Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

jonyyy

Až tak velký skok dolů od jedničky to rozhodně není. Bylo to napínavé, plné krásných záběrů, zvuk taky OK. Nemám co zásadního vytkout 70% ()

SOLOM.

Tak rozhodně je to slabší než jednička, ale zase se ještě udžela dvojka ve slabším nadprůměru, tedy co se žraločí tématiky týká. Brody neztratil nic ze svého kouzla a je jasným tahounem celého filmu. Žralok samotný je už o něco hůř zpracovaný a ani ten spálený ksicht mu nepomohl. I samotné útoky jsou už jen odvarem prvního dílu. hudba samosebou opět vévodila a hlavně i díky ní to má ještě úroveň. Tímhle dílem však JAWS měli skončit...7/10 ()

eraserhead666

Už Spielbergovy Čelisti mě zrovna moc neuchvátily a tohle je akorát tak další přelití již jednou vylouhovaného čaje ve snaze něco z toho prvního zalití ještě vyždímat. Hrozně nudné a z nepochopitelných důvodů natažené na neúnosné dvě hodiny. ()

ARI50

Dvojka se slibně nese v pokračování a má krásny završený konec se žralokem ale příběhově trošku ztrácí a na akčnosti taky což je velká škoda. ()

Bauer

No na to že to je druhý díl tak musím říct , že je to celkem hodně dobrý.Samozřejmně to není jako první díl , protože ten byl vyjmečný.Čelisti 2 mají stále dobrou atmosféru , výbornou hudbu a sympaťáka Roye Scheidera , který se do role více vžil. ()

duklak2

O malilinkatý chloupek horší než legendární první díl. To ale nevadí. Stále se budete bát vlézt do moře. ()

ancientone

Veľmi podarená absorpcia, alebo dokonca anticipácia slasherového filmu. Kým Halloween ako plhodnotný slasher vyšiel v októbri 1978, ešte v júni toho istého roku Jaws 2 predznamenali vo svojej druhej polovici (alebo ak chcete treťom akte) jeho základné znaky "tínedžerskej vyvražďovačky" na šírom mori. Chýbajú tu síce žánrové špecifiká a dotiahnutia ako napr. final girl, hierarchia v zabíjaní alebo erotická explicitnosť (tak príznačné pre slasher 80-tych rokov),primárna kostra je však zreteľne prítomná. A tak pokračovaniu Čeľustí patrí jedno mierne (polo)prvenstvo. ()

Lucasion

"All right, you big bastard! Come On! I've got something for ya' now!" Tři roky po potopení Orcy se vrací temný mořský přízrak. Obří žralok se vrací do Amity, aby dokončil, co jeho předchůdce začal. Žádný sequel by se nemohl měřit s kvalitou prvních Čelistí. Ty jsou zkrátka jedinečné. V humoru, v provedení, v atmosféře, hercích a všem možném. Přesto tu dvojka dokázala velmi dobře nabrat vítr do plachet, protože i dvojka děsí všechny, kdo se bojí vody. A kdo se nebojí jít do vody, tak po shlédnutí bude! Mrzí mě, že humor z jedničky už tu není. Na druhou stranu tu je vražedné monstrum vidět pořádně zblízka a mnohem více vidět než v jedničce. Dává to smysl, už víte, co vás čeká. Tak proč tu hubu plnou zubů neukázat, co to půjde. Oceňuji, že prostředí a herci jsou téměř totožné s jedničkou. Je vidět, že časový rozdíl mezi filmy byl opravdu malý. Hlavně oceňuji, že Roy Scheider se vrátil do nejlepší své role, i když třeba Richard Dreyfuss chybí. Za mě je dvojka vlastně podařené pokračování se vším všudy. I když se stín jedničky přeplout nepodařilo. Ale to už nikdy nikomu. (90 %) ()

Terva

Scénář : Carl Gottlieb. Kamera : Howard Sackler. Hudba : John Williams. Roy Scheider je stále šerif Martin Brody. Spielbergova prvotina je sice kult, ale i tento snímek má něco do sebe. Rozhodně jsem se u něj nenudil. ()

moviesfan

,,Lacinější" pokračování, které se snaží těžit z úspěchu předešlého filmu. Škoda, že se režie opět neujal Spielberg. Přesto je to pořád docela dobrá podívaná. ()

corpsy

Úprimne povedané, jedno z najvydarenejších pokračovaní v histórii filmu. Samozrejme ho nebudem porovnávať s nedostižným originálom, ale je to kus poriadnej filmárčiny, od začiatku až do konca. Môžme si len predstaviť ako by to dopadlo, keby sa na režisérsky post vrátil pôvodne ( logicky ) obsadený režisér Steven Spielberg ( no mal ešte spústu práce z BLÍZKYMI STRETNUTIAMI ). ()

sidzej

Vcelku solídna dvojka (najmä v porovnaní s nasledujúcimi dielmi série). Samozrejme so Spielbergovými Čeľusťami neporovnateľná no Williamsova hudba a charizma Roya Scheidera robia svoje. A v neposlednom rade nechýba ani napätie a efektné finále. Samotný príbeh je však slabší a nájdu sa aj nudné pasáže 60% ()

Astaroth12

Videl som jednotku a vzápätí dvojku a tak na mňa už nemohla urobiť taký dojem ako to bolo u jednotky.Táto časť je bez hereckej osobnosti okrem Scheidera,ktorý sa aj snažil ale sám toho moc nezmohol,keď všetci ostatný boli podpriemerný.Ale aj tak je to stále sila čo sa týka vypätých situácii.Je tu pár nedomyslených scén,ktoré znižovali dobre naštartovanú úroveň filmu.Ale je jasné,že príbeh je len narýchlo z buchnutý a to aby sa film priživil na úspechu jednotky.Už to nemá také atmosferické grády ako originál ale svoju úroveň rozhodne má.Len posledných 40 minút sa to zvrhlo v čistú nefalšovanú somarinku a práve od tej doby ma film začal trocha otravovať.Pozerať sa na urevaných pajácov bolo šialene nevkusné a ako som filmu chcel dať silné 4* tak už ku koncu som ledva mohol dať slabé 3*. ()

Lokutus

Jak byl první díl úchvatný, tak je druhý průměrný, ale pořád se na to dá vcelku koukat a nebýt prvního dílu, bylo by to možná za 80% ()

Rosana

Já se radovala, když jsem shlédla jedničku, jak s tim žralokem pěkně vyjebali a najednouu se objeví film, který mi ukáže, že nevyjebali...to naštve ()

Historik

Na to, že se jedná o dvojku a že se tam vlastně opakuje situace z prvního dílu, to myslím lépe udělat nešlo. Dle mého se jedná o velmi dobrý film. ()

kobejn

I když se to snaží vzbudit dojem seriózního filmu, je to pěkná blbost navíc plná nesympatických postav a s totálně pitomým koncem, jakože hodně stupidním a navíc to blbě vypadá. ()