Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

kyjo

Chování některých postav nedává vzhledem k ději prvního dílu moc smysl. Skoro jako by se první díl vůbec nestal, a všechno se opakuje odznova, akurát postavy jsou hloupější. Pak jsou tu vyloženě fyzikální nesmysly jako turbo žralok, kterej umí dohnat vodního lyžaře, apod. A v dalších ohledech, jako dramaturgie, triky, a kamera, to na jedničku nemá. ()

Romeroo

Už to bohužel postrádalo kouzlo toho co Steven naservíroval v jedničce. Jasný důkaz toho, že dvakrát do stejné tlamy nevkročíš a když žralok dělá totéž není to tak zábavné a napínavé. ()

Guran

Proč je skoro každé pokračování hororu založeno na tom, že zabiják se znovu objevil? Ano, není to ten žralok, který vraždil v jedničce, ale asi jeho bráška, nevím, prostě se to nepovedlo. Ten žralok je vlastně stejný, filmaři mohli dát úplně jinou rybu co by opět vraždila, aby snímek byl překvapivý. Ve filmu se skoro vůbec nic neděje, akčních scén je hodně, hodně, hodně málo. Vlastně pořádné scény jsou až na konci filmu, kde partička dětí, mezi nimiž je i syn pana Brody se vydá na širé moře. Jinak tenhle film nenabízí nic nového. Pořád se tu jen kecá o kravinách. Doufal jsem, že alespoň fotka toho potápěče ze začátku bude ve filmu hodně zajímavá, ale (to radši nebudu rozebírat). Úplně zbytečné pokračování, utracené peníze s zbytečných několik dnů co se snímek natáčel. ()

mac000

Pořád solidně zvládnutý akční film. Problém je ale v tom, že Szwarc není Spielberg a nedokázal do "dvojky" vnést žádné originální prvky k žraločímu tématu . ()

walkingdead

Dvojka ještě docela ujde, i když Spielbergovu 1. dílu se nepřibližuje. Hlavní problém je, že ústřední téma filmu je tak specifické, že je složité být při natáčení pokračování originální. Takže Brody je opět přehnaně opatrný, až paranoidní, starosta to opět zlehčuje, protože mu jde hlavně o byznys, a nakonec se samozřejmě ukáže, že měl Brody pravdu. Ale původní atmosféru si film celkem drží a konec se mi líbil. ()

Filmaris

Po úspešnej jednotke, ktorá nastavila latku extrémne vysoko, som mal trošku obavy či to bude aspoň z polovice také dobré ako prvý film. Úroveň a kvalitu prvého filmu to síce nemá, ale stále ide o slušné a solídne pokračovanie. Vrátila sa nám rodinka Brodyovcov a tiež oblasť Amity Island, kde sa odohrával prvý film. Vo filme klasicky ďalší (mechanický) žralok terorizuje obyvateľov a tento krát ho tu vidíme oveľa viac, čo mi naopak prišlo ako fajn zmena oproti jednotke, no čaro tajomnosti a napätia sa tým trošku vytratilo. Nájdu sa tu ale veľmi dobré a napínavé scény, žralok je tu stále desivý, ikonická hudba (trochu pozmenená) tu stále je a príbeh spolu so scenárom mi taktiež prišiel celkom fajn a hlavne to postupné pátranie a zisťovanie, kto za tými útokmi stojí. Škoda len toho konca, kde konfrontácia so žralokom nebola veľmi zaujímavá a prišla mi dosť odfláknutá a urýchlená. Nepáčilo sa mi tiež niekoľko scén, kde mi správanie žraloka nedávalo žiaden zmysel. Herci to ale na druhej strane hrali celkom dobre no bez Roya Scheidera by ten zážitok bol o dosť menší. ()

kadef

Chybí tu dobří herci z minulého dílu. Děj jde možné trochu stranou, vynahradí to scéna s kabelem, která je sama o sobě geniální. Možná taky trochu staromódní. ()

Cechyno4

Pokus napodobit Spielberga ? Jestli jo tak to nevyšlo. Jedničku nelze překonat. Ovšem pořád ještě koukatelná záležitost. ()

papuchalk

Jako dítě jsem viděl nejdříve tento druhý díl. Dvojka se vždycky těšila poměrně častému opakování a nikdy jsem si ji nenechal ujít. Až mi někdy kolem dvacítky došlo, že jsem vlastně nikdy neviděl jedničku! Ta je samozřejmě nejlepší, perfektně stylová, s daleko zajímavějšími postavami (i herci) a celkově je to po všech stránkách velmi kvalitní film, ale už jsem se na ní podruhé nepodíval. Mě asi navždy budou děsit ve vzpomínkách z dětství zejména Čelisti II. Vyvolávání fotografie, oko, chlapec naražený na člun, utržený kus boku loďky, děti na plachetnicích, poničené a potápějící se plachetnice unášené proudem na širé moře... ()

djbarrel

Kdo má chuť na grilovaného žraloka, nechť si pustí Česlisti 2. Vcelku důstojné pokračování jedničky. Mezi plusy se určitě řadí přítomnost Roye Scheidera, opět dobrá hudba a fakt, že se to nezvrtlo na klasické žraločí běsnění. K záporům bych zařadil asi maketu žraloka, tentokrát se mi žralok zdál o dost horší a takové blbosti jako, že žralok plave metr od 50 lidí a nikdo si ho nevšimne. Film dost postrádá napětí a vlastně se nic moc neděje. Žralok sem tam proplave, jednou za 20-30 minut někoho slupne, ale jinak fakt nic. Žralok opět není moc vidět, což je tentokrát dobře, vzhledem k výše uvedenému. Za zapamatování snad stojí scéna na pláži s kosatkou. Jinak spíš jen žraločí průměr jež těží ze slavného názvu. 63 % ()

kobras5

I takto se dá pokračovat v předchozím díle, každopádně originalita je dávno pryč a bohužel s tím i většina očekávání, jelikož se zde žádný nový nápad nekoná. Je to škoda, ale když už tohle nebylo tak vydařené, bylo chybou, že postupně vznikly ještě další 2 filmy. 50% (viděno česky). ()

moviefan4

Velmi dobrý diel ktorý má iného režiséra, ale je ešte dosť dobrý. Nebolo to ono po jednotke ale dalo sa na to kukať bez nadávok. Dejovo filmu nič nechýba, a to platí aj o vyzualite žraloka. Oproti 3 a 4 je to hotový skvost. Fakt odporúčam. ()

J.Mayen

Myslím, že k podstatě filmu tu bylo napsaný už hodně. Dvojka musel dřív nebo později vzniknout, ne jenom z důvodu svého slavného předchůdce,ale tím, že si jí žádali hlavně diváci. Dopadla o něco hůř,ale neřekl bych, že nějak tragicky. Chválí především scény na katamaránu a lodi přivázané k bóji a čekání predátora,koho uloví. Pokud běží film v TV, určitě si ho nenechám ujít, sice to není Spielberg, chybí atmosféra jedničky,ale je na co se dívat. ()