Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

Perry-

Oproti jedničce dost slabé. Na tomhle filmu je vidět, že zestárnul více než na Čelistech 1. Jedná se prakticky o to samé, co tu již bylo. Prakticky zbytečný film, který měl studiu přihodit do pokladničky o pár dolarů navíc. ()

farfalla

Druhý film ze série ´Čelisti´ znovu přivádí do středu pozornosti rodinu šéfa ostrovní policie Martina Brodyho (Roy Schneider). Po pár letech je tady opět napjatá situace kolem podezření na obrovského útočného žraloka. Situace se opakuje, majitelé penzionů jsou proti uzavření pláží, ale tektokrát jsou proti Martinovi ostřejší. Děti, zdá se, úplně zapomněly na horor s předešlým žralokem a i přes zákaz se vydají na moře. Martinův starší syn Mike (Mark Gruner) vyráží s kamarády na plachetnicích na moře a vezme sebou i mladšího bratra Seana (Marc Gilpin). Celá skupina náctiletých mi byla dost nesympatická, takže jejich záchrana mě nebrala za srdce. Zase jsem držela palce Martinovi Brodymu, který byl tentokrát na všechno sám. Film měl nového režiséra a je to vidět. Příběh ztratil svou vyjímečnou atmosféru. [´Jaws' (1975), 'Jaws' (1983), 'Jaws: The Revenge' (1987)] ()

Foxhound#1

Slabší pokračování legendárního snímku, nicméně je to stokrát lepší než ta rádobypokračování co vznikla později. ()

venom14

Není to ono,ale pořád je to druhý nejlepší film se zabijáckým žralokem,proč tyhle efekty vystřídaly počítačové sračky a figurýny,které namejí daleko od hraček. ()

Hanes88

No jak bych to asi jen řekl? Steven Spielberg věděl proč nemá tu dvojku natáčet. Ujal se toho Jeannot Szwarc a nic dobrého se z toho samozřejmě neujalo. Jen taková průměrovka. 55%. ()

Prochy38

Samozřejmě už to není ta jednička, která otřásla světem. A dodnes (2012) nebyla překonána, i když už dnes technika dosáhla úrovně, že by to nemusel být problém... R. Scheider je stále výborný a žralok opět dobře udělaný.... Pořád tomu chybí trochu více přirozenějšího chování žraloka a ještě trochu více logického chování posatv, které čelí útoku. Ta děcka, která byla závěrem hlavním terčem byla katastrofální. Jenom řvali, byly strašně chytří, ale přitom se chovali všichni jako idioti. Kruci, když už jsem v takové situaci a vím, že někde pode mnou je žralok a chce mě asi teda sežrat, nikdy si na takové kocábce nestoupnu! Budu pořád co nejblíže těžišti a budu sedět, aby mě nedostal z lodi... Nesmíme zapomínat, že nejcitlivější místo žraloka je čumák, takže rozmlátit ním vše, co jde, je úplná blbost! Ale jak jsem řekl začátkem. Film o žralokovi zabijákovi stále o 3 třídy výš, než jakýkoliv jiný... ()

Norino12

Škoda, že taký veľkofilm akým bezpochýb Čeluste boli a sú sa nedočkal poriadneho pokračovania akého by si zaslúžil. Tým však nechcem povedať, že by druhý diel nebol dobrý ale na kvalitu prvého nesiaha ani zďaleka. Dôvodom úspechu či neúspechu tohto snímku hovorilo jedno meno samo osebe... Steven Spielberg. V tomto prípade tu to meno chýbalo a bolo to aj značne poznať. 3/5 ()

Paldiny

Pokračovanie už neprichádza s ničím novým. Ocitáme sa na rovnakej pláži, kde sa rozbieha nová letná sezóna a s ňou pribúdajú noví nezvestní. Herecky je to prevažne len o deťoch, ktoré má z ohrozenia vyslobodiť náčelník polície Scheider. Ten zostal z pôvodnej party sám a spoločne so žraločím dravcom predstavuje ojedinelé pevné body. Napínavé scény už pôsobia jalovejšie, ešteže to z časti vynahrádza popálená vizáž žraloka a celkom slušný spád. Druhá honba tak dopadla ako dopadla, podľa očakávania slabšie, ale ak sa obzrieme čo za prírastky do žraločej tematiky prinesú budúce klony ide stále o dôstojný počin. ()

laepus

Podstatně slabší než jednička, ale stále je tady Roy Scheider a stále je tady hudba Johna Williamse (pokud bych to měl srovnat s jedničkou), ale stále je to o dost dost dost lepší než jakýkoli další čelistní díl. Začátek je sice slabší, ale druhá polovina má svou děsivost a spád - pořád je na co se dívat. ()

bobstock

Pokračování se veze na Williamsově hudbě a s přispěním charizmatického Scheidera mile dál. Volí se změna z otevřeného moře blíže k pláži a s tím přichází i více romantických chvilek než se objeví další lidožravé monstrum z oceánu. Zoufalý křik Donny Wilkes při napadení byl kulervoucí. 65% ()

Vronsky

Nemalý úspěch prvních Čelistí dal zákonitě vzniknout následovníkovi, v tomto případě hned dvěma. Ambice tvůrčího týmu se prudce snížily směrem k velkému zisku a i absence režiséra Stevena Spielberga napovídala, že tenhle žralok bude útočit hlavně na peněženky senzacechtivých diváků. Fakt, že filmovému štábu šlo v první řadě o peníze, a neochota výrazněji zariskovat se na prostřední části žraločí trilogie výrazně podepsala, a tak druhé Čelisti více čí méně opisují scénář svého slavného předchůdce. I přesto nebo snad právě proto jsou Jaws 2 nenáročnou a příjemnou podívanou, která sice nedosahuje kvalit a výjimečnosti Spielbergova díla, i tak ale dokáže pobavit. Velkou zásluhu na tomto poloúspěchu má především herecká účast Roye Scheidera, jenž jako jeden z mála neopustil po prvním úspěchu palubu. Výsledek je ve srovnání s tím, co nás ohromilo o tři roky dříve, a s tím, co přišlo o pět let později s pořadovým číslem tři, někde mezi. ()

rsimonyi

Druhý díl se nese v duchu jedničky a vůbec není špatný. Sice postrádá děsivou atmosféru z jedničky, ale stále je to výborná a napínavá podívaná. Hold má postava Šerifa smůlu na velké bílé žraloky ()

RomanHyde

Dám tak tři a půl hvězdy.. Je to opravdu lehký nadprůměr, který těží hlavně z úspěšného prvního dílu, ale jak píší někteří, kdyby se to jmenovalo jinak tak by tenhle snímek asi upadl v zapomění. ()

petikacka

Tady už je poznat, že to netočil Steven...Ovšem stejně se na to dá pořád koukat i když už bez toho neustálého napětí...Za mě 75% ()

pend

Dvojka slavného filmu = využití hudebního motivu, hlavního představitele, čili nastavovaná kaše. Hlavní problém je ten, že nikdo nepřišel s něčím úžasně novým. V tom byla genialita Spielberga. Jen ten model žraloka se nějak nepovedl a od scény hoření ve člunu byl nějak pokroucený, jako by byl z papíru... ()

dawe787

Stále ještě dost dobré, ikdyž moment překvapení a strachu se už ztrácí. Snad za silné dojmy z dětství dávám 4. ()

Petrus1

Já sem se zařekla, že se na žádný pokračování Čelistí dívat nebudu, protože nemám ráda eko-horory a navíc pokračování vždycky stojí za prd...no a stejně sem to nevydržela a koukla na to. Byla sem příjemně překvapena, že nejen že to není otřesný, ale ono je to dokonce koukatelný! Je fakt, že atmosféra je ta tam a že se jen někdo snaží přiživit na Spielbergově skvělé práci a že nebýt to pokračování slavného filmu, nebyl by o to zájem žádný...každopádně to beru tak, že okolí Amity prostě přitahuje žraloky. A vůbec bych se nedivila, kdyby to byl potomek toho prvního žraloka a připlul se pomstít nejen místním, ale hlavně Brodymu, kterýmu opět nikdo nevěří, a jeho rodině - zdá se mi, že po tom malým klukovi, kterej si vydíráním vydupal jet se starším bráchou na výlet, šel jak pes po kosti :-) S mládeží v Amity mlátí puberta jak vzteklá a taxe předhání, kdo jakou holku uloví k plavbě na svou loď. A protože je na ostrově novej přírůstek, mladej Mike neposlechne svoje starostlivé rodiče a vyrazí s partou výrostků na piknik k majáku. Jenže se nakonec rozhodnou u majáku nezakotvit a plachtit dál. Jenže to neměli dělat, protože v místních vodách se pohybuje nebezpečný zabiják. A tenhle žralok rozhodně není žádný béčko a útočí nejen na děti, ale hlavně na jejich záchranáře - a poradí si dokonce i s vrtulníkem! Ještěže tu máme odvážného Brodyho a ten ví, jak s tím hajzlem kousavým zatočit... ()