poster

Lara Croft - Tomb Raider

 • Velká Británie

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Německo

  Lara Croft: Tomb Raider

 • Japonsko

  トゥームレイダー

 • Slovensko

  Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (524)

 • Kratoc
  *

  Má to velká prsa a skáče to. Co je to? Ano, Lara Croft. Divím se, že při nějakých exhibičních akrobatických scénách nepřepádavala Angelina Jolie dopředu. Jinak film samotný je naprosto nudně vystavěný akční film, který má za úkol pobavit a přilákat do kina fanoušky této hry. Pokud nejste fanda (hry, ne prsatek), tak ten film vás unudí k smrti.(8.10.2010)

 • Tetsuo
  ***

  Skvělý koncept, hodně hypu, překvapivě obsazená Angelina Jolie, která celému intermediálnímu kultu dává nový rozměr, a film o ničem; ke všemu blbě nastříhaný. __________________ S odstupem několika let jsem přišel na to, v čem spočívá podivnost střihu: film se snaží, aby většina záběrů mohla být použita samostatně jako propagační fotografie, ovšem nikoli statická momentka pózování, ale jako highlight "zachycení nejatraktivnějších situací v pohybu". V důsledku toho si ale ony atraktivní situace nemůžeme moc užít, protože se před námi nerozvíjejí delší dobu, jednotlivé záběry nenavazují přesně a reálné vyvrcholení akce nenastává. Jen se za sebou sekají relativně atraktivní záběry z ostrých úhlů. _____________ K ději: pobavilo mě, že pro konspirační teoretiky je tento film příkladem, jak je manipulováno vědomím veřejnosti. Dílo údajně vzniklo, aby do hlav lidí zaselo, že existují jacísi pouze fiktivní ilumináti, a tím se zastřel zájem o existenci skutečných iluminátů, kteří řídí svět. Jinými slovy: plán iluminátů byl, aby si lidé říkali, že ilumináti ve skutečnosti neexistují, a tím je jejich moc posílena, protože se stávají neviditelnými. IMHO dokonalý příklad konspiračního mindfucku.(19.2.2003)

 • Gemini
  **

  Kdo mě zná, ví, že se čas od času neubráním návštěvě kina za účelem vypnutí mozku a kochání se pořádně hutnou akcí, nejlépe za poslechu ryčné hudby. Zářným příkladem výše uvedeného budiž nám xXx. Lara Croft se tváří jako jeho ekvivalent, jenomže Tripl Ixovi nesahá ani po vršek motorkářských bot. Mohutná výprava, pár efektních akčních scén, hafo elektronické muziky, titulní song od U2 (jehož klip zcela příznačně nemá ani zbla smyslu, nad čímž se podivovali už členové irské grupy, když ho natáčeli) a patřičně stylizovaná hlavní hrdinka (která pro potěchu pubertálních očí velice často hopsá;)), to by bylo to lepší. A teď to horší - scénář srovnatelný s jakýmkoli dílem Relic Hunters a takřka nulový Chris Barrie (to normální smrtelníky asi nezaujme, ale já jsem velký fanoušek Red Dwarfa:)). Zkrátka řečeno - promrhaný potenciál. PS: Tyler je v tomhle ohledu (Angelina) ztracený případ:)) PPS: Viděl jsem znovu v roce 2018 v rámci přípravy na nové zpracování s Alicií Vikander, a... no, jako portrét totálně over-the-top one-woman-army (spojovníky FTW!:)), destilující na přelomu století esenci druhé půlky devadesátek, je to uchopitelnější než tehdy, ale pořád to nemá s dobrým filmem nic společného - je to v podstatě jen jako montáž animaček ze hry, která navíc zkrátka nemá žádný kloudně vyprávěný příběh:)(24.8.2003)

 • Tosim
  ***

  Nenápadité, předvídatelné, utahané. Pravda ovšem je, že jsem se zase ani tak moc nenudil :-)(20.6.2004)

 • Tom Hardy
  ***

  Tři jenom za skvělou Angelinu Jolie a Chrise "Arnolda J. Rimmera" Barrieho...(3.9.2002)

 • Matty
  **

  Lara se živí tím, čím je - vykopávkami. A myslím tím spíš Laru film, než Laru Angelinu. 50% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Damiel, genetique, mis-ko(29.7.2005)

 • Radyo
  **

  Fenomén Lary Croft mě úspěšně minul už když šlo o počítačovou hru, no a u filmů s touto postavou tomu není jinak. Je pravda, že ve filmovém průmyslu bylo vyrobeno mnohem více daleko větších zmetků, než je tohle, avšak to tvůrce neomlouvá. Angelina Jolie je sice kočka, ale na můj vkus příliš "umělohmotná" (tedy to jsou dnes asi všechny hezké herečky, ale ona snad nejvíce), tudíž ani přes její půvaby cesta nevede. Na druhou stranu nepopírám, že právě díky nezvyklé oblibě počítačové hry s touto tématikou si asi i tento film získá hodně příznivců - budou ale vesměs z řad teenagerů, kteří se v podobném typu zábavy rádi vyžívají.(26.4.2004)

 • Enšpígl
  **

  Ohromná propagace sexy Angeliny zabalená do pitomého filmu se slušnýma akčníma scénama. No, ale ty její kozy, když už je cpala do každého možnýho záběru, nejspíš proto, aby si jeden mohl zaslintat si fakt zaslouží dvě hvězdičky. Přesně v duchu známé rovnice: jedna koza = jedna hvězdička.(14.9.2007)

 • Djkoma
  *

  Angelina Jolie je fajn a rozhodně nejlepší volba pro Laru Croft, ale scénář nedává šanci této adaptaci počítačové hry ovládnout i kina celého světa.(31.7.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $115miliónovTržby USA $131,168,070Tržby Celosvetovo $274,703,340║ Aspoň že to má švih a akú takú zábavnosť. /videl v kine: 65%/(19.5.2005)

 • gouryella
  *

  Dukaz jak se da totalne pokazit film, ktery se klidne (pri lepsim scenari) mohl stat kultovnim.(30.5.2002)

 • Marigold
  **

  Lara Croft jako nový filmový fenomén? Těžko. Hlavní hrdinka je plonková a krom oblasti ňaderní plochá, hrůza pohledět (marně se Angelina Jolie snaží dodat jí zdání stylu), akční sekvence nezáživné, příběh nudný a nevýrazný... Simon West se pokusil o moderní akční špektákl a uhnětl beztvarou patlaninou, ze které vysvítá několik slušných choreografií a docela vtipná postava červenotrpaslíkového Chrise Barrieho. Bohužel to nestačí ani k tomu, aby se lady Croftová čestně popásovala s kutilem MacGyverem a ztraceným pokladem Atlantidy. K čemu dobrodružný velkofilm, kterému chybí dobrodružství, dobrý hrdina a alespoň trochu pozoruhodný příběh?(11.11.2004)

 • Renton
  *

  Scénář: Patrick Massett, John Zinman .. Tomb Raider PATŘIL k tomu nejlepšímu na na PC. Už ani tam se nechytá... A na plátně taktéž NE!... Smutný konec digitální prsaté legendy...(15.6.2004)

 • Radek99
  *

  Až na hranici trapnosti místy došli tvůrci celovečerní filmové adaptace počítačové hry Tomb Raider, tím nejtrapnějším je fakt, že tomu, čemu se dá s přimhouřením oka říkat v případě počítačové hry inspirace, to je v případě hraného celovečerního snímku bezostyšné vykrádání Spielbergovské tetralogie o Indiana Jonesovi...(24.11.2006)

 • DaViD´82
  **

  Děj debilní, výprava trisitní, akce poskrovnu, humor nulový a herci zoufalí. Jediným světlým bodem je fyzický výkon Angeliny Jolie a role (no, spíše rolička) Chrise Barrieho. Velká škoda je, že nenašli podporu i ve zbytku šťábu.(24.1.2007)

 • Superpero
  ****

  Angelina je sexy a byla to zábava. Jako bonus Arnold Rimmer s brokovnicí a v papučích.(5.2.2005)

 • Rob Roy
  **

  Hodně velké zklamání. Aspoň ta Angelina mohla být častěji obnažená. Aspoň ten Rimmer.(24.4.2003)

 • mandes
  ***

  rozpocet $115 million trzby celosvetovo $274,703,340(11.11.2006)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Graeme Revell: 1. Elevation (Tomb Raider Mix) ,2. Deep ,3. Galaxy Bounce (Soundtrack Version) ,4. Get Ur Freak On [Featuring Nelly Furtado For Tomb Raider Soundtrack] (Amended) [Remix] ,5. Speedballin' (Soundtrack Version) ,6. Ain't Never Learned (Lara Croft Tomb Raider) ,7. The Revolution ,8. Terra Firma (Delerium Feat. Aude) (Lara's Mix) ,9. Where's Your Head At ,10. Illuminati ,11. Absurd ,12. Song Of Life ,13. Edge Hill (Groove Armada) ,14. Satellite ,15. Devil's Nightmare,(19.5.2011)

 • Fr
  **

  je drsná, nebezpečná a sexy. je to LARA CROFT. již v úvodu jsme svědky akce, která ukazuje, že do speciálních efektů bylo vloženo spousty peněz. a také, že film bude stát na kouzlu osobnosti A.Jolie, která by se mohla zůčastnit soutěže miss mokré tričko. a tohle vše má oblbnout naše smysli, abychom si nevšímali scénáře, který je jemně řečeno dost naivní. a to je opravdu jemně řečeno.(2.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27