví, není z nejlehčích – zabránit tajné organizaci Osvícených ovládnout svět. /------------/ Lara Croft je hlavní postava počítačové hry Tomb Raider (Vykradač hrobů), která už má čtyři pokračování. Za svou popularitu vděčí kromě akčnosti hlavně sošné postavě hlavní hrdinky. Angelina Jolie vypadá velmi dobře a podle mne se do role Lary hodí. Zvládla ji v rámci možností obstojně, bohužel ty možnosti měla neomezené. Počítačová postava může mít nadlidské schopnosti, filmová Lara by měla být více realistická – jenže je dokonalejší než Bond a Indiana Jones dohromady. Kulky ji netrefí, mráz nespálí a čas nezastaví. Její neomezené schopnosti ji paradoxně omezují – je tak dokonalá, až je směšná. Bondovi jeho eskapády žereme, stejně jako Indiana Jonesovi jeho neuvěřitelnou kliku a sebeironii; tady to nevyšlo – eskapád je moc a vtípků málo. Chris Barrie jako komorník to nezachránil, jeho komediální talent se ani nestačil pořádně rozvinout. Jon Voight, otec Lary i Angeliny, byl příliš kladný a příliš mrtvý, aby dodal příběhu věrohodnost a jediný pořádný padouch byl slabý. Také zápletka, která ohrožovala existenci světa, byla notně vyčpělá a ohraná. Mohly to zachránit akční scény, ale stačilo sledovat úplně první akci Lary – trojité salto při seskoku z lana – kdy bylo jasně znát, že přitom visela za pas na lankách. Pak už to jenom potvrdil nereálný souboj s robotem, který vyvolal v sále smích na místě, kde ho tvůrci asi nechtěli a tak to pokračovalo až do konce filmu. Lara zachránila svět, ale příběh byl pohřben do neoznačeného hrobu.(27.3.2006)

Kdo má rád herní předlohu (já ano), nemůže nemilovat filmové zpracování. Jo, uznávám, trochu tupé, ale akčnost se nezpaře, obzvlášť, účinkuje-li Angelina Jolie. Takže hodnocení hodně ovlivňuje herní láska, ale i film samotný má náboj a také jeho soundtrack. Nadsazuji, ale jde to jinak?(6.7.2006)

Další VĚRNÁ adaptace počítačové hry (jako např. Street Fighter nebo mladší Sillent Hill) - problém nevidím ve filmech, ale v adaptovaných látkách.(7.9.2007)

Tomb Raider ma bavil. Dobrý dobrodružný film, avšak niečo mu chýbalo takže len štyry hviezdy.(1.3.2009)

Asi to bylo slabší, než jsme my, milovníci počítačových her, měli právo požadovat a očekávat, ale i tak jsem se příjemně bavila. I jako ženské se mi Angelina co by Lara líbila a Rimmer neměl chybu. Jediný, kdo mě příliš netěšil, byl Daniel Craig. A to jsem ještě žila ve šťastné nevědomosti, že mi s ním jednoho mooooc ošklivého dne znásilněj Bondovky!!!(6.3.2009)

Ocěnuji snahu přinést ženskou ikonu do ryze mužškého světa lovců pokladů, Indy to není a nikdy nebude. Příběhová mělkost je očividná, ale zabavila jsem se za chladných večerů a pokochala se mou milovanou Angelinou, takže proč ne.(13.9.2010)

A mě to bavilo.. čímž je účel splněn. Od filmů tohoto druhu přece očekáváme pěknou akci, pěkné záběry a pěknou Angelinu, ne bůhví jaké umění.(5.2.2011)

Angelina je skvela Lara Croft a k tomu vyborny soundtrack sa rovna prijemnej oddychovke.(6.2.2011)

• Valentin

Chris Barrie a jeho bačkůrky... na to nezapomenu. A Angelina jako Lara taky není špatná, docela slušná podoba.(8.2.2011)

Jasnačka, ty blb! Nemiestnymi žartmi ma trpaslík udiera do hlavy a núti zameriať svoj pohľad na hrdinu. Je pekný o tom niet pochýb, stačí to? V drvivej väčšine áno, stačí nosom očuchať pozične a grimasne dobré zvládnuté extempore Jolieovej. Je sakramentsky výborným emočným ťahúňom a v podstate jediným možným predstaviteľom Lary C. Nejde o to, či dobré vyzerá, túto vlastnosť spĺňa narodením, ale čo je podstatnejšie, vie ju prevteliť v rozmrazujúcich kreáciách na veľkom plátne. Problémom/riešením Lary je ten, že ju scenárista môže hodiť do akýchkoľvek historicko-dobrodružných sprisahaneckých tém; je to jedno. Má podľa predlohy skákať, strieľať, behať, objavovať, hodiť nejaké hlášky, balast zápletky sa potom vymyslí ľahko. A či je uveriteľný?? Myslím, že nikoho nebude urážať, veď čo potom taký Indiana Jones, že?? Hrdinka, ktorá sa pohybuje svižne a bez pochybností plátnom v profilaktickom príbehu, otvára dimenziu pútavej reprízovosti. Film je možné preto sledovať hocikedy, ráno, večer, najedený, hladný, keď relaxujem, píšem úvahu, či ako podmaz ku domácemu cvičeniu na rozprúdenie ciev. Zanecháva zážitky? Mne len také mdlé, na jeho základe nedokážem spojaznidť v hlave myšlienky na novú poviedkovú esej, ale je to rozkošné, mládežnícke. Vykračujem si tak zbežne s duchom thajského vládcu 15. storočia a zrazu vôňa jazmínu. No nepadám. Vraciam sa späť....(24.2.2011)

• ifes

S Larou Croft jsem se poprvé setkal v herní podobě, tenkrát mne hodně vzala, strávil jsem s ní moře času :) běhal jsem po džunglích a střílel vzácné savce, dělal přemety, kotouly a salta. Bavil jsem se. Zato filmová Lara je nepřesvědčivá, hrozně strojená, vystajlovaná a celé je to nepřesvědčivé. Děj ani výprava nestojí za řeč. Děs běs!(14.7.2011)

jedna z nejlepších herních adaptací.. +vynikající hudba(20.7.2011)

Séria hier Tomb Raider je pre fanúšikov niečo ako obľúbená kniha čitateľa. Keď čitateľ knihu miluje aj keď ide možno o blbosť, je mu jedno že film je podobný ak sa vydarí, zamiluje si aj ten. A to je prípad aj Lary Croft ktorá najlepším akčným filmom určite nie je ani nechcela byť, ale je to vydarená adaptácia vydarenej hry a ak k tomu pripočítame že to bol prvý film na ktorom som bol v živote v kine nemôžem hodnotiť inak.(26.7.2011)

• danny_21

Počítačovou sérii Lary jsem měl hodně rád, rád jsem společně s ní zkoumal starobylé památky, skákal, střílel, hledal indicie a docela jsem se těšil na filmové podobu. I když Angelinu moc nemusím, tahle role ji sedla, vizuálně jako ta virtuální a pohybově hodně dobrá, holka má své přednosti, že ... S příběhem samotným to už taková sláva není, velká škoda, že tvůrci nevyužili potenciál herní série, mohla se z toho být úplně jiná podívana. Tři hvězdičky jsou moc, 2 málo, u mě to bylo za 40 %.(3.2.2012)

• Jajar

Ukázka obrovského hypu, poměrně povedeného reklamního konceptu a zároveň promarněného potenciálu. Lara Croft byla prvním filmem natočeným podle PC hry, který měl velké ambice stát se něčím skutečně velkým (čistě béčkový Mortal Combat nepočítám). Simon West však selhal jak v budování příběhu, tak v základních věcech jako jsou akční scény, nebo správný timing. Lara Croft je blbý, nudný a bohužel špatně natočený i nastříhaný film. Na druhou stranu, existují mnohem větší sračky, u kterých budete skutečně trpět, narozdíl od tohohle místy docela zábavného snímku.(7.9.2012)

Když jsem to viděl prvně, byl jsem zklamán, jelikož Lara byla moje oblíbená postavička ve hře v době, kdy jsem hry ještě hrál. Napodruhé se to však zlepšilo a teprve po letech dokážu docenit celou atmosféru.(23.10.2014)

Ale jooo, dalo se to.(20.10.2015)

• Bozvav

V podstatě jde o hroznou blbost. takový Indiana Jones, akorát chybí humor a alespoň trochu smysluplné dialogy. Za to přebývá akce, mnoho záběrů na prsatou Tromblbku a naháče Craiga. Děj klišé o ničem. Dvě hvězdy za muziku a pár zdařilých scén.(29.9.2016)

Lara Croft ako Angelina Jolie, to k sebe ide. Bol tam aj James Bond(Daniel Craig). Na film sa dobre pozeralo, nevidm či to je vďaka Angeline a jej šarmu alebo kvôli hernej klasike. Pri ktorej si každý hráč spomenie. Nejde tu ani tak o hru ale sú tu nejake prvky z herného prevedenia a to 2 tradičné pištole a dokonca aj nejaký ten záporak a hádanky. Ak by som nebol fanúšikom Tomb Raidera zrejme by som odčítal jednu hviezdu. Ale jedná sa o celkom fajn dobrodružno akčný film. 4*(7.1.2018)

• Smrtholka

Bože. Ale o krapítek lepší než dvojka.(27.8.2004)

• AlexDLarge

Hrozný nesmysl a rádoby logická mytologie. Škoda Angeliny. Má talent.(24.1.2006)

• Veseldaa.!

Tohle nešlo dokoukat. Akorát jsem si potvrdil fakt, jaká je to filmová prasárna a pořadná jizva na srdci každého pařmena této legendární počítačové hry. Zhovadilý scénář a otřesné triky tohoto "filmu" nemají obdoby. Dávám jednu hvězdičku za Chrise Barrieho s brokovnicí a v papučích, samozřejmě za vnadnou Angelinu a mě v té době neznámého Daniela Craiga. Jinak by to byl odpad!(7.12.2008)

• Dantte..

Vyždímaná a promrhaná legendární značka, která na počitačovích hrách se chytá jen díky skalním fanouškům celé serie a maniakům. To samé už neplatí v případě filmu, o kterém platí pouze ta první část předešlé věty. Lituji, že jsem se na ten film vůbec podíval, protože tohle silně zavání Uwe Bollovinou akorát s větším rozpočtem a překrásnou Angelinou za kterou davám jednu hvězdičku. 10 % "end"(27.1.2009)

• sulek

To bylo pořád keců, že to bude jako Indiana Jones. A skutek utek!(24.4.2009)

• Filisthin

Jedna hvězdička za to, že jsem Tomb Raidera hrál, ještě když jsem byl malej jouda a druhá hvězdička za Chrise Barrieho... jinak ani ránu :)(12.5.2009)

Jednoduchý matematický vzorec komerčního hollywoodu, v celé své kráse. Jelikož firma, která vyrábí playstation má prsty všude, je nasnadě, že u adolescentů (a nejenom u nich) oblíbená počítačová hra, dostane brzy svůj filmový háv. Dostala, a v takové kvalitě jak se asi dalo předpokládat. Ačkoliv přiznávám snímku Simona Westa jisté kvality, jelikož znám daleko horší filmové přepisy PC her, nemohu ale říci, že by jich bylo hodně. Za klad mohu označit samotný příběh. Není nějak zvláště originální (co čekám od herní předlohy) ale je oproštěn od nesmyslů a nelogičnosti. Jeho dějová linka je přímá a jasně směřuje ke svému průhlednému konci. Dále si myslím, že triková práce, taktéž má svou uspokojivou úroveň a ve spojení s velkou úhlopříčkou a prostorovým zvukem z dvd, udělá své. To je, ale tak asi vše co dokázalo potěšit mé srdce. Casting sázel na (poplatné době) jistou kartu a Jolieová Laru představila solidně. Snímek obsahuje všechny produkční schémata, které zajišťují jistý příjem do pěněženek a touto skutečností dílo ztrácí vyšší stupínek z měřidla filmového umění. Je prázdné, bezduché a studené jako psí čumák. Nedovoluje mě zamilovat si hlavní postavu a nedovoluje mě ani abych jí v prožívaném ději, aspoň trochu fandil. Tři hvězdy, z důvodu objektivnosti. Dal jsem v minulosti tři hvězdy už horším počinům, než je tento.(6.2.2010)

hovorte si čo chcete, ale podľa mňa bola táto adaptácia perfektná!! päť hviezdičiek, u mňa bezpodmienečne(6.7.2010)

Na Tomb Raider film som sa tešil už od prvej zmienky, že sa ide natáčať. Keď som mal 19 hry som hral a bol som velký fanúšik Lary croft. Na film som išiel natešený do kina ,ale len po 15-tu minútu filmu. Keď to skončilo tak prišlo sklamanie a celé roky čakania boli v čuru. Nevravím, že to bol prúser, ale len slabý priemer. Veľká škoda...Simon West.(26.2.2011)

• departed

Vůbec si to jako takovouhle chujovinu nepamatuju. Vypravěčsky nezáživné, příběhově dost přitažené za vlasy, naprosto zprasený střih, který dělá z každé akční pasáže nepřehledný guláš a zakončení tak kokotský, že jsem rád, že šlo opravdu o konec. Ale Laru Angelině věříte... a to je právě jediný pozitivum celýho filmu. Jinak zív.(17.11.2013)

60%(11.8.2014)

• Bollek

Herní sérii mám velice rád, dokonce by se dalo říct, že jsou to mé vůbec nejoblíbenější hry. A právě proto cítím po shlédnutí tohoto filmu velké zklamání. Děj je naprosto nudný a nezáživný, to měli tvůrci raději použít některý námět z her. V hudbě se vůbec neobjevuje známý titulní motiv. A celé je to takové utahané a nezáživné. Angelina Laru hraje opravdu dobře a myslím, že pro tuto roli nemohla být vybrána lepší herečka. Moc mě potěšilo i vidět Chrise Barrieho v roli sluhy.(8.9.2014)

• Kingjiri

Jako plus vnímám Angelinu Jolie v přiléhavym oblečku, výpravu, soundtrack a střídmou stopáž. Příběhu však schází víc zábavy (pár hlášek toho moc nezachrání - větší angažmá Chrise "Rimmera" Barrieho mohlo leccos vylepšit) nebo napětí a pořádnej záporák. Samostatnou kapitolou je akce, který sice neni málo, ale často jí przněj nefunkční zpomalovačky nebo chabý efekty. Natočit za 115 mega pouze průměrný akční béčko, u kterýho jste rádi, že nemá dvě hodiny, je neskutečný diletantství, proto třetí hvězdu na truc prostě nepřihodim.(29.11.2015)

Tak ja neviem o čom tu každý točí, ale ja som zatiaľ vernejšie spracovanie počítačovej hry nevidel... Jasne je to blbosť no zároveň je tu všetko čo má byť: dokonalá Lara (ešte lepšia než v hre), nezmyselný dej (presne ako v hre), väčšina deja je akcia (skoro ako v hre), všetko je maximálne vyhypované, atď. atď. atď. Ja viem mohol to byť o dosť lepší film keby,... bohvie mne to stačilo. 4* už len že tých 100 min. mi ubehlo ako polovica...!!!(24.4.2005)

• 2scha

** za Angelinu(1.5.2005)

Nevim co proti tomu filmu mate? Já se rozhodně nenudil a film je, stejně jako hra, postavený zejména na hlavní hrdince. Takže pro mě teda žádné zklamání. Angelina byla výborná!(15.8.2005)

Angelina nepatří zrovna k mým oblíbenkyním, nicméně film se celkem povedl, dle mého názoru. Co bych udělal, kdybych se dostal ke štábu - zbil bych střihače. Akční scény jsou efektní, vypadjí "cool", Lara se nezastaví před robotem, ani před "kamenem" (kdo viděl, ví), ani před kdovíjak tvrdým týpkem, ale sestříhané je to fakt blbě. Podíváme se do pralesa, do "zimy", do Lařina obrovského baráku a samozřejmě taky do její garáže, která skrývá opravdu pěkné kousky.. aspoň nějaká projížďka v Aston Martinu by bodla. Lara dělá to, co jí jde nejvíc - střílí ze svých dvou "koltů" u stehen, umí se "efektně" prát a nejvíc má ráda svého mrtvého otce. Zas tak špatný film to není.... 6.5/10(22.7.2007)

Tri hviezdicky davam uz iba preto, lebo Laru (konkretne hru Tomb Raider) som mal ako adolescent velmi rad. Co sa tyka filmu tak je to taky sivy priemer, za to ale s uzasnymi farbami :-)(22.4.2008)

Indiana Jones v sukních byl slogan, který jsem si zapamatoval kdysi dávno, když jsem na svém PC zběsile pařil tuhle prsatou archeoložku. Převedení na filmová plátna dopadlo tak jak dopadlo. Těžkej průměr. Nevím čím to bude, asi tím zpackaným cénářem, který sestává z ubohejch dialogů o oku, klíči, trojuhelníku a o tom kolik jim zbejvá času, nějaké hluboké zamyšlení, nebo vysvětlení, po případě troška dějepisu sem nenašel, jo a hlášky taky ne, takže scénář selhává , zbývá akce a to hlavní Angelina. Akce je skvělá tu naštěstí Simon West zvládá, ve zbytku pokulhává, Angelina ? Ta se prostě pro tuto roli narodila, už jen proto, že je své počítačové postavě nesmírně podobná, i když zde Angelina nepředvádí bůhví jaký herecký výkon, tak se na ní prostě dobře kouká a v těch svých oblečcích je šíleně sexy a s pistolema a vůbec v akčních scénách jí to sedne. Navíc je zde dobře poslouchatelný soundtrack a krásné lokace. Škoda jen toho zpackaného scénáře, který zachraňuje jen ta Angelina v akci, mohl to bejt kult, zbyla z toho jen další průměrná akce bez ducha podle slavné PC hry.(21.8.2008)

Další z hromady filmů o honbách za poklady a minulostí. Tentokrát mírný nadprůměr kvůli Angelině a jejím akčním kouskům.(4.1.2009)

Dalo se na to dívat, příjemná oddychovka. A to říkám i přesto, že nemám rád Angelinu.(16.1.2009)

• Bigfuckman

Nebýt Angeliny jako sexy Lary Croft, film by hraničil mezi 1 hvězdou a odpadem. Děj je velmi kýčovitý a příznivci prsaté PC krásky (i já mezi ně patřím) musí být nutně zklamáni. Horší by to mohlo být snad jen v rukou Uweho jenž je na konverze PC her do filmu odborník. :)(26.5.2009)

Na film psaný podle legendární hry to nebylo zas tak špatné. Jen škoda, že se příběh od herní předlohy dost liší. A byť byla Angelina skvělá volba, není to nic převratného.(1.2.2010)

• Stejšn

Přehypovaná nuda.(5.2.2010)

• limbi

Hru jsem miloval film nenávidím. Charakter Lary jsem si představoval úplně jinak. Děj mohl být podstatně silnější a hlavní hrdinka toho mohla (jako ve hře) předvést mnohem více. 30%(4.8.2011)

• princesofpersia

Film s tak debilním scénářem a předpovídatelným dějem toporná Angelina ani tělo Daniela Craiga nedokáže zachránit. Jedna * za akční scénu v pyžamu a další za to, že jsem se nijak extra nenudila.(14.4.2012)

• Kubi21

Slátanina s rádoby efektními akčními scénami, které mě ale nechávaly absolutně chladným. Užívejte si tuto oddechovou zábavu, ale já mám radši jiné nenáročné kusy.(2.5.2012)

Do role Lary jsi už nedokážu představit nikoho jiného. Všechni mužští herci na ni hází pohledy typu " Jestli máš zájem, budu v poledne ve své kajutě politý humrovým koktejlem", ale zase není se čemu divit. Záporák je hnus, o tom není sporu. Craig neudělal díru do světa a celkově byl zbytečná postava. Pokud znáte hru, příběh vás nijak nepřekvapí. Artefakty, příšeráci a nakonec záchrana světa před jasnou zkázou. 6/10(9.7.2012)

• Havala

Efektní podívaná ale nestačí na opravdu dobrý film. Dějově trošku podprůměr takže dvě hvězdičky. Od té doby na sobě Angelina dost zapracovala a její další filmy jsou už celkem pecky. Potenciál videohry se myslím nevyužil naplno.(9.11.2012)

Něco jako Indiana Jones v sukních.(9.3.2013)

Taková nostalgie z mládí, když jsem byla schopná strávit u počítače hraním Lary několik hodin. Toho jsem vlastně schopná i teď.. A filmové zpracování? Lara je moje celoživotní láska, takže kdekoli se objeví, skáču nadšením. Příběh mě baví, je to rychlé, má to akci a moji oblíbenou Angelinu.(10.3.2013)

• kolik27

Ta hvězda, je jen za Angelinu a ne jako za herečku, ale je to prostě kus. Jinak to je asi tak vše, např běhat by neměla už nikdy!(2.4.2013)

• Wooke

Taktiež nie moc vydarené. Hra bola predsa len o dosť lepšia. Svet sa nezrúti, pozerať sa to dalo.(2.10.2013)

dobrej film na odreagování , ani bych nic neměnil, a navíc ta Angelina je strašně sexy(28.3.2014)

Není na tom nic závratného, ale Angelina je doopravdy Paní herečka každá její role je přesvědčivá a užasná a tohle nebyla vyjímka...(19.7.2015)

Až na úvod s robotem, supr adaptace mý oblíbený hry. Artefakt rozdělenej na části, to mi dost připomíná Scion z prvního dílu. Okolí se zase podobá trojce, k tomu Lařino panství ze sedmičky. Angelina je úžasná Lara, Craig je taky sympaťák a ten záporák taky dával smysl. Docela dostatek akce a je nápaditá. Nevim co všichni řešej, já hry hrál několikrát a filmy mi přijdou ok. Jen ta elektronická hudba mi neseděla.(21.9.2015)

• Trevor

Nechystám sa k filmu písať rozsiahly komentár, pretože film bol obrovským sklamaním a nie som užívateľom, ktorý by filmu pridával na hodnotení iba na zaklade toho, že tam hrá Angelina. Lara Croft je podstatne lepšia videohra ako film. 30%(23.3.2018)

Na úvod to není špatný a Angelina se do té role fakt hodí, ale chyběl tomu trochu hlubší příběh.(31.5.2018)

Občas je tu na můj vkus hlucho až moc. V podstatě se mi líbily dvě delší akce v chrámu a na Sibiři. Těch hledaných prvků bylo zbytečně hodně, trochu to děj tahalo a drželo namístě. Nu, jak to ohodnotit? Čtyřicet je málo a padesát film zařadí do šedivého průměru Ovšem, že bych z něj byl nadšen tak, abych dal osmdesát o tom ani zdání. Dáme sedm z deseti a hotovo. *** A PŮL(9.7.2018)

Je to normální film na který se dá koukat.(24.3.2019)

no rozhodně je brandželína víc Lara, než ten nudný chlapec vikadil alice(14.4.2019)

Angelina Jolie alias Lara Croft v dobruznom fantasy filme,az teraz som si to pozrel,nejako som sa k tomu nedostal,nie je to sice ziadna slava,ak mam byt uprimny,ale ak privriem obe oci,tak tri hviezdicky dam,aj ked slabsie,uvod sice nudil,ale potom zacala akcia a uz to frcalo...:-)(8.11.2019)

• majk_n

Tolik očekávání a taková slátanina. Ještě, že A. Jolie vypadá fakt dost dobře(25.1.2003)

• Max Q.

Špatný film, tu jednu hvězdičku dávám asi jako většina lidí pouze za postavu AJ a za Barrieho. Chudák Rimmer, kam se to dostal.(15.10.2003)

Čekal sem něco o dost horšího:)(20.10.2005)

• Efreeti

Radši si zahrejte hru...ta má aspoň PŘÍBĚH!(3.1.2006)

• spqr

aj to len za Chrisa Barrieho (Red Dwarf)(4.4.2006)

• pasqviL

Je to neuvěřitelná blbost ale prostě Angelina je neuvěřitelně sexi :)(23.11.2006)

• Lubakus

Žabařina s vycpanejma kozama.(13.6.2008)

Jolie je fakt nádherná ženská...(14.6.2008)

Kvoli Angeline som musel tú hviezdičku pridať.(28.1.2009)

• d1x

1 hvěžidička za to, že se tam v roli sluhy objevil Chris Barrie akka Rimmer:-) Druhá za některé pěkné akční prvky. Celkově však zklamání. Scénář šílený, o to větší škoda je to, když potenciál byl díky populární poč. hře ohromný. Škoda Lary...(24.4.2009)

• jprmusic

jakej je rozdíl mezi Larou Croft a Indianou Jonesem ? .... stejnej jako mezi Angelinou a H.Fordem - čtyři hvězdičky. Abych neurazil Simona Westa a spol. - film je řemeslně v pohodě.(8.12.2009)

• route60

Tento příšerně nudný výtvor stál 115 miliónu dolarů? To si tvůrci dělají z diváku prdel to že režisér obleče Angelinu Jolie do těsného oblečku a dá ji do rukou stříkací pistolku tak to neznamená že to bude zábavné to ji měl dát rovnou do rukou bičík s větráním mezi nohama a o zábavu by bylo postaráno, hlavní záporák je tak nudný že jde spíše o parodii sebe sama a náznak nějakého nebezpečí z něj je už z říše pohádek, akce na kterou člověk za pár minut zapomene atd, zkrátka Lara Croft je sakra drahé filmové utrpení a Simon West zapomněl po slušném Con Air vše co mohl, kdo mě opravdu zaujal a rozesmál byl jedině Chris Barrie jen díky němu jsem dal alespoň jednu hvězdu.(14.1.2010)

Indian Jones v podání Angeliny je zabavný, víc než zábavu asi nedá, ale co taky chtít od akčního dobrodružného filmu jehož postava byla prvně hrdinkou PC her.(6.2.2010)

James Bond s copem co na to říct(13.2.2010)

Standardní akčňák, kterému jako do komické schránky přispívá Chris Barrie.(9.2.2011)

• bobin

Totální tupota, která pouze inzeruje naivní sexualitu Angieliny Jolie, která navíc všechny semele, nad všemi vyhraje a na konec schizopferennně zvítězí. .......Oslovina, která upoutá jen puberťáky.(30.4.2012)

Celkom fajn jednohubka. Akcia je celkom slušná, nuž a na Angelinu sa vždy dobre pozerá, a to aj keď nerobí nič zaujímavé.(17.3.2013)

Sám jsem Laru coby videohru hrál a potil se u luštění různých hádanek, a tak jsem byl na filmové ztvárnění velice zvědav. Natáčení probíhalo ještě v době, kdy se takový ohromný boom na videoherní a komiksové filmové verze ještě nekonal. Scénář, akce a vůbec celková vizuální podoba tomu odpovídá. Pořád se tu jen nekecá, neputuje, nebojuje, zkrátka, mi vše připadá vcelku vyvážené. Scénář je zpracován uspokojivě, i když je videoherní předloze věrná pouze v určitých aspektech. Při porovnání s klasikou Indiana Jones, kromě hlavní postavy tu není rozdílu. A popravdě, Angelina Jolie mi v této roli také nějak moc nesedla. Ale to neznamená, že by to měl být špatný film. Ba, naopak. Dobrodružný zážitek snímek vyvolá, což je hlavní.(2.4.2014)

ano, dám nejdřív dva body, a pak o tom napíšu esej. no to by mě položilo. to je to samý, jako bych já šel do divadla na Labutí jezero nebo jinou ptákovinu a čekal, že to bude dávat smysl... to si u toho raději otevřu toho lahváče.(17.7.2014)

Lara je moje srdcovka. Je to sice plné kravin, stupidních dialogů, ale já vypnul mozek a prostě se bavil.(29.11.2014)

• lobo87

Som sklamaný, ale vyššie hodnotenie jednoducho nemôžem dať. Tento film ma NEBAVIL. Nie som divák, ktorý si vyberá intelektuálne kúsky, viem sa zabaviť i na béčkach či blockbusteroch, ale filmové spracovanie Lary Croft bolo nudné a scenáristicky odfláknuté. Cageovi Lovci pokladov ma bavili omnoho viac. Nechce sa mi veriť, že toto natočil režisér môjho obľúbeného Con Air. Najväčšou a možno jedinou devízou tohto filmu je Angelina Jolie, ktorá sa na postavu veľmi hodila a uchvátila nejedno mužské oko... 45%(18.9.2015)

• Urgost

15%(14.1.2018)

Poprvé jsem tento známý akčňák viděl až 7 let po jeho natočení.. a řek bych, že je snad nadčasový a bude bavit i za dalších deset let. V dnešní době, kdy je snaha u diváka akčních filmů vzbuzovat iluzi uvěřitelnosti, především co do fyziky, s kterou se objekty nebo lidé pohybují, vybuchují/umírají ap. ...působí původní Tomb Rider dost odlehčeně, jak pro děti. Mě tato zjevná nereálnost ale děsně bavila - mimo jiné i proto, že dává prostor pro neotřelé a esteticky kvalitní způsoby boje a taky se snadněji vyjadřuje energie a dynamičnost. To teda hlavně platí pro jeho první část ..později už šla kvalita trochu dolů. Pokud jde o neakční části, Angelina je celkem hezká, ale především v každé scéně jakoby s divákem flirtovala. Tak okatě a zbytečně, až je to vtipné, možná i absurdní ..ale 100% sexy. Navíc se při každé příležitosti nelogicky pousmívá, že člověk uvažuje, jestli je mentálně v pořádku. A má všechno děsně na háku ..něco jako James Bond (když ho hrával Brosnan) v dámském provedení. 60%(9.10.2018)

• dudo24

Angelina Jolie vo svojich zlatých časoch. Bohužiaľ okrem nej a nostalgie som tam toho až tak veľa iného nenašiel. Áno, lov na poklady, lúštenie hádaniek a tajné spoločnosti, to nikdy neomrzí. V tomto prípade avšak išlo o zlátaninu bez hlavy a päty na všetkých frontoch.(20.3.2019)

• garry

Proč má na opasku znak SS?(4.11.2019)

Musím přiznat, že tento film zas až tak špatný není. Jsem asi jeden z mála co to tvrdí, ale nemůžu si pomoct. Angelina je Angelina(19.3.2003)

jeden z tych vydarenejsich prepisov pocitacovej hry na filmove platno(28.7.2003)

• Dim-mak

Nuda, nuda, nuda...a ani Angelina to nevytrhne.(1.3.2008)

1 hvězda za film a 2 za ty dvě DUDY! :-)(18.4.2008)

Už jenom kvůli Lauře musím dát za tři.(7.1.2009)

• aannemer

Z té skvělé hry, u níž jsem slintal, zbyly jen kozy Angeliny Jolie a to je pohříchu málo.(26.6.2009)

• EnneX

Nemůžu si pomoc, ale prostě Angelina Jolie jako Lara to prostě ne. Slabý scénář a opravdová porce nudy. Hodí se akorát na televizní obrazovky při nedělním odpoledne.(26.12.2009)

• J!b

Megashit s namachrovanou krávou v hlavní roli. Na prznění počítačových her si už vylámali zuby jiní, ale zde už raději doporučuji večer s MISTREM Uwe Bollem. Jo a druhý díl komentuji stejně....(12.2.2010)

• ironivan

Bože jestli je Angeline Jolie krásna herečka tak ja sem ježíšek naprosto otřesný film s mužatkou v hlavní roli.(31.3.2010)

• blekekeke

Indian Jones byl dřív a nebyl tak nafoukanej jako Lara ...(22.8.2010)

Som úplne odosobnený od nejakých počítačových hier a komiksov všeobecne, čo ma nenúti zbytočne mrhať časom pri porovnávaní, v tomto prípade som ale zaujatý, lebo odhaľovanie starovekých rébusov na filmovom plátne patrí k mojim najobľúbenejším žánrom, ja viem, že Angelina, ja viem, že násilne múdre a radoby humorné dialógy, ja viem, že prekombinovanosť zápletiek, ale mne sa na to kukalo dobre, lebo nad takými banalitami, pretože v takomto žánri sú to vyložené banality, veľmi nešpekulujem, dej mal spád, nehrčkal sa zbytočnými dlhometrážnymi akciami, scény boli úchvatné a dobro zvíťazilo nad zlom, takže 75%.(4.11.2010)

Skvělá akce!(20.11.2010)

nemozem si pomoct, ale jedine co si pamatam su hopsajuce prsia v obtiahnutom tricku a obrovske pootvorene pery. Skoro ako v "pecku"! Ale nie. Je jasne, ze drvivu vacsinu muzskeho osadenstva uputalo hlavne toto (mna nevinimajuc), k tomu bezducha akcia a nadherne straveny predvecer je na svete.(28.2.2011)

• Ric007

I když je Angelina Jolie sexy herečka, já si ji jako Laru Croft nepředstavoval !!!!!!!!(29.11.2011)

Ta třetí hvězda je za Chrisse Barrieho(28.1.2012)

Mne reziser Simon West akosi nesedi. :) A scenar je tiez na zaplakanie. Ak by tam nehrala Angelina Jolie, Daniel Craig, Jon Voight, tak je to odpad.(1.2.2012)

Jsem si vědoma všech záporů ve filmu, jako je nenápaditost, obyčejný scénář nebo naprostá předvídatelnost, ale nemůžu si pomoci, Lara Croft mě prostě baví. Příběh je plný akce a Angelinu s pistolemi a noži za opasky mohu vidět stále dokola.(25.2.2012)

Ako oddychový slabý odvar Indianu Jonesa v podani prsatej Angeliny áno, ako solídny vážne sa tváriaci snímok nie....(20.3.2012)

Rimmerovi chybí na čele H, ale jinak dobrá šutrovačka.(30.4.2012)

Ve svých třinácti letech jsem byl z té sexy dobrodružky řádně odvařenej, to dá rozum. A vlastně jsem i teď, protože v tomhle filmu Angelina ještě vypadá jako pěkná ženská a ne jak někdo, kdo právě opustil koncentrační tábor. Ale k filmu - Film je vlastně taková napodobenina Indiana Jonese. Jen místo aktivního profesora je tu sexy divoška a místo promakanýho děje se sází spíše na akci a efekty... Film má pár chyb (scéna s nožem a zastaveným časem). Každopádně se na to zas někdy rád podivám(29.8.2012)

• Aidina

Lara Croft je Indian Jones v sukni. Indian Jones měl svůj typický klobouk a uměl to parádně s bičem. Lara má plné rty a plná prsa. Není to málo? No asi ne, když dokáže zlikvidovat po zuby ozbrojenou údernou jednotku rychlého nasazení. Aniž by si ušpinila nebo zničela svoje saténové pyžamo. Nemusí mít ani zbraň, stačí ji obyčejný šroubovák a kamarád, co je stále on-line a přes mobil určuje polohu jejích protivníků. Tak dobro zase jednou zvítězilo a Lara zachránila celou zemi :-))(9.3.2013)

• brasek

Trápne, nevýrazné a hlúpe... odpad lebo ma bolí zo snímku hlava.(6.7.2013)

• Pythonator

Perfektní úkaz toho, jak zabít další kultovní film. Klidně by se to mohlo jmenovat Jak zabít Indiana Jonese. A ten potenciál, co v tom byl. Indiana Jones obohacený o sexy ženskou hrdinku... co víc si přát? No určitě ne tohle. A přitom tam byla Angelina tak neskutečně sexy, že bych to až oplakal, jak to mohl být dobrý film.(15.12.2013)

Takový Pán Prstenů je příkladem, jak se z celkem populární knížky dá vytvořit ještě populárnější, až nezapomenutelný hit. Tomb Raider je opačným příkladem, kdy z oblíbené videohry vyšel nezáživný film. Má oblíbená Angelina Jolie mě ještě dokázala u tohoto snímku udržet, jinak tedy dost nuda.(8.1.2014)

Filmařský skvost to rozhodně není, ale kvůli Angelině (která skvostem rozhodně je) se na Tomb Rider vždycky ráda podívám.(25.6.2014)

Po deseti letech jsem znovu sjel zpracování legendární smažby Tomb Raider a snižuju své hodnocení na tři hvězdy. Film působil na přelomu milénia jako trhák a všichni pařani si z něj určitě uchcávali do treken, ale v kontrastu s dnešními akčními jízdami už pokulhává. Nostalgicky neškodí se na něj podívat, ale nečekal jsem, že u mě tak rychle klesne do starého železa.(20.12.2014)

• pold

Vezměte to špatné z bondovek, takové ty nepovedené přehnané scény, bez bondovského nadhledu. K tomu trochu indianadžounsovské trapnosti. Přidejte do vrcholné debility vycizelované akční scény, a pokus o kozatej efekt kterej nevyšel (poskakující megakozy nemaj vypadat jak z molitanu, a nepředváděj se v černým nátělníku). Vše se doplní Craigem s výrazem žáka zvláštní školy, a scénáristickou genialitou překonávající řadu konspiračních teorií. Voila - ale ne, ještě půl koktejlu chybí, takže dolít až po rysku průjmem, protřepat, nemíchat, a je to tady.(28.3.2017)

• HennessyVSOP

To je hrozná blbost, až to hezký není. Bohužel to nefunguje ani jako béčko, protože akční scény sahají daleko za hranici trapnosti. Takže se vlastně jedná o céčko...(16.12.2017)

Od úvodu je zcela patrné, že nám Simon naservíruje akční dobrodružnou podívanou, ve kterém nám ukáže kukuč i Daniel Craig. Angelina mi sedla, poslintal jsem a nemám co vytknout. Akce nápaditá, hezky nasnímaná, nechybí i emoce. Hru jsem nikdy nehrál, ale slyšel jsem o ní. Film výborný - aspoň teda pro mě :-)(30.5.2018)

• mimozakon

...alebo kde je ta pixelova prsata Lara? toto je chutnucne dievcatko na motivy (asi) hry, ku ktorej som sa este nedostal.. (2 triesky v boku z 5)(17.8.2018)

Film čistě pro fanoušky série, ze kterého netrčí tupá ambice býti veledílem, což se u dvojky bohužel stalo. Asi jako první Mortal Kombat. Dala bych čtyři, ale tímhle filmem začala ta zhoubná myšlenka chybějící otcovské lásky, která se promítla i do her a kterou fakt nemusím.(9.11.2018)

Pátranie po tajomných artefaktoch v džungli výborný námet s Angelinou Jolie, dokonca uvidíme Daniela Craiga, chýba tu však silnejsší príbeh a zápletka.ws(29.1.2019)

Totální pitomost.Nevím co tím chtzěli vůbec tvůrci říct.Jen za tu Angelinu nedávám odpad.Simon West jako režisér klesá na samé dno po skvělém Con Airu a pruměrné Generálové dceři.(8.2.2003)

Nechápu proč tolik rozčarování ? Když jsem četl recenze, tak jsem k TR přistupoval velice opatrně a byl jsem mile překvapen. Příběh si není nijak komplikovaný, ale akční scény jsou dobré - zejména ta na lanech, má to spád a Angelina je taky fajn. Prostě pohoda.(16.5.2004)

• Joee

O čem tenhle film asi bude, je vám jasné hned na začátku, kdy Lara překonává všechny Terminátory a holýma rukama přepere hydraulické paže velkého robota... je to vážně tvrdá ženská, páč ani ve čtyřiceti stupňových mrazech polárního kruhu ji nevádí jízda na saních v tílku...(11.10.2004)

• Orgic

Opravdu ztráta času, není to ani bezduchá zábava, prostě jen trapnost. Jediné co je na tomto paskvilu k smíchu je Angelinina rádoby drsná póza.(21.1.2008)

• Shtinky

Nikdy som nejako extra netúžil po tomto filme, ale predsa len mi skrížil cestu. Zase až také hrozné ako som čakal to nebolo. Alebo hrozné to bolo. Predovšetkým hrozná nuda, až na niektoré komediálne časti (Angelina sa šmýka po lade poťahovaná vlčiakmi [tak schuti som sa dlho nenasmial]:) a taktiež bezobsažná hlúposť. Dejovo to bola príšerná nuda - len dakedy Angelina dobila armádu po zuby ozbrojených kukláčov. No a ten koniec je skutočne trapas. 3/10(16.3.2008)

• Chlo0opek

Tak tenhle typ filmů prostě nemusím - nesmrtelná hlavní hrdinka vyhíbající se všem kulkám, v dalších scénách (asi) rádoby vtipná a ty neustálé pózy v podání (ne)herečky Angeliny, která je mně -přiznám- krajně nesympatická? Ne, děkuji, fakt nechci.. Hvězdičku za práci kolektivu s prostředím, snažili se.. Jo a ještě za U2 Elevation na závěr u titulků :)(4.1.2009)

Kdysi jsem byl hodně naštvaný jakožto hráč předlohy. Na akční film mi připadá, že těch zde avízovaných 93 minut bylo STRAŠNĚ dlouhých.(27.10.2009)

• hanzi_111

* hvězda za film a jedna * za písničku Elevation od U2(14.11.2009)

• max cady

Angelina ve vycpavkach......................HAHA(20.7.2010)

• naytsirk

Ano, jednička i dvojka Tomb Raidera mi splývá, ale Angelině to prostě sekne...(24.8.2010)

Děj je strašně předvídatelný, celkově o ničem. Přesto jsem se docela bavil.(24.8.2010)

s nostalgii vzpominam na playstation1 a tu skvelou hru nad kterou sem proparil mnoho hodin.(19.9.2010)

• dracekt

Nepřekvapí a ani neurazí podle mě, samozřejmě když nečekáte to, co to dát nemůže.(30.3.2011)

Ano, není to film, který by sršel originalitou, ale Angelina je tu naprosto úžasná. Akční film, na který se pěkně kouká, s pěknou grafikou a mně se to prostě líbilo! Rozhodně za 4*.(28.7.2011)

• Tomulka

Film je normání akční kravina jako většina akčních filmů, ale to není to co na filmu oceňuji nejvíce. Nejvíce je třeba ocenit, že do role LARY CROFT byla obsazena Angelina Jolie, která dokonale představuje svou počítačovou předchůdkyni. Jinak efekty jsou také slušné na vypnutí myslidel po obědě - proč ne.(11.10.2011)

Ako veľký fanúšik počítačovej Lary Croft som sa nemohol dočkať filmového spracovania. A nakoniec film vznikol. Musím podotknúť, že i keď mohol byť oveľa lepší, mať zaujímavejší dej a spracovanie, ma nesmierne potešil. A preto spomínané nedostatky pri pozeraní prehliadnem a za hudby skvelého soundtracku hodnotím film 4 hviezdičkami.(6.11.2011)

O něco lepší, než druhý díl, který ovšem také nebyl k zahození. Pro mě zajímavější. Jen Angelina Jolie vypadala občas jako až moc velký king. Přesto jsem byl spokojen i s dobrodružným dějem ve stylu Indiany Jonese a také akcí ve stylu Lara Croft - Tomb Raider. V pohodě 70% a tři a půl hvězdy.(16.7.2012)

• rahde

Další trapný pokus o převedení hry na filmové plátno.(3.1.2013)

Angelina Jolie v její nejvíce sexy roli :) to se prostě líbit musí(6.1.2013)

• WhiteKokser

Potenciál toho žánru a této postavy je obrovský. Lara Croft nejvíce doplatila na režiséra. West je průměrný až podprůměrný režisér, který nedokázal od Con Air natočit nic pořádného. Škoda, že to nepadlo do rukou někoho jiného a schopnějšího(20.1.2013)

• 2rady

//40%//(19.3.2013)

Lara asi měla být nový, modernější a hlavně víc sexy Indiana Jones, ale bohužel s takovým velikánem se nemůže ani zdaleka měřit. Už původní myšlenka filmu, že Lara má trojúhelník zničit, což by mohla v klidu už v první polovině filmu, ale rozhodne dát ho nejdřív dohromady než si rozmyslí jestli lidstvu přinese zkázu nebo ne ;). Je to škoda, film měl určitě na víc. 50% a doufám, že scénář dvojky bude trošku smysluplnější.(28.7.2013)

Herní série Tomb Raider je záležitost, u které jsem strávil desítky hodin (A pravděpodobně ještě strávím) Takže na film jsem se fakt těšil a skutečně jsem se i dobře bavil. Angelina Jolie se pro roli Lary Croft hodí skvěle a ani efekty a prostředí nejsou nejhorší. Děj nijak neoslní. Nicméně bavil jsem se znamenitě. 72%(20.10.2013)

• Pharao20

ako fanúšik hernej Lary Croft musím napísať - shit !...Tento film nemá s herným Tomb raiderom skoro nič spoločné. Veľa kecania, málo akcie, čakal som krásnu výpravu po prírodných a starobylých oblastiach a dobrodružstvá v nich, namiesto toho sa polovica filmu odohráva doma u Lary kde sa len kecá kecá a kecá a keď aj dojde na akciu (samozrejme u Lary doma) tak to nie je nič moc....tento film je čistý odpad a ani veľké cecky Angeliny to nezachránili aj keď ich vytrča ako to len ide...(23.2.2014)

Stejné jako počítačová hra. Je se na co koukat, ale za chvíli to začne nudit.(24.3.2014)

Prostě Rimmer s BROKOVNICÍ co k tomu dodat :DDD(19.8.2014)

Pre mňa jedna z tých lepších herných adaptácií. V podstate to kopíruje hru, Striedanie exotických lokácií, zbesilá akcia . Aj keď je to vlastne vykrádačka pána Jonesa. Ale to bola už prvotná hra, Angie bola pre Laru priam kráľovská voľba. Celému filmu dopomáhal vkusne zvolený soundtrack. Chcelo by to ešte viac dopilovať, a bola by to najlepšia adaptácia , hneď po Silent Hill.(10.1.2015)

• Shanen29

Moc nadšený z tohoto filmu nejsem,jelikož Angelina mě tam vůbec nesedí,připadá mi jako reklama na sebe samu,snímek je plochý a nezáživný karneval slátaniny.(1.11.2015)

• LencaN

Poprsí Angeliny Jolie - nohy - rty - opět poprsí. To jsou dominanty filmu Lara Croft - Tomb Raider. Většinu času mi to přišlo tak vtipné, že jsem měla dostatek prostoru pro nejapné a sarkastické poznámky, což mě bavilo, protože tohle bylo tristní. Nápad dobrý, mám ráda tyhle dobrodružné filmy. Lovci pokladů 1 a 2, Indiana Jones, Mumie. Ale to co LC-TR chybí je dobrý scénář a kvalitní zpracování. Triky vypadaly jako zlý sen. Dialogy byly občas natvrdlé. Jedinou hvězdu dávám za mladého Bonda. Craig mě tady strašně překvapil svým hereckým uměním, jelikož ho znám jako vždy vážného agenta 007, ale v tomto filmu je úplně jiným člověkem.(16.11.2015)

• johnnymay

Jako veliký fanoušek Lary Croft jsem se musel podívat na tento film. Opravdu jsem se na něj těšil, jelikož jsem prošel všechna herní dobrodružství a těšil jsem se, až uvidím harpyji Natlu, či xianského draka, nebo jiný náznak herní série. Bohužel mě tento snímek celkově zklamal, jelikož Jolie byla obsazena jen opravdu díky své výbavě, a jak je dnes moderní - zápletka byla jak jinak než o Iluminátech. Jediný odkaz na hru kromě samotné Lary byli pak U2, což je podle vývojářů Lary nejoblíbenější kapela hned vedle klasické hudby. Podle mě zklamání, vím o jiných herečkách, které by se na tuto roli hodily lépe...(28.11.2015)

Jedno s nejlepších zpracování filmu podle hry, se sexy Angelinou. To ještě vypadala jako sexy baba, teď bohužel vypadá jak anorektička křížená se zombií. Jinak film velice podařený, akorát kdo my tam moc neseděl byl oplzlý Craig. Vždycky mě zajímá proč v takových filmech vždy něco unikátního najdou a musí to skončit šťastným trapným koncem. Jako že vše vybuchne nebo se to rozpadne, popřípadě ten předmět zničí ...... Já bych si ten trojúhelník například nechal:-) ovšem jen pro vědecké účely:-)))(25.5.2016)

• Mark1983

Já na filmy inspirované videohrami nikdy nebyl a ani tento snímek neměl u mě šanci.(1.9.2016)

• Scaevola

Papundeklová pohádka disponuje přehnaným scénářem a umělou hlavní hrdinkou, která nedělá chyby, ale pouze se podivně šklebí... Leč musím uznat, že některé prvky dobrodružství jsou působivé a akci neschází tempo a přehlednost.(4.9.2018)

Tohle byl jeden z prvních filmů, který vznikl na námět videohry. Film se povedl, má sexy archeoložku i dobrého záporáka. Ale samozřejmě musíme film brát s rezervou. Po roce 2000 to byl film kategorie A v dnešní době už by tolik neobstál. Takže zhodnotíme asi 70%.(1.2.2019)

• ZelenyPaul

To, že je nějaký film natočený podle počítačové nutně nemusí znamenat, že film bude videoklipově sestříhaný, každá akční scéna bude podbarvena elektronikou od Fatboy Slima nebo Chemical brothers. Kdybych si měl vybrat já osobně, zvolil bych pro Tomb Raidera formát klasického až staromódního dobrodružného filmu (což jde zdánlivě proti technologii), ale věřím že takový způsob zpracování by atmosféře hry odpovídal daleko více.(18.6.2002)

První půlka by byla za čtyři díky Angelině, Chrisovi Barriemu a vcelku věrnému převedení hry na plátno, druhá za dvě (hrozně to zpomalilo a spousta trapností).(31.1.2004)

• Van

Nudný odvar hry i Indiana Jonese.(10.4.2005)

• Mr.Dark

jedna hvězda za Angelinu,druhá, za měsíce strávené u hry,podle které film vznikl...nostalgie,zvědavost,sklamání,nic víc...jinak to snad ani nemohlo dopadnout...(14.7.2007)

• EricNor

Angelina je vskutku špatná herečka a navíc se mi ani nelíbí. POřád se tváří jak je nad věcí a mě tam vyloženě vadí. Body jsou za Craiga a za "Eso" Rimmera.(13.8.2008)

• padlar

Počítačová hra s touto hrdinkou mě plně minula, takže i toto filmové zpracování mě vůbec ale vůbec nechytlo.(4.1.2009)

• Kiridan

Nevim nemuzu nejak Angeline Jolie prijit na chut, herecky se mi zda absolutne nevyrazna a nebyt toho ze ji stovky casopisu oznacily za nej sexy zenu sveta tak bych ji snad ani neznal. S Larou Croft se trefila uplne mimo terc divackych ideii a znova mi dokazala ze nema cenu se divat na vetsinu jejich filmu. Akce nejaka byla,strileni taky ale to stezi muze stacit na kladne hodnoc eni tohoto snimku. Ja se nudil a proto za *(17.1.2009)

Mladá žena bojuje s nejakým robotom na život a na smrť... raz vyhráva, raz prehráva.. ale z jej jasných pohybov vidno veľké odhodlanie na víťaztvo. Boj stále pokračuje, ále už je jasné, že ona vyhrá, lebo je to Lara Croft.. Preslávená „vykrádačka hrobov“, dokonale vycvičená na boj s hocičím a pripravená vždy zvíťaziť... Super.(24.2.2009)

Tohle je naprosto úžasný film!! Lara Croft je vzorem pro všechny, holky, ženy… a nejspíš změnila dosti lidem život, sama jich pár znám a já patřím mezi ně! Úžasný, úžasný filmík – tak i hra! Konečně se díky tomuto filmu rozjeli strašně rychle nové a nové filmy, kde je hlavní hrdinkou žena! Do háje s filmy kde jsou „hrdinové“ chlapy! Tento film je naprosto úžasně natočen, nechybí mi v něm naprosto nic a Angelina Jolie - Laru ztvárnila naprosto bravůrně! Ani si nedokážu představit jinou herečku do tohoto filmu (proto mi hodně leží v žaludku Megan Fox, která by měla hrát ve trojce…) Lara Croft je naprosto úžasná jak herní tak filmová postava! Je chytrá, je sexy. Vlastním všechny hry co s Larou Croft vyšly a nemám ani slov jak bych je popsala! Angelina v tomt filmu prostě září! Nikdo by nedokázal to co ona! A nesouhlasím ani s jedním z těch negativních komentářů! Jestliže hodnotíte výkony které Angelina Jolie v tomto filmu předvedla (a že jich nebylo málo a byly úžasné!) ale když je hodnotíte velmi negativně, nachvilku se zamyslete – udělal bych já vůbec něco z toho? .. myslím že odpověď je více než jistá! Tento film byl naprosto ukázkový a Angelinu Jolie vyšvihl jak torpédo na vrchol slávy!! Je to opravdu úžasně natočený a Angelina zde podává 100% a naprosto úžasný výkon! Tohle je film, který pro mne znamená vše! Je to jeden z filmů na který rozhodně nedám dopustit! Kam se hrabe takový pan Indian Jones – taková kravina! Nebo nějaký Bond!! (Bonda jsem viděla jen jednoho a jen jedinkrát a to Dnes Neumírej – jen kvůli oblíbené herečce Halley Berry a bohatě mi stačil kousek a šla jsem od toho! To je ale strašná pí+++!!!) Kdyby film Lara Croft Tomb Raider byl jediným filmem na zemi, byla bych spokojená! Kdo tento film ještě neviděl (:-O) rozhodně na milion procent doporučuji jeho shlédnutí!! Nemám co víc dodat, ani jedna minuta mi ze života neutekla nadarmo!! Od 1. Do poslední minuty jsem se dokonale bavila!!! Chtěla bych dát klidně i milion hvězdiček, ale bohužel mohu max. 5 – 150%!!!(1.3.2009)

Fenomén Lary Croft sa dostal aj na filmové plátna a ja ako asi najvernejší Larin fanúšik som ihneď zacítil že niečo nieje v poriadku. Po pozretí som vyvalil oči a mal chuť zažalovať filmový štáb za tento chabý pokus natočiť film a azda najslávnejšej archeologičke sveta. Hoci príbeh disponoval Lariným životom, dozvedeli sme sa viac o otcovi, o jej priateľoch, to čo robí Tomb Raidera Tomb Raiderom sa akosi nedostavilo. Akcia. Áno, boli tam nejaké tie akcie typu Lara vs. robot, Lara vs. muži, Lara vs..ale z toho som našiel maximálne dve lepšie akčné scény a koniec. Záporák bol dosť nevýrazný a rozuzlenie rovnako lacné ako celý scenár. Jediné plus by som dal Angeline, ktorá asi jediná pochopila pointu Lary Croft a zahrala ju ako-tak dostojne. Tento film nemal vzniknúť, pretože tým trpia nielen netombraiderovci, ale aj zarytí fanúšikovia a z toho je mi nahovno.(24.6.2009)

• Tuvy

Jedna hvězda... ale jen o prsa.(2.1.2010)

Dle mého názoru jedna z nejvydařenějších filmových adaptací počítačové hry, ale zároveň jen velice průměrný film, ve kterém není v dnešní době kromě Angeliny nic k vidění. Příběh se hodí spíše do 15 let staré počítačové hry, která nemá ambice uspět. Prostředí starověkého chrámu a bojové scény vypadají sice pěkně, ale to co funguje v počítačové hře nefunguje ve filmu (stejně jako Chris Barrie). Jako fanoušek počítačové Lary, který s ní rád prožíval její dobrodružství říkám: Tenhle film stačí vidět jen jednou a dost.(27.3.2010)

• Dejvidos

Kôli Angeline som zdvihol o jednu *. Inak je film nudný bez štipky originality.(31.7.2010)

• MastodontX

Zřejmě rekordní počet klišé na jednu minutu filmu vůbec.(4.2.2011)

• TOMASINI

Film mě zklamal. Alespoň jednu hvězdu získává jen díky tomu, že nejsem fanoušek fantasy akčních filmů a proto si říkám, že pro milovníky tohoto formátu má film nějakou cenu. Já jsem se nudil.(6.2.2011)

• Vaso

Angelinae mammae feminae .... jinak nic(12.2.2011)

• Lubino17

2* za Angelinu v latexe.(19.2.2011)

Jako fanynka Lary nemůžu dát filmu víc. Líbí se mi do scény v Angkor Wat, zbytek nemá s klasickým Tomb Raiderem moc společného.(1.2.2012)

• evangelos

Bohapusté mrhanie potenciálom a nechutný pľuvanec do tváre jednej z najkultovejších počítačových hier. Nezáživný príbeh, nezaujímavé situácie a slabá akcia. Všetko je zle. Na mieste Angeliny Jolie si viem predstaviť vhodnejšie herečky. Kultová hra si zaslúži kultový film. Vzhľadom na mená tvorcov a ich prístup k danej látke (PC hra=konzumná zábava) asi žiadam priveľa. Je to len ďalší zo zbytočne zmrzačených námetov. Škaredý film! Fuj!(3.4.2012)

Není to špatný film chvilkami to i připomíná vcelku slušný film, ale i takové chvíle kdy se stydíte i za samotnou Angelinu. Ale nechci tady film úplně film shazovat na filmu je dobré to že se natáčel v krásné Kambodže a to že Angelina podstoupila velmi tvrdý výcvik. Ale dá se na to koukat :) !(21.6.2012)

priemerné spracovanie počítačovej hry(18.7.2012)

Škoda, velká škoda, že se tohoto snímku nechopil poněkud zdatnější režisér a scénárista, protože si myslím, že z daného tématu se dal vytěžit hodně velký potenciál. Bohužel Westovi se nepovedlo vyždímat ani zlomek, ale i přesto mě na tomto filmu něco chytilo a nepustilo už když jsem tento film viděl poprvé, protože někdy je prostě potřeba vypnout mozek a užívat si nespoutanou akci a nádhernou Angelinu Jolie, která celý film drží nad vodou. Dovolím si tvrdit 7/10 právě za Angelinu :-).(30.4.2013)

Každý kto ma pozná vie, že som na Tomb Raider a Lare Croft vyrastal. Prvé štyri roky života som ani netušil kto to Lara Croft je, ani čo je to archeológia. Ale potom, dostal som do rúk Tomb Raider IV a všetko sa mi zmenilo. Celý dej bol zatiahnutý do Egypta pričom všetko bolo také... zvláštne. No hej, viem, tá veta predtýmto nedáva zmysel, no idem radšej k veci. Musím priznať, film by bol možno omnoho lepšie hodnotení, keby dali ako úvod vystrihnutú scénu, ktorá silno kopíruje menu TR IV. Ale k deju preskočím už. Začiatok - Bombastický a plný napätia. Angelina je proste sexy a to nemôže nikto namietať. Ved drvivá väčšina fans hrá a sleduje Tomb Raider len kvôli Angeline. V hrách to je kvôli Larinmu bujnému poprsiu. Dej bol celkom dobre spravený, to sa nedá namietať, ale chýbalo tam niečo. Boj v Hatfield House bol skvelý, hlavne "buchnutie" motorkou. V Kambodži to začalo byť napínavé, ale očakával som niečo viac. Ale každý film má svoje muchy. Nikto nemôže vytvoriť dokonalý film (no dobre, pár výnimiek by sa predsa len našlo, ale aj tak). Po tropickej teplote následoval pád do ľadovej krajiny. Jediné čo sa nedá vytknúť bolo Angine oblečenie. Slinky tiekli aj ked som sa kontroloval... ehm. No a koniec filmu... resp. predzáver bol... odfláknutý, to je pravda pravdúca a nech sa postavíte aj na hlavu, koncu chýbala šťava. A stretnutie Lary z jej otcom (irónia je, že Angiin otec hral Larinho otca) bolo...také... bez šťavy, bez špitky energie. Ale čo už, ako som už vyššie spomínal, každý film má svoje muchy. A moje hodnotenie - napriek tým muchám, dávam tomu 10/10, ale len kvôli Angie a mojej závislosti na Tomb Raideri :)) ********************************************************************************************************************************* Zaujímavosť ešte: V Kambodži, v blízkosti Angkoru leží mesto v ktorom je bar The Red piano, v ktorom sa usadil štáb. Angelina si objednala u barmana "niečo ovocné a zábavné" a barman jej namiešal mix vodky, malibu a ananásového džúsu. Koktejl dostal meno Tomb Raider a v menu pribudol obrázok Angelini Jolie.(8.5.2013)

žádna nuda skvělá podívaná.(26.11.2013)

Mám docela v oblibě podobné hovadinky, v nichž luxusní bodátko v kůži a latexu ukazuje své přednosti. Má to švih, celkem pěkné kulisy a dvakrát, či třikrát jsem se dokonce i usmál. Proč ne? splnilo to přesně to, co jsem očekával.(8.3.2014)

Vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení musím dát 4 hvězdy. Žánrovka podle videoherní předlohy je to slušná a svůj účel oddychového filmu plní na 100%. Na víc si film ani nehraje a své fandy si určitě díky tomu najde.(27.4.2014)

Asi budu jeden z mála, který bude hodnotit Tomb Raidera velice kladně. Ale já si prostě nemůžu pomoct. Angelina Jolie je dokonalá, děj také není špatný, a když k tomu přičteme solidní efekty vychází mi velmi dobrý film. Navíc velké plus vidím v tom, že je to dělaný podle mé oblíbené herní postavy Lary. Tohle se prostě nedá hodnotit jinak než kladně.(8.5.2014)

Vypnout mozek a bavit se... Akční scény jsou akční a Angelina celkem i vypadá.(30.5.2014)

Průměrný akčňák, který nesahá hře ani po kolena, ale na zabití nudného večera to bohatě stačí. Scénář obsahuje značné slabiny a sráží celkový dojem dolů, ale za to je nahrazen pořádně akčním nářezem, jehož tahounem je navíc dáma, což je příjemná změna :). Efekty nic moc, hudba průměr, ale poměrně fungující napětí a nadprůměrné výkony herců. Čistých pět z deseti.(23.8.2014)

Bohužel, jak někteří lidé přidávají hvězdičky za Angelinou Jolie, já je za ni strhávám, protože do role Lary Croft - mé oblíbené archeoložky - mi prostě nesedí a navíc se ve filmu chová jako magor (neříkám, že Lara je normální, ale zas tak divná není). Proti filmu jako takovému ale v zásadě - až na musiku - nic nemám. Jedná se o velmi dobře zpracovaný film podle hry, které se věrně přidržuje, ať už jde o fysikální kraviny nebo Lařinu schopnost vysmeknout se ze situací, které si my, normální smrtelníci, nedovedeme představit, popřípadě Lařinu vševědoucnost... "I make my own luck." - Lara Croft (Tomb Raider IV: The Last Revelation).(14.6.2015)

• Tereza11

Jolie je sexy a to je tak tak všechno, strašlivý střih a scénář,je to celkové takové předvídatelně utahané, myslím si že měly zůstat jen u počítačové hry :-)...(10.5.2016)

• Wav

Pokus o adaptaci kdysi legendární hry kombinovaný s kultem osobnosti Angeliny Jolie. Ovšem dost čitelné, patetické, bez špetky šmrncu. Hvězdička za Chrise Barrieho(5.6.2016)

Lara je prostě Lara.(10.6.2016)

• StandikK

Ztráta času. Angelina nemá v tomto filmu ženské kouzlo, fantasy akce jsou ujeté, téma rovněž a hlavně bez překvapení.(14.5.2017)

Tohle je akčně žánrová srdcovka, jako třeba Rambo nebo Komando. Že to není příběh jako doktor Živago opravdu neřeším. Angelina Jolie prostě vdechla život počítačové figurce a tím to končí. Nelogičnosti jsou vítány, akce je epická a mladší Lara z letošního blockbusteru (2018) jí nesahá ani po prsa. Hahaha… Je tam 80%.(15.6.2018)

Tenhle film byl pro me hned nekolik poprve. Prvni filmova adaptace pocitacove hry, co se mi libila. Dokonce natolik, ze jsem na nej sla do kina dvakrat, coz se stalo poprve a az dosud i naposled. Je to zaroven uplne prvni film s Angelinou Jolie, ktery jsem kdy videla. A kdyz jsem si konecne poridila DVD prehravac, hadejte, ktery film jsem si koupila jako prvni? Tohle vsechno + nemala spetka nostalgie a lasky pro serii Tomb Raider je duvodem, proc davam 5 hvezd, ackoliv film sam o sobe neni zadne mistrovske dilo. Scenar byl behem nataceni znacne proskrtan a spousta scen zmizela, cimz vznikly diry v deji. Knizni zpracovani filmu tyto sceny obsahuje, a pokud si napred prectete knizku a az pak se podivate na film, dava to lepsi smysl. Mladsimu pubertalnimu ja ale tyhle nedostatky nevadily. Angelina byla tenkrat kus, a divat se hodinu a pul na to, jak strili po vsem, co se hne, mi ke stesti stacilo.(6.7.2018)

• nudlis

Nesnáším Andželínu a tu její neustále našpulenou tlamu (ať hraje co hraje), takže kdyby hrála hlavní roli nějaká normálnější herečka, dal bych tomu víc.(23.3.2019)

• burg

Svýho času jsem soundtrack k tomuhle filmu poslouchal v jednom kuse až do zblbnutí, ale film samotný je fakt sračka numero uno. A musím říct, že Chrise Barrieho bez Háčka na čele jsem fakt málem nepoznal. Tak hvězdu aspoň za tu muziku...(24.3.2019)

• KukulienkaHO

Vyzerá to tak, že štyria páni, ktorý robili scenár sa nevedeli dohodnúť kam sa vlastne bude film uberať. Lara Croft - Tomb Raider má byť dobrodružný film nadupaný akciou. Dobrodružné to síce je, ale akčné ani náhodou. Všetky "akčné scény" sú akési pomalé, nezáživné a hlavný choreograf bol pri ich vymýšľaní asi napitý, skrátka nefungujú. Rovnako zlyháva aj hudba a efekty (či už praktické alebo počítačové). Jednoducho Indiana Jones v sukni sa nevydaril.(3.7.2019)

• darius1706

Protekční plastová Angelina se tu snaží předvádět Laru Croft. Mizerný příběh, strašně podivně natočené (asi kopírovali hru) a celkově na prd.(24.8.2019)