Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

martins

Bohužel oproti jedničce jen slabší odvar. Zůstal jen Roy Scheider a jeho filmová rodina a to hodně málo, také je patrná absence taktovky Spielberga.. ()

Nikolas__

Jaws II není špatné pokračování, ale nějak skvělé? To rozhodně ne. Prvních 50 minut neuvěřitelně nudných, plných nesympatických postav. Uf. V druhé půli už to má sem tam napínavý moment, ale celkově mě to fakt moc nepotěšilo. To už mě bavila více i jednička. Jaws od nejlepší po nejhorší: J1, J3, J2, ()

blondboss

Originál tejto "čeľustej" série považujem za legendu a tento snímok je jej slušnou nadstavbou. Prakticky sa dejovo bavíme o vernej kopírke prvého dielu, avšak atmosféra ostala zachovaná a hudba Johna Williamsa tomu dáva ten potrebný náboj. Režisérsky je vidieť, že to už nie je Spielberg, ale dá sa na to pozrieť a vôbec to neurazí svojho predchodcu. Efekty otrasnejšie, ale aj napriek tomu som sa bavil a preto pridám aj tú štvrtú hviezdu. 70 % ()

walkingdead

Dvojka ještě docela ujde, i když Spielbergovu 1. dílu se nepřibližuje. Hlavní problém je, že ústřední téma filmu je tak specifické, že je složité být při natáčení pokračování originální. Takže Brody je opět přehnaně opatrný, až paranoidní, starosta to opět zlehčuje, protože mu jde hlavně o byznys, a nakonec se samozřejmě ukáže, že měl Brody pravdu. Ale původní atmosféru si film celkem drží a konec se mi líbil. ()

Madax

Občas se na světě stane zvláštní náhoda... tak například když se v úplně tom stejném městečku, jehož vody před pár lety terorizoval unikátní "velký bílý", se žralok zabiják objeví znova - opět obrovský, nezničitelný a plný chuti vraždit. Když se přírodní unikát objeví dvakrát na témže místě, je to opravdu na pováženou... Náhodou je také pan Brody (ano, to je ten, co prvního žraloka vyhodil do povětří) stále šéfem zdejší policie, čirou náhodou pouze on a nikdo jiný objeví první důkazy že je ryba zpět, a jak to tak bývá, nikdo mu nevěří, neboť zbytečná panika by mohla ohrozit blížící se sezónu (to je ale náhoda). Takže jak vidíte, o náhody není občas nouze, snad v tom je nějaká vyšší moc či co. Nová ryba je možná ještě větší prevít naž ta první, zdemoluje i vrtulník a pro větší děsivost má tvář znetvořenou výbuchem benzinu. Konvenční prostředky, které by zabíraly na všechny ostatní žraloky kdekoli jinde na světě, pochopitelně opět selhávají, nebo nejsou k dispozici, tudíž je nutno najít alternativní řešení. To objeví nikdo jiný než náčelník Brody, který si může udělat další čárku za další úspěšně poražené žraločí monstrum. Způsob likvidace musí být pochopitelně oku lahodící, prosté harpunování by bylo moc fádní, diváci spíš ocení, když se žralok promění v obří prskavku... Ano diváci - pro ně tento film vznikl. Jedná se o to nejobyčejnější pokračování, jaké si lze představit, tvůrci se ani nepozastavují nad tou spoustou "náhod"... prostě příběh opakují víceméně v podobné formě. Jenže já mám pro tento film hroznou slabost, neboť si ještě pamatuju, jak mě jako malého děsíval, když jsem jej sledoval na německých programech, a byl jsem rád, že jsem na pevné zemi, daleko od toho strašlivého, šklebícího se žraloka - tenkrát mi rozhodně nepřipadal jako gumová atrapa. Tudíž hodnotím celkem vysokým počtem bodů, i když si dnes už uvědomuju, kterak je film hloupoučký. Za zmínku také stojí, že jsem párkrát viděl film i v jakési ořezané - zřejmě cenzurované formě, kde byly některé scény dost osekány. například moje oblíbená scéna, v níž Brody najde mrtvou ženu zaklíněnou pod prknem, je v osekané verzi jenom decentně naznačena. ()

zigy

Tvůrci vstoupili podruhé do stejné řeky, resp. do moře, ve kterém rejdí velký bílý....a povedlo se tak napůl. Plusy: zůstal sympatický šerif, pár dobrých lekaček a originální závěr. Minusy: Chybí mořský vlk Quint a biolog, tudíž ubylo zábavy, a atmosféra už není tak dusná jako bývala. Zůstal však starosta, který nikdy nebude věřit tomu, že by jeho pláže mohl navštívit žralok. ()

Saxos

Ovlivněn tím, že většina pokračování úspěšných prvních dílů byla docela hrůza, jsem byl překvapen. Jednička byla sice lepší, ale je třeba si uvědomit, že Seven Spielberg se již nepodílel. Příběh skoro stejný, koho by vlastně ten žralok jinýho žral, jak lidi z Amity. Pár lekaček, dobrá hudba, hrozný ječení /fuj - v té době snad ve všech filmech/, model žraloka se za ty léta moc nezlepšil, hezký moře. ()

ioope

Zlatá tvorba Spielberga, vážně. Čelisti II je tak absurdní film, že místo hororu mi připomínal spíše komedii. Taková ironická slátanina...žralok zaútočí na vzlétající vrtulník...Bože... ()

Kozlowski8

Opět jsme ve městečku Amity, opět na počátku očekávaného příjezdu turistů na místní pláže a tím pádem přílivu peněz pro místní podnikatele. Jenže (opět) zde začíná řádit obrovský žralok - zabiják. Šéf místní policie opět musí svádět boj nejprve s vlivnými představiteli města a následně se samotným žralokem. Opět výtečně natočená věc. Oproti jedničce ještě přibilo napětí a akce. Jenomže se jedná o příliš ohranou písničku - těch OPĚT je fakt mnoho. Přesto mne film stále ještě docela bavil. 60%. ()

KukulienkaHO

"Čeľuste II" nerobia hanbu svojmu kultovému predchodcovi a sú mu slušným pokračovaním. Ale aj tak neprinášajú nič nové. Znovu je tu žralok, ktorý požiera návštevníkov pláže, policajt, ktorý tomu chce zabrániť a starosta, čo sa stará iba o zisk mesta. Narozdiel od jednotky, v dvojke nejde zo žraloka taký veľký rešpekt. Veľa scén sa zbytočne preťahovalo a mňa to dosť iritovalo, hlavne tie, v ktorých žralok útočil na jachty s teenagermi. Navyše mi tu veľmi chýba Richard Dreyfuss ako výskumník z morského ústavu. Na druhej strane tu znovu máme skvelého Roya Scheidera a.k.a. Martina Brodyho a samozrejme výbornú hudbu Johna Williamsa, ktorí film pozdvihujú o level vyššie. ()

Diego75

Vzhledem k rozdílnému hodnocení oproti prvnímu dílu jsem počítal se zklamáním, ale Čelisti II mě příjemně překvapily. Původní film je sice vynikající klasika, ale u tohoto snímku jsem se také neunudil a opět to má tu správnou atmosféru. Já osobně doporučuji zhlédnout i toto pokračování, které je plné skvělých scén. ()

JesterKruger

Je to sice super, ale nepřínáší to nic extra nového, a není to ani originální. Tenhle film vás sice zabaví, ale jednička byla originální, a tohle je jakby opakování jedničky v trochu slabší verzi. Dávám 4* za nostalgii. ()