Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

hevys

ještě dobré pokračování vynikajicího originálu,roy scheider opět výborný.co následovalo po tom nemá obdoby...smutny něco takového takhle dokurvit doslova! ()

Duffman 97

Nuda,nuda a ještě jednou nuda.První díl je hororový klenot.Dvojka jen průměrný dobrodružný film.Žádný zvrat a dokonce i na nějakou akci si pěkně počkáte.50%. ()

OtokPag

Neukázněný spratci přihráli žralokovi sváču! Není to tak špatnej film, jak píší přísňáci, líbí se mi i ta nevtíravá "návaznost" na jedničku. Procentíčka ale strhávám za nevěrohodnou jízdu motorového člunu s lyžařkou, tak blízko břehu. To by se "u nás" v HR nestalo! 88% ()

Stoupik

Poměrně neúspěšná snaha dosáhnout úrovně Spielbergových Čelistí. Pořád je to pro mě ale celkem slušně koukatelné a při závěrečné scéně úplně zavoněly grilované žraločí steaky. :-) Fajn, že se povedlo udržet Roye Scheidera do hlavní role. Solidní tři hvězdy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Miku, ty pojedeš taky i přes ten zákaz?" - "Dělám si, co chci!" Podprůměrné pokračování, ale pořád lepší než díl třetí a čtvrtý. Nejlepší je přehnaný závěr: Scéna s kabelem a útok na helikoptéru. ;) - 50%. ()

drkaldj

Druhý díl si nedokázal udržet laťku a máme tady spousty přešlapů (opakující se chyby z předešlého dílu jako třeba popírání starosty že jde o žraloka). Víc jak polovinu filmu převážně sledujeme partu mladých lidí jak si chtějí užívat na vodě. Jejich herecké výkony jsou otřesné. S příběhem si nikdo taky moc hlavu nelámal a dějí se (nezáměrně) úsměvné, nelogické věci (najetí lodi do útesu po napadení, nevysvětlení nepovolání přeživšího z předešlého dílu na pomoc). ()

Aceboris

Hudba opäť skvelá, napätie tu je ako aj strach. Ale čo mne osobne vadilo, bolo opakovanie scén kde pravda o zraločom zabijakovi boli opätovne spochybňované tým istým starostom , ktorý sa v prvej časti mýlil a svoju chybu priznal, tváril sa presne tak blbo ako v jednotke. Toto dosť radikálne sťahuje kvalitu a aj dej dvojky.  Roy Scheider   sa síce snažili tak ak v prvom diele , ale už to bolo okukané , sa mu čudujem, že do toho vlastne išiel , veď po prečítaní scenáru si musel uvedomiť, že bude hrať toto istého debila, ktorého tentokrát ešte aj prepustia. Aj keď sa jedná slabší diel oproti jednotke, ktorá mala svoje čaro, v dnešnej dobe sa aj tomuto priemernému filmu o žralokovi zabijakovi nevyrovná žiaden novo natočený. Za mňa 6/10 ()

jirikzaboj

Dvakrát do stejného moře nevstoupíš. Tedy mohl bys, ale to  bys musel najmout režiséra, který má mnohem větší smysl pro řemeslný cit a dovede si s docela obtížnou látkou poradit. Jednoho už jednou použili, ale ten se naštěstí vydal po vlastní dráze. Tohle už je tuctovka, která startuje nekonečný céčkový žánr kravinek na moři a díky kterého se dnes žraloků u pláže bojí snad jen naivní snílek. (Alespoň hudbu musím vychválit, ta je pořád boží) ()