Necronomicon

Horor / Povídkový

USA, 1993, 96 min

Povidkovy film z dilny Briana Yuzny, samozrejme na motivy del H.P. Lovecrafta. Tri naprosto rozdilni reziseri zfilmovali povidky The Rats in the Walls, Cool Air, The Whisperer in Darkness a cele to obalil Yuzna pribehem o Lovecraftovi a jeho patrani po Necronomiconu. V roli slavneho spisovatele se naprosto logicky neobevuje nikdo jiny nez Jeffrey Combs a cely pribeh o tom jak pise sve povidky je pomerne zabavny.... Prvni povidku natocil Christophe Gans a atmosferou se nejvic priblizuje Lovecraftovi. Navic se opira o dobre herce, predevsim Richard Lynch je skvely....Prostredni povidka je nejnudnejsi, zodpovedny za ni je Shusuke Kaneko, kde tenhle se vzal u Yuzny to nechapu :)..... No a zaverecnej kousek tocil sam Yuzna a jde o jeho typycky gorefest. Misty je to opravdu lahudkove brutalni, ale chybi tomu atmosfericnost prvniho pribehu.(28.9.2004)

Slušný povídkový horor, kde ta první povídka je průměrná, zbylé dvě jsou nadprůměrné. Potěší solidní praktické efekty/gore, originální náměty i fajn pointy. 70%(17.12.2015)

Doteraz najlepšie spracovanie diela horrorového veterána H.P.Lovecrafta, čo som mal možnosť vidieť. Necronomicon obsahuje tri jeho sfilmované poviedky, ktoré sú nenásilne prepojené príbehom, ktorého súčasťou je i samotný spisovateľ. Trom režisérom, ktorí sú pod týmto snímkom podpísaní, sa dosť dobre podarilo vyjadriť atmosféru diel H.P.Lovekrafta a preniesť ju na filmové plátno. ***(29.7.2008)

Vstoupit společně s H.P. Lovecraftem do spletitých chodeb "Necronomiconu" značí zakusit... rafinované nástrahy, úklady a nebezpečenstva, děsy, přeludy zhmotnělé velice, závanem okultismu dotknut být, tvory dimenzí vzdálených spatřit blíž a blíž. :) Jen návrat, ten je nejistý.. Jak oproti tomu ověřená jedna jistota, že se do upředené sítě pavoučí, kořist třepotající vždy zamotá.(31.12.2009)

• petero

Ak chcete počuť príbeh príbehu v príbehu... Hroznej kvalite filmu zodpovedajú aj masky, ktoré sú proste len masky.(21.4.2005)

První dvě povídky jsou docela slabota. Obzvlášť první je přehlídkou nepovedených masek a tu atmosféru jsem tam nějak nenašel. Ale vše vynahrazuje splatterová třetí povídka, za kterou by se nemusel stydět ani Clive Barker. A v jedné z rolí se zde objeví i béčkový polobůh Don Calfa.(28.5.2007)

H.P. Lovecraft je bezpochyby jeden z největších spisovatelů všech dob. Už delší dobu je mým snem napsat alespoň jednu povídku, která by se přiblížila ke kvalitám třeba takového Volání Cthulhu, nebo Dagona. Zatím jsem neuspěl.... Nicméně film docela slušně kopíruje atmosféru Lovecraftových děl a mobstra jsou bizarní, stejně jako v předlohách. Ale co mi vadí je zbytečná transformace už tak dokonalých povídek (viz. The Cold). Kdybych měl hodnotit jednotlivé části, tak by to bylo asi takhle Základní děj s Necronomiconem - 60%....... 1. povídka - 80%...... 2. povídka - 70%...... 3. povídka - 40%(3.2.2013)

Tři příběhy, které mají děj řídký tak akorát, že jsou koukatelné. Ovšem ti všichni krásní hnusáčci .. ten sliz, kostry, rozpadající se maso ... krása nesmírná.(7.12.2010)

Fanúšikov Lovecraftových diel určite zarmúti fakt, že jeho poviedky boli pre film Necronomicon len inšpiráciou - nie spracovaním. Ale ak ste už mali tú česť vidieť Call of Cthulhu a krátkometrážne matieriály (za príklad Hudba Ericha Zanna) vám jednoducho nestačia, určite neváhajte. Ako samostatné, béčkovo-televízne spracovanie však Necronomicon obstál vcelku solídne. Navyše proti hereckým výkonom nemôže byť žiadna výtka - čo je pri béčkovom výtvore veľmi ojedinelá záležitosť. __ Ako Lovecraftov veľký fanda som musel čo to viac spísať ZDE - http://csfdkofein.blog.cz/1010/necronomicon-1994.(10.10.2010)

Mně se to líbilo snad ještě více, než kdysi. Yuznovy filmy mám rád a vedle S.Gordona se mu asi nejlépe podařilo převést na filmové plátno příběhy inspirované H.P.Lovecraftem. Necronomicon - strašlivá kniha plná nejtemnější magie a spojená s kultem Cthulu vznikla v bujné fantazii Lovecrafta. Přesto mnoho lidí věřilo ( a snad i věří) v její existenci. Všechny tři povídky jsou o životě a smrti, o snaze smrt přelstít, poslední pak více prostoru věnuje tajemným návštěvníkům z vesmíru. První povídka představuje klasický gothický horror (zpracování připomene některými svými obrazy filmy R.Cormana - tajemný dům na útesu nad mořem či jeho interiér), druhé dvě směřují do novější doby. Skvělé masky, obstojné triky i gore efekty dávají příběhu o pátrání hlavního hrdiny (H.P.L.) patřičnou šťávu. Možná je škoda, že ve třetí povídce se místo mimozemšťanů neobjevili Prastaří - Cthulhu, ale jinak spokojenost nade vše. Pozor na chapadla!(13.9.2012)

Tri poviedky spojené s tajomnou knihou Necronomicon. Oceňujem na tú dobu kvalitné masky a slušné gore scénky. Je tu snáď všetko. Od slizu až po rozpadávajúce sa mäso a kostry. Hlavne v prvých dvoch poviedkach. Dejovo sú síce priemerné a miestami so slabšou výpravou, ale finále každej poviedky pekne graduje do silného odkazu. Celkovo som mal z Necronomiconu dobrý pocit, taká relaxačná oddychovka. 65/100(19.2.2014)

Poviedkový film, ktorý má na svedomí ortodoxne hororový režisér Brian Yuzna, spracúva tri bizarné príbehy, napísané Yuznovým obľúbencom H. P. Lovecraftom. Yuznovi sa podarilo zostaviť dosť nevšednú režisérsku squadru, v ktorej sú jeho "spoluhráčmi" Francúz Christophe Gans, v súčasnosti známy najmä vďaka Silent Hillu a Japonec Shusuke Kaneko, ktorý má mimo iného na konte aj zopár kaiju filmov. Gans svoj príbeh zvládol celkom dobre, po jeho pozretí sa nemôžem zbaviť pocitu, že tvorcovia Pirátov z Karibiku sa pri profilovaní postavy chobotničiarskeho kapitána Davyho Jonesa trochu inšpirovali práve Necronomiconom. Kaneko svojou adaptáciou dosiahol kvalít vydarenejšej epizódy seriálu Verte - neverte a posledná, splatterovo ladená poviedka, režírovaná Yuznom je najlepšia zo všetkých troch. Celkovo možno Necronomicon považovať za nadpriemernú poviedkovú hororovú snímku.(27.5.2010)

• korbitch22

Film který nese kultovní název démonické knihy Necronomicon bych si představoval natočený mnohem kvalitněji,už jen díky nutkání srovnávat výsledek s filmy Evil Dead Sama Raimiho.Jediné co jsem věděl,že ve filmu má prsty Yuzna a Combs,což ve mě budilo naděje díky jejich kultovním Re-Animátorům.Bohužel film se skláda ze tří,více,či méně stejně nudných a ujetých povídek,ve kterých zatraceně chybí nadsázka a vtip a vše splachuje fakt,že začátek 90tých let takovým filmům prostě nepřál.Až citelně moc je znát na filmu práce Šušně Kaneka,jelikož japonské gore kazí tomu americkému nádech nadsázky a humoru.Dokud to všechno začínalo a byl tam Combs,bavilo mě to,náhlý skok do nudných povídek,ve kterých potěšili leda tak role pár trošku známých herců a znělka z televizního seriálu Dexter.Jináč taková koblížkovina natočená v době,kdy tyhle filmy žralo pár fanoušků a v roce 2012 po prohraném zápase s Ruskem na euru taky moc nepotěší.40%.(9.6.2012)

Tak Jeffrey Combs už má za sebou role H. P. Lovecrafta a E. A Poea. Stihne ještě Stephena Kinga? Filmy inspirované H. P. Lovecraftem a pod taktovkou Briana Yuzny zpravidla nemohou zklamat. A vyjímkou není ani Necronomicon. 3 povídky, jedna lepší než druhá, obzvláště ta třetí stojí za to. Triky možná nejsou stoprocentní, ale tyhle triky mám mnohem radši, než triky digitální. Možná často vyvolají úsměv, ale zase jsou realističtější a nechutnější, nejsou tak sterilní.(4.7.2009)

• Seabeast

Brian Yuzna a jeho "krvavé slizárny" jsou sice labůžo slibujíc béčkovou atraktivnost, ale Necronomicon mě popravdě moc nesebral. Ba co víc, dokonce jsem u něj párkrát usnul a poctivě ho od místa posledního podřimování dokoukal. Motá se sice kolem sexy tématu ala Necronomicon, jehož strůjcem je literát H.P. Lovecraft, ale sám v poutavosti značně pajdá. Přišlo mi to tak všechno nějak nahňácané dohromady a ušité horkou jehlou, což je obrovská škoda. Sliboval jsem si mnohem víc.(4.10.2016)

Všechny tři povídky byly docela zajímavé, nechyběla ta správná atmosféra a napětí a řekla bych že byly i vcelku dobře zpracované ale doopravdy mě zaujala pouze ta prostřední. Dávám lepší průměr 55%.(1.4.2012)

Tri poviedky sviazené knihou NECRONOMICON! Prvá poviedka ktorú režíroval Christophe Gans je o oživovaní mrtvých a o následkoch čo sa môže stať a na konci máme slizkú príšeru 80 percent. Druhá poviedka je o zastavení smrti ale trochu táto poviedka nudí hlavne v strede ale máme tu aj dobrú gore scénku takže 70 percent. No a zároveň tretia a posledná poviedka ktorú režíroval Brian Yuzna ( Dentista, Návrat živej smrti 3, Nevesta Re-Animátora) je o votrelcoch z iného sveta ktorých spojuje kniha je očividne druhá najlepšia poviedka v ktorej je dostatok gore scéniek takže za 80 percent.(24.6.2008)

Tenhle film se hodně podobá „Kinder vajíčku“. Již samotný obal láká ke svému rozbalení a při prvním ochutnání se doslova rozplývá na jazyku. Přesně tak jsem si připadal v samotném úvodu, kdy jsem spatřil Combse a začal první příběh. Tím se dostáváme k onomu překvapení uvnitř, protože místo jednoho příběhu tu máme rovnou tři a pěkně nevyvážené! Neříkám, že nápad to byl špatný ( příběhy samotné mě rozhodně zaujali), jenže provedení (místy) a herecké výkony nic moc. První z nich měl hodně velké výkyvy co se kvality i triků týče. To druhý díl byl o něco lepší co se výběru herců týká a bavil mě asi nejvíc. Zvláště pak ke konci příběhu zde lze spatřit povedené „rozpouštění“. No a všemi vychvalovaný třetí příběh byl taky tak padesát na padesát. Zbytečně zdlouhavý začátek byl alespoň částečně nahrazen nechutnostmi a slušným závěrem.(13.8.2011)

čas 37:26-37:46 ...melódia z Dextera .....žeby náhoda? :D(22.1.2012)

1. povidka christophera ganse "The Drowned" je atmosfericky spektakl pusobici dost nesourode s absenci napeti a strachu, avsak co jiste stoji za to, jsou vytecne masky 5/10. 2. povidka shusuke kanekoho "The Cold" je se vsi ucte k reziserovi nezajimave skoronic 3/10 a 3. povidka briana yuzny s titulem "Whispers" kontrastuje s dvema predchozimi - husta reznicina s banalnim pribehem, ale k vysokemu hodnoceni se priklanim hlavne za nevycerpatelnou invenci v prehlidkach hnusu. To je nespochybnitelne brianova nejsilnejsi stranka. "nejsladsi vec na svete je kostni dren" 8/10(18.9.2008)

3 filmy v jednom, podľa poviedok H.P.Lovecrafta. 3 rozdielne príbehy z troch rozdielných dôb od troch režisérov s troma odlišnými pohľadmi na Lovecraftovo dielo. Prvá má skvelú atmosféru, a keby film vydržal v tomto nastúpenom smere, bol by to skvelý zážitok v tradícii Lovecraftových chorobných predstáv. Druhá poviedka je výrazne slabšia, obsahovo nezaujímavá a neoriginálna je aj jej forma, ktorú zavŕší samoúčelná, trikovo mizerná sekvencia. Tretia je typycká béčkovina, jasný Yuznov rukopis, t.j. rozporuplná. Pre jeho fanúšikov skvelá, avšak pre fanúšikov H.P.Lovecrafta je to päsť na oko.(31.10.2004)

Ctitelé démonicky temné poetiky díla H. P. Lovecrafta budou tímto filmem možná zklamaní, tedy pokud budou očekávat, že Necronomicon je natočený podle jeho příběhů. Není. A o bájné knize Kitáb al-Azíf neboli Necronomiconu šíleného Araba Abdula Alhazreda se divák také nic nedozví, jen to, že všechny tři filmové příběhy jsou s touto knihou (a s okrajovou postavou "skutečného" Lovecrafta) velmi volně spojeny. "Horrorovost" Necronomiconu je na úrovni filmů pro mládež a jeho tvůrci se především vyřádili v roztomile zastaralých efektech a v hektolitrech různobarevného slizu. Příběh první pojednává o tom, kterak jisté černomagické nekromantické rituály probudí jakéhosi oslizlého jednookého livjátana žijícího v mořských hlubinách pod starým domem. Druhá povídka se mi líbila nejvíc - příběh tajemného doktora, jehož recept na nesmrtelnost vyžaduje neustálý přísun čerstvé lidské míchy. Myslím, že na tenhle základní námět by se dal naroubovat slušný horrorový celovečerák. Třetí povídka je o otravně uječené policajtce a uctívačích mimozemského božstva, kteří si rádi smlsnou na lidské kostní dřeni. Obsahuje pár vtipných momentů (negrzombie, matka), ale celkově je stejně jako celý film spíš groteskní než strašidelná.(1.12.2013)

Není to žádný průser ale člověk prostě cítí, že kdyby byla režie citlivější a herci do toho dali více, mohly být ty příběhy a triky ze staré školy využity o poznání lépe. Na mě asi nejlépe působila poslední část......(2.10.2013)

Všetko sa to točí okolo knihy necronomicon a od toho čo zo sebou prináša.Tentokrát nebudem hovoriť o konkrétnych príbehoch ale o celku z ktorého som troška zmetený.Masky boli niekedy slušné a niekedy hrozné.Pre mňa to nieje klasicky poviedkový film,lebo tento sa sústreďuje hlavne na celok a to preto lebo tu niesu rozdelené príbehy a to je chyba a to hlavne preto že sa v celkovom príbehu strácajú súvislosti.Je tu neskutočne veľa slizu i gore a aj veľa nechutností.Ale celok sa mi zdal ako jeden veľmi bláznivý vtip.Príbeh a dej filmu bol neskutočne absurdný a aj spracovanie bolo strašne prehnano zúfalé.(31.8.2014)

Nejvíce Lovecraftovská mi přišla povídka o starém domě a oživování mrtvol, na druhou stranu nejzábavnější bylo gore v poslední povídce a jedinou, kterou jsem vyloženě mohla připojit k něčemu už přečtenému byla povídka o chladném vzduchu. Přesto to byla zábava. Jen byla škoda velkého nedostatku Cthulhu. Jeffrey Combs je ovšem opět excelentní.(19.4.2011)

Tu nieje o čom sa rozpisovať. Tento poviedkový horor je jedna dokonalá slasť pre hororového fanúšika.(24.9.2013)

První část hodně špatná, druhá hodně dobrá, poslední průměr. Lovecraft by z toho asi z okna neskákal, ale nadšením by taky nepovykoval. Efekty svědčí spíš o roku 1983, herci jsou už zase dřeváci, v čele s nemožným Jeffrey Combsem (ne, nemám ho rád) ale vem to Ctulhu. Tři arabské, nepříliš šílené hvězdičky z neeukleidovských vesmírů.(28.2.2014)

Lovecraftova zvrácenost je v příbězích sice cítit, ale ty jsou nicméně natočené docela nezáživným stylem, až se nakonec divím, jak se mi to mohlo vůbec líbit. Necronomicon tak zůstává přehlídkou gore bez nějaké větší hororové atmosféry (první díl se o ni snažil asi nejvíc). Avšak ty povedené efekty a oku lahodící masky, mě ji v tomto případě dokázaly alespoň z části nahradit. 70%(1.2.2010)

Necronomicon se veze v inspiraci Re-animátorem a From Beyond - tedy snaha přesunout děj do současnosti a předlohu rozvinout. Na efektech a prostředí je znát, že autoři měli ucházející rozpočet, škoda jen, že nikdo z nich není Stuart Gordon. Jednotlivé povídky, režírované každá jiným režisérem, se liší - první povídka Christophera Ganse je vizuálně stylová a připadá mi asi nejvěrnější původnímu duchu povídek, druhá adaptace je něco jako hororová detektivka ve stylu Tales from the Crypt a třetí je obvyklý Yuznův masakr bez nějakého hlubšího zážitku. I přes určité rozpaky je Necronomicon sympatický počin, přestože na první ligu adaptací Lovecrafta díky béčkovosti některých momentů nebo vlastně celé třetí povídky nemá.(5.2.2015)

Povídkový horor o knize co umí přelstít smrt, jenže nic na světě není zadarmo. Na filmu jsou dobré gore efekty, jinak je to slušný průměr. Povídky jsou různé úrovně nejlepší je asi poslední s policistkou.(26.2.2013)

Hororový triptych svázaný nejen Briyanem Yuznou, ale i hororovým velikánem H. P. Lovecraftem. Yuzna si ke svému dílku, ve kterém Jeffrey Combs, představitel H. P. Lovecrafta, otevírá tajemný necronomicon, začíná psát a tím tvoří pojítko mezi třemi příběhy, přizval další dva režiséry, kteří pojali jednotlivé povídky po svém. První příběh v režii Christopha Ganse přivádí diváka do tajemného domu na pobřeží moře, kde tvůrce za pomoci necronomiconu nechává ožívat mrtvé. Povídka disponuje parádní atmosférou, uvěřitelnými herci a zdařilými maskami. Druhý příběh v podání japonského režiséra Kaneka přivádí diváka, ve společnosti mladého reportéra, do domu, kde není problém zastavit smrt, ale také ji nezvaným hostům přivodit. Prostřední povídka je z celého triptychu nejslabší, ale příběh je celkem poutavý a divák se dočká i špetky gore. Za posledním příběhem, který je kvalitativně srovnatelný s první povídkou, stojí samotný Brian Yuzna, který zde staví člověka proti krvežíznivému monstru. Yuznova část disponuje luxusní porcí gore, děsivým prostředím, povedenými hereckými výkony a dostatečně ujetými charaktery některých postav, které nádherně dokreslují pořádnou porci béčkové zábavy. Celé dílko působivé uceleně a Yuzna ještě v závěru divákovi předvede to, co mu jde nejlépe a završí tím velmi kvalitní podívanou, která si s přehledem zaslouží čtyři hvězdy.(28.3.2011)

Líbí se mi všechny 3 povídky,i když jsou 2 z nich změněny téměř k nepoznání. Ale přec jen dodnes musím prohlašovat...Christophe Gans (excelentní Silent Hill),triumfuje! s první povídkou. Ta má totiž (dle mého),opravdovou HPL atmosféru.(22.5.2018)

• Tomes83

Tak tolik humusu v podobě rozpadajících se postav a všemožných stvůr jste neviděli ani v Evil Dead! Tady se modelínou opravdu nešetřilo:-) Jednotlivé příběhy mě ale moc nenadchly!(9.1.2011)

• baruss

Jediná obstojnejšia poviedka je druhá ("The Cold" by Shúsuke Kaneko).(20.10.2014)

• pursulus

Ale Necronomicon!¬         H. Lovecraft, mistr hrůzy, objevitel knihy Necronomicon a slizké prastaré rasy bytující v hlubinách země či moře, dovedl psáti tak působivě, že udržuje v napětí čtenáře i v povídkách čítajících desítky stran. A i když námět je v jednotlivých povídkách často opakován, nebrání to novému záchvěvu úzkosti při čtení další povídky, neboť neznámé zůstává děsivým a nepoznaným, byť by vystoupilo v nějaké tvářnosti na povrch zemský. Toto neodhalení je pravým opakem analytické psychologie, takže se dá říci, že čtenář je trvale držen v hrůze z každého šelestu, z každého pohybu kdesi ve tmě, v níž zablýsknutí světla probouzí vášnivé přání: Proboha, ne! Nechce věděti, tuší, že poznal by tajemství příliš strašlivé... Ano, to je Lovecraft.¬                 Svázání tří příběhů, z nichž každý měl na starosti jiný režisér, jaksi do jedné kytice je asi největší slabinou snímku jako celku. Upoutanost je tříštěna příběhem svazujícím, pravý to opak Lovecraftovy mistrné techniky psaní. Použité působky jsou poněkud hrubšího vyznění než Lovecraftovo jemné předivo slohové. A tak celkový dojem je za jedno roztříštěný, za další z jednotlivých povídek se nevynořuje ani tak Lovecraftův duch jako spíše vystrkuje své údy docela jiný svět C. Barkera, případně spisovatelů jemu podobných.(14.2.2011)

Na úvod chcem napísať, že neviem, či bude tento film zaujímať niekoho, kto nemá o Necronomiconu a Lovercraftovi páru. Mňa by asi nebavil. Ale späť k hodnoteniu. The Rats In The Walls (*****) Krátke, desivé, strašidelné...čo viac dodať, mal by som síce viac vecí na vytknutie, ale toto nie je klasický film, ale poviedky, čiže to absolútne spĺňa cieľ. Cool Air (***) Tak toto až tak desivé nie je, avšak napínavé dosť. Čakal som, že sa to bude viac točiť okolo Necronomiconu (hlavne keď som ho videl položený na stole u doktora), no nestalo sa, čo je možno škoda a celý príbeh mohol byť viac prepracovaný The Whisperer in Darkness (****) Najskôr to vyzeralo na hororový vrchol, bohužiaľ, pointa mi asi unikla alebo vôbec neexistuje, pátranie po "Masařovi" je to, čo si predstavujem pod pojmom HOROR - neznáme zlo, dvaja podivíni, desivé prostredie. Nepopieram, že záver je aj tak desivý a hlavne ta ženská v okuliaroch má super štýl, ale mohlo z toho byť viac... Príbeh o Lovercraftovi bol jednoducho taký veľmi nedotiahnutý (možno by to chcelo rovno celý film o ňom), začiatok vyzeral že bude napínavejší...(***). A na záver celé zhodnotenie - ani chvíľku som sa nenudil, čo pokladám za nesporné plus, lebo často aj u najlepších hororoch sa pozriem na hodiny, kedy už skončí, tu je to možno zapríčinené tým, že sú to krátke poviedky, ale to na tom nič nemení. Tiež som sa pousmial, ako Lovercraft tlačí do každej poviedky Necronomicon a Cthulhu :-). Celkovo jasné 4* - 85%, aj keď, ako som spomenul na začiatku, nečudujem sa, že niekoho to nudí.(12.8.2006)

Sice to s Lovecraftovým dílem nemá nic moc společného, ale jsou to velmi koukatelné povídky, kterým v porovnání s Kingovým Creepshow nechybí značná porce krve, hnusu a terroru stvoření, která nejsou z našeho světa. Nicméně uznávám, že porovnávat Lovecrafta a S.Kinga není zrovna fér a oba zmiňované horrory patří k té lepší polovině produkce 80. a 90. let(17.6.2010)

Nevím jestli tenhle film neudělá dílu H.P.Lovecrafta spíš medvědí službu. Byla by chyba si myslet, že s tímhle filmem má něco společného. To, že si někdo vezme to úst slova jako Necronomicon nebo Cthulhu nic neznamená. I když filmové příběhy nejsou úplně špatné ( v rámci béček samozřejmě), tak jsou až moc konkrétní a nekomplikované. HPL se snažil vyvolat úzkost navozením patřičné atmosféry, jeho děsy byly nepopsatelné lidskými smysly a všechnu hrůzu nechával na představivosti čtenáře. Tím pádem je nějaké vizuální zpracování dost komplikované, ne-li nemožné. No zkuste třeba nějak ztvárnit nebo si představit "amorfní hmotu rouhavě bublající ve středu nekonečna". :) Nebo si raději něco od HPL přečtěte, vyšel u nás komplet.(10.7.2007)

• lukasd

Ocekaval jsem od tohohle povidkoveho filmu prece jen trochu vic. Prvni povidku natocil Christophe Gans a jako jediná se snazi vytvorit alespon nejakou atmosferu. Ovsem pribeh je natolik proflakly a plny klise, takze jsem si neustale rikal ze neco podobneho uz jsem nekde videl/cetl. Od Ganse, ktery natocil nadherne atmosfericke Bratrstvo vlku, bych ocekaval vic. _____________Druha povidka je takova nemastna neslana, ale aspon zpocatku netusite kam se bude pribeh ubirat.___________ Treti cast, kterou natocil Yuzna, je nejvetsi haluz. Je to celkem brutalni becko plne gore efektu, ktere ale celkem pobavi. Celkove to vsechno pusobi dost nesourode. Triky a kostymy jsou nekdy hodne smesny.45%(3.6.2008)

Jako vždy skvělé masky a příšery od Screaming Mad George. Většina příběhů je ale trochu unylá a bez energie. Jeffrey Combs, který tu hraje H. P. Lovecrafta tu vypadá, jako by z něj maskéři chtěli udělat Bruce Campbella.(13.6.2010)

Horror podle Lovercrafta, jednotlivé části jsou ale dosti nevyvážené.(22.2.2007)

Průměrný horůrek s pečetí H.P. Lovecrafta, který si v rámci tří různých částí podělili tři různě zruční režiséři, pobaví, ale zároveň potvrdí, že Lovecraft si zaslouží konečně prvoligové zpracování. 60%(23.11.2011)

objektivně maximálně na tři, jako lovecraftovský fanoušek musím ale hodnotit pozitivně, když se totiž člověk přenese přes pitomou první povídku (ona ani předloha rats in the walls moc invence nepobrala) začne film pěkně gradovat přes solidní adaptaci cool air až po třetí notně pozměněnou the whisperer in darkness která však vše vynahrazuje správnou lovecraftovskou nechutností a i závěrečné finále v knihovně má ten nezaměnitelný gumový říz(13.3.2013)

Podarený poviedkový film na motívy klasika nepredstaviteľných hrôz bublajúcich uprostred temného nekonečna, H.P. Lovecrafta. Tri poviedky sú prepojené postavou samotného spisovateľa v podaní Jeffrey Combsa ktorý pátra po magickom Necronomicone. Zaujímavé je že maskéri Combsa našminkovali tak, že vyzerá ako by vypadol priamo z nosa Brucea Campbella. Prvý príbeh má čuper gotickú atmosféru starej barabizne nad útesom a pojednáva o oživovaní mŕtvych pomocou Necronomiconu, čo jednej daždivej noci priniesol žabiak v klobúku ovešaný chaluhami. Samozrejme že oživené osoby nie sú bohvieaká výhra, len hnusné slizké maňušky s chápadlami v hube ovládané obrovskou chobotnicou čo žije pod domom. Štýlovo morbídna historka. Druhá poviedka v réžii nejakej japonskej šušury je najslabšia. Ono je to hlavne tým že sa od zbytku filmu líši civilnejším námetom, takže to vytŕča z celkového konceptu. Miesto neľudských desov je to o nejakom chrenovi čo chce žiť večne, ale musí vysávať z ľudí tekutiny a udržiavať sa v chlade. Jeho záverečný rozklad je ale fajnovo hnusný. Poslednú story si strihol sám Yuzna a je to klasické splatterové béčko. Dvaja policajti sa pri prenasledovaní "Mäsiara" dostanú do podzemného chrámu plného rozsekaných mŕtvol, motýlích monštier a bizarného mutujúceho hnusu. To vždy poteší. A na záver ešte súboj Lovecrafta so strážcom Necronomiconu ktorý od neho vyfasuje brutálny fejslift a ešte ho vycucne perverzný kukac z pekla. Áno, bolo to fajn a klasické mechanické efekty, aj keď často úsmevné, mám stále radšej než digitál.(27.6.2013)

Je to takový mdlý film. Dívat se a to dá, ale kvalita příběhů postupně upadá. První ještě celkem ujde, druh už je horší a třetí je vyložená ptákovina. No a závěrečné minuty jsou už úplně mimo. Škoda, téma Necronomiconu šlo určitě zpracovat s mnohem lepším scénářem a hlavně strašidelněji.(1.6.2010)

Super dielo pozostavajuce z troch poviedok, ktora ma ani jedna nesklamala. Kazda ma to svoje specificke kuzlo, ako cloveka ocarit, ktory miluje staru skolu hororov z obdobia 80-tich rokov. Takze idem po poriadku. Zaciatok filmu sa odohrava v minulosti, kde jeden muz pride nestastne o svoju rodinu a preto zaneverie na boha a robi pokusy podla Necronomiconu, aby mohli znova ozit. To sa mu podarilo ale aj vzajomne vypomstilo. Potom nasleduje prva poviedka a je o jednom chlapikovi, ktory sa vyberie do zruinovaneho domu a tam da ozivit svoju priatelku podla tej knihy, ako ten clovek z minulosti. Ona onedlho zacne klopat na dvere. Uz nevyzera, tak ako by mala. Uz ju opantalo samotne zlo a z jej ust sa vystrkovali nejake chapadla, ktore chceli jeho mileho objat a nepustit:) V tomto pribehu aj dostala priestor nejaka zahadna prisera pod podlahou, ktora smatrala chapadlami po nom. Znazornenie prisery bolo vynikajuce a ta premena chapadla na jeho priatelku bola skvele odvedena praca. Dalsia poviedka sa zamerala skor na udrzovanie zivota co v nadlhsej dobe. Dej poviedky bol putavy, aj ked sa tam toho dokopy nic nedialo. Az na konci filmu ukazali nejake hororove prvky, ked sa ten postarsi muz zacal rozkladat az na kost. Krasny pohlad na gore tematiku. Posledna poviedka nas zavedie do ulic, kde policajti nahanaju nejakych kumpanov. Oni havaruju a jedneho z policajtov, ktory bol vo vnutri auta niekto odvliekol prec. Druhy partak sa nejako pozbiera, mimochodom je to zena a patra po nom. dostane sa do nejakeho skladu a tu narazi na jeden par starcekov, ktori jej povedia ze ho uniesol masiar. V podzemnom komplexe sa policajtka chyti do pasce, do ktorej ju naviedli ti dvaja podivini. Tu sa ocitne v nejakom brlohu plnom mrtvych tiel z ludi vsade naokolo. Tu dokonca aj narazi na svojho partaka, ktory uz vyzera ako nejaka zombie. Cakal som, ze vo vnutri bude nejake krvilacne monstrum, ale tam boli len nejake cudne, lietajuce tvory s motylimi kridlami. Tie miesto sosaku mali nejaku pilku, ktorou sa pustili do policajtky a zacali jej amputovat koncatiny. Aj v tejto poviedke bolo vidiet pekne hororove prvky zachadzajuce do gore tematiky. Tato minizbierka hororovych poviedok ma milo prekvapila a som s nou spokojny. Preto aj tomuto filmu davam plny pocet hviezdiciek, pretoze si to jednoducho zasluzi.(2.7.2011)

Hororová antologie inspirovaná povídkami H.P. Lovecrafta, která je kvalitativně překvapivě vyrovnaná, byť stylisticky nekonzistentní. A trpí vážným nedostatkem Jeffreyho Combse. Úvodní segment The Drowned odkazuje na Stín nad Innsmouthem a Krysy ve zdech a pomalejším tempem a snovou atmosférou zachycuje ducha předlohy nejlépe. Plus pěkné nasvícení, chapadla, lehké CGI, jež se pořád drží. V akčním vyvrcholení vidím spíš Roberta Howarda, ale nemám nic proti. The Cold vychází z Chladného vzduchu, a přestože mu dodává podstatně brakovější omáčku, je tady nejvěrnější adaptací. Šílení vědci jsou divácky vděčné téma a efekt roztání těla připomíná Dobyvatele ztracené archy. Ve Whispers najdete elementy Šepotu v temnotách, ale vlastně si Yuzna jenom natočil torture porno. Zábavné a maniakální, ale pořád torture porno. Mnohem víc se mi od něj líbila The Library – sekvence rámující ostatní. Jeffrey Combs hraje Lovecrafta, který studuje Necronomicon a bojuje s monstry. Škoda, že je tahle pasáž tak krátká. I když možná proto je tak zábavná. Lepší než originální Tales from the Crypt, horší než Creepshow. Ale ne o moc.(14.5.2016)

• Hapretor

Tak tohle je nehorázná blbost. Nuda a kravina. Na to se dá koukat jen z nouze největší. Někdo chtěl natočit "Smrtelný zlo III." a vyšla z toho tahle sračka. Brian Buzna a ti ostatní nesahají Raimimu ani po kotníky!(22.11.2010)

Zpracování tak na úrovni nějakých povídek z krypty, nebo podobných B-čkových povídkových hororů z devadesátých. Takže sliz, loutky a masky a celkově takový nevyčnívající průměr. Škoda, necítil jsem tam tu atmosféru "mistra" (to nemyslím Káju). Takže tří za snahu. A chtělo by to něco stylovějšího. To by byla mňamka!(4.2.2010)

Hodně dobrej povídkovej film, který se skládá ze třech povídek propojených Lovecraftovým pátráním po tajemství Necromiconu. Celkově se jedná o atmosférickou podivanou, které to tak trochu kazí prostřední povídka, ale na celkovým pohledu to mění jen pramálo. První povídka je opravdu atmosferická se skvělýma maskama, hlavně ta chapadlová potvora byla výborná a třetí povídka zas byla značně krvavá a brutální, no prostě takovej menší splatterek který určitě potěší. Takže já byl spokojenej.(25.12.2010)

Mám rád tyhle starší horory, mají svoji nezaměnitelnou atmosféru. Já dávám krásných 70%(14.2.2015)

3,5*(1.4.2007)

• CrazymanM

Tak nevím,moc mě to nebralo.Místy docela napínavé až děsivé,zpracování spíš úsměvné.Asi bude lepší si něco od Lovecrafta přečíst.Přesto toto zcela dílko nezatracuji,své diváky si určitě najde.(14.2.2010)

Filmové spracovanie od „temného“ spisovateľa H.P. Lovecrafta. Keď to dobre viem, tak to nie je prvý pokus. Ostatné filmy som nevidel. No tento z roku 1994 je tak trošinku priemerný (réžia a využite potenciálu jednotlivých príbehov). Ale masky sú fajn! Osobné hodnotenie: 73 % (***) (19.8.2012)

Tři příběhy První je skutečně Lovecraftovský a i když triky dané doby dnes už tolik nefungují je velmi atmosférický a opravdu jsem se bál :) Druhý je povídkou inspirován jen velmi volně a nepřišel mi špatný. Jelikož znám povídku a příběh šel úplně jinou cestou bavilo mne to. Třetí příběh mi přišel nejslabší a nahoněný jen gore efekty. Celkově je to zdařilý povídkový film s Lovecraftovským šmrncem.(9.1.2013)

Trojice dobře natočených, avšak průměrných hororových příběhů, jejichž ústřední příběh, týkající se Necronomiconu, však postrádá smysl. Mám to chápat tak, že je Necronomicon jakýmsi sborníkem hororových povídek? V konečném důsledku to tak vyznívá. Hlavní hrdina, Lovecraft osobně, si knihu pročítá a divák tak spatřuje onu trojici navzájem nepropojených příběhů. To už si může rovnou číst novely od Kinga. Na tom rámcovém příběhu a jeho aplikace na tři konkrétní příběhy se mohlo zapracovat.(16.3.2008)

Tri poviedky, ktoré mi pripadali nie práve šťastne spojené, navyše efektová stránka je aj napriek roku výroby na dosť chabej až smiešnej úrovni, punc tomu dáva skôr originalita príbehov, takže 60%.(10.11.2009)

• anarya

Hrozná, ale opravdu HROZNÁ nuda. Jediné, co si z tohohle filmu pamatuji je nějaký ten sliz a příšerná kvalita masek. Možná trochu zhnusení nad časem, co jsem s tím strávila.(19.8.2011)

Priznavam, ze k (takmer) maximalnemu hodnoteniu ma donutil fakt, ze som strateny pripad ohladne diela H.P. Lovecrafta. Je to skratka moja srdcovka a Lovecrafta dodnes povazujem za genia hororoveho zanru. Kazdopadne, v tomto filme mame tu cest stretnu sa s tromi roznymi pribehmi, ktore priamo vychadzaju z Lovecraftovej predlohy. Myslim, ze trojici reziserov sa v maximalnej moznej miere podarilo zachytit bizarnost a grotesknost povodnych poviedok. Do filmovej podoby ich preniesli v plnej parade. Je pravda, ze co-to by som mozno osobne spracoval trosku inac, no podstatna je najdolezitejsia ingrediencia, a tou je ATMOSFERA. Tou je snimka priam presytena a pokojne si moze potriast rukou s povodnymi kniznymi spracovaniami. Nuz a Jeffrey Combs v stvarneni samotneho Majstra hororu? Ano, to bol skvely vyber! Takze... z mojej strany je toto dielo hodne 95%.(19.10.2011)

• endrix

Proč někdo prostě nevezme Lovecraftovy povídky a nezfilmuje je? Daří se to amatérským tvůrcům, co by teprve zvládli filmoví veteráni. Možná se za několik eónů dočkáme a z takového titánského filmového díla na nás dýchne závan z hlubin absolutního děsu. Zatím se to však neděje a Prastaří mohou klidně spát.(8.2.2014)

• hansen

Jak já mám rád horrorové povídky,ale zde tato tří/kolekce se nepovedla,na horror to nemá atmosféru a na povídku zase ne pointu,kterou oproti tomu mají kupř. Povídky ze Záhrobí.(7.8.2005)

Tak tohle je ten nejdivnější šit, který jsem po dlouhé době viděl. vynikající povídkový film plný bizarnosti a tajemna. Skvěle jsem se u něj bavil.(13.2.2014)

• Scaevola

Tři filmové povídky inspirované vykradenými příběhy H. P. Lovecrafta bohužel ztrácí svou aktualisovaností - vytratila se ona rozpadající se nálada klasicky předválečné Nové Anglie, byť jistý nádech přes všechny humorné odbočky vydržel. Nemohu jinak: Výsledek mi více než co jiného připomínal speciální čarodějnické díly rodiny Simpsonových.(20.2.2014)

• Shanen29

Necronomicon,to by měla být obrovská výzva pro remake .Mě osobně tento film nezaujal ani dříve,ani nyní po opětovném zhlédnutí.Chtělo by to opravdu nový háv .(31.3.2016)

• Hlavonozec

Jediná světlá věc na filmu je Jeffrey combs a Rats in the walls.(6.12.2016)

Pro čtenáře Lovecrafta povinnost. Příběhy jsou velice zajímavé a udrží diváka v napětí až do konce.(30.4.2010)

Zatím nejlepší podívaná na motivy mistra Lovecrafta. Hlavně první povídka je naprosto úžasná. Jsem zvědavej jestli toto arcidílo překoná del Toro s At the mountains of madness. I když bude až za dva dlouhý roky.(27.11.2010)

• baronGrga

Tak já jsem na rozpacích. Pan Lovecraft si jde na počátku třicátých let počíst v Necronomiconu k mnichům s piercingem v nose. Na základě četby jsme svědky tří příběhů zasazených o několik desetiletí vpřed do éry pánských polodlouhých střihů a volných blůzek, v nichž narážíme na lepkavé kreatůry, matrjoškové variace odumírajících vědců či na zhmotnělé úsloví "vidět někomu do hlavy". Čtvrtý příběh samotného pana HPL na návštěvě u mnichů pak oplývá nadmíru překotným finálem, které každým coulem vyvolává otázku "proboha proč a jak?!". Celkově, bohužel, horší průměr. 45%(18.2.2014)

Klasika spracovnaá na tú dobu lepšie než by som čakal, aj ekd masky vyzerajú ako masky, tak poetickosť Lovescraftovskej atmosféry potiahne celý film. Napriek istej jednoduchosti efektov (adekvátna dobe) niektoré pasáže zhadzuje, aj tak film dokaázal trochu podesiť a to som teda vôbec nečakal. Hudobná stránka je krásna, a veľmi ma potešilo (sidzej správne) že Danile Licht mal motív , ktorý tak famozme orzpracoval v dexterovi vymyslený už v 1993.(26.2.2014)

• zaluky

Právě jsem prodělal výplach mozku. Nechápu tak vysoké hodnocení, to už člověk ani tomu hodnocení nemůže věřit. Ztráta hodiny a půl..(26.7.2015)